معرفی دانشگاه هامبورگ

ساختمانی زیبا و جذاب، فضایی باز، کیفیت آموزشی عالی، مدرک معتبر، هزینه تحصیل رایگان همه و همه باعث شده که دانشگاه هامبورگ متقاضیان زیادی داشته باشد. این دانشگاه در شمال آلمان قرار دارد و به دلیل ارائه رشته های مختلف و کیفیت آموزشی بالا به عنوان یکی از برجسته ترین دانشگاه های آلمان شناخته شده است. این دانشگاه در سال 1919 تاسیس شد و به دلیل عملکرد صحیح موفق به کسب جایزه نوبل شده است. در پردیس اصلی این دانشگاه که در منطقه مرکزی قرار گرفته دارای آزمایشگاهی بسیار مجهز برای انجام امور تحقیقاتی می باشد. دانشگاه هامبورگ قدمت بالایی نداشته ولی در حال حاضر نزدیک به 43000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که در این بین 5400 نفر از آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است. این دانشگاه نزدیک به 150 رشته ارائه می شود و دانشجویان می توانند آزادانه رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

تحصیل در دانشگاه هامبورگدوره های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه هامبورگ

در حال حاضر حدود 42 برماه تحصیلی این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود که عبارت است از:

 • زبان و فرهنگ آفریقایی
 • حقوق بشر و دموکرتیک سازی
 • اقتصاد
 • ریاضیات صنعتی
 • فیزیک ریاضی
 • تجارت بین المللی و پایداری
 • زیست شناسی مولکولی
 • اکوسیستم دریایی و علوم شیلات
 • مدل سازی ریاضی در مهندسی
 • ریاضی

رنکینگ دانشگاه هامبورگ

 • رتبه 13 در بین دانشگاه های آلمان در سال 2020
 • رتبه 149 در بین دانشگاه های جهان در سال 2020
 • رتبه 180 جهان در سیستم رتبه بندی لایدن هلند

دانشکده های دانشگاه هامبورگ

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مدیریت و اقتصاد
 • دانشکده علوم تربیتی
 • دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم معنوی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده روانشناسی و علوم حرکتی
 • دانشکده ریاضیات

تحصیل در دانشگاه هامبورگ

تحصیل در دانشگاه فرصتی طلایی را پیش روی دانشجویان قرار می دهد تا در بهترین دانشگاه رشته دلخواه خود را پیدا کرده و در آن به تحصیل بپردازند. برای تحصیل در این دانشگاه باید مدرک معتبر مورد نیاز برای مقطع خود را به دانشگاه تحویل دهید. تحصیل در دانشگاه هامبورگ مزایای بسیاری را به دنبال دارد که از جمله آن می توان به اقامت تحصیلی آلمان، کیفیت آموزشی بالا، مدرک تحصیلی معتبر و … اشاره کرد.

همچنین بخوانید: دانشگاه هامبورگ

شهریه دانشگاه هامبورگ

هزینه تحصیل در دانشگاه به نوع مقطع و رشته تحصیلی شما بستگی دارد. دانشجویان برای پرداخت این شهریه باید در ابتدای هر ترم نسبت به پرداخت آن اقدام کنند. این شهریه بین 336 تا 380 یورو در هر ترم بوده که مبلغ زیادی نمی باشد. پایین بودن هزینه شهریه دانشگاه یکی از ویژگی هایی است که باعث شهرت و محبوبیت این دانشگاه در کشور آلمان شده است.

خوابگاه دانشگاه هامبورگ

تامین مسکن در دانشگاه یکی از اصلی ترین هزینه های تحصیل و زندگی در کشور آلمان است. در داخل دانشگاه هامبورگ خوابگاه هایی ساخته شده که این خوابگاه ها از نظر تعداد اتاق ها و میزان امکانات رفاهی با یکدیگر تفاوت دارد. این خوابگاه ها به صورت مستقل و یا اشتراکی در اختیار دانشجویان قرار داده شده و هر دانشجو با توجه به میزان بودجه خود خوابگاه مورد نیاز خود را انتخاب می کنند.

پذیرش در دانشگاه هامبورگ

برای پذیرش در دانشگاه هامبورگ باید ابتدا متقاضی تمامی مدارک خود را به واحد آموزش دانشگاه تحویل داده و در صورت تایید مدارک دیگر را نیز به دانشگاه ارائه دهند. زبان مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه زبان آلمانی و انگلیسی است زیرا دروس ارائه شده در این دانشگاه به هر دو زبان تدریس می گردد. دانشجو باید شهریه ترم اول را در همان روز ثبت نام پرداخت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه هامبورگ

برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه دانشجو باید چهار سال تحصیلی را طی کند. تعداد واحدهای ارائه شده در هر رشته با یکدیگر متفاوت است. دانشجویان برای پذیرش در مقطع کارشناسی باید 12 سال تحصیلی خود را پشت سر گذاشته باشند. همچنین تمامی پیش نیازهای رشته خود را نیز بگذرانند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی هامبورگ در حدود 336 یورو برآورد شده است که در ابتدای هر ترم باید پرداخت شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه هامبورگ

برای تحصیل در این مقطع به زبان آلمانی و در برخی از رشته ها به زبان انگلیسی نیاز است. دانشجو باید در روز ثبت نام مدارک زبان مورد نیاز رشته خود را به همراه مدرک تحصیلی کارشناسی خود به واحد آموزشی دانشگاه ارائه دهد. طول مدت مقطع کارشناسی ارشد حدود دو تا سه سال بوده و در طی این مدت دانشجو باید تمامی دروس خود را پاس کند. هزینه مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه در حدود 360 یورو می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه هامبورگ

برای تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه هامبورگ دانشجو باید در حدود یک سال و نیم تا دو سال به تحصیل بپردازد. زبان مورد نیاز برای این مقطع انگلیسی و آلمانی بوده و دانشجویان باید مدرک تحصیلی معتبری را برای پذیرش در این دانشگاه ارائه دهند. دانشجویان باید در انتهای سال تحصیلی پایان نامه خود را به صورت کتبی و عملی به اساتید ارائه نمایند. هزینه تحصیل در این مقطع به نوع رشته و تعداد واحدهای هر دانشجو بستگی دارد.

کار حین تحصیل در دانشگاه هامبورگ

دانشجویان در طول تحصیل خود می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند که این ویژگی خود یکی از اصلی ترین مزیت های این دانشگاه به شمار می رود. دانشجویان با اشتغال به کار در این شهر احساس استقلال خواهند کرد و در کنار آن می توانند هزینه تحصیل خود را نیز تامین نمایند. علاوه بر آن کار در کشور آلمان رزومه ای قوی را نیز برای دانشجویان به همراه دارد.

اقامت تحصیلی آلمان

اخذ اقامت در کشور آلمان یکی از اهدافی است که بسیاری از افراد برای دستیابی به آن روش های مختلفی را طی می کنند. یکی از ساده ترین راه ها برای اخذ اقامت آلمان، تحصیل در آلمان می باشد. برای دستیابی به اقامت تحصیلی ابتدا باید تمامی مدارک شما توسط وزارت آموزش و پرورش این کشور تایید گردد. اقامت تحصیلی آلمان موقتی بوده و دانشجویان پس از پایان مدت تحصیل خود باید به وطن خود بازگشته و یا از روش های دیگر اقامت خود را تمدید کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه هامبورگ

برای تحصیل در دانشگاه هامبورگ باید تمامی مدارک خود را در همان ابتدای کار به دانشگاه تحویل دهید. از جمله این مدارک عبارت است از:

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • اصل آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • اصل و کپی پاسپورت
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه

لازم به ذکر است که تمامی مدارک تحصیلی متقاضی باید به صورت رسمی به زبان آلمانی ترجه شود.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه هامبورگ

برای تحصیل در دانشگاه هامبورگ بهتر است که به زبان آلمانی و انگلیسی مسلط باشید. اکثر دروس این دانشگاه به زبان آلمانی تدریس می شود ولی برخی دروس در برخی از رشته ها نیز به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد. در نتیجه تسلط به این دو زبان برای موفقیت در دانشگاه الزامی می باشد. همچنین در روز ثبت نام باید مدرک زبان مورد نیاز رشته خود را نیز باید به دانشگاه تحویل دهید.

زندگی دانشجویی در شهر هامبورگ

زندگی در شهر هامبورگ فراز و نشیب های خود را دارد ولی در عین حال دارای هیجان و لذت های بسیاری نیز می باشد. دانشجویان در این شهر همانند یک شهروند زندگی می کنند. یکی از دغدغه های دانشجویان در شهر هامبورگ پیدا کردن مکانی برای اقامت بوده که این مشکل توسط خوابگاه های دانشجویی موجود در دانشگاه برطرف شده است. هزینه زندگی در شهر هامبورگ به نیازهای هر فرد وابسته بوده و از جمله هزینه های اصلی دانشجویان می توان به هزینه مواد غذایی، هزینه حمل و نقل، هزینه اجاره مسکن و … اشاره کرد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه هامبورگ

بورسیه های تحصیلی یکی از ویژگی هایی است که به دانشجویان کمک می کند تا به صورت رایگان در دانشگاه های آلمان تحصیل کنند. این بورسیه ها به دانشجویان خاصی تعلق می گیرد و برای دریافت آن دانشجو باید ابتدا تمامی مدارک خود را به وزارت آموزش و پرورش دانشگاه تحویل دهند تا مورد تایید این وزارت قرار گیرد. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دارند نیازی به پرداخت هزینه نبوده و به صورت رایگان در این دانشگاه تحصیل خواهند کرد.

مزایای تحصیل در دانشگاه هامبورگ

تحصیل در دانشگاه به دلیل سطح علمی بالا بسیار پرطرفدار بوده و متقاضیان زیادی برای پذیرش در این دانشگاه با یکدیگر به رقابت می پردازند.

مدارک ارائه شده در این دانشگاه از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و به راحتی در تمامی کشورهای جهان می توانند مشغول به کار شوند.

هزینه شهریه دانشگاه پایین بوده و هر دانشجویی می تواند در این دانشگاه ها تحصیل کند.

اقامت تحصیلی آلمان از دیگر مزایایی است که دانشگاه با خود به همراه دارد.

وجود خوابگاه های دانشجویی به دانشجویان کمک می کند تا بدون دغدغه و در امنیت کامل در این شهر زندگی کرده و تحصیل خود را ادامه دهند.

بورسیه تحصیلی از دیگر مزایایی است که دولت آلمان برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است.

آدرس وب سایت دانشگاه: uni-hamburg.de

اشتراک گذاری این پروژه: