آیا با شرایط تحصیل در دانشگاه جاکوبز برمن آشنایی دارید؟

در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامعی را در رابطه با دانشگاه جاکوبز برمن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. دانشگاه جاکوبز در شهر برمن و در کشور آلمان، واقع شده است. این دانشگاه هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی را از سراسر جهان، پذیرش می‌کند. طبق آماری که اکنون داده‌اند، در حدود 1244 دانشجوی بین الملل از صد و یازده کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌باشند.

در این مقاله جهت آشنایی شما عزیزان با این دانشگاه، مواردی همچون دانشکده‌ها، رشته‌های تحصیلی، زبان مورد نیاز برای تحصیل، هزینه‌های تحصیل، بورسیه‌های تحصیلی و مدارک و شرایط مورد نیاز برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه را خدمتتات به طور کامل توضیح خواهیم داد.

نگاهی کلی به دانشگاه جاکوبز برمن

همان‌طور که گفتیم این دانشگاه در شهر برمن آلمان، واقع شده است و به عنوان یک دانشگاه خصوصی در کشور آلمان شناخته می‌شود که دروس تحصیلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود. این دانشگاه در دوره‌های مختلفی همچون علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و مهندسی در حال آموزش و فعالیت است که تمامی این دوره‌ها در مقاطع مختلف تحصیلی همچون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می‌شود.

تمامی دوره‌های مختلف تحصیلی در این دانشگاه از شورای علوم آلمان، مجوز‌های لازم را جهت انجام فعالیت دارند. همچنین دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی، می‌توانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

کلاس‌های دانشگاه جاکوبز برمن به صورت کوچک طراحی و ساخته شده‌اند، و اساتیدی که در این دانشگاه مشغول به تدریس می‌باشند، برای هر دانشجو در حکم یک مشاور آکادمیک و مربی شخصی نیز فعالیت می‌کنند.

در این دانشگاه تحقیقات و پژوهش‌های بسیاری انجام می‌شود و یکی از بهترین مزیت‌های این دانشگاه، همکاری با دانشگاه‌های دیگر جهان است. به طور مثال با دانشگاه‌های آمریکایی همکاری زیادی در زمینه‌های مختلف دارد و همین باعث شده است که بسیاری از افراد برای ثبت نام و تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند.

به دلیل آن که به شهر برمن، لقب شهر علم را نسبت داده‌اند، دانشگاه‌های این شهر نیز در این سال‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

همان‌طور که می‌دانید، هر فردی قبل از آن که برای مهاجرت و تحصیل در دانشگاهی اقدام کند، باید بداند که رشته‌ی مورد علاقه‌ی تحصیلی‌اش چیست و با تحقیق و پرس‌و‌جو دانشگاهی را مدنظر قرار دهد که رشته‌ی موردنظر در آن تدریس شود.

به این منظور اگر شما قصد دارید که در دانشگاه جاکوبز برمن به تحصیل مشغول شوید، لازم است که رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه را بشناسید. جهت آشنایی شما عزیزان در بخش بعدی این رشته‌ها را نام خواهیم برد.

رشته های تحصیلی در دانشگاه جاکوبز برمن

در این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی، رشته‌هایی جهت یادگیری وجود دارد، که هر دانشجو طبق علاقه‌ی خود می‌تواند در یکی از این رشته‌ها، مشغول به تحصیل شود. رشته‌های تحصیلی در دانشگاه جاکوبز برمن عبارت‌اند از:

در مقطع کارشناسی می‌توانید در رشته‌های زیر مشغول به تحصیل شوید.

 • روانشناسی
 • علوم اجتماعی
 • شیمی
 • ریاضیات
 • فیزیک
 • مهندسی صنایع
 • علوم کامپیوتر
 • مدیریت بازرگانی بین الملل
 • زمین شناسی و علوم محیط زیست
 • زیست شناسی و بیوشیمی
 • اقتصاد و مدیریت جهان
 • مهندسی برق و کامپیوتر
 • شیمی پزشکی
 • سیستم‌های موبایل هوشمند

و در مقطع کارشناسی ارشد نیز، رشته‌های زیر ارائه می‌شود:

 • روانشناسی
 • علوم حیاتی محاسباتی
 • مهندسی نفت
 • روابط بین الملل
 • مهندسی داده
 • مهندسی و مدیریت زنجیره داده

همچنین دانشجویان علاقه‌مند به رشته‌های پزشکی می‌توانند در دوره‌های 3 ساله آمادگی پزشکی در این دانشگاه، مشغول به تحصیل شوند. دانشجویانی که علاقه‌مندند به سیستم آموزش و درمان کشور آلمان وارد شوند، می‌توانند در دوره‌های زبان انگلیسی نیز در کنار تحصیلات پزشکی خود شرکت کنند و آمادگی لازم را بدست آورند. در نهایت و پس از اتمام دوره‌ها، دانشجویان می‌توانند در آزمون‌های دانشکده‌های پزشکی آلمان شرکت کنند و با قبولی در آزمون و مصاحبه‌ها، مشغول به ادامه تحصیل شوند.

در ادامه به شرح هزینه‌های تحصیل در دانشگاه جاکوبز برمن می‌پردازیم.

هزینه‌های تحصیلی در دانشگاه جاکوبز برمن به چه صورت است

یکی از مهم‌ترین پارامتر‌هایی که در انتخاب دانشگاه، برای دانشجویان اهمیت دارد، هزینه‌ی دانشگاه می‌باشد. در این بخش قصد داریم که این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان و این دانشگاه را دارند، لازم است که از شهریه‌های این دانشگاه در هر مقطع تحصیلی آگاه باشند و در صورتی که منبع مالی مناسبی را در اختیار دارند برای ثبت نام و تحصیل در این دانشگاه، اقدام کنند.

در ادامه هزینه‌های تحصیل در دانشگاه جاکوبز برمن را بیان خواهیم کرد.

اگر بخواهید در دوره‌های آمادگی این دانشگاه برای ورود به دانشگاه‌های عمومی آلمان شرکت کنید، لازم است که مبلغ 25 هزار یورو را جهت شهریه در نظر بگیرید. لازم است بدانید که این شهریه، شامل هزینه‌های عذا و اقامت دانشجو نیز می‌باشد.

برای شرکت در دوره‌‌های آمادگی ورود به پزشکی که در مدت 3 سال این دوره طول می‌کشد، لازم است که دانشجویان هزینه‌ای را بابت شهریه‌ی تحصیلی، کارآموزی پزشکی، غذا و همچنین اقامت در نظر بگیرند. این هزینه در هر سال تحصیلی به طور حدودی، 30 هزار یورو می‌باشد و لازم است بدانید که به این دوره‌های آموزشی، بورسیه‌ی تحصیلی تعلق نمی‌گیرد.

همچنین برای تحصیل در دوره‌های کارشناسی، لازم است که در هر سال تحصیلی، شهریه‌ای پرداخت شود که این مبلغ در حدود 28 هزار یورو می‌باشد. این مبلغ نیز برای خدماتی همچون غذا و اقامت دانشجویان نیز، در نظر گرفته شده است.

در مقطع کارشناسی ارشد نیز، برای هر سال تحصیلی، دانشجو موظف است مبلغ 20 هزار یورو را بپردازد. البته در این میان تنها یک رشته در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد که هزینه‌ی آن 10 هزار یورو می‌باشد. این رشته، رشته‌ی ارشد روانشناسی می‌باشد.

در دانشگاه جاکوبز برمن نیز، به برخی از دانشجویان که شرایط گرفتن بورسیه را دارند، بورسیه‌ی تحصیلی تعلق می‌گیرد. در بخش بعدی به توضیح این مورد خواهیم پرداخت.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه جاکوبز برمن

ممکن است در زمان‌هایی دانشگاه اعلام کند، که به دانشجویان با این شرایط، بورسیه‌ی تحصیلی از طرف دانشگاه تعلق می‌گیرد. معمولا بورسیه‌ها به این صورت است که دانشگاه بخشی از شهریه دانشجویان و یا تمام آن را می‌پردازد.

مهم‌ترین نکته در این میان داشتن شرایط لازم برای گرفتن شهریه است. زمانی که دانشگاه، شرایط دانشجویان را مورد بررسی قرار داد، لازم است که هر دانشجو مدارکی را جهت گرفتن بورسیه به دانشگاه ارائه دهد. مهم‌ترین مدارکی که برای دانشگاه نیاز است، عبارت است از:

 • در یکی از مقطع‌های تحصیلی در دانشگاه جاکوبز برمن ثبت نام کرده باشید.
 • ارائه مدرک دوره‌های تحصیلی گذشته.
 • توصیه نامه
 • مدرک معتبری که نشان می‌دهد به زبان انگلیسی، تسلط کافی دارید.
 • رزومه‌ی تحصیلی.

برای گرفتن بورسیه نیز، لازم نیست که مراحل پیچیده و سختی را بگذرانید و تنها زمانی که در یکی از مقاطع تحصیلی و رشته‌ی مورد نظرتان ثبت نام کنید، بدون انجام هیچ گونه کار خاصی، در ردیف دانشجویانی که ممکن است به آن‌ها بورسیه تعلق بگیرد، قرار خواهید گرفت.

در ادامه شرایط و مدارک لازم برای ورود به دانشگاه جاکوبز برمن را، مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مدارک لازم جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه جاکوبز برمن

اگر بخواهید به عنوان یک دانشجوی بین الملل به کشور آلمان مهاجرت کرده و در یکی از دانشگاه‌های آلمان مشغول به تحصیل شوید، لازم است که در ابتدا از شرایط پذیرش و همچنین مدارکی که برای گرفتن پذیرش لازم است، مطلع شوید.

برای آگاهی شما عزیزان، مدارکی که برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه، مورد نیاز است را خدمتتان توضیح خواهیم داد. البته لازم به ذکر است که در هر مقطع تحصیلی، مدارکی مورد نیاز کمی متفاوت است، که در ادامه مدارک مورد نیاز برای هر مقطع را توضیح خواهیم داد.

اگر بخواهید در دوره‌های آمادگی پزشکی و مقطع کارشناسی، مشغول به تحصیل شوید، داشتن مدارک زیر مورد نیاز است. این مدارک عبار‌اند از:

در ابتدا لازم است که فرم آنلاین اپلای را تکمیل کنید.

ارائه ریز نمرات تحصیلی سه سال گذشته.

همچنین ارائه لیست کامل از مدارسی که تاکنون در آن تحصیل کرده‌اید نیز، لازم است.

داشتن توصیه نامه نیز از مدارک لازم است که می‌توانید این مدرک را از مدیر و یا معلم قبلی خود دریافت کنید.

ارائه رزومه تحصیلی.(دقت داشته باشید که این رزومه باید به زبان انگلیسی و به طور کامل، ترجه شده باشد.)

گاهی هم لازم است که در آزمون‌های SAT یا ACT، شرکت کرده باشید.

مدرک زبان معتبر نیز یکی از مهم‌ترین مدارک لازم برای ارائه به دانشگاه است. دانشجویان باید قبل از اقدام برای پذیرش، در آزمون‌های زبان معتبر شرکت کنند و با کسب نمره‌ی قبولی، اقدام به گرفتن پذیرش نمایند. این آزمون‌ها می‌تواند، آزمون آیلتس و یا تافل باشد.

در ادامه مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه جاکوبز برمن و در مقطع کارشناسی ارشد را توضیح می‌دهیم.

مدارک لازم جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه جاکوبز برمن در مقطع کارشناسی ارشد

در مقطع ارشد نیز جهت گرفتن پذیرش باید مدارکی را به دانشگاه، ارائه دهید. مهم‌ترین این مدارک عبارت‌اند از:

ارائه نامه‌ی انگیزشی.

ارائه رزومه‌ای قوی و استاندارد.

ارائه مدرک مقاطع تحصیلی گذشته به همراه ریز نمرات تحصیلی. (دقت داشته باشید که این مدارک باید به صورت آلمانی و یا انگلیسی، به طور کامل و دقیق ترجه شده باشد.)

ترجمه دقیقه مدرک کارشناسی نیز از سری مدارک مهم و لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه جاکوبز برمن است.

ارائه توصیه نامه‌‌ها. (معمولا دانشگاه درخواست دو عدد توصیه نامه از دانشجو می‌کند.)

داشتن مدرک زبان نیز که از مهم‌ترین مدارک است و باید دانشجو در آزمون‌های آیلتس و یا تافل شرکت کرده باشد. در آزمون‌های آیلتس، حداقل نمره‌ی قبولی در آزمون آیلتس 6.5 و در آزمون تافل اینترنتی 90 می‌باشد. البته لازم به ذکر است که برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و در رشته روانشناسی نیز کسب حداقل نمره 5.5 نیز، کفایت می‌کند.

نگاهی کلی به شهر برمن

اگر بخواهید در دانشگاه جاکوبز برمن، مشغول به تحصیل شوید، لازم است که با شهر برمن نیز آشنایی داشته باشید. به این منظور، قصد داریم که در این بخش، توضیح کلی راجب شهر برمن بدهیم.

شهر برمن به عنوان یکی از زیبا‌ترین و برجسته‌ترین مجموعه‌های شهرسازی در کشور آلمان، به حساب می‌آید.

شهر برمن رتبه دهم را به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر آلمان و همچنین رتبه‌ی دوم را به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر‌های شمالی آلمان، به خود اختصاص داده است.

به دلیل نقش مهم و پررنگی که شهر برمن در صنایع غذایی دارد، در این سال‌ها به اقتصاد برمن، کمک بسیاری شده است.

اگر بتوانید در دانشگاه‌های برمن مشغول به تحصیل شوید، لازم است که بدانید پس از اتمام دوران تحصیلیتان، بازار کار خوبی در انتظار شماست.

همچنین باید بدانید که دانشگاه جاکوبز برمن به عنوان یکی از برجسته‌ترین و بهترین شرکت‌های تحقیقاتی و محرمانه در آلمان، به حساب می‌آید. دانشکده جاکوبز توانسته است با کشور‌های آمریکایی و انگلیسی، همکاری گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف داشته باشد.

اکنون به شما توضیح خواهیم داد، که اگر دانشگاه جاکوبز برمن را در کشور آلمان، به عنوان مقصد تحصیلی در نظر بگیرید، از چه مزیت‌هایی برخوردار خواهید شد.

مزیت های تحصیل در کشور آلمان چیست

سطح علمی بالا: اگر نگاهی به دانشگاه‌های برتر جهان بیندازید، خواهید دید که بسیاری از دانشگاه‌های کشور آلمان در این لیست قرار گرفته‌اند. از این جهت، می‌توان فهمید که کشور آلمان از نظر سطح علمی بسیار بالا می‌باشد و اگر فردی بتواند به عنوان دانشجو در یکی از دانشگاه‌های آلمان، مشغول به تحصیل شود، برد بزرگی کرده است.

امکان اشتغال دانشجویان پس از اتمام دوران تحصیل: پس از آن که دوران تحصیلی دانشجویان تمام شد، می‌توانند بدون داشتن دغدغه‌های زیاد، در کشور آلمان، مشغول به کار شوند. کشور آلمان به عنوان یک کشور پیشرفته در بیش‌تر زمینه‌های علمی به حساب می‌آید و نرخ بیکاری در این کشور نسبت به دیگر کشور‌های دنیا، بسیار کم است. دانشجویان در کشور آلمان می‌توانند پس از اتمام دوران تحصیلی خود، به مدت یک سال و نیم به دنبال کار بگردند.

تدریس دروس به زبان انگلیسی: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در دانشگاه آلمان، این است که در اکثر دانشگاه‌ها، دانشجویان می‌توانند دروس را به زبان انگلیسی، یاد بگیرند.

البته تحصیل در کشور آلمان، مزیت‌های بسیار دیگری هم دارد که در این بحث نمی‌گنجد. ما در این بخش سعی کردیم مهم‌ترین مزیت‌ها را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

سخن پایانی

اگر شما هم تصمیم دارید به کشور آلمان مهاجرت کنید، اکنون که با رشته‌ها، شرایط پذیرش، هزینه‌ها و زبان مورد نیاز در این دانشگاه، آشنایی پیدا کرده‌اید، می‌توانید دانشگاه جکوبز برمن را نیز در ردیف دانشگاه‌های انتخابی خود قرار دهید. شما می‌توانید در این دانشگاه، در دوره های آموزشی معتبری شرکت کنید و مهارت و آمادگی خود را برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دیگر آلمان، بالا ببرید.

همچنین بخوانید: کالج بیزینس گیسما آلمان

اشتراک گذاری این پروژه: