معرفی دانشگاه مونستر

دانشگاه مونستر در شهر مونستر آلمان قرار دارد. تاسیس این دانشگاه به سال 1780 باز می گردد. این دانشگاه در رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی شهرت بسیاری دارد. پردیس اصلی آن در شهر مونستر قرار گرفته و آموزش آن دارای کیفیت بسیاری است. دانشگاه نزدیک به 44 هزار دانشجو دارد که در این میان 3 هزار نفر آن در بین دانشجویان بین المللی انتخاب می شود.

تحصیل در دانشگاه مونستررنکینگ دانشگاه مونستر

 • 200 دانشگاه برتر در بین دانشگاه های جهان
 • از جمله برترین دانشگاه ها در زمینه علوم اقتصادی و اجتماعی
 • 14 مین دانشگاه برتر آلمان

دانشکده های دانشگاه مونستر

 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده زمین شناسی
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده شیمی و داروسازی
 • دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر
 • دانشکده زبان شناسی
 • دانشکده تاریخ و فلسفه
 • دانشکده علوم ارتباطی
 • دانشکده علوم آموزشی و اجتماعی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم دینی کاتولیک
 • دانشکده پروستان

تحصیل در دانشگاه مونستر

مونستر یکی از دانشگاه های شناخته شده در کل جهان است که بهترین اساتید در آن تدریس می کنند. این دانشگاه کیفیت علمی بسیار بالایی داشته و زندگی در شهر مونستر جذابیت های خاص خود را دارد. به همین دلیل دانشگاه مونستر هر ساله متقاضیان بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. برای تحصیل در دانشگاه دانشجویان باید دارای معدلی قابل قبول باشند تا بتوانند در این دانشگاه پذیرش بگیرند.

همچنین بخوانید: دانشگاه وورتسبورگ

شهریه دانشگاه مونستر

این دانشگاه از دانشجویان خود هزینه ای بابت تحصیل دریافت نمی کنند و تنها هزینه دریافتی از دانشجو مبلغ کمی است که در ابتدای هر ترم بابت هزینه های جانبی همچون بیمه درمانی دریافت می نمایند. به طور کلی می توان گفت که هزینه تحصیل در دانشگاه مونستر رایگان است. دانشگاه دولتی مونستر رشته های متعددی را در مقاطع مختلف ارائه می کند و هزینه در نظر گرفته برای هر ترم به این دو عامل بستگی دارد.

اقامت تحصیلی آلمان

آلمان کشوری بسیار زیبا و دارای تمدنی قدیمی است و مهاجران اغلب راه های بسیاری را برای اخذ اقامت در این کشور طی می کنند. اخذ ویزای تحصیلی یکی از راه هایی است که می توان به صورت موقت در کشور آلمان اقامت گرفت و در طی تحصیل از روش های مختلف این اقامت موقت را به اقامت دائم تبدیل کرد.

خوابگاه دانشگاه مونستر

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه مونستر در داخل دانشگاه قرار گرفته و امنیت آن تضمین شده است. دانشجویان بین المللی می توانند در تالارهای این دانشگاه اقامت داشته باشند. این خوابگاه ها دارای امکانات رفاهی هستند و تجهیزات مورد نیاز برای زندگی را در خود جای داده اند. این خوابگاه ها دارای اتاق های اختصاصی و یا اتاق های عمومی هستند که قیمت هر کدام از این خوابگاه ها با یکدیگر تفاوت دارد. دانشجویان با توجه به بودجه خود یکی از این دو خوابگاه را برای زندگی انتخاب می کنند.

زندگی دانشجویی در شهر مونستر

مونستر شهری بسیار زیبا و تماشایی است و کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا می باشد. دانشجویانی که در این شهر زندگی می کنند، در آخرای هفته می توانند به مکان های دیدنی این شهر رفته و از گشت و گذار در این شهر لذت ببرند. شاخص امنیتی در شهر مونستر بالا بوده و دانشجویان در امنیت کامل می توانند در این شهر تحصیل نمایند. هزینه زندگی در این شهر به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله آن می توان به هزینه تامین مسکن، هزینه تامین، هزینه پرداخت قبوض، هزینه خرید پوشاک و … اشاره کرد.

پذیرش در دانشگاه مونستر

پذیرش در دانشگاه مونستر فرصتی بسیار طلایی است که هر متقاضی می تواند به بهترین شکل از آن بهره مند شود. این دانشگاه برای پذیرش دانشجو شرایط خاص خود را دارد و افراد برای دستیابی به این دانشگاه باید تمامی مدارک درخواستی را برای این دانشگاه ارسال کنند. از جمله اصلی ترین مدارک برای پذیرش می توان به اصل و کپی تمامی مدارک هویتی، اسکن مدارک تحصیلی، عکس پرسنلی و … اشاره کرد. برآورد هزینه زندگی در شهر مونستر از هر فرد به فرد دیگر تفاوت دارد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه مونستر

بورسیه های تحصیلی فرصتی ایده آل برای تحصیل در این دانشگاه را پیش روی دانشجویان قرار می دهد. این بورسیه تاثیر چشمگیری در هزینه های تحصیل در آلمان بوجود آورده و معمولا این امتیاز به دانشجویان نخبه تعلق می گیرد. برای درخواست بورسیه تحصیلی متقاضی باید مدارک خود را به سفارت آلمان ارسال کرده و منتظر تایید آن باشند.

مزایای تحصیل در دانشگاه مونستر

 • مونستر دانشگاهی بزرگ با رشته های مختلف است و همین امر سبب شده دانشجویان به راحتی رشته دلخواه خود را انتخاب کنند.
 • از نظر سطح علمی این دانشگاه در برترین جایگاه قرار گرفته و دانشجئیان می توانند به بهترین شکل از تجربیات اساتید این دانشگاه بهره مند شوند.
 • دانشگاه مونستر به دانشجویان ممتاز خود بورسیه تحصیلی می دهد تا از امتیازات آن بهره مند شوند.
 • اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه مئنستر به گونه ای است که شما درتمامی نقاط کشور با استفاده از این مدرک پذیرفته خواهید شد.
 • وجود خوابگاه های دانشجویی و امنیت بالای آن ها دغده و نگرانی اقامت دانشجویان را از بین برده است.
 • با توجه به این که مونیتر دانشگاهی دولتی است، مبلغی را بابت تحصیل از دانشجویان خود دریافت نخواهد کرد.

هزینه تردد در شهر مونستر

مونستر به عنوان پایتخت دوچرخه معروف است. بر اساس برخی از قوانین ترافیکی در برخی از قسمت های شهر ورود ماشین و موتور سیکلت در برخی از ساعات ممنوع است به همین دلیل مردم این منطقه با دوچرخه و یا پیاده در این شهر جابجا می شوند. به همین دلیل هزینه تردد در این شهر پایین تر از سایر شهرهای آلمان است. همچنین از آن جا که خوابگاه دانشجویی مونستر در داخل پردیس اصلی این دانشگاه قرار دارد، دانشجویان پیاده به دانشگاه می روند و از این رو هزینه نیازی به پرداخت هزینه حمل و نقل ندارند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه مونستر

برای تحصیل در دانشگاه باید مدارک مخصصوی ارائه گردد که این مدارک در هر رشته متفاوت است. از جمله اصلی ترین مدارک عبارت است از:

 • اصل و کپی تمامی صفحات شناسایی
 • اصل و کپی کارت ملی
 • 4 قطعه عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • اصل و کپی پاسپورت
 • اصل آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • رزمه تحصیلی
 • انگیزه نامه

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه مونستر

زبان آلمانی اصلی ترین زبان برای تحصیل در دانشگاه مونستر به شمار می رود. همچنین با توجه به این که برخی از رشته های این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود، دانشجویان باید به این زبان مهارت داشته باشند. علاوه بر آن دانشجویان مونستر باید با توجه به رشته تحصیلی خود مدارک زبان مورد نیاز را در روز ثبت نام با خود به همراه داشته و به واحد آموزش تحویل دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه مونستر

برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه مونستر دانشجو باید مدرک 12 سال تحصیلی دیپلم خود را به دانشگاه ارائه دهد. همچنین در برخی از رشته ها نیز باید تمامی پیش نیازهای این دانشگاه طی شود. مدت زمان تحصیل در دانشگاه در مقطع کارشناسی 4 سال است. برای شرکت در این مقطع دانشجویان باید به زبان آلمانی مسلط باشند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مونستر

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه 2 ساله بوده و تمامی دروس ارائه شده باید در طی این دو سال طی شود. دانشگاه دارای طیف بسیار وسیعی از انواع رشته های تحصیلی در تمامی مقاطع خصوصا مقطع کارشناسی ارشد است. هزینه پرداختی در این دانشگاه به تعداد واحدهای هر فرد و رشته آن بستگی دارد. تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی امتیاز مثبتی برای پذیرش در این دانشگاه محسوب می شود.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه مونستر

متقاضیان مقطع دکترای دانشگاه مونستر برای افزایش درصد پذیرش در این دانشگاه باید مقاله ای بسیار قوی را به این دانشگاه ارائه کنند. همچنین در مقطع 3 تا 5 ساله دکترای دانشگاه دانشجویان باید در انتهای تحصیل مقاله ای را به اساتید مربوطه ارائه کند و در صورتی که این مقاله مورد تایید استاد راهنما قرار گیرد، باید مقاله به زبان آلمانی در حضور اساتید دیگر به صورت شفاهی توسط دانشجو ارائه گردد. هزینه تحصیل در مقطع دکترای مونستر از هر رشته در رشته دیگر تفاوت دارد.

کار حین تحصیل در دانشگاه مونستر

دانشگاه مونستر دارای مرکزی علمی پژوهشی است که بسیاری از تحقیقات علمی در این دانشگاه صورت می گیرد. شرایط پیدا کردن کار در کشور آلمان کار آسانی نبوده و افرادی در اولویت استخدام هستند که بتوانند به راحتی به آلمانی صحبت کنند. دانشجویان مونستر می توانند در این واحدهای تحقیقاتی به صورت کارآموز و نیمه وقت مشغول به کار شوند و رزومه ای قوی را برای خود جمع آوری کنند. دانشجویان این دانشگاه مجوز کار به صورت پاره وقت و در هفته 20 ساعت را دارند.

آیا مدرک تحصیلی دانشگاه مونستر در ایران مورد تایید است؟

بله دانشگاه مونستر از جمله دانشگاه هایی است که در لیست وزارت علوم ایرن قرار گرفته است به همین دلیل مورد تایید تمامی سازمان ها و نهادهای دولتی ایران بوده و امکان استخدام دانشجویان در مراکز دولتی این کشور وجود دارد.

آدرس وب سایت: uni-muenster.de

اشتراک گذاری این پروژه: