دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بن آلمان دانشگاهی بسیار مشهور و بزرگ است که در سال 1818 در شهر بن فعالیت خود را آغاز کرد. شهر بن در نزدیکی سواحل رودخانه راین قرار گرفته است. دانشگاه بن دارای 4500 هیئت علمی، 544 استاد و بیش از 34000 دانشجو بوده که 400 نفر آن ها را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است. از جمله رشته های معروف این دانشگاه می توان به رشته ریاضیات، نجوم، فیزیک، علوم زیستی، اقتصاد و فلسفه اشاره کرد. این دانشگاه یک پردیس مستقل نبوده و اصلی ترین ساختمان آن در مرکز شهر قرار گرفته است. در مقابل ساختمان دانشگاه پارکی سرسبز و زیبا قرار دارد و دانشجویان می توانند در بین دروس خود از زیبایی های این پارک لذت ببرند.

رنکینگ دانشگاه بن

رتبه 231 جهانی در رتبه بندی QS 2016

رتبه 47 جهانی در سیستم رتبه بندی آموزش عالی تایمز در رشته علوم فیزیک

رتبه 113 جهانی در رتبه بندی آموزش عالی تایمز

رتبه 41 جهانی در رتبه بندی QS 2016 در رشته ریاضیات

دانشکده های دانشگاه بن

 • دانشکده الهیات
 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی
 • دانشکده هنر
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده حقوق و اقتصاد

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه بن

 • کپی تمامی صفحات پاسپورت
 • مدرک تسلط به زبان آلمانی
 • مدرک تسلط به زبان انگلیسی
 • ریز نمرات رسمی دانشگاهی
 • مدارک هویتی
 • عکس شناسایی
 • گواهی سلامت
 • اصل و کپی مدارک شناسایی

مدارک زبان مورد نیاز برای دانشجویان بن

یکی از دغدغه های متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های آلمان مدارک زبان مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه ها می باشد. با وجود این که اغلب دروس این دانشگاه به زبان آلمانی تدریس می شود ولی برخی از دروس نیز ممکن است که به زبان انگلیسی ارائه گردد. به همین دلیل بهتر است که در هنگام ورود به دانشگاه‌بن بر روی دو زبان انگلیسی و آلمانی تسلط داشته باشید.

دانشگاه بن آلمان

تحصیل در دانشگاه بن

ما به افرادی که انگیزه بسیاری برای تحصیل در کشورهای خارجی را دارند و به دنبال دانشگاه های معتبری هستند، تحصیل در دانشگاه‌بن آلمان را پیشنهاد می کنیم. تحصیل در این دانشگاه فرصتی بسیار مناسب را برای دانشجویان به وجود می آورد تا با هزینه بسیار پایین در خارج از کشور تحصیل کنند. این دانشگاه بسیار بزرگ بوده و اعتبار علمی آن در سطح بالایی بوده و تحصیل در این دانشگاه آرزوی اکثر متقاضیان می باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه بن

این دانشگاه تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را شامل می شود. این دانشگاه ها به صورت نیمه وقت کلاس تشکیل داده و هزینه آن را در طی سه قسط دریافت می کند. شرایط تحصیلی این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی بر اساس رزومه متقاضی صورت می گیرد.

شرایط تحصیل در دانشگاه بن در مقطع کارشناسی

دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه‌بن به مدت 4 سال بوده و دانشجو موظف است که در طی مدت 2 سال تمامی واحدهای درسی را پاس کنند. دانشجویان این مقطع ضمن ارائه مدرک دیپلم باید مدارک زبان انگلیسی را نیز به دانشگاه ارائه دهند. برای پذیرش در این دانشگاه ابتدا باید تمامی مدارک خصوصا ریز نمرات را به کارکنان پذیرش این دانشگاه ارائه داده تا مورد تایید این افراد قرار گیرد.

شرایط تحصیل در دانشگاه بن در مقطع کارشناسی ارشد

برای شرکت در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌بن باید از معدل مناسبی برخوردار باشید. مدت تحصیل در این مقطع حداقل 2 سال بوده تا دانشجویان بتوانند تمامی واحدهای ارائه شده را با موفقیت پشت سر بگذارند. دروس مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه معمولا به زبان انگلیسی بوده ولی برخی از دروس نیز به زبان آلمانی ارائه خواهد شد.

شرایط تحصیل در دانشگاه بن در مقطع دکترا

دکترا یکی از مقاطع مهم برای دانشجویان بوده و این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی شرایط خاص و ویژه ای را در نظر گرفته است. مدت تحصیل دکترا در این مقطع دو سال بوده و در پایان تحصیل دانشجو باید موضوعی مرتبط با رشته خود را ارائه دهند. دروس این مقطع در دانشگاه‌بن به اغلب به زبان آلمانی تدریس شده ولی آشنایی با زبان انگلیسی نیز به شما در درک بهتر دروس کمک خواهد کرد.

شرایط تحصیل در دانشگاه بن در مقطع دکترا

بورسیه تحصیلی دانشگاه بن

دانشگاه‌بن برای دانشجویان بین المللی خود بورسیه هایی را در نظر گرفته تا دانشجویانی که توان پرداخت هزینه شهریه این دانشگاه را ندارند بتوانند به صورت رایگان در این دانشگاه تحصیل کنند. همچنین دولت آلمان به دانشجویانی که مورد تایید دریافت بورسیه تحصیلی هستند، خوابگاه های رایگان را در نظر گرفته و دیگر نیازی به پرداخت هزینه بابت مسکن نخواهند داشت. برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه‌بن آلمان باید میزان درآمد خانوار مورد تایید سفارت قرار گیرد و سپس اقدامات لازم برای دریافت بورسیه انجام شود.

شهریه دانشگاه بن آلمان

دانشگاه‌بن هزینه تحصیلی پایینی را از دانشجویان خود دریافت می کند به همین دلیل تحصیل در این دانشگاه برای افرادی که توانایی پرداخت شهریه های بالا را ندارند، گزینه مناسبی به شمار می رود. شهریه دانشگاه بن را می توانید طی سه قسط پرداخت کنید که این هزینه به تعداد واحدها، رشته تحصیلی، مقطع و … بستگی دارد.

مزایای تحصیل در دانشگاه بن

دانشگاه bonn university سطح علمی بسیار بالایی بوده و تمامی دروس توسط اساتید مجرب ارائه می شود و دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه تمامی مدارج علمی را طی می کنند.

مدارک این دانشگاه از اعتبار بالایی برخوردار بوده و شما با استفاده از این مدرک می توانید در هر ارگان و یا شرکتی که تمایل دارید، کار خود را آغاز کنید.

هزینه شهریه این دانشگاه ناچیز بوده و افزاد می توانند با استفاده از بورسیه تحصیلی این مبلغ را پرداخت کنند.

خوابگاه های رایگان و با قیمت پایین از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه بن است که دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه نیازی به نگرانی بابت مسکن نخواهند داشت.

امکان دریافت اقامت در آلمان از طریق تحصیل در این دانشگاه ها وجود دارد.

همچنین دانشجویان بین المللی می توانند به صورت پاره وقت در طول مدت تحصیل خود کار کرده و بخشی از هزینه های زندگی در این کشور را فراهم نمایند.

وضعیت مسکن برای دانشجویان بین المللی دانشگاه بن آلمان

دانشجویان بین المللی می توانند در خوابگاه های دانشگاه‌بن که در پردیس این دانشگاه قرار دارد اقامت داشته باشند. این خوابگاه ها شامل اتاق های مختلفی هستند که در هر اتاق سه تخت قرار گرفته و دانشجویان به صورت اشتراکی از امکانات این خوابگاه ها استفاده می کنند.

اعتبار مدارک دانشگاه بن

اعتبار مدرک دانشگاه‌بن به گونه ای است که در هر تقطه از جهان ترجمه شده و مورد تایید قرار می گیرد. مدرک تحصیلی دانشگاه بن این مزیت را برای دانشجویان این دانشگاه قرار داده که در لیست اولویت های اولیه استخدام قرار گیرند و این افراد به راحتی می توانند کار دلخواه خود را پیدا کنند.

هزینه زندگی در شهر بن آلمان

شهر بن آلمان یکی از شهرهای پر رفت و آمد برای توریستان می باشد و جاذبه های گردشگری این شهر توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. هزینه زندگی در این شهر شامل مواد غذایی، مسکن، پوشاک، هزینه های درمان و … می شود که دولت آلمان برای دانشجویان بین المللی دانشگاه این شهر خوابگاه هایی را تدارک دیده تا به صورت رایگان در آن اقامت داشته باشند.

اقامت تحصیلی دانشگاه بن

تحصیل در دانشکاه بن آلمان امکان اقامت در این دانشگاه را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. به همین دلیل افرادی زیادی به منظور دریافت اقامت در این کشور گزینه تحصیل در آلمان را انتخاب می کنند تا ضمن تحصیل در برترین دانشکاه های جهان، اقامت این کشور را نیز دریافت کنند.

اجازه کار دانشجویان بین المللی بن

این دانشگاه امکان کار پاره وقت را برای دانشجویان بین المللی خود فراهم کرده و دانشجویان در هفته 20 ساعت می توانند در این کشور کار کنند. این مجوز کاری علاوه بر تامین مالی زندگی در آلمان، رزومه بسیار عالی را می توانند برای خود رقم بزنند. کار در حین تحصیل تجربه کاری شما را افزایش داده و پس از فارغ التحصیلی نیز شرایط تمدید اقامت در کشور آلمان را نیز برای شما ایجاد خواهد کرد.

آیا دانشگاه بن خوابگاه هایی را برای اقامت دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است؟

بله دانشگاه‌بن برای دانشجویان بین المللی خوابگاه ها و آپارتمان هایی را در پردیس دانشگاه در نظر گرفته که این خوابگاه ها به صورت اتاق ها و یا آپارتمان های مبله می باشد. این خوابگاه ها 3700 نفر را پوشش می دهد و دانشجویان دیگر دغدغه ای بابت مسکن در این شهر نخواهند داشت.

آیا دانشگاه بن مورد تایید ایران است؟

دانشگاه‌بن مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته است. به همین دلیل این دانشگاه در بین ایرانیان متقاضیان بسیاری داشته و سالانه افراد بسیاری در آزمون های ورودی این دانشگاه با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

همچنین بخوانید: دانشگاه مونیخ

اشتراک گذاری این پروژه: