معرفی دانشگاه ینا

دانشگاه فریدریش شیلر ینا آلمان که به دانشگاه ینا معروف است، یکی از برترین دانشگاه در جهان محسوب می شود که تمامی دانشجویان آن پس از فارغ التحصیلی در بهترین مراکز مشغول به کار هستند. ینا که دانشگاهی تحقیقاتی است، قدمتی 400 ساله داشته و در سال 1558 تاسیس شد. این دانشگاه برای یادبود ادیب پرآوازه آلمانی فریدریش شیلر نامگذاری شده است. این ادیب پرآوازه نزدیک به ده سال در همین دانشگاه به تدریس درس تاریخ پرداخته است. این دانشگاه افتخار دارد که 6 نفر از دانشجویان در این دانشگاه جایزه نوبل دریافت کرده اند. این دانشگاه که دارای بیش از 20 هزار دانشجو است و 5 درصد از این دانشجویان از سایر کشورها پذیرفته شده اند. دانشگاه ینا ارزش و اعتبار بسیاری داشته و سطح علمی این دانشگاه بسیار بالا می باشد.

معرفی دانشگاه یناشهر ینا

ینا شهری نسبتا کوچک در کشور آلمان است و به عنوان قلب سبز آلمان شناخته می شود. این شهر که در ایالت تورینگن قرار دارد، دارای سنتی بسیار دیرینه و جاذبه های گردشگری بسیاری است. جمعیت این شهر بیش از 104000 نفر بوده و یکی از بهترین شهرها برای تحصیل محسوب می شود. در این شهر یکی از برجسته ترین دانشگاه های آلمان وجود دارد که تعداد دانشجویان بین المللی این دانشگاه رقمی چشمگیر است. شاخص امنیتی شهر ینا بالا بوده و آلودگی هوا در این شهر پایین می باشد.

رنکینگ دانشگاه ینا

 • رتبه 20 در میان دانشگاه های آلمان
 • رتبه 363 جهان در سیستم رتبه بندی QS 2016

دانشکده های دانشگاه ینا

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده زیست شناسی و داروسازی
 • دانشکده شیمی و علوم زمین
 • دانشکده فیزیک و نجوم
 • دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده فلسفه
 • دانشکده اقتصاد

تحصیل در دانشگاه ینا

تحصیل در دانشگاه ینا

تحصیل در دانشگاه ینا موقعیتی است که نصیب هر فردی نمی شود. دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه متقاضی باید تمامی مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهند. زبان مورد نیاز برای تحصیل در آلمان و این دانشگاه اغلب زبان انگلیسی و آلمانی است و افرادی که به این دو زبان تسلط دارند، در اولویت تحصیل در این دانشگاه قرار گرفته اند. دانشجویانی که برای تحصیل در دانشگاه اقدام کرده اند، باید پیش از اتمام مهلت تمامی مدارک را ارائه دهند.

همچنین بخوانید: دانشگاه کارلسروهه

شهریه دانشگاه ینا

هزینه شهریه دانشگاه ینا در هر ترم نزدیک به 350 یورو برآورد شده که این هزینه در واقع حق ترم است و صرف بیمه درمانی و حق سلف می شود. پرداخت شهریه در ابتدای هر ترم صورت می گیرد و این هزینه توسط بورسیه به صفر خواهد رسید. هزینه تحصیل در دانشگاه در مقایسه با سایر کشورها پایین تر است به همین دلیل این دانشگاه طرفداران بسیاری دارد.

پذیرش در دانشگاه ینا

پذیرش در دانشگاه شرایط و قوانین خاص خود را دارد. افرادی که در این دانشگاه پذیرش می گیرند این افتخار را دارند که در بهترین دانشگاه آلمان تحصیل کرده و معتبرترین مدرک را دریافت کنند. در صورتی که شما نیز از جمله افرادی هستید که آرزوی پذیرش در دانشگاه ینا را دارید، باید تمامی مدارک خود را به صورت رسمی به زبان آلمانی ترجمه کنید و برای این دانشگاه ارسال کنید تا مدارک شما مورد تایید قرار گیرد.

خوابگاه دانشگاه ینا

یکی از دغدغه های دانشجویان بین المللی آلمان اقامت در این کشور است به همین دلیل دولت آلمان برای از بین بردن این دغدغه، در داخل پردیس اصلی دانشگاه ینا که در داخل شهر ینا قرار دارد، خوابگاه هایی تاسیس کرده تا دانشجویان در امنیت کامل در این شهر زندگی کنند. خوابگاه دانشگاه دارای امکانات رفاهی بسیاری است و دانشجویان در آن می توانند به راحتی و بدون هیچ مشکلی زندگی کنند. همچنین این خوابگاه ها در داخل دانشگاه قرار گرفته و دانشجویان به راحتی و بدون پرداخت هزینه تردد می توانند سر کلاس حاضر شوند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه ینا

دانشجویان برای این که در دانشگاه ینا تحصیل کنند باید تمامی مدارک مورد نیاز برای این دانشگاه را آماده کنند. دقت کنید که این مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند. مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه بر اساس هر رشته انتخاب خواهند شد ولی مدارک اصلی این دانشگاه عبارت است از:

 • اصل و کپی پاسپورت
 • کپی تمامی صفحات شناسنامه
 • کپی کارت ملی
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • رزومه تحصیلی
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • انگیزه نامه

زندگی دانشجویی در شهر ینا

همان طور که در بالا عنوان کردیم، ینا شهری نسبتا کوچک است و زندگی در این شهر زیبا و سرسبز لذت بسیاری دارد. دانشجویان می توانند از زیبایی و مناطق بکر و سرسبز این شهر بهره مند شوند. دانشجویانی که به زبان آلمانی تسلط دارند، به راحتی می توانند با ساکنین این شهر معاشرت کرده و دوستان خوبی را برای خود پیدا کنند. هزینه زندگی در شهر ینا نیز مانند هر شهر دیگری به سبک زندگی هر دانشجو بستگی دارد. هزینه هایی همچون هزینه خرید پوشاک، هزینه تامین مسکن، هزینه خرید مواد غذایی، هزینه پرداخت قبوض و … از جمله مواردی است که باید در لیست هزینه های زندگی دانشجویی در شهر ینا قرار گیرد.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه ینا

زبان آلمانی از جمله زبانی است که دانشجویان دانشگاه باید در آن مهارت داشته باشند به همین دلیل دانشگاه ینا کلاس هایی را به صورت رایگان در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار داده تا به صورت رایگان زبان خود را تقویت کنند. ولی تسلط به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان این دانشگاه امتیازی مثبت محسوب می شود. لازم به ذکر است که ارائه مدرک زبان نیز در روز ثبت نام الزامی بوده و بدون وجود آن امکان پذیرش وجود ندارد.

اقامت تحصیلی آلمان

دانشجویانی که در دانشگاه ینا پذیرفته شده اند، می توانند ویزای تحصیلی دریافت کنند. این ویزا یکی از معتبرترین روش ها برای اقامت کشور آلمان است. دانشجویانی که اقامت تحصیلی کشور آلمان را دریافت کرده اند، می توانند همانند یک شهروند در این شهر زندگی کرده و از تمامی مزایای آن بهره مند شوند. اقامت تحصیلی آلمان مدت زمان مشخصی داشته و پس از اتمام اعتبار این ویزا دانشگاه باید به وطن خود بازگردد و یا از روش های دیگر این اقامت را تمدید نماید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ینا

بورسیه تحصیلی آلمان امتیازی است که شامل حال برخی از دانشجویان آلمانی خواهد شد. این بورسیه در واقع کمک هزینه تحصیل در دانشگاه ینا بوده و برای دریافت آن متقاضی باید تمامی مدارک خود را به سفارت آلمان تحویل دهد. بورسیه تحصیلی آلمان باعث تحصیل رایگان دانشجویان در این دانشگاه می شود.

مزایای تحصیل در دانشگاه ینا

 • امکان اخذ ویزای تحصیلی برای دانشجویان این دانشگاه وجود دارد.
 • در داخل این دانشگاه خوابگاه هایی برای اقامت دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است.
 • سطح علمی دانشگاه بسیار بالاست.
 • مدرک علمی این دانشگاه از اعتبار بسیاری برخوردار است.
 • در این دانشگاه بهترین اساتید تدریس می کنند.
 • این دانشگاه قابلیت کار حین تحصیل را برای دانشجویان در نظر گرفته اند.
 • امکان دریافت بورسیه از این دانشگاه وجود دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه ینا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه ینا دانشجو باید 12 سال تحصیلی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند و مدرک آن را نیز به دانشگاه ارائه دهند. مقطع کارشناسی دانشگاه دارای رشته های متعددی است و دانشجویان به دلخواه می توانند یکی از این رشته ها را برای تحصیل انتخاب نمایند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه با توجه به تعداد دروس و واحدهای تحصیلی هر فرد تعیین می شود. این مقطع 4 ساله بسیار مورد توجه متقاضیان آن قرار گرفته است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ینا

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ینا را دارند باید بدانند که این دانشگاه تنها دانشجویانی را پذیرش می کند که به یکی از دو زبان آلمانی و یا انگلیسی تسلط داشته باشند. زمان مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع یک سال و نیم الی دو سال بوده و هزینه پرداختی برای این مقطع برای دانشجویانی که بورسیه دارند به صورت رایگان محاسبه خواهد شد.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه ینا

برای این که در مقطع دکترای دانشگاه ینا پذیرش بگیرید باید تمامی مدارک را در روز ثبت نام به این دانشگاه ارائه دهید. از آن جا که پایان نامه ارائه شده در مقطع دکترا باید به صورت انگلیسی و یا آلمانی تحویل داده شود، تسلط به این دو زبان لازمه موفقیت در مقطع دکترای دانشگاه می باشد. طول مدت تحصیلی مقطع دکترای دانشگاه 3 الی پنج سال بوده و فارغ التحصیلان در هر جای دنیا قادر به اشتغال هستند.

کار حین تحصیل در دانشگاه ینا

در داخل دانشگاه ینا مراکزی وجود دارد که دانشجویان در آن می توانند به صورت کارآموزی مشغول به کار شوند. پیدا کردن کار در شهر ینا کار آسانی نبوده و اولویت استخدام با افرادی است که به زبان آلمانی مسلط باشند. کار در این مراکز نه تنها تجربه بسیار ارزشمندی را برای دانشجویان رقم می زند، بلکه رزومه ای بسیار قوی را نیز در اختیار آن ها قرار می دهد. این مراکز در قبال خدماتی که دانشجویان ارائه می کنند، مبلغی را پرداخت کرده تا کمک هزینه ای برای دانشجویان محسوب شود.

نام وب سایت: uni-jena.de

اشتراک گذاری این پروژه: