دانشگاه لایبنیتس هانوفر

دانشگاه لایبنیتس هانوفر دانشگاهی بسیار پیشرفته و مجهز در آلمان است که کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارد. این دانشگاه در سال 1833 تاسیس شد و از جمله 9 دانشگاه برتر آلمان به شمار می رود. این دانشگاه دارای کتابخانه ای بزرگ است که تمامی کتاب های مختص دانشجویان رشته های مختلف در آن وجود دارد . دانشجویان می توانند با عضویت در این کتابخانه به تمامی کتاب ها دسترسی داشته باشند. این دانشگاه دولتی بوده و 42000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. در دانشگاه هانوفر 2930 کارکن دارد که 321 نفر آن را اساتید تشکیل داده اند. زمینه های تحصیلی این دانشگاه متعدد بوده که از جمله آن می توان به زبان شناسی، علوم انسانی، پزشکی، حقوق و … اشاره کرد.

رنکینگ دانشگاه لایبنیتس هانوفر

 • رتبه 400 جهان در سال 2017
 • رتبه 400 QS در جهان
 • رتبه 30 در سال 2016
 • رتبه 24 دانشگاه برتر آلمان

دانشکده های دانشگاه لایبنیتس هانوفر

 • دانشکده معماری
 • دانشکده علوم طبیعی
 • دانشکده مهندسی فیزیک
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده ریاضی و فیزیک
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده مهندسی کامپیوتر و برق
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت

تحصیل در دانشگاه لایبنیتس هانوفر

تحصیل در دانشگاه لایبنیتس هانوفر

دانشگاه هانوفر دانشگاهی بسیار معتبر است و دانشجویان بسیاری تمایل دارند که در این دانشگاه تحصیل کنند. برای تحصیل در این دانشگاه در برخی از رشته های تحصیلی در آزمون های ورودی آن شرکت کرده و در صورت قبولی مدارک مربوطه را به دانشگاه تحویل دهید. دانشگاه هانوفر دارای دانشکده ها و رشته های مختلفی است و دانشجویان می توانند در هر رشته ای که تمایل دارند، شرکت کنند.

اقامت تحصیلی کشور آلمان

یکی از دلایلی که متقاضیان قصد تحصیل در آلمان را دارند، اخذ اقامت کشور آلمان است. دانشجویان با استفاده از این اقامت می توانند همانند یک شهروند آلمانی در این کشور زندگی کنند. اقامت تحصیلی موقت بوده و پس از فارغ التحصیلی اعتبار آن از بین رفته و دانشجویان باید از روش های دیگر اقامت این کشور را دریافت کنند.

مزایای تحصیل در دانشگاه لایبنیتس هانوفر

مدرک ارائه شده در دانشگاه هانوفر دارای اعتبار بسیار بالایی بوده و دانشجویان پس از اتمام تحصیل با استفاده از این مدرک می توانند در اقصی نقاط جهان مشغول به کار شوند.

مدارج علمی این دانشگاه فوق العاده بالا بوده و اساتید برجسته ای برای آموزش دانشجویان در نظر گرفته است. به همین دلیل دانشجویان این دانشگاه با تخصص و علم بسیار بالا فارغ التحصیل خواهند شد.

هزینه تحصیل در دانشگاه هانوفر بسیار مناسب بوده و دانشجویان تنها در ابتدای هر ترم باید حق ترم پرداخت کنند. به همین دلیل این دانشگاه در لیست دانشگاه های پرمتقاضی قرار گرفته است.

در داخل این دانشگاه ساختمان هایی وجود دارد که محل اسکان دانشجویان بین المللی می باشد. این خوابگاه ها به صورت رایگان در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

دانشجویان این دانشگاه می توانند به صورت پاره وقت در دانشگاه و یا مراکز دیگر مشغول به کار شده و علاوه بر دریافت حقوق، رزومه قوی را برای خود ایجاد کنند.

همچنین بخوانید: دانشگاه فیلیپس ماربورگ

پذیرش در دانشگاه لایبنیتس هانوفر

دانشگاه هانوفر برای پذیرش دانشجویان یک سری قوانین در نظر گرفته تا بتواند بهترین دانشجویان را از سرتاسر دنیا گرد هم بیاورد. پذیرفته شدگان در این دانشگاه باید مدرک تحصیلی معتبری داشته و به زبان آلمانی و انگلیسی مسلط باشند. سطح تحصیل دانشجویان این دانشگاه باید بالا باشد زیرا تمامی دروس به صورت تخصصی تدریس خواهد شد. برای پذیرش در دانشگاه هانوفر ابتدا به صورت آنلاین با نتقاضیان مصاحبه ای صورت گرفته تا میزان تسلط آن ها به زبان و مهارت در رشته مورد نظر را بسنجند و سپس در میان دانشجویان مصاحبه شده بهترین را انتخاب می کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه لایبنیتس هانوفر

هزینه تحصیل در دانشگاه لایبنیتس هانوفر

دانشگاه هانوفر دولتی بوده و از دانشجویان خود هزینه ای دریافت نمی کند و دانشجویان مبلغی را تحت عنوان حق ترم در ابتدای شروع هر ترم تحصیلی باید به حساب دانشگاه واریز کنند. در صورتی که دانشجو توان پرداخت هزینه حق ترم را نیز نداشته باشد می تواند از طریق بورسیه تحصیلی از پرداخت حق ترم معاف شود. هزینه تحصیل در دانشگاه هانوفر به رشته و مقطع تحصیلی دانشجویان بستگی دارد.

ویزای تحصیلی خانوادگی آلمان

برخی از دانشجویان این دانشگاه تمایل دارند تا در کنار خانواده خود زندگی کنند به همین دلیل این دانشگاه این امکان را برای افراد فراهم کرده تا با استفاده از ویزای تحصیلی علاوه بر اخذ اقامت برای خود، برای خانواده نیز ویزای تحصیلی دریافت کنند. برای این کار ابتدا دانشجو تحصیل خود را شروع کرده و دو الی سه ماه پس از اخذ اقامت خود می تواند برای سایر اعضای خانواده نیز اقامت بگیرد.

تمدید ویزای تحصیلی آلمان

همان طور که می دانید ویزای تحصیلی آلمان موقتی بوده و پس اتمام تحصیل اعتبار خود را از دست می دهد. دانشجویان پس از اتمام تحصیل می توانند فرصتی را از سفارت تا مدت 18 ماه گرفته تا در طی این مدت به دنبال کار گشته و ویزای کار دریافت کنند. همچنین دانشجو می تواند از روش های دیگری نیز اقامت خود را تمدید نماید.

کار حین تحصیل در دانشگاه لایبنیتس هانوفر

یکی از راه های تمدید اقامت تحصیلی دانشجویان، اخذ اقامت کاری می باشد. در نتیجه کار حین تحصیل برای دانشجویان بین المللی مزایای بسیاری را به دنبال دارد. دانشجویان می توانند در هفته بیست ساعت کار کرده و بخشی از هزینه های زندگی خود را از این طریق تامین نمایند. همچنین کار حین تحصیل در کشور آلمان رزومه ای بسیار قوی برای دانشجو می باشد که در آینده می تواند از آن بهره مند شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه لایبنیتس هانوفر

برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه هانوفر دانشجو باید 12 سال تحصیلی را با موفقیت پشت سر بگذارد. زبان مورد نیاز برای این مقطع آلمانی و در برخی موارد زبان آلمانی می باشد. دانشجویان کارشناسی دانشگاه هانوفر باید مدارک تحصیلی خود را به همراه ریز نمرات به وزارت آموزش و پرورش این کشور تحویل داده و در صورت تایید، برای ثبت نام به دانشگاه مراجعه کنند. هزینه تحصیل کارشناسی دانشگاه هانوفر بسیار اندک بوده و تنها دانشجو موظف است در ابتدای ترم مبلغی را تحت عنوان حق ترم پرداخت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه لایبنیتس هانوفر

برای تحصیل در مقطه کارشناسی ارشد دانشگاه هانوفر به دو سال زمان نیاز است. دانشجویان این مقطه می بایست تمامی واحد و دروس ارائه شده در این مقطع را طی کرده تا بتوانند مدرک خود را تحویل بگیرند. با توجه به این که اکثر دروس این مقطه به زبان آلمانی و برخی به زبان انگلیسی تدریس می شود، مهارت در این دو زبان برای دانشجویان الزامی است.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه لایبنیتس هانوفر

دانشجویان مقطع دکترا دانشگاه هانوفر باید تمامی واحدهای ارائه شده را در مدت 2 سال با نمراتی قابل قبول پاس کنند. همچنین در پایان تحصیل نیز دانشجو موظف است پایان نامه ای به صورت کتبی و شفاهی به اساتید مربوطه ارائه دهد. به همین دلیل لازمه تحصیل و قبولی در مقطع دانشگاه هانوفر تسلط بر زبان آلمانی و انگلیسی است. دانشگاه هانوفر در ابتدای ترم برای دانشجویان کلاس های آموزش زبان را به صورت رایگان برگزار کرده تا دانشجویان بتوانند در زبان مهارت کافی را بدست بیاورند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه لایبنیتس هانوفر

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه هانوفر، دریافت بورسیه تحصیلی می باشد. بورسیه تحصیلی به دانشجویان کمک می کند تا بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای در دانشگاه هانوفر مشغول به تحصیل شود. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دارند تا انتهای ترم از پرداخت شهریه معاف بوده و خوابگاه های این دانشگاه به صورت رایگان در اختیار آن ها قرار می گیرد. همچنین دانشجویان بین المللی دانشگاه هانوفر از سایر مزایای این دانشگاه همچون تخفیفات خرید کتاب، تخفیف در حمل و نقل و … نیز بهره مند خواهند شد.

زندگی دانشجویی در لایبنیتس هانوفر

دانشجویان دانشگاه هانوفر کیفیت زندگی بسیار بالایی دارند و پس از پایان تحصیل با خاطره ای خوش و ماندگار این کشور را ترک می کنند. مراکز تفریحی و جاذبه های گردشگری شهر آلمان و مردمان خونگرم و مهمان نواز آن هر ساله پذیرای دانشجویان بسیار زیادی هستند و با آن ها همانند یک شهروند آلمانی برخورد می کنند به همین دلیل دانشجویان در این کشور به هیچ عنوان احساس غربت نخواهند کرد. هزینه زندیگ دانشجویی در آلمان به میزان اجاره مسکن، هزینه خوراک، هزینه پوشاک و سایر هزینه ها بستگی دارد. دولت آلمان اصلی ترین هزینه دانشجویان که همان مسکن است را از طریق خوابگاه های رایگان حل کرده اند تا دانشجویان با دغدغه کمتری به تحصیل بپرازند.

وضعیت مسکن برای دانشجویان دانشگاه لایبنیتس هانوفر

دانشجویان هانوفر می توانند در خوابگاه های موجود در دانشگاه زندگی کنند. این خوابگاه ها دارای تعداد اتاق های مختلفی هستند و تمامی امکانات رفاهی برای آن در نظر گرفته شده است. این خوابگاه ها به صورت یه تخته تا چهار تخته بوده و آشپزخانه و سرویس بهداشتی برای هر ساختمان به صورت مشترک می باشد. هزینه خوابگاه ها با توجه به کیفیت آن متفاوت بوده و دانشجویانی که دارای بورسیه تحصیلی هستند نیازی به پرداخت هزینه خوابگاه نخواهند داشت. همچنین دانشج.یان می توانند خوابگاه های خصوصی را در خارج از دانشگاه اجاره کنند که هزینه آن ها به مراتب بیشتر می باشد.

وب سایت دانشگاه: uni-hannover

اشتراک گذاری این پروژه: