معرفی دانشگاه فرانکفورت

فرانکفورت را همه با آسمان خراش های خیره کننده و بلند آن می شناسند ولی جالب است بدانید که این شهر دارای دانشگاه های بسیار مهمی می باشد. این دانشگاه در شهر فرانکفورت و در سال 1914 تاسیس شد. نامگذاری این دانشگاه با الهام از دانشمند و هنرمند معروف گوته شکل گرفته است. تعداد 46 هزار نفر دانشجو در دانشگاه در حال تحصیل هستند که در این میان 7300 نفر از این دانشجویان از بین دانشجویان بین المللی انتخاب شده است. شهرت این دانشگاه در زمینه های فیزیک، تجارت و پزشکی می باشد. تعداد 18 نفر از اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه فرانکفورت موفق به کسب جایزه نوبل در رشته های شیمی، اقتصاد، پزشکی و شیمی شده است.

معرفی دانشگاه فرانکفورتمعرفی شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت پنجمین شهر بزرگ آلمان محسوب می شود. با توجه به این که مرکز بانک مرکزی اروپا در شهر فرانکفورت قرار دارد، این شهر مهم ترین شهر اقتصادی اروپا به شمار می رود. شهر فرانکفورت رتبه هفتمین شهر باکیفیت آلمان را به خود اختصاص داده است. این شهر از نظر اقتصادی رونق بسیاری داشته و بسیاری از کسب و کارهای مهم در این کشور قرار دارد.

دانشکده های دانشگاه فرانکفورت

 • دانشکده علوم پزشکی
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده بیوشیمی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده علوم کامپیوتر و ریاضیات
 • دانشکده جغرافیا و زمین شناسی
 • دانشکده زبان مدرن
 • دانشکده زبان شناسی، فرهنگ و هنر
 • دانشکده فلسفه و تاریخ
 • دانشکده الهیات کاتولیک
 • دانشکده الهیات پروستان
 • دانشکده روانشناسی و علوم ورزشی
 • دانشکده علوم تربیتی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده اقتصاد و کسب و کار
 • دانشکده حقوق

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورت

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی در سال 1938 در شهر فرانکفورت آلمان تاسیس شده است. در این دانشگاه اساتید بسیار حرفه ای و مجرب برای شکفایی استعدادهای دانشجویان استخدام شده و همین ویژگی این دانشگاه را به یکی از برترین دانشگاه های موسیقی آلمان تبدیل کرده است. برنامه های درسی دانشگاه موسیقی فراکفورت شامل آموزش موسیقی، اجرای موسیقی و آهنگسازی می شود. دانشجویان می توانند برای افزایش تجربیات عملی خود در گروه های موسیقی شرکت کرده و علم و تجربیات خود را افزایش دهند.

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی فرانکفورتدانشگاه دارایی و مدیریت فرانکفورت

دانشگاه دارایی و مدیریت فرانکفورت یکی از برترین دانشگاه های مدیریتی در این شهر است. این دانشگاه هر سالان فارغ التحصیلان بسیاری را به جامعه تقدیم می کند. تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه مدیرانی کارکشته و بسیار ماهر هستند که بزرگ ترین شرکت ها و اداره جات را اداره می کنند.

تحصیل در دانشگاه فرانکفورت

شهر فرانکفورت بهترین دانشگاه ها را در خو جای داده است به همین دلیل کیفیت این دانشگاه ها در سطح بالایی قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه ابتدا متقاضی رشته خود را انتخاب کرده و مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه ارسال می کند. سپس دانشگاه تمامی مدارک را مورد بررسی قرار داده و تایید و عدم تایید آن را اعلام می نماید.

همچنین بخوانید: دانشگاه دوسلدورف

شهریه دانشگاه فرانکفورت

هزینه تحصیل در دانشگاه فرانکفورت رایگان بوده و دانشجویان در ابتدای هر ترم مبلغی را بابت خدمات دانشجویی به این دانشگاه پرداخت می کنند. به طور میانگین هزینه های پرداختی در این دانشگاه نزدیک به 350 یورو بوده که میزان دقیق آن به نوع رشته و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد.

خوابگاه دانشگاه فرانکفورت

دانشگاه برای رفاه دانشجویان خود در داخل پردیس اصلی دانشگاه تالارهایی را در نظر گرفته تا دانشجویان خود در رفاه و امنیت کامل زندگی کنند. این خوابگاه ها به صورت اختصاصی و یا اشتراکی قابل استفاده بوده و هر فرد با توجه به میزان بودجه خود خوابگاه مورد نیاز خود را انتخاب می نماید. خوابگاه های فرانکفورت مبله است و لوازم مورد نیاز زندگی در این خوابگاه وجود دارد. همچنان با توجه به این که خوابگاه های دانشجویی در داخل پردیس دانشگاه قرار دارد، دانشجویان برای حضور در دانشگاه دیگر نیازی به پرداخت هزینه بابت تردد ندارند.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه فرانکفورت

دانشگاه فرانکفورت برای پذیرش دانشجویان کارشناسی در رشته های مختلف، مدرک 12 سال دوره تحصیلی را به همراه پیش نیازهای رشته خود درخواست می کنند. در این مقطع دانشجو موظف است که در روز ثبت نام تمامی مدارک تحصیلی خود را به دانشجویان ارائه کند. هزینه دریافت شده از دانشجو بابت مقطع کارشناسی حدود 320 یورو برآورد شده است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرانکفورت

برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجو باید مدارک هویتی و مدارک تحصیلی مقطع کارشناسی خود را به همراه ریز نمرات به دانشگاه تحویل دهد. این مدارک باید به صورت رسمی به زبان آلمانی ترجمه شود. زمان مورد نیاز برای تحصیل در فوق لیسانس دانشگاه فرانکفورت 2 سال برآورد شده و هزینه آن به رشته تحصیلی دانشجو بستگی دارد.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه فرانکفورت

هزینه تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه فرانکفورت قیمت های متغیری داشته و هزینه دقیق آن بر اساس رشته تحصیلی و مقطع آن محاسبه می شود. دانشجویان این مقطع باید به زبان آلمانی مسلط باشند زیرا پایان نامه اخذ شده از دانشجو باید به زبان آلمانی ارائه گردد. برای تحصیل در آلمان و این دانشگاه باید مدارک تحصیلی معتبری را ارائه دهید تا در این دانشگاه پذیرش بگیرید.

زندگی دانشجویی در شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت یکی از بی نظیرترین آسمان خراش های جهان را به خود اختصاص داده است. این آسمان خراش ها بسیار خیره کننده بوده و افرادی زیادی سالانه به این شهر سفر می کنند تا از این آسمان خراش ها دیدن نمایند. دانشجویانی که در شهر فرانکفورت در حال تحصیل هستند، از کیفیت زندگی این شهر و کیفیت آموزشی آن رضایت بسیار زیادی دارند. هزینه های زندگی در شهر فرانکفورت با توجه به سبک زندگی هر فرد بستگی دارد. از جمله هزینه های زندگی دانشجویی در شهر فرانکفورت می توان به هزینه تحصیل، هزینه خرید مواد غذایی، هزینه مسکن، هزینه خرید پوشاک و … اشاره کرد. در شهر فرانکفورت فروشگاه های بزرگی وجود دارد که محصولات خود را در آخر هفته به حراج می گذارند و افراد می توانند وسایل مورد نیاز خود را از این فروشگاه ها با قیمت مناسب تر خریداری کنند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فرانکفورت

دانشجویان بین المللی فرانکفورت این قابلیت را دارند تا با اخذ بورسیه تحصیلی کمک هزینه هایی را از دولت آلمان دریافت کنند. این کمک هزینه ها باعث کاهش هزینه های تحصیل شده و حضور دانشجویان را در دانشگاه ها ایده آل تر کرده است. متقاضیان دریافت بورسیه باید در زمان مقرر مدارک درخواست شده را به سفارت آلمان تحویل دهند. دانشجویانی که مورد تایید سفارت باشند، اعلامیه تاییدیه برای متقاضی ارسال مس شود.

مزایای تحصیل در دانشگاه فرانکفورت

تحصیل در این دانشگاه امکان دریافت ویزای تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

 • این افراد به راحتی می توانند کار مورد نظر خود را پیدا نمایند.
 • شهریه این دانشگاه به نسبت پایین است.
 • به دانشجویان ممتاز این دانشگاه بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد.
 • کیفیت آموزشی دانشگاه در سطح بالایی قرار دارد.
 • خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه بسیار امن و راحت است.

پذیرش در دانشگاه فرانکفورت

در برخی از رشته های دانشگاه برای پذیرش دانشجو آزمون هایی را به صورت کتبی و یا شفاهی از متقاضیان اخذ می کنند. یکی از پیش نیازهای شرکت در این آزمون ها تسلط به زبان انگلیسی می باشد. دانشجویانی که در این آزمون ها امتیاز بالاتری اخذ کنند به دانشگاه فرانکفورت راه پیدا خواهند کرد. پذیرش در این دانشگاه فرصتی بسیار ارزنده برای دانشجویان را فراهم می کند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه فرانکفورت

برای تحصیل در دانشگاه دانشجو باید مدارک خود را به صورت رسمی به زبان آلمانی ترجمه کند که این مدارک عبارت است از:

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و کپی مدارک تحصیلی
 • اصل و کپی پاسپورت
 • 4 قطعه عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه فرانکفورت

برای تحصیل در دانشگاه دانشجو باید به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی مسلط باشد ولی به طور کلی می توان گفت اصلی ترین زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه فرانکفورت زبان آلمانی است. همچنین دانشجویان باید ضمن تسلط به زبان آلمانی، مدارک آن را نیز به دانشگاه ارائه دهند.

کار حین تحصیل در دانشگاه فرانکفورت

پیدا کردن کار در دانشگاه فرانکفورت کار آسانی نیست ولی افرادی که به خوبی بتوانند به زبان آلمانی صبحت کنند، درصد پیدا کردن کار بیشتری نیز دارند. کار دانشجویی فرانکفورت رزومه ای بسیار قوی را برای دانشجویان به دنبال خواهد داشت. در نتیجه افرادی که در کنار تحصیل خود به کاری نیز مشغول هستند، احتمال اشتغال به کار بیشتری نیز دارند.

اقامت تحصیلی آلمان

دانشجویانی که در دانشگاه پذیرش گرفته اند از امتیاز اخذ ویزای تحصیلی نیز برخوردار خواهند شد. به همین دلیل دانشجویان دانشگاه فرانکفورت همانند یک شهروند فرانکفورتی می توانند از تمامی امکانات این شهر استفاده کنند. این اقامت تنها تا طول تحصیل اعتبار دارد و پس از پایان تحصیل از روش های دیگر باید این اقامت را تمدید کرد.

تحصیل در دانشگاه گوته

دانشگاه گوته دارای 4 پردیس اصلی بوده و پردیس فرانکفورت مخصوص دانشگاه بیمارستان و پزشکی است. این دانشگاه نزدیک به موزه اصلی فرانکفورت قرار دارد. در این دانشگاه سعی شده تمامی امکانات رفاهی تعبیه شده و دانشجویان این دانشگاه می توانند به صورت تخصصی در آزمایشگاه های این دانشگاه به مطالعه بپردازند.

آدرس وب سایت دانشگاه: goethe-university-frankfurt

اشتراک گذاری این پروژه: