دانشگاه سارلندس

دانشگاه سارلندس آلمان در سال 1948 پس از جنگ جهانی دوم در غرب رودخانه راین به عنوان دانشگاه دو زبانه فرانسوی- آلمانی به تاسیس رسید. این دانشگاه در مرز بین آلمان و فرانسه قرار گرفته است. در حال حاضر در دانشگاه سارلندس حدود 17300 دانشجو در حال تحصیل هستند که 18 درصد آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است. رشته های انفورماتیک، علوم زیستی و فناوری نانو این دانشگاه شهرت بسیاری دارد. سارلندس دانشگاهی دولتی است و همین موضوع باعث جذب بیشتر دانشجویان شده است.

دانشگاه ساندرلنس

رنکینگ دانشگاه سارلندس

 • رتبه 500 جهان در سیستم رتبه بندی QS 2016
 • رتبه 41 بین دانشگاه های آلمان در سال 2017
 • دانشکده های دانشگاه سارلندس
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده کسب و کار
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم انسانیپ
 • دانشکده علوم طبیعی و تکنولوژی
 • دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر

تحصیل در دانشگاه سارلندس

یکی از مزایایی که تحصیل در دانشگاه‌سارلندس به همراه دارد، اخذ اقامت کشور آلمان است. ولی این تنها مزیت تحصیل در این دانشگاه نبوده و این دانشگاه سطح علمی بالایی دارد و بهترین و معتبرترین مدارک به دانشجو تعلق می گیرد. برای تحصیل در دانشگاه های آلمان باید تمامی مدارک به صورت ترجمه شده برای دانشگاه مورد نظر ارسال شود و در صورتی که مدارک شما مورد تایید وزارت آموزش و پرورش دولت آلمان قرار گیرد، می توانید برای تحصیل در دانشگاه سارلندس به این کشور مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: دانشگاه صنعتی درسدن

شهریه دانشگاه سارلندس

دانشگاه سارلندس از دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خود هزینه ای پرداخت نمی کند و تنها در آغاز هر ترم دانشجویان باید مبلغی را بابت حق ترم به دانشگاه پرداخت خواهند کرد. در واقع تمامی دانشگاه های دولتی آلمان هزینه زیادی از دانشجویان نمی گیرند و همین امر موجب شهرت و محبوبیت دانشگاه آلمان در مقایسه با سایر دانشگاه ها شده است. تنها هزینه شهریه از جمله هزینه زندگی در این شهر نبوده و هزینه هایی همچون حمل و نقل، خرید کتاب و … را نیز باید در لیست هزینه های دانشگاه قرار داد.

تحصیل در دانشگاه سارلندس

خوابگاه دانشگاه سارلندس

تامین مسکن یکی از مسائل مهم برای تحصیل در آلمان است که نه تنها هزینه بسیاری را برای دانشجو متحمل می شود، بلکه اجاره آپارتمان و زندگی مستقل در این کشور نیز مسائل و مشکلات خاص خود را دارد. به همین دلیل دانشگاه سارلندس داخل دانشگاه تالارهایی را در نظر گرفته تا دانشجویان خود بدون هیچ گونه مشکل و دغدغه ای در آن زندگی کنند. خوابگاه های دانشگاه مبله بوده و تمامی لوازم مورد نیاز برای دانشجویان در آن وجود دارد. این خوابگاه ها دارای اتاق هایی مستقل با بخش هایی مشترک همچون آشپزخانه و سرویس بهداشتی است که تمامی این لوازم با هزینه ای بسیار پایین در اختیار دانشجویان قرار داده شده است.

زندگی دانشجویی در شهر سارلندس

زندگی دانشجویی در شهر سارلندس نیز مانند هر جای دنیا مسائل و فراز و نشیب های خود را دارد ولی از آن جا که شهر سارلندس دارای مکان های تفریحی و گردشگری بسیاری است، می توانید اوقات فراغت خود را با قدم زدن در خیابان های این شهر و مکان های دیدنی آن، سپری کنید. هزینه زندگی در شهر سارلندس نیز مانند هر شهر دیگر به سبک زندگی دانشجو بستگی دارد. هزینه هایی همچون هزینه حمل و نقل، هزینه مواد غذایی، هزینه پوشاک، هزینه مسکن، هزینه پرداخت قبوض و … باید در لیست زندگی دانشجویی در شهر سارلندس قرار گیرد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه سارلندس

یکی از امتیازاتی که دانشگاه به دانشجویان ممتاز خود می دهد، بورسیه تحصیلی می باشد. بورسیه تحصیلی دانشگاه سارلندس نیاز به مدارکی دارد و دانشجو پس از ارسال این مدارک به دولت آلمان، درخواست بورسیه را می دهند و چنانچه این مدارک تایید شود، دانشجوی مورد نظر از تخفیفاتی در زمینه شهریه و خوابگاه های دانشجویی بهره مند خواهند شد.

مزایای تحصیل در دانشگاه سارلندس

 • تحصیل در این دانشگاه مزایایی بسیاری دارد که یکی از آن ها اقامت تحصیلی برای دانشجویان و اعضای خانواده آن ها می باشد.
 • کیفیت آموزشی دانشگاه سارلندس بسیار بالا بوده و دانشجویان می توانند در طول مدت تحصیل خود از تجربه و تخصص اساتید بهره مند شوند.
 • خوابگاه هایی که این دانشگاه در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد دارای امکانات رفاهی بوده و امنیت بسیار بالایی دارد.
 • هزینه تحصیل پایین دانشگاه باعث شهرت بیشتر این دانشگاه شده و متقاضیان آن را افزایش داده است.
 • اخذ بورسیه تحصیلی از دیگر مزایایی است که به دانشجویان ممتاز تعلق می گیرد و باعث کاهش هزینه های تحصیل این افراد خواهد شد.
 • بالا بودن مدرک تحصیلی داننشگاه از جمله دیگر مزایایی است که پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان داده می شود و با استفاده از این مدرک می توانند در هر کجای دنیا مشغول به کار شوند.

پذیرش در دانشگاه سارلندس

دانشجویان برای پذیرش در هر دانشگاهی باید مدارک مخصوص به آن دانشگاه را ارائه دهند. داشتن مدرک زبان آلمانی و تسلط به آن از جمله امتیازاتی است که بر روی درصد پذیرش متقاضیان تاثیر می گذارد. دانشگاه سارلندس برای پذیرش دانشجویان از متقاضیان خود مدارک تحصیلی معتبر را به همراه ریز نمرات و مدارک هویتی درخواست می کند. این مدارک باید به صورت رسمی به زبان آلمانی ترجمه شود. تمامی این مدارک باید با استانداردهای کشور آلمان مطابقت داشته باشد و در صورت عدم مطابقت، دانشجویان باید آزمون ارزشیابی را پشت سر بگذارند و در صورتی که نمره قابل قبولی در این آزمون کسب کنند، می توانند در این دانشگاه پذیرش شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه سارلندس

تصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به 4 سال زمان دارد. این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک تحصیلی دیپلم به همراه پیش نیازهای رشته مورد نظر دانشجو را دارد. معدل بالا و تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی از جمله امتیازاتی است که به دانشجویان تعلق می گیرد به همین دلیل این دسته از دانشجویان برای پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه سارلندس در اولویت قرار دارند. دانشجویان این مقطع بنا به رشته تحصیلی خود باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند و مدارک آن را نیز به دانشگاه تحویل دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سارلندس

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دارای رشته های مختلفی است و دانشجو با توجه به رشته دلخواه خود در تصمیم گیری آزاد هستند. این مقطع دو ساله دارای واحدها و دروس مختلفی بوده و دانشجو برای دریافت مدرک باید تمامی این واحدها را با موفقیت بگذراند. برای پذیرش در این مقطع دانشجو باید مدرک معتبر کارشناسی را به این دانشگاه تحویل دهد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سارلندس بسیار پایین بوده و با استفاده از بورسیه تحصیلی می توان این هزینه را به صفر رساند.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه سارلندس

مقطع دکترای دانشگاه سارلندس دارای 3 الی 5 سال زمان نیاز بوده و در انتهای سال تحصیلی دانشجویان باید پایان نامه ای را به اساتید مربوطه را به این دانشگاه تحویل دهند. در برخی از رشته ها ارائه این پایان نامه به صورت شفاهی صورت می گیرد به همین دلیل تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی لازمه تحصیل در دانشگاه سارلندس می باشد. برای تحصیل در مقطع دکترا نیاز به مدرک زبان آلمانی و مدرک تحصیلی معتبر دارد.

کار حین تحصیل در دانشگاه سارلندس

دانشجویان این دانشگاه امکان حین تحصیل را دارند و می توانند در طول تحصیل خود به صورت کارآموز در کشور آلمان مشغول به کار شوند و رزومه ای قوی را برای خود ایجاد کنند. همچنین دانشجویانی که در طول تحصیل خود کار می کنند، پس از فراغت از تحصیل نیز می توانند از طریق عقد قرارداد کاری اقامت کاری کشور آلمان را دریافت نمایند و در کنار آن هزینه زندگی در این کشور را نیز تامین کنند.

اقامت تحصیلی آلمان

یکی از مزایایی که تحصیل در دانشگاه سارلندس به همراه دارد، اقامت تحصیلی کشور آلمان است. این افراد می توانند اعضای خانواده خود را نیز به این کشور دعوت کنند. اعضای خانواده شامل همسر و فرزند زیر 18 سال بوده و پدر و مادر و خواهر و برادر شامل آن نمی شوند. برای این که بتوانید اقامت اعضای خانواده خود را دریافت کنید ابتدا باید به مدت 2 الی 3 ماه پس از اقامت خود نسبت به اخذ اقامت اعضای خانواده خود اقدام نمایید. اقامت تحصیلی آلمان موقتی است و مدتی پس از فارغ التحصیلی اعتبار خود را از دست می دهد و باید از روش های دیگر آن را تمدید نمود.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه سارلندس

 • مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه عبارت است از:
 • ارائه مدرک تحصیلی معتبر به همراه ریز نمرات آن
 • ارائه کپی و اصل مدارک هویتی
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • مدارک معتبر زبان مورد نیاز برای رشته تحصیلی

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه سارلندس

زبان آلمانی و زبان انگلیسی از جمله زبان هایی است که دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه باید به آن تسلط داشته باشند. دانشجویان باید مطابق با رشته تحصیلی خود مدارک زبان مورد نیاز را به دانشگاه تحویل دهند. با توجه به این که ساکنین شهر سارلندس به زبان آلمانی صحبت می کنند، تسلط به این زبان موجب بهبود کیفیت زندگی در این شهر خواهد شد.

آدرس وب سایت دانشگاه: uni-saarland.de

اشتراک گذاری این پروژه: