یکی از دانشگاه های علمی کاربردی در آلمان دانشگاه راین‌ وال  است که یکی از معتبرترین دانشگاه های بین المللی در این کشور محسوب می شود . این دانشگاه در مقطع کارشناسی شامل  رشته های طراحی ارتباطات و اطلاعات (طراحی در زمینه‌های وبسایت، کتاب پوستر، بروشور، برند تجاری)  می باشد. معمولا برای پذیرش در دانشگاه های آلمان مدارک زبان این کشور مورد نیاز است  اما در رشته هایی که پیش تر ذکر شد زبان دروس کارشناسی انگلیسی خواهند بود ولی نیازی به داشتن مدرک زبان حین اپلای نمی‌باشد. در ادامه قصد داریم اطلاعات کاملی از این دانشگاه را در اختیار شما قرار دهیم . بنابراین ، اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه راین-وال هستید ، خواندن این مقاله به شما کمک می کند تا از آخرین به روزرسانی های پذیرش دانشگاه راین-وال ، هزینه های تحصیل ، نرخ قبولی ، بورسیه ها مطلع شوید. در این مقاله تحصیل در دانشگاه راین وال را بررسی می کنیم.

تاریخچه کوتاهی از دانشگاه راین وال

در ابتدا تاریخچه کوتاهی از این دانشگاه برای شما تهیه کرده ایم که مطالعه آن دید بهتری برای تصمیمات آینده شما خواهد داشت .

دانشگاه علمی کاربردی راین وال (معروف به Hochschule Rhein-Waal یا HSRW) یک دانشگاه غیرانتفاعی می باشد که با یک جهت گیری بین المللی در سال 2009 تاسیس شد.

این مرکز با ارائه رشته های مختلف در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مدارک عالی به دانشجویان خود اعطا می کند . این دانشگاه از طریق چهار دانشکده انواع برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی و آلمانی را به متقاضیان و دانشجویان ارئه می دهد: دانشکده فناوری و بیونیک ، دانشکده علوم زندگی ، دانشکده جامعه و اقتصاد و دانشکده ارتباطات و محیط زیست.

دو دانشگاه آن در حومه شهر متوسط ​​Kleve و در Kamp-Lintfort نوردراین وستفالن آلمان قرار دارد. این دانشگاه پس از رودخانه آلمان راین و رودخانه هلندی Waal نامگذاری شده است .  وزارت نوآوری ، علوم و تحقیقات ایالت نوردراین-وستفالن  (Wissenschaft und Forschung des Landes Nordrhein-Westfalen)  رسماً مورد تأیید و یا توسط  وزارتخانه نوآوری به رسمیت شناخته شده است ، البته این موسسه آموزشی یک مرکز آموزش عالی کوچک است. این دانشگاه بر اساس نمره و آزمون ورودی خود سیاست پذیرش دانشجویان و متقاضیان را بنا کرده است و آنها بر اساس این معیار انتخاب خواهند شد . شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص تحصیل در آلمان با کارشناساسن خبره مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دوره های آموزشی در دانشگاه راین وال

در حال حاضر ، دانشگاه راین-واال در مجموع 25 برنامه کارشناسی و 11 برنامه کارشناسی ارشد ارائه می دهد که اکثر آنها به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برنامه های مدرک تحصیلی آنها برای تولید فارغ التحصیلانی طراحی شده است که می تواند به طور موثر دانش نظری را در زمینه های دنیای واقعی اعمال کند و خواسته های جدی بازار کار بین المللی را برآورده کند. این مرکز شامل موسساتی می شود که علاوه بر مسائل تئوری بر مباحث عملی نیز تاکید دارد و دانشجویان دوره های عملی را در برنامه های آموزشی خود می گذرانند تا برای ورود به  بازار کار آماده باشند . همچنین ، متقاضیان از طریق آموزش و یادگیری کاربردی و اندازه کلاس های کوچک ، متخصصان آینده را نیز آموزش می دهند. علاوه بر این ، آنها فضای متنوعی از تبادلات بین فرهنگی و برنامه های کارآموزی  را تجربه خواهند کرد و با کمک یادگیری جایگزینی یکپارچه در راستای تولید افرادی با مهارت بالا  برای پیشرفت در یک بازار جهانی  تلاش می کنند . از همین رو دانشجویان این دانشگاه خواهند آموخت تا از محیط دانشگاهی به یک یک محیط حرفه ای انتقال پیدا کرده و در پیدا کردن شغل بسیار حرفه ای تر عمل خواهد کرد .

دانشکده های دانشگاه راین وال

همان طور که گفته شد دانشگاه علمی کاربردی راین-وال دارای چهار دانشکده است: فناوری و بیونیک ، علوم زندگی ، جامعه و اقتصاد و ارتباطات و محیط زیست. این دانشکده ها متعهد به تحقیق و روش تحقیق ، روش گرا و میان رشته ای هستند که فارغ التحصیلان بسیار واجد شرایطی را در زمینه های مهندسی ، فناوری و علوم طبیعی تولید کنند و همین نظام آموزشی باعث تمایز این دانشگاه از دیگر مراکز تحصیلی شده است . اگر بخواهیم نرخ پذیرش در این دانشگاه را بررسی کنیم باید به  دامنه میزان پذیرش آن اشاره کرد که بین  50-60٪ است که این سازمان آموزش عالی آلمان را به یک موسسه متوسط ​​انتخابی تبدیل می کند.

شرایط پذیرش در دانشگاه راین وال  در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

اگر متقاضی برای این دانشگاه یا هر مرکز آموزشی در آلمان هستید شرایط و مدارک زیر برای شما صدق می کند .

_صلاحیت ورود یا HZB ) ) :

اگر این صلاحیت ورود را در آلمان کسب نکرده اید میتوانید از طریق  UNI HELP  برای اخذ آن اقدام کنید . بر اساس کنفرانس های دائمی وزیران آموزش و امور فرهنگی . کنفرانس رکتور آلمان و مرکز آموزش خارجی . کلیه مدارک تحصیلی دانشجویان بین المللی باید به تایید این مرکز برسد تا توسط دانشگاه های آلمانی مورد تایید باشد .

_ شرایط زبان :

متقاضیان دوره های آموزشی باید ثابت کنند که می توانند زبان برنامه دوره را در سطح پیشرفته دنبال کرده و بر آن تسلط کافی دارند و این مساله به گواهی زبان معتبر بین المللی احتیاج دارد ، بنابراین اگر متقاضی برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی هستید ، گواهینامه یا مدرک شما باید به زبان انگلیسی باشد که همان آیلتس یا تافل می باشد ودر صورتی که  متقاضی برنامه تحصیلی به زبان آلمانی هستید ، به گواهینامه آلمان احتیاج دارید.

_ شرکت در کارآموزی مقدماتی تکمیل شده

این شرایط  باید قبل از مهلت ثبت نام در ترم 4 صورت گرفته و تکمیل شود . اطلاعات بیشتر را می توان در آیین نامه امتحان برنامه های تحصیلات تکمیلی یافت. همچنین برنامه های درجه Numerus Clausus (NC)  هنگامی که تعداد متقاضیان بیش از تعداد صندلی های موجود باشد ، به روند انتخاب متکی هستند.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

  • مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی و یا یک رشته مرتبط با دوره مقدماتی کارشناسی ارشد
  • شما باید مدارک تحصیلی زبان خود را مطابق با واحد درسی که گذرانده می شود تطابق دهید و برای تکمیل دیگر مدارک به برنامه های کارشناسی ارشد رشته تحصیلی خود مراجعه کنید .

اشتراک گذاری این پروژه: