آیا قصد تحصیل در خارج از آلمان را دارید اما به دنبال توصیه ای از دانشجویی هستید که قبلاً این کار را انجام داده باشد؟ جلوترش رو نگاه نکن! ما با یوهان که از سوئد در خارج از کشور در دانشگاه آخن آلمان تحصیل کرده صحبت کردیم تا بهترین مشاوره خود را برای علاقمندان به تحصیل در آلمان جویا شویم.

کلاسها در آلمان

در دانشگاه آلمان ، برنامه هر هفته برای کل ترم یکسان بود. بعضی از کلاسها بسیار طولانی بودند – مانند چهار ساعت با وقفه کوتاه – در حالی که بیشتر کلاسها دو ساعته و بدون وقفه بودند.

  • نکته 1: اطمینان حاصل کنید که به کلاس خوب تغذیه می کنید و هیدراته می مانید تا بتوانید تمرکز خود را برای آن کلاسهای طولانی حفظ کنید.

قبل ، در طول و بعد از سخنرانی ، حداقل تعامل دانشجویی وجود داشت ، بنابراین ممکن است بسته به آنچه که عادت کرده اید ، تا حدودی یک تنظیم باشد. در سخنرانی ها معمولاً حدود 1000 دانشجو و دوره های کوچکتر حدود 20 دانشجو دارند در حالی که دروس سطح بالاتر می توانند کمتر باشند.

مدرسین معمولاً مطالب خود را با ارائه پاورپوینت ارائه می دهند. در طول درس حداقل تعامل دانش آموز / معلم وجود داشت. با این حال ، دستیاران تدریس اغلب تمریناتی را برگزار می کنند که دانشجویان محاسبات را انجام می دهند و آنچه را که در سخنرانی آموزش داده شده است تمرین می کنند.

  • نکته 2: من مطمئناً توصیه می کنم در هر تمرین اضافی شرکت کنید تا مطمئن شوید که ادامه تحصیل خود را ادامه می دهید.

اساتید آلمانی

بیشتر اساتیدی که با آنها کار کردم آلمانی بودند. به نظر من ، به نظر می رسد که در آلمان اساتید خدایان هستند و می توانند با اقتدار کامل هر کاری را که بخواهند انجام دهند. اگر به سبک برابری طلبانه ای عادت دارید ، برای یک تغییر آماده باشید. خبر خوب این است که بیشتر اساتید ساعات اداری دارند یا دستیاران آنها جلساتی را برگزار می کنند که می توانید در مورد مطالب سوال کنید.

  • نکته 3: در ساعات اداری شرکت کنید تا متوجه شوید استاد شما انتظار دارد که چه چیزی را بفهمید.

این موارد به شما کمک می کند که استاد می خواهد چه چیزهایی را یاد بگیرید و چه چیزهایی را مهم می داند. دانستن این مسئله به شما کمک می کند نمره بهتری کسب کنید.

سیستم درجه بندی آلمان

نمرات 1-4 با 1 بهترین بود. 4 نمره متوسط ​​در دوره های دشوار است بنابراین شما باید برای نمرات خود کار کنید. بعضی از کلاسها شامل پروژه یا آزمایشگاه هستند اما اکثر دروس فقط یک امتحان دارند و کل نمره شما براساس این امتحان است. شرکت در اکثر دوره ها اجباری نیست بنابراین مسئولیت با شما است.

  • نکته 4: اطمینان حاصل کنید که درس می خوانید ، در کلاس شرکت می کنید و کاملاً آماده این امتحانات بزرگ هستید.

زبان آلمانی

در مدرسه ، شما باید زبان آلمانی را بدانید ، مگر اینکه در یک برنامه خاص باشید که دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. به طور کلی ، برنامه ها به زبان آلمانی خواهند بود و از دانشجویان انتظار می رود که زبان آلمانی را بدانند.

در جامعه می توانید با انگلیسی صحبت کنید. آماده باشید که ممکن است مردم تمایل نداشته باشند با شما انگلیسی صحبت کنند. من به خصوص در این موضوع را پیدا کردم.

  • نکته 5: حتی اگر به زبان آلمانی درس نمی خوانید ، برخی از عبارات را بیاموزید تا نشان دهد که برای بهترین تجربه با زبان تلاش کرده اید.

زندگی دانشجویی در آلمان

باید باشگاه ها و فعالیت های ورزشی زیادی وجود داشته باشد که بتوانید از طریق دانشگاه به آنها بپیوندید. در آنجا که تحصیل کردم چندین دوره فعالیت و تناسب اندام وجود داشت که می توانید بدون حتی ثبت نام در آنها شرکت کنید. در جایی که من تحصیل می کردم ، تعداد کمی دانشجوی بین المللی اروپایی و آسیایی بودند. دانشجویان آلمانی با دانشجویان بین المللی ادغام می شوند – اما ممکن است لازم باشد برای ملاقات و شناخت مردم از راه خود خارج شوید.

  • نکته 6: به دنبال رویدادها باشید و ثبت نام کنید! ایجاد دوستان آلمانی سخت نیست اما برای ملاقات با افراد جدید باید از منطقه راحتی خود خارج شوید

اقامت دانشجویان در آلمان

در دانشگاه من مجبور شدم برای خوابگاه دانشگاه اقدام کنم ، حتی برای دانشجویان بین المللی نیز تضمین نمی شود. اکثر دانشگاههایی که می دانستم خوابگاهی دارند که در آن آشپزخانه مشترک دارید اما آپارتمانهای مشترک نیز برای دانشجویان در دسترس است. یافتن محل اقامت خود در شهر برای دانشجویان ممکن است محبوب باشد.

  • نکته 7: در اسرع وقت بفهمید که آیا لازم است برای مسکن ثبت نام کنید یا خودتان آن را پیدا کنید.

تعطیلات

ترم های آلمان معمولاً به بهار (آوریل تا پایان سپتامبر) و پاییز (اول مهر تا پایان مارس) تقسیم می شوند. اگر خوش شانس باشید ، امتحانات شما طوری برنامه ریزی می شود که بین ترم ها فاصله داشته باشید. در غیر این صورت ، آزمون شما دقیقاً قبل از شروع ترم بعدی شما برنامه ریزی می شود.

  • نکته 8: سفرهای تعطیل را رزرو نکنید تا زمانی که بدانید چه زمانی باید در دانشگاه برای امتحانات باشید.

رفت و آمد در آلمان

شهرهای آلمان حمل و نقل عمومی خوبی دارند که باعث می شود دانشجویان در هنگام داشتن یک سبک زندگی فعال ، هزینه های زیادی را صرف نکنند. هنگام ثبت نام ، بلیط ترم خواهید گرفت تا بتوانید به هر کجا که می خواهید در ایالت بروید.

  • نکته 9: تا زمانی که بلیط رایگان خود را دریافت نکنید ، سعی کنید تا آنجا که ممکن است گذرگاه حمل و نقل کمتری خریداری کنید.

ضروریات در آلمان

بسته به اینکه اهل کجا هستید ، ممکن است تعجب کنید که چند فروشگاه و خدمات فقط پول نقد را قبول می کنند. من که از سوئد آمدم ، انتظار چنین چیزی را نداشتم و مجبور شدم یاد بگیرم که پول کافی را برای جابجایی در شهر در دست داشته باشم. به نظر می رسید آلمانی ها پول نقد را دوست دارند! همچنین ، به یاد داشته باشید که در طول هفته یا شنبه خرید خود را انجام دهید زیرا به نظر می رسد همه چیز – از جمله فروشگاه های مواد غذایی – روز یکشنبه بسته است.

  • نکته 10: خرید خود را تا روز یکشنبه رها نکنید و آماده پرداخت نقدی باشید!

آیا توصیه های یوهان شما را یک قدم به تحصیل در آلمان رسانده است؟ هرگز زود نیست که شروع به جستجوی برنامه عالی خود کنید.

برای یافتن و مقایسه برنامه ها در آلمان از جستجوی ما استفاده کنید و ابتدا با دانشگاه هایی که به شما علاقه مند هستند تماس بگیرید.