دانشگاه توبینگن آلمان

دانشگاه توبینگن آلمان از جمله قدیمی ترین دانشگاه های اروپا می باشد. خاطرات زیادی در این دانشگاه وجود دارد که دانشجویان همواره به زیبایی از آن یاد می کنند. این دانشگاه قدمت بالایی بوده و در سال 1477 فعالیت خود را آغاز کرد. اشخاص معروفی همچون هولدرین و هگل از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. این دانشگاه امروزه نه تنها محلی برای تحصیل است، بلکه در آن تحقیقات علمی نیز انجام می شود. این دانشگاه شامل 85500 دانشجو بوده که 5000 آن را دانشجوی بین المللی تشکیل داده است. دانشگاه توبینگن 4500 نفر پرسنل آموزشی داشته که اصلی ترین پردیس این دانشگاه در داخل شهر توبینگن وجود دارد.

رنکینگ دانشگاه توبینگن

 • در سال های 2017 و 2016 دهمین رتبه برتر آلمان
 • در سال 2017 رتبه 89 جهانی
 • در سال 2016 رتبه 78 جهانی
 • یکی از 20 دانشگاه برتر جهان در زمینه علوم انسانی

دانشکده های دانشگاه توبینگن

 • دانشکده علوم دینی پروستان
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم دینی کاتولیک
 • دانشکده علوم اقتصاد
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده پزشکی

خوابگاه ها و اقامتگاه های دانشگاه توبینگن

اقامت گاه های دانشگاه‌ توبینگن به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم بندی می شود که اقامتگاه های بلند مدت شامل خوابگاه ها بوده و اقامتگاه های کوتاه مدت شامل هتل ها و مسافرخانه ها می شود. خوابگاه هایی نیز برای دانشجویان بین المللی تعبیه شده تا با هزینه ای کمتر در دانشگاه های این کشور امکان تحصیل داشته باشند. این خوابگاه ها دارای تعداد اتاق های مختلفی هستند و امکانات رفاهی همچون آشپزخانه نیز به صورت اشتراکی قابل استفاده می باشد.

پذیرش در دانشگاه توبینگن

دانشگاه‌توبینگن نیز همچون سایر دانشگاه ها دارای قوانین خاص خود هستند و مدارک خاصی را برای ثبت نام نیاز دارند. با توجه به این که تعداد متقاضیان این دانشگاه بالا می باشد، قوانین سخت گیرانه ای برای ورود به این دانشگاه وجود دارد. برای پذیرش در این دانشگاه باید مدرک زبان معتبری را با خود به همراه داشته و در کنار آن سایر مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را نیز ارائه دهید. تمامی مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند. به طور کلی دانشجویان بین المللی برای پذیرش در این دانشگاه باید از افراد متخصص و مجرب در این زمینه کمک بگیرند تا با ارائه مدارک به صورت کامل و صحیح، شانس قبولی در این دانشگاه را افزایش دهند.

اقامت تحصیلی دانشگاه توبینگن

یکی مزیت هایی که تحصیل در دانشگاه‌توبینگن آلمان با خود به همراه دارد این است که شما می توانید ویزای تحصیلی را نیز دریافت کنید. اقامت تحصیلی آلمان این امکان را به شما می دهد تا در طول مدت تحصیل خود بتوانید در این کشور اقامت داشته و از تمامی حقوق شهروندی این کشور بهره مند شوید. این اقامت مدتی پس از فارغ التحصیلی به پایان می رسد و شما در صورت دلخواه می توانید از روش های دیگر این اقامت را تمدید کنید.

هزینه دانشگاه توبینگن

برای تحصیل در دانشگاه‌توبینگن باید در هر ترم حداقل مبلغ 1500 یورو پرداخت کنید که این مقدار در برابر کیفیت تحصیلی بالای دانشگاه‌توبینگن ناچیز است. این مبلغ باید در ابتدای هر ترم پرداخت شود که هزینه دقیق آن با توجه به نوع رشته، تعداد واحدها و مقطع تحصیلی شما تعیین خواهد شد. برخی از دانشجویان با شرایط ویژه می توانند هزینه شهریه این دانشگاه را به صورت قسطی پرداخت کنند که قسط بندی شهریه بر عهده واحدهای آموزشی می باشد.

تحصیل در دانشگاه توبینگن

تحصیل در آلمان و دانشگاه توبینگن آرزوی بسیاری از افراد است که قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارند. این دانشگاه تعداد دانشجویان بین المللی بالایی را پذیرش می کنند به همین دلیل شانس ورود به دانشگاه‌توبینگن در مقایسه با دانشگاه های کشورهای دیگر بیشتر است. همچنین این دانشگاه کارت های تخفیفی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته تا با هزینه پایین تری بتوانند از امکاناتی همچون عضویت در کتابخانه ها و بلیط های سینما و … بهره مند شوند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه توبینگن

بورسیه تحصیلی دانشگاه‌توبینگن آلمان به سه دسته کمک هزینه تحصیلی ترمیک، کمک هزینه های کوتاه مدت و کمک هزینه دانشجویان نخبه تقسیم بندی می شود. این بورس این امکان را به دانشجویان می دهد تا با هزینه کمتری در دانشگاه‌توبینگن تحصیل خود را ادامه دهند. برای دریافت بورسیه تحصیلی ابتدا باید میزان درآمد خود را اثبات کرده و مدارک خود را به سفارت آلمان تحویل دهید تا صلاحیت شما برای دریافت بورسیه تحصیلی تایید شود.

زبان مورد نیاز برای دانشگاه توبینگن

زبان تحصیل در اکثر رشته های دانشگاه‌توبینگن به جز برخی از رشته های خاص، زبان آلمانی می باشد به همین دلیل دانشجویان بر روی زبان آلمانی باید کاملا مسلط بوده تا بتوانند در کلاس های درس این دانشگاه شرکت کنند. از این رو دانشجویان بین المللی باید در روز ثبت نام مدارک زبان انگلیسی را نیز با خود به همراه داشته باشند.

تحصیل در مقطع کارشناسی توبینگن

تحصیل در مقاطع کارشناسی توبینگن به 4 سال زمان نیاز دارد. هر رشته تحصیلی دارای واحدهای مختلفی است و دانشجویان در طی مدت تحصیلی خود باید تمامی واحدهای ارائه شده را با موفقیت بگذرانند. برای پذیرش در مقطع کارشناسی توبینگن باید تمامی مدارک از جمله ریز نمرات، مدارک تحصیلی و مدارک هویتی خود را به زبان آلمانی ترجمه کرده و به کارشناسان این دانشگاه ارائه دهید. دانشجویان این دانشگاه باید به مدت حداقل 12 سال تحصیل داشته باشند تا بتوانند در مقطع کارشناسی این دانشگاه تحصیل کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد توبینگن

دانشگاه‌توبینگن در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد. این دانشجویان باید تمامی مدارک تحصیلی مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه را نیز با خود به همراه داشته باشند. دانشجو پس از تعیین رشته تحصیلی خود باید مدارک تحصیلی خود را به زبان آلمانی ترجمه کرده و لیست ریز نمرات خود را نیز به این دانشگاه ارائه دهند تا در صورت تایید، مراحل ثبت نام آغاز شود. مدت زمان تحصیلی در مقطع کارشناسی این دانشگاه دو سال می باشد و تعداد واحدهای این مقطع به نوع رشته شما بستگی دارد.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه توبینگن

برای فارغ التحصیلی در مقطع دکترا دانشجو باید تمامی واحدهای درسی مربوطه را گذرانده و در پایان تحصیل، پایان نامه ای کاملا تخصصی را نیز به صورت کتبی و شفاهی ارائه دهد. تسلط بر زبان انگلیسی و آلمانی برای پذیرش در این مقطع الزامی می باشد زیرا تمامی دروس این مقطع به زبان آلمانی و برخی از دروس نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود. همچنین ارائه مدرکی همچون تاییدیه تحصیلی، مدارک هویتی و ریز نمرات الزامی می باشد.

زندگی دانشجویی برای دانشجویان بین المللی توبینگن

زندگی دانشجویی در شهر توبینگن آلمان همراه با هیجان ها و چالش های بسیاری است. این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و چشمگیری بوده و زندگی در این شهر از جمله رویاهای بسیاری از مهاجران محسوب می شود. مهم ترین هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی در این شهر تامین مسکن بوده که خوابگاه های دانشجویی این مشکل را حل کرده است. همچنین از دیگر هزینه های زندگی دانشجویی در این شهر می توان به هزینه پوشاک، مواد غذایی و … اشاره کرد که به نسبت سبک زندگی هر فرد متفاوت می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه توبینگن

برای پذیرش در دانشگاه‌توبینگن باید مدارکی را با خود به همراه داشته باشید که از جمله این مدارک عبارت است از:

 • نامه پذیرش دانشگاه‌توبینگن
 • اصل و کپی پاسپورت
 • 2 قطعه عکس پرسنلی
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • مدارک تحصیلی معتبر
 • رزومه تحصیلی
 • مدارک زبان انگلیسی معتبر
 • تاییدیه بیمه درمانی

تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه‌توبینگن باید به زبان انگلیسی و یا آلمانی ترجمه شده و سپس ارسال شوند. این ترجمه باید به صورت رسمی و دقیق صورت گیرد.

مزایای تحصیل در دانشگاه توبینگن

 • دانشگاه توبینگن university tuebingen بسیار مناسب بوده و در رتبه بسیار بالایی قرار دارد.
 • این دانشگاه اعتبار بالایی داشته و مدرک آن در تمامی دنیا معتبر است.
 • اساتید این دانشگاه بسیار متخصص بوده و به خوبی می توانند این علم را به دانشجویان خود منتقل کنند.
 • هزینه این دانشگاه ها نسبت به سایر دانشگاه ها پایین می باشد.
 • امکان بورسیه تحصیلی برای پذیرش در این دانشگاه وجود دارد.
 • این دانشگاه دارای خوابگاه هایی جهت اقامت دانشجویان بین المللی می باشد.
 • امکان کار حین تحصیل نیز در این دانشگاه وجود دارد.
 • شما می توانید اقامت این کشور را در حین تحصیل دریافت کنید.

آیا دانشگاه توبینگن مورد تایید ایران است؟

این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته و از این رو شما با استفاده از مدارک دانشگاه‌توبینگن می توانید در برترین مراکز استخدام شوند و از این رو متقاضی برای تحصیل در این دانشگاه در بین ایرانیان بالا می باشد.

آیا دانشجویان در زمان ثبت نام در دانشگاه توبیسنگن باید بیمه درمانی داشته باشند؟

تمامی دانشجویان زیر 30 سال در کشور آلمان باید دارای بیمه درمانی باشند. برای این کار دانشجویان باید در روز ثبت نام مدارکی را با خود به همراه داشته باشند تا در همان ابتدای ورود به دانشکاه شامل بیمه درمانی شوند. این برنامه بیمه درمانی به دانشجویان این امکان را فراهم می کند تا در صورتی که نیاز به درمان و یا پزشک داشته باشند، از مزایای بیمه درمانی استفاده نمایند.

اشتراک گذاری این پروژه: