معرفی دانشگاه کنستانس

دانشگاه کنستانس یکی از برترین دانشگاه آلمان در زمینه تحصیل می باشد. این دانشگاه دولتی در شهر کنستانس آلمان قرار گرفته و در کنار آن دریاچه کنستانس به راحتی قابل مشاهده می باشد. در این دانشگاه بیش از 10 هزار دانشجو در حال تحصیل هستند که بخشی از آن دانشجویان بین المللی را شامل می شود. در داخل این دانشگاه کتابخانه ای بسیار بزرگ وجود دارد که در آن نزدیک به دو میلیون کتاب قرار داشته و دانشجویان به صورت شبانه روزی می توانند از این دانشگاه بهره مند شوند. دانشگاه کنستانس با بیش از 70 دانشگاه همکاری می کنند و از این رو انتقال دانشجویان در این دانشگاه راحت تر است.

دانشگاه کنستانسدانشکده های دانشگاه کنستانس

  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده علوم
  • دانشکده حقوق، سیاست و اقتصاد

تحصیل در دانشگاه کنستانس

تحصیل در دانشگاه کنستانس مانند هر دانشگاه دیگری شرایط خاص خود را دارد. برای این که موفق به تحصیل در این دانشگاه شوید ابتدا باید درخواست خود را به صورت آنلاین به این دانشگاه ارسال کنید. دولت آلمان تمامی رزومه های تحصیلی ارسالی را مورد بررسی قرار داده و در صورت تایید فرم آن را برای شما ارسال می کنند. برای تحصیل در آلمان و این دانشگاه مدارکی همچون آخرین مدرک تحصیلی و مدارک هویتی وجود داشته که در روز ثبت نام باید به دانشگاه تحویل داده شود.

شهریه دانشگاه کنستانس

کنستانس دانشگاهی دولتی است که هزینه شهریه آن بالا نبوده و در برخی موارد حتی از دانشجویان هزینه ای نیز دریافت نمی کنند. دانشجویان این دانشگاه تنها کافی است که هزینه زندگی در این کشور را تامین کنند. دولت آلمان برای این دسته از دانشجویان مشاغلی را در نظر گرفته تا بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را پوشش دهند. شهریه این دانشگاه در هر مقطعی متفاوت بوده و مبلغ هر ترم با توجه به تعداد واحدهای آن مشخص می شود و دانشجو موظف است که مبلغ تعیین شده را در ابتدای هر ترم پرداخت نماید.

تحصیل در دانشگاه کنستانسمدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه کنستانس

تمامی مدارک ارسالی برای دانشگاه کنستانس باید به صورت رسمی به زبان آلمانی ترجمه شود. از جمله مدارک مورد نیاز به شرح ذیل می باشد:

  • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
  • آخرین مدرک تحصیلی
  • ریز نمرات تحصیلی
  • اصل و کپی پاسپورت
  • رزومه تحصیلی
  • انگیزه نامه
  • عکس پرسنلی پشت نویسی شده

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه کنستانس

با توجه به این که در دانشگاه های آلمان برخی از دروس به زبان آلمانی و برخی دیگر به زبان انگلیسی تدریس می شود، آشنایی با هر دو زبان برای تحصیل در این کشور الزامی می باشد. در روز ثبت نام از دانشجویان بر اساس نوع رشته انتخابی یکی از این دو مدرک زبان نیاز بوده و دانشجو باید این مدرک را به دانشگاه تحویل دهند.

همچنین بخوانید: دانشگاه هامبورگ

زندگی دانشجویی در شهر کنستانس

شهر کنستانس شهری بزرگ است که جاذبه های گردشگری و امکانات رفاهی بسیاری در آن وجود دارد. در این شهر کافه ها و رستوران های بسیاری تاسیس شده و دانشجویان می توانند پس از اتمام کلاس خود به این رستوران ها رفته و از غذای محلی این شهر لذت ببرند. سینماهای شهر کنستانس بهترین و جدیدترین فیلم های ساخته شده را به نمایش می گذارد و دانشجویان می توانند با استفاده از کارت دانشجویی خود بلطی های این سینماها را با هزینه ای پایین تر خریداری کرده و از تماشای فیلم های روز آلمان لذت ببرند. هزینه زندگی در شهر کنستانس برای هر دانشجو متفاوت بوده و افراد با کاهش هزینه های خود می توانند با بودجه ای پایین به راحتی در این شهر زندگی کنند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کنستانس

یکی از قابلیت هایی که دولت آلمان در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد، بورسیه تحصیلی دانشگاه کنستانس می باشد. با دریافت بورسیه تحصیلی هزینه دانشگاه برای شما به صورت رایگان محاسبه شده و نیازی به پرداخت هزینه نیست. برای دریافت بورسیه تحصیلی باید تمامی مدارک خود را به وزارت آموزش و پرورش آلمان تحویل داده تا مدارک مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که شما شامل دریافت بورسیه شوید، نتیجه به شما اعلام خواهد شد.

مزایای تحصیل در دانشگاه کنستانس

تحصیل در این دانشگاه آلمان مزایای بسیاری را به دنبال دارد. یکی از این مزایا اقامت تحصیلی کشور آلمان است که از این طریق دانشجویان در مدت تحصیل خود می توانند همانند یک شهروند از امکانات این شهر بهره مند شوند.

هزینه شهریه دانشگاه کنستانس به صورت دولتی محاسبه شده و شما در قابل تحصیل عالیه در این دانشگاه هزینه ای بسیار پایین را پرداخت خواهید کرد.

دانشجویانی که فارغ التحصیل شده اند با بهترین شرایط و بالاترین حقوق می توانند در مراکز دولتی کشورهای مختلف مشغول به کار شوند زیرا مدرک این دانشگاه بسیار معتبر است.

خوابگاه های این دانشگاه به صورت رایگان و یا با هزینه پایین در اختیار دانشجویان قرار گرفته تا در رفاه کامل تحصیل کنند.

دانشجویان در طول تحصیل خود می توانند به عنوان کارآموز در مراکز مختلف مشغول به کار شده و رزومه ای قوی را برای خود تشکیل دهند.

بالا بودن سطح علمی موجب شده تا فارغ التحصیلان این دانشگاه در رشته تحصیلی خود بسیار متخصص شوند.

پذیرش در دانشگاه کنستانس

پذیرش در این دانشگاه فرصتی است که به سادگی نصیب هر متقاضی نمی شود. برای کسب پدیرش این دانشگاه متقاضی باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشد زیرا در برخی از رشته ها پیش از تایید پذیرش از دانشجویان مصاحبه ای آنلاین صورت می گیرد تا میزان تسلط وی بر روی دروس پشت سر گذاشته سنجیده شود. این مصاحبه اکثر به زبان انگلیسی و یا آلمانی برگزار می شود.

خوابگاه دانشگاه کنستانس

در این دانشگاه 13 تالار وجود دارد که برخی از آن ها در نزدیکی شهرستان راین و مابقی در فاصله ای نزدیک به دانشگاه قرار دارند. این خوابگاه ها دارای نگهبان هستند و از امنیت بسیاری برخوردار می باشند. هزینه این خوابگاه ها ماهیانه بین 230 تا 370 یورو بوده و هزینه دقیق آن به امکانات و متراژ خوابگاه بستگی دارد. تمامی خوابگاه های این دانشگاه مبله بوده و امکانات رفاهی در آن تعبیه شده است. در صورتی که خوابگاه ها را به صورت خصوصی اجاره کنید، هزینه اجاره آن چیزی در حدود 300 تا 500 یورو برآورد می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه کنستانس

برای تحصیل در این مقطع باید هزینه ای بالغ بر 330 یورو در ابتدای هر ترم توسط دانشجو پرداخت شود. این مقطع 4 ساله شامل دروس و واحدهای مختلفی است که دانشجو ملزم به پاس کردن تمامی آن ها می باشد. کلاس های مقطع کارشناسی دانشگاه کنستانس اغلب به زبان انگلیسی برگزار می شود و متقاضیان باید در روز ثبت نام مدرک زبان خود را به این دانشگاه تحویل دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه کنستانس

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دو سال زمان نیاز بوده و دانشگاه با برنامه ریزی های آموزشی خود تمامی دروس را در این مدت به دانشجویان ارائه خواهند داد. هزینه هر ترم این مقطع در حدود 350 یورو محاسبه شده است که نوع رشته و تعداد واحدها بر روی این قیمت تاثیرگذار می باشد. تسلط به زبان آلمانی از الزامات این مقطع محسوب می شود.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه کنستانس

برای این که بتوانید مدرک دکترای خود را از دانشگاه دریافت کنید باید پایان نامه ای علمی مطابق با رشته خود را به زبان آلمانی و یا انگلیس به صورت کتبی و یا شفاهی به دانشگاه ارائه دهند. دانشجو در مدت یک سال و نیم دو سال فرصت دارد که این پایان نامه را تکمیل و به استاد مربوطه ارائه نماید.

کار حین تحصیل در دانشگاه کنستانس

دانشجویان دانشگاه کنستانس در مراکز مختلف علمی می توانند به صورت کارآموز مشغول به کار شوند و تجارب خوبی را کسب کنند. این مدت کارآموزی نه تنها بخشی از هزینه دانشجو را تامین می کند، بلکه رزومه ای بسیار کاربردی را برای دانشجو رقم می زند و وی پس از پایان تحصیل با استفاده از مدرک تحصیلی این دانشگاه و رزومه بدست آمده از کار حین تحصیل می تواند در بهترین مراکز مشغول به کار شود. همچنین در صورت توافق کارفرما می تواند قراردادی را عقد کرده و اقامت خود در این کشور را از طریق این قرارداد تمدید کند.

اقامت تحصیلی آلمان

دریافت اقامت تحصیلی یکی از اهدافی است که بسیاری از متقاضیان برای رسیدن به آن تلاش می کنند. این اقامت تحصیلی به صورت موقتی برای دانشجو لحاظ می شود و پس از 7 الی 8 ماه گذشتن از فارغ التحصیلی اعتبار خود را از دست داده و دانشجو باید به وطن خود باز گردد. ولی در صورتی که دانشجو در محلی مشغول به کار باشد می تواند اقامت کاری را دریافت کرده و از این طریق مجوز اقامت در کشور آلمان را کسب کند. چنانچه این اقامت به مدت 5 سال متوالی تمدید گردد فرد قادر است به صورت دائمی در این کشور اقامت بگیرد.

راحت ترین دانشگاه آلمان برای پذیرش

دانشگاه کنستانس برای پذیرش دانشجویان شرایطی آسان را پیش پای آن ها قرار داده و در صورتی که مدارک مورد نیاز این دانشگاه تکمیل شود، متقاضی می تواند در این کشور مشغول به تحصیل شود. به همین دلیل این دانشگاه از جمله راحت ترین دانشگاه آلمان برای پذیرش دانشجو به شمار می رود.

آدرس وب سایت دانشگاه: uni-konstanz.de

اشتراک گذاری این پروژه: