دانشگاه صنعتی مونیخ

دانشگاه صنعتی مونیخ یکی از برجسته ترین و بزرگ ترین موسسه فناوری و برترین دانشگاه های تحقیقاتی آلمان به شمار می رود. این دانشگاه با رتبه 53 برترین جایگاه را در فهرسته رتبه بندی برترین دانشگاه ها به خود اختصاص داده است. دانشگاه مونیخ با یک مرکز تحصیل رشته علوم طبیعی در سال 1868 تاسیس شد و به تدریج گسترش پیدا کرد. پردیس اصلی دانشکاه مونیخ در شهر مونیخ و دو پردیس دیگر در شهرهای فرایز و گارچینگ قرار دارد. این دانشگاه 13 مرتبه برنده جایزه نوبل شده و از جایگاه ویژه ای در علم و تکنولوژی برخوردار می باشد.

دانشگاه‌صنعتی‌مونیخ از طریق شرکت ها 15 هزار فرصت شغلی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. دانشجویان این دانشگاه در سال 2018 تعداد 66 اختراع را به ثبت رسانده است. همچنین در سال 1927 تعداد 17 جایزه نوبل به فارغ التحصیلان و اساتید اعطا شده و این دانشگاه را در صدر جدول قرار داده است.

دانشگاه صنعتی مونیخ

رنکینگ دانشگاه صنعتی مونیخ

 • رتبه جهانی 46 در سال 2017
 • رتبه 60 جهانی در بین معتبرترین دانشگاه های جهان
 • رتبه 9 جهانی در علوم کامپیوتر
 • برترین دانشگاه آلمان در سال 2016
 • از جمله 3 دانشکاه برتر آلمان
 • دانشکده های دانشگاه صنعتی مونیخ
 • دانشکده معماری
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده علوم طبیعی
 • دانشکده تربیت بدنی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده علوم پزشکی
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده انفورماتیک
 • دانشکده مهندسی برق و ساختمان
 • دانشکده مهندسی راه و ساختمان

هزینه تحصیل در دانشگاه صنعتی مونیخ

این دانشگاه نیز همچون سایر دانشگاه های آلمان در صورتی که از طریق بورسیه اقدام کنید، هزینه تحصیلی به صورت رایگان می باشد. این دانشگاه در هر ترم حدود 120 الی 140 یورو بوده که این مبلغ در برابر هزینه های دیگر بسیار به صرفه است. به همین علت متقاضیان دانشگاه های آلمان را ایده آل ترین دانشگاه ها برای تحصیل می دانند.

دانشگاه صنعتی مونیخ

خوابگاه دانشجویان دانشگاه صنعتی مونیخ

دولت آلمان برای رفاه دانشجویان بین المللی خوابگاه هایی را در نظر گرفته تا از این طریق دانشجویان در این کشور در رفاه و آسایش زندگی کنند. خوابگاه های این دانشگاه به صورت دو تخته و یا سه تخته بوده و در هر اتاق دو یا سه نفر سکونت دارند. این خوابگاه ها مبله بوده و سرویس بهداشتی و آشپزخانه آن به صورت اشتراکی برای هر اتاق می باشد.

ویژگی دانشگاه صنعتی مونیخ

این دانشگاه از نظر سطح علمی در بالاترین رتبه قرار دارد و سالانه دانشجویان بسیاری درخواست پذیرش در این دانشگاه را برای سفارت آلمان ارسال می کنند. این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد و دانشجویان بین المللی در این دانشگاه می توانند از طریق بورسیه به صورت رایگان مشغول به تحصیل شوند.

وضعیت مسکن در مونیخ

هزینه اجاره مسکن در مونیخ با هزینه دانشجویان انجام می شود و دانشجویان می توانند از خوابگاه های آزاد استفاده کنند. همچنین وجود آپارتمان های اشتراکی نیز در این کشور وجود دارد که می توان هزینه اجاره خانه را بین این افراد تقسیم کرد. به طور متوسط اجاره مسکن در این کشور بین 500 تا 1000 ریال می باشد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه صنعتی مونیخ

 • کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی
 • کپی و اصل پاسپورت
 • ارائه مدرک تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی

زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه صنعتی مونیخ

برای پذیرش در دانشگاه مونیخ در برخی مقاطع نیاز به مهارت در زبان انگلیسی و برخی دیگر نیاز به مهارت در زبان آلمانی دارد. در این دانشگاه اغلب دروس به زبان انگلیسی تدریس شده ولی مهارت در زبان آلمانی به درک بهتر دروس و زاحت تر زندگی کردن در این ککشور کمک می کند.

اپلای دانشگاه صنعتی مونیخ

شرایط پذیرش در دانشگاه صنعتی مونیخ

برای پذیرش در دانشگاه مونیخ باید ابتدا در آزمون های ورودی شرکت کرده و در صورت قبولی وارد این دانشگاه خواهید شد. همچنین از دیگر شرایط پذیرش در این دانشگاه مهارت در زبان انگلیسی و در برخی مواقع مهارت در زبان آلمانی می باشد. در صورتی که شما در آزمون های ورودی این دانشگاه رتبه قابل قبولی را کسب کنید از شما به صورت حضوری و یا آنلاین صورت می گیرد تا میزان علم و تخصص شما مشخص شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه صنعتی مونیخ چقدر است؟

دانشگاه مونیخ در سال 2020 بر اساس رنکینگ QS به عنوان برترین دانشگاه آلمان شناخته شده است. هزینه تحصیل در آلمان در این دانشگاه نسبت به سار دانشگاه های آلمان پایین تر بوده و دانشجویان می توانند با استفاده از بورسیه تحصیلی به صورت رایگان در این دانشگاه تحصیل خود را آغاز کنند. هزینه تحصیل در این دانشگاه پس از هر ترم و به نسبت نوع رشته و مقطع تحصیلی شما برآورد می شود.

آیا با تحصیل در این دانشگاه امکان تحصیل وجود دارد؟

دانشگاه‌صنعتی‌مونیخ Technische Universität München به دانشجویان بین المللی خود این امکان را می دهد که در طول مدت تحصیل خود کاری را نیز برای خود پیدا کرده و در آن مشغول شوید. این کار به صورت نیمه وقت بوده و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی شما از این طریق تامین خواهد شد. همچنین کار حین تحصیل این امکان را به دانشجویان می دهد که تجربه ای ارزنده را کسب کرده و پس از پایان تحصیل اقامت این کشور را بگیرند.

دریافت اقامت تحصیلی آلمان

اقامت تحصیلی یکی از روش های آسان و سریع برای اخذ اقامت آلمان می باشد. آلمان یکی از برترین دانشگاه های دنیا را به خود اختصاص داده و از این رو در رشته های مختلف دانشجویان بین المللی را پذیرش می کند و دانشجویان می توانند در طول مدت تحصیل خود در این کشور اقامت داشته باشند و همچنین پس از فارغ التحصیلی نیز از طرق مختلف می توانند اقامت خود را تمدید کنند.

تحصیل در دانشگاه صنعتی مونیخ در مقطع کارشناسی

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی این دانشگاه شرکت می کنند باید مدرک دیپلم خود را نیز ارائه دهند. معدل دیپلم نباید زیر 12 باشد و ریز نمرات نیز باید به تایید مقاطع آموزشی این دانشگاه برسد. همچنین ارائه مدارک هویتی نیز در هنگام ثبت نام الزامی بوده و دانشجویان باید حداقل به زبان انگلیسی مسلط بوده و مدارک آن را نیز در هنگام ثبت نام با خود به همراه داشته باشند. برخی از رشته ها نیز به زبان آلمانی تدریس شده و در صورت نیاز دانشجویان باید با زبان آلمان نیز آشنا باشند.

تحصیل در دانشگاه صنعتی مونیخ در مقطع کارشناسی ارشد

این دانشگاه رشته های متعددی را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه کرده و دانشجویان در هر زمینه ای که تمایل دارند می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند. برای پذیرش در کارشناسی ارشد مونیخ دانشجو باید ریز نمرات مقطع کارشناسی خود را به سفارت آلمان تحویل داده و در صورت تایید، مراحل بعدی را طی کند. همچنین ارائه مدارکی همچون مدارک هویتی، مدارک زبان و مدارک تحصیلی در روز ثبت نام الزامی می باشد.

تحصیل در دانشگاه صنعتی مونیخ در مقطع دکترا

دانشجویان دکترا دانشگاه مونیخ باید  به صورت استاندارد دو سال تحصیلی را طی کرده و این مدت تمامی واحدهای ارائه شده را بگذرانند. همچنین در پایان ترم نیز پایان نامه ارائه داده و از آن دفاع کنند. مقطع دکترا یکی از مقاطع مهم تحصیلی بوده که دانشگاه مونیخ برای آن اهمیت زیادی قائل است. تمامی دروس این مقطع توسط بهترین و مجرب ترین اساتید تدریس می شود و دانشجویان دکترا پس از فادغ التحصییل می توانند در بهترین و معتبرترین مراکز مشغول به کار شوند. برای پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه مونیخ باید با هر دو زبان انگلیسی و آلمانی آشنا بوده تا بتوانید به راحتی تحصیل کرده و با اطرافیان ارتباط برقرار نمایید.

زندگی دانشجویی در مونیخ آلمان

مونیخ یکی از شهرهای بزرگ آلمان است که دارای مراکز تفریحی و گردشگری بسیاری بوده و زندگی در این شهر سرشار از لذت و هیجان می باشد. هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی مناسب بوده و اصلی ترین هزینه زندگی در این شهر مسکن است که دولت آلمان خوابگاه هایی را برای این دانشجویان در نظر گرفته است. میزان مخارج زندگی در این شهر به میزان توقع هر فرد بستگی داشته و شما می توانید با کار در این شهر بخشی از هزینه های زندگی را تامین کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه صنعتی مونیخ

سطح علمی دانشگاه مونیخ بسیار بالا بوده و تمامی دروس توسط بهترین و مجرب ترین اساتید تدریس می شود.

دانشجویان فارغ التحصیل در این دانشگاه دارای بار علمی بسیاری بوده و در رشته خود متخصص می باشند.

مدارک تحصیلی این دانشگاه اعتبار بسیار بالایی داشته و شما پس از اتمام تحصیل می توانند در هر کشوری مشغول به کار شوید.

همچنین شما از طریق تحصیل در این دانشگاه می توانید اقامت کشور آلمان را نیز دریافت کنید.

هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها پایین تر است.

ای دانشگاه شامل بورسیه تحصیلی شده و دانشجویان می توانند از طریق بورسیه تحصیلی با هزینه ای پایین تر به تحصیل خود ادامه دهند.

همچنین بخوانید: دانشگاه مونیخ

اشتراک گذاری این پروژه: