معرفی دانشگاه رگنسبورگ

دانشگاه رگنسبورگ آلمان دانشگاهی تحقیقاتی است که در شهر رگنسبورگ آلمان قرار دارد. این دانشگاه که قدمت آن به سال 1962 باز می گردد، در ابتدا دارای وسعت کمی بوده و به تدریج گسترش پیدا کرد. پردیس اصلی دانشگاه رگنسبورگ در قلب این شهر قرار گرفته و مابقی آن ها در اطراف این شهر واقع شده است. در این دانشگاه نزدیک به 22 هزار دانشجو دارد که تقریبا 300 نفر آن ها از بین دانشجویان بین المللی می باشد.

تحصیل در دانشگاه رگنسبورگ

دانشکده های رگنسبورگ

 • دانشکده شیمی و داروشناسی
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده زبان ادبیات
 • دانشکده روانشناسی، علوم ورزشی و علوم آموزشی
 • دانشکده فلسفه، علوم انسانی، تاریخ و تاریخ هنر
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده مدیریت، اقتصاد و تجارت
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم دینی کاتولیک

رنکینگ دانشگاه رگنسبورگ

 • رتبه 395 جهانی در سال 2014
 • رتبه 25 در کشور آلمان در رشته مدیریت تجارت
 • رتبه 250 در قاره اروپا
 • یکی از 100 دانشگاه برتر آلمان

تحصیل در دانشگاه رگنسبورگ

یکی از دلایلی که باعث شهرت کشور آلمان شده، دانشگاه های معروف این کشور است. سطح علمی دانشگاه های این کشور بسیار بالا بوده و فارغ التحصیلان با استفاده مدارک این دانشگاه ها می توانند در معتبرترین مراکز مشغول به کار شوند. دانشگاه رگنسبورگ یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است که در سال نزدیک به 3000 دانشجو از کشورهای دیگر پذیرش می کند. همین عامل موجب محبوبیت این دانشگاه در بین متقاضیان شده است.

همچنین بخوانید: دانشگاه لایپزیگ

بورسیه تحصیلی دانشگاه رگنسبورگ

یکی از امتیازاتی که دانشجویان ممتاز می توانند از دولت آلمان دریافت کنند، بورسیه های تحصیلی می باشد. با توجه به این که هر کشوری برای جذب دانشجویان ممتاز و نخبه روش های خاص خود را در پیش می گیرد، دولت آلمان نیز از این طریق دانشجویان نخبه و ممتاز را از سایر کشورها به خود جذب می کند. در واقع این بورسیه ها کمک هزینه هایی تحصیلی هستند که شامل حال برخی از دانشجویان می شود.

پذیرش در دانشگاه رگنسبورگ

یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه رگنسبورگ، مهارت در زبان آلمانی است. با توجه به این که زبان ساکنین این کشور آلمانی بوده و اغلب دروس به زبان آلمانی تدریس می شود، دانشجویانی که در این دانشگاه به تحصیل می پردازند باید مدارک زبان آلمانی را به این دانشگاه ارائه دهند. دانشگاه رگنسبور برای پذیرش در دانشگاه استانداردهایی را تعریف کرده و دانشجویان باید از این چارچوب پیروی کنند. امروزه افراد زیادی برای پذیرش در این دانشگاه با یکدیگر رقابت می کنند و ملاک سنجش دانشجویان در این دانشگاه رزومه تحصیلی، ریز نمرات دانشگاه، پایان نامه و … می باشد. تمامی این مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شده و برای دانشگاه ارسال شود تا پس از بررسی نتیجه اعلام گردد.

زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه رگنسبورگ

زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه رگنسبورگ اکثر زبان آلمانی است ولی برخی از رشته ها نیز برای پذیرش دانشجویان از آن ها مدرک تافل زبان انگلیسی را نیز درخواست می کنند. همچنین برخی از رشته های دانشگاه رگنسبور برای پذیرش دانشجو مصاحبه ای را به صورت حضوری و یا آنلاین از دانشجویان خود می گیرند. در این صورت دانشجویان برای قبولی در این مصاحبه و پذیرش در دانشگاه رگنسبورگ باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی تسلط داشته باشند.

خوابگاه دانشگاه رگنسبورگ

در داخل پردیس اصلی دانشگاه رگنسبورگ که داخل شهر رگنسبورگ قرار دارد، خوابگاه هایی برای اقامت دانشجویان تاسیس شده تا دانشجویان در امنیت کامل در این شهر زندگی کنند. هزینه این خوابگاه ها نزدیک به 150 یورو در هر ماه بوده که دانشجویان این مبلغ را می توانند با هم اتاقی های خود شریک شوند. خوابگاه های این دانشگاه مبله بوده و زندگی در این خوابگاه ها بسیار آسان است. یکی از مزیت هایی که اقامت در خوابگاه های رگنسبورگ به دنبال دارد، عدم نیاز به پرداخت هزینه تردد می باشد. از آن جا که این خوابگاه ها در پردیس اصلی این دانشگاه واقع شده است، برای رفتن به دانشگاه نیازی به وسیله تردد نیست.

تحصیل در کارشناسی رگنسبورگ

دانشجویان دانشگاه رگنسبورگ برای تحصیل در رشته کارشناسی باید مدرک 12 سال دیپلم خود را به همراه ریز نمرات آن ارائه دهند. همچنین برای پذیرش در این مقطع دانشجو باید مدرک زبان خود را با نمره مطلوبی در دست داشته باشد و در صورت درخواست دانشگاه، آن را تحویل دهند. مدت زمان تحصیل در این مقطع دانشگاه رگنسبورگ 4 سال بوده و هزینه تحصیل در این دانشگاه مبلغی نزدیک به 250 یورو می باشد.

تحصیل در کارشناسی ارشد رگنسبورگ

طول مدت تحصیل در دانشگاه رگنسبورگ در مقطع کارشناسی ارشد یک سال و نیم تا دو سال است. برای پذیرش در این مقطع نیاز به مدرک کارشناسی معتبر بوده و این مدرک باید به زبان آلمانی ترجمه شود. دانشگاه رگنسبورگ ابتدا ریز نمرات را از شما دریافت کرده و سپس تمامی مدارک را مورد بررسی قرار می دهد و در میان متقاضیان افرادی که نمرات بیشتری داشته و دارای مدارکی معتبر هستند را پذیرش می کنند.

تحصیل در دکترا رگنسبورگ

دانشجویان برای پذیرش در مقطع دکترای دانشگاه رگنسبورگ باید به دو زبان آلمانی و انگلیسی مسلط باشند. یکی از مدارکی که این دانشگاه برای پذیرش دانشجو بر روی آن استناد می کند، رزومه تحصیلی متقاضیان است. در نتیجه برای افزایش درصد قبولی متقاضیان باید رزومه ای قوی را به این دانشگاه ارائه دهند. هر چه کیفیت این رزومه بالاتر باشد، احتمال قبولی در این دانشگاه نیز افزایش خواهد یافت.

اقامت تحصیلی دانشگاه رگنسبورگ

یکی از مزیت هایی که تحصیل در دانشگاه رگنسبورگ به دنبال دارد، اخذ ویزای تحصیلی این کشور به منظور تحصیل در آلمان است. اکثر افراد به انگیزه دریافت ویزای آلمانی تصمیم به تحصیل در این کشور می گیرند. اقامت تحصیلی این دانشگاه دارای مدت زمان مشخصی است و نزدیک به 18 ماه پس از پایان تحصیل، اعتبار خود را از دست می دهد. دانشجویان در این مدت زمان می توانند با استفاده از سایر روش ها اقامت خود را تمدید کنند. یکی از این روش ها، اخذ اقامت کاری می باشد که در طول مدت تحصیل دانشجویان می توانند با عقد قرارداد نسبت به تمدید اقامت خود اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه رگنسبورگ

از جمله اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه رگنسبورگ عبارت است از:

 • اصل و کپی مدارک هویتی اعم از کارت ملی، پاسپورت و تمامی صفحات شناسنامه
 • اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • 4 قطعه عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • رزومه تحصیلی
 • پایان نامه در صورت نیاز
 • ارائه مدرک زبان
 • انگیزه نامه

شهریه تحصیل در دانشگاه رگنسبورگ

هزینه تحصیل در دانشگاه رگنسبور به ازای هر ترم مبلغی بین 250 تا 350 یورو برآورد شده است که این مبلغ شامل بیمه سلامت و … می گردد. دانشگاه رگنسبورگ شهریه ثابتی را برای دانشجویان در نظر نگرفته و میزان شهریه اخذ شده از دانشجو به نوع رشته و مقطع تحصیلی و همچنین تعداد واحد و نوع دروس بستگی دارد. این شهریه در ابتدای هر ترم باید پرداخت شود و دانشجویان ممتاز می توانند کمک هزینه هایی را از دولت آلمان دریافت کنند.

مزایای تحصیل در دانشگاه رگنسبورگ

 • دانشگاه رگنسبورگ سطح علمی بالایی دارد و دانشجویانی که در این دانشگاه در حال تحصیل دارای مدارج علمی بسیاری هستند.
 • در این دانشگاه اساتیدی بسیار مجرب و فرهیخته در حال تدریس هستند و دانشجویان می توانند به خوبی از تجارب و علم این اساتید استفاده کنند.
 • مدارک اخذ شده در دانشگاه رگنسبورگ اعتبار بسیار بالایی داشته و در هر جای دنیا معتبر است.
 • در داخل پردیس این دانشگاه خوابگاه هایی برای رفاه و امنیت دانشجویان تعبیه شده است.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه رگنسبورگ رایگان بوده و تنها هزینه دریافتی از دانشجویان مبلغی پایین جهت حق ترم است.
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.
 • دانشجویان می توانند تخفیفاتی را در زمینه بلیط سینما، تخفیف بلیط بازدید از موزه ها، تخفیف در بلیط تردد و … را شامل حال خود کنند.
 • زندگی دانشجویی در شهر رگنسبورگبسیار شیرین و لذت بخش است.
 • امنیت شهر رگنسبورگ بالا بوده و شاخص آلودگی هوا در این شهر در سطح پایینی قرار دارد.

زندگی دانشجویی در رگنسبورگ

شهر رگنسبورگ دارای مکان های تفریحی بسیاری است  و دانشجویان می توانند اوقات فراغت خود را با تفریح و گردش در این مکان ها سپری کنند. تحقیقات صورت گرفته ثابت می کند که دانشجویانی که در این شهر زندگی به تحصیل و زندگی پرداخته اند، از کیفیت زندگی در این شهر و تحصیل در دانشگاه های رتبه بالای آن بسیار راضی هستند. به همین دلیل آینده ای بسیار روشن پیش روی دانشجویان رگنسبورگ قرار دارد. زندگی دانشجویی در این شهر همواره دارای هزینه های خاص خود بوده و مانند هر شهر و یا کشور دیگری، هزینه هایی از جمله خرید مواد غذایی، خرید پوشاک، حمل و نقل و … را شامل می شود.

آیا دانشگاه رگنسبورگ مورد تایید ایران است؟

بله دانشگاه رگنسبورگ در لیست وزارت علوم ایران قرار گرفته و مورد تایید این وزارت است. دانشجویان فارغ التحصیل در این دانشگاه می توانند در مراکز دولتی و خصوصی ایران مشغول به کار شوند.

وب سایت دانشگاه: www.uni-regensburg.de

اشتراک گذاری این پروژه: