ایمنی یک نگرانی طبیعی برای هر کسی است که برای اولین بار به یک کشور خارجی سفر می کند. همه اعضای تیم germanyapply تجربه حضور در مکان جدیدی را دارند که شما زبان آن را نمی دانید و ما می فهمیم که ممکن است طاقت فرسا باشد. بنابراین ، ما این راهنمای مفید را برای آگاهی دانشجویان از ایمنی آنها در آلمان ایجاد کرده ایم.

در حالی که دانشجویان می توانند مطمئن باشند که آلمان برای دانشجویان بین المللی کشوری امن است ، داشتن دانش آگاهانه در مورد ایمنی و منابع برای دانشجویان و خانواده های آنها اطمینان خاطر بیشتری دارد. این مقاله با حقایق و ارقام نشان دهنده ایمنی در آلمان در مقایسه با سایر کشورها آغاز می شود. ما همچنین نکات ایمنی روزمره را برای دانشجویان در نظر می گیریم (فارغ از اینکه در چه کشوری باشند) و بخشی را به بحث در مورد آنچه آلمان به طور سیستماتیک انجام می دهد اختصاص می دهیم تا همه احساس امنیت کنند.

ما می دانیم که برخی از دانشجویان نگرانی های ایمنی متفاوتی نسبت به دیگران دارند. هنگام ایجاد این راهنمای ایمنی ، اطمینان حاصل کردیم که تجربیات و نگرانی های مختلف دانش آموزان را به خاطر بسپاریم. بنابراین ، بخش آخر این مقاله شامل مجموعه ای از منابع ایمنی در آلمان شامل وب سایت ها و شماره تلفن هایی است که دانشجویان می توانند از آنها کمک بگیرند یا اطلاعات بیشتری کسب کنند.

مدتهاست که آلمان مقصد بسیار جستجوی دانشجویان بین المللی است. علاوه بر سیستم آموزشی با کیفیت ، دانشگاه های دولتی آلمان معمولاً شهریه ای دریافت نمی کنند. این امکان را برای دانشجویان از هر زمینه فراهم می کند تا بتوانند مدرک تحصیلی خود را در آلمان ادامه دهند. در سال 2019 ، بیش از 300000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه های آلمان تحصیل می کردند. 5 کشور اصلی برای دانشجویان بین المللی چین ، ایران ، سوریه ، اتریش و روسیهDAAD / DZWH) ) بودند. آلمان مکانی امن برای ادامه تحصیل دانشجویان است ، اما شما مجبور نیستید که قول ما را بپذیرید! این بخش نگرانی هایی را که دانشجویان ممکن است در مورد تحصیل در آلمان داشته باشند ، همراه با برخی ارقام مربوط به ایمنی به زبان آلمانی در مقایسه جهانی ارائه می دهد.

شاخص صلح جهانی 2020

شاخص صلح جهانی توسط موسسه اقتصاد و صلح IEP) ) ، یک اندیشکده غیرحزبی و غیرانتفاعی منتشر شده است. IEP 163 قلمرو و ایالات مستقل را با توجه به عوامل مختلف مانند درگیری و ایمنی ، نظامی گری ، امنیت اجتماعی و موارد دیگر رتبه بندی می کند. سرزمین ها و کشورها بر اساس یافته های IEP توسط “سطح صلح” طبقه بندی می شوند. در مقیاس IEP ، کشوری که در رتبه 1 قرار دارد با توجه به پارامترهای IEP در صلح ترین کشور خواهد بود. برای نشان دادن سطح ایمنی دانشجویان در آلمان ، برخی از ارقام مربوط به آلمان را از فهرست صلح جهانی 2020 لیست کرده ایم:

  • آلمان از 163 سرزمینی که در شاخص صلح جهانی 2020 ارزیابی شده است ، در رده 16 قرار دارد.
  • آلمان از 36 ایالت اروپایی رتبه 11 را به خود اختصاص داده است.
  • در “ایمنی و امنیت اجتماعی” ، آلمان در مقایسه با جهانی در 20 کشور برتر قرار گرفت.

در حالی که آلمان کشوری امن است ، دانشجویان باید همیشه از برخی پروتکل های ایمنی عمومی پیروی کنند. نه تنها در آلمان بلکه در خارج از کشور هنگام مسافرت و حتی در کشورهای خود. جرایم خرد مانند جیب بری بیشتر در شهرهای بزرگتر یا اجتماعات بزرگ رخ می دهد. ما برای به حداکثر رساندن ایمنی خود ، چند نکته ایمنی برای دانشجویان ذکر کرده ایم که باید آنها را در آلمان یا خارج از کشور بخاطر بسپارید.

آلمان در حال مبارزه با نژادپرستی و تبعیض است

نژادپرستی موضوعی دشوار برای بسیاری از دانشجویان است که می توانند درباره زمان تحصیل در آلمان سوال کنند. ما می دانیم که برخی از دانش آموزان در مورد تبعیض نژادی نگرانی دارند و معتقدیم رسیدگی به این موضوع بسیار مهم است تا دانش آموزان در آلمان احساس امنیت کنند. همانطور که جامعه آلمان از این موضوعات ایمن و آگاه است ، حوادث نژادپرستانه می تواند در هر کجای دنیا رخ دهد و آلمان به طور فعال علیه چنین خشونت هایی مبارزه می کند.

دانشگاه های آلمان سیاست ها و دفاتر ضد تبعیض دارند که دانشجویان می توانند برای گزارش موارد تبعیض به آنجا بیایند. اگر دانشجوی بین المللی در آلمان در هر زمان و حتی در محیط دانشگاهی از تبعیض رنج می برد ، منابع دانشگاه را در اختیار دارند. در سطح ملی ، آلمان همچنین آژانس خاصی ایجاد کرده است که مسئولیت رسیدگی به تبعیض را بر عهده دارد.

منابع جامعه مدنی برای مشاوره و پشتیبانی

اگر در آلمان خشونت نژادپرستانه یا سایر خشونتهای متعصبانه مربوط به گروه را تجربه می کنید ، و اگر احساس می کنید آستانه تماس با یک آژانس دولتی فدرال بسیار زیاد است ، تعدادی از سازمانهای جامعه مدنی نیز وجود دارند که مشاوره ارائه می دهند . در برخی موارد ، آنها حتی می توانند کمک های پزشکی و حقوقی به افرادی که تجربه ناهنجاری گروهی را در آلمان تجربه می کنند ، ارائه دهند. کارمندان در اینجا در زمینه مقابله با چنین حوادثی متخصص هستند ، بر دیدگاه شما متمرکز هستند و در صورت تمایل مشاوره محرمانه و ناشناس ارائه می دهند.

بنیاد Amadeu-Antonio حامل مهم کار ضد نژادپرستی و پروژه های پشتیبانی در آلمان است و در وب سایت خود ، آنها منابع کمک جامعه مدنی را برای افرادی که تبعیض را برای هر منطقه در آلمان تجربه می کنند ، لیست می کنند. صفحه ای که این سازمانها را لیست می کند فقط به زبان آلمانی در دسترس است ، با این وجود می توانید روی پیوند سازمان مربوطه کلیک کنید و وب سایت های آنها معمولاً اطلاعاتی را به انگلیسی ، فرانسوی ، عربی و / یا زبان های دیگر در اختیار شما قرار می دهند.