معرفی دانشگاه فیلیپس ماربورگ

دانشگاه فیلیپس ماربورگ به عنوان اولین دانشگاه پروتستان در سال 1527 تاسیس شده است. در حال حاضر در این دانشگاه 25700 دانشجو در حال تحصیل هستند که 12 درصد آن ها در بین دانشجویان بین المللی می باشد. در دانشگاه ماربورگ به جز رشته های مهندسی سایر رشته ها ارائه می شود. یکی از ویژگی های برجسته دانشگاه ماربورگ، ایجاد شرایطی مناسب برای افراد نابینا و معلول بوده و کودکان بین 6 ماهه تا سه ساله نیز در آن نگهداری می شود.

رنکینگ دانشگاه فیلیپس ماربورگ

 • نمره جهانی 52
 • 34 امین دانشگاه برتر دنیا
 • رتبه 38 جهانی در رتبه بندی آموزش عالی تایمز
 • رتبه 550 QS در دنیا

دانشکده های دانشگاه فیلیپس ماربورگ

 • دانشکده اقتصاد و مدیریت کسب و کار
 • دانشکده تربیت معلم
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده جغرافیا
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر
 • دانشکده زبان های خارجی
 • دانشکده مطالعات آلمانی
 • دانشکده تاریخ فرهنگی
 • دانشکده الهیات پروستات
 • دانشکده روانشناسی

تحصیل در دانشگاه فیلیپس ماربورگ

تحصیل در دانشگاه فیلیپس ماربورگ

دانشگاه ماربورگ از جمله دانشگاه های شناخته شده در جهان به شمار می رود. این دانشگاه کیفیت آموزشی بسیار بالایی داشته و تحصیل در آن آرزوی بسیاری از متقاضیان می باشد. آمارهای صورت گرفته در نظر سنجی ها ثابت می کند که درصد بالایی از دانشجویانی که در این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند از کیفیت آموزشی این دانشگاه بسیار راضی بوده و پس از اتمام تحصیل در بهترین مراکز دولتی مشغول به کار شده اند. برای ورود به دانشگاه ماربورگ باید مدارک مخصوصی را ارائه داده و در صورت تایید سایر مراحل ثبت نام را طی کنید.

پذیرش در دانشگاه فیلیپس ماربورگ

ورود به دانشگاه ماربورگ کار آسانی نبوده و برای پذیرش در این دانشگاه ها باید تمامی مراحل و قوانین این دانشگاه را پشت سر بگذارید. یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه ماربورگ، تسلط بر زبان انگلیسی می باشد. در نتیجه دانشجویان در روز ثبت نام باید مدارک زبان خود را به این دانشگاه تحویل داده و در صورتی که مدرک و نمره آن مورد تایید واحد آموزش این دانشگاه قرار گرفت، اجازه ورود به این دانشگاه را خواهد داشت. در برخی از مقاطع و رشته ها نیز برای پذیرش در این دانشگاه دانشجو ابتدا باید آزمون هایی را پشت سر گذاشته و در مصاحبه های آنلاین شرکت کند تا مورد تایید وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.

مدارک مورد نیاز برای دانشگاه فیلیپس ماربورگ

برای ثبت نام در دانشگاه ماربورگ، دانشجو باید در روز ثبت نام مدرک زبان خود را به این دانشگاه تحویل دهد. همچنین از دیگر مدارک مورد نیاز برای دانشگاه ماربورگ عبارت است از:

 • کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • کپی و اصل پاسپورت
 • انگیزه نامه
 • رزومه تحصیلی
 • اصل مدرک تحصیلی به همراه کپی آن
 • ارائه ریز نمرات تحصیلی

هزینه تحصیل در دانشگاه فیلیپس ماربورگ

هزینه تحصیل در دانشگاه فیلیپس ماربورگ

شهریه دانشگاه ماربورگ در مقایسه با کیفیت آموزش و سطح علمی بالای آن بسیار مناسب می باشد. این دانشگاه دارای رشته های مختلف در مقاطع گوناگون تحصیلی بوده و هزینه هر رشته با توجه به مقطع تحصیلی آن محاسبه می شود.شهریه دانشگاه ماربورگ متغیر بوده و دانشجویان باید مبلغ تعیین شده را در ابتدای هر ترم پرداخت کنند. همچنین برخی از دانشجویان می توانند از طریق دریافت بورسیه تحصیلی از تخفیفات شهریه بهره مند شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه فیلیپس ماربورگ

برای طی مقطع تحصیلی کارشناسی دانشگام ماربورگ به 4 سال زمان نیاز بوده و تعداد واحدهای ارائه شده در هر ترم برای هر رشته متفاوت است. برای تحصیل در این مقطع دانشجویان باید مهارت کافی بر روی زبان انگلیسی داشته باشند تا بتوانند به خوبی با مفاهیم دروس آشنا شوند. هزینه شهریه مقطع کارشناسی دانشگاه ماربورگ به تعداد واحدهای عملی ارائه شده بستگی دارد. برای پذیرش در این مقطع متقاضی باید مدارک 12 سال تحصیل خود را همراه با پیش نیازهای رشته خود به همراه داشته باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فیلیپس ماربورگ

افرادی که دارای مدرک کارشناسی هستند می توانند نسبت به شرکت در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند. این مقطع 2 ساله بوده و متقاضی باید ریز نمرات مدرک کارشناسی را نیز به صورت رسمی به زبان آلمانی ترجمه کرده و به واحد آموزش ارائه دهد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ماربورگ دانشجو باید به زبان آلمانی و انگلیسی مهارت کامل را داشته باشد زیرا دروس ارائه شده به این دو زبان تدریس می شود.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه فیلیپس ماربورگ

طول مدت زمان تحصیل در آلمان در مقطع دکترا دانشگاه ماربورگ حدودا 2 سال بوده و دانشجویان در طول ترم باید موضوعی را به عنوان پایان نامه انتخاب کرده و تحقیقات خود را بر روی آن شروع کند و در انتهای سال تحصیلی مقاله های جامع را به دانشگاه ارائه دهد. دانشجو در روز ارائه پایان نامه باید در حضور تعدادی از اساتید از موضوع مقاله خود دفاع کرده و نظر اساتید حاضر را جلب کند. به همین دلیل تسلط بر زبان آلمانی و انگلیسی برای دانشجویان الزامی می باشد. هزینه شهریه دکترا دانشگاه ماربورگ نسبت به مقاطع دیگر بیشتر بوده و با اخذ بورسیه تحصیلی می توانید این مبلغ را کاهش دهید.

اقامت تحصیلی دانشگاه ماربورگ

یکی از ویژگی های دانشگاه ماربورگ، امکان اخذ اقامت تحصیلی می باشد. برخی از افراد نیز با درخواست ورود به دانشگاه های آلمان دو هدف را دنبال می کنند. هم در دانشگاه های مجهز و رایگان این کشور تحصیل کرده و هم اقامت کشور آلمان را دریافت می کنند. دانشجویانی که اقامت کشور آلمان را دریافت کرده اند می توانند همانند یک شهروند آلمانی در این کشور زندگی کرده و از تمامی امکانات رفاهی آن بهره مند شوند. در صورتی که این اقامت به مدت پنج سال تمدید گردد، امکان دریافت اقامت دائم کشور آلمان نیز وجود دارد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فیلیپس ماربورگ

دولت آلمان برای رفاه دانشجویان بین المللی سالانه تعداد مشخصی از دانشجویان را با استفاده از بورسیه تحصیلی به دانشگاه های این کشور راه می دهد. دانشگاه ماربورگ دانشگاهی دولتی است و دانشجویانی که از طریق بورسیه تحصیلی وارد این دانشگاه شده اند به صورت رایگان تحصیل کرده و نیازی به پرداخت شهریه ندارند. همچنین این دسته از دانشجویان می توانند از خوابگاه های رایگان دانشگاه ماربورگ نیز استفاده کرده و به صورت رایگان در آن زندگی کنند.

زبان مورد نیاز برای دانشگاه فیلیپس ماربورگ

برای ورود به دانشگاه ماربورگ باید به دو زبان آلمانی و انگلیسی مسلط باشید. ارائه مدرک این دو زبان نیز یکی از شرایط ثبت نام در این دانشگاه محسوب می شود. این مدرک باید دارای نمره قابل قبولی بوده و مورد تایید واحد آموزش این دانشگاه قرار گیرد. همچنین پیش از ورود به دانشگاه ماربورگ مصاحبه ای با متقاضی انجام شده تا میزان مهارت آن بر روی زبان و همچنین دروس تعیین گردد.

خوابگاه دانشگاه فیلیپس ماربورگ

تامین مسکن یکی از بزرگ ترین دغدغه های دانشجویان بین المللی محسوب می شود. هزینه اجاره مسکن در آلمان بالا بوده و دانشجو باید علاوه بر هزینه مالی، بر روی تمامی مراحل اجاره ملک در کشور آلمان آشنایی داشته باشد. از این رو دولت آلمان برای رفاه بیشتر دانشجویان خوابگاه هایی را در داخل دانشگاه تاسیس کرده تا دانشجویان بدون دغدغه و با امنیت کامل در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند. خوابگاه های دانشگاه ماربورگ سه تخته و یا دو تخته هستند که هزینه هر کدام از این خوابگاه ها متفاوت می باشد. افرادی که دارای بورسیه تحصیلی هستند نیازی به پرداخت هزینه خوابگاه ندارند. در صورتی که دانشجو تمایل به اجاره مسکن به صورت مستقل داشته باشد باید تمامی هزینه های آن را خود پرداخت کند.

همچنین بخوانید: دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

زندگی دانشجویی در فیلیپس ماربورگ

شهر ماربورگ دارای جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیاری است و دانشجویان می توانند در طول تحصیل خود از این مکان ها دیدن کرده و لحظات خوشی را برای خود رقم بزنند. در برخی از مناسبت ها جشن هایی در سطح شهر برگزار می گردد که توام با شادی و نشاط بوده و تماشای آن لذت بسیاری دارد. هزینه زندگی دانشجویی در ماربورگ به سطح زندگی هر فرد بستگی داشته و در صورتی که دانشجو در خرید مواد غذایی و پوشاک صرفه جویی کند می تواند زندگی راحتی را در این شهر داشته باشد.

کار حین تحصیل دانشجویان فیلیپس ماربورگ

دانشجویان ماربورگ می توانند به صورت پاره وقت در حین تحصیل خود مشغول به کار شده و رزومه ای قوی را برای خود تهیه کنند. همچنین کار دانشجویی در طول تحصیل این امکان را به دانشجویان می دهد که پس از اتمام اقامت تحصیلی خود از طریق شغل، اقامت کاری دریافت کنند.

مزایای تحصیل در دانشگاه فیلیپس ماربورگ

 • شهریه دانشگاه ماربورگ در مقایسه با سایر دانشگاه های آلمان پایین می باشد.
 • دانشجویان می توانند از طریق بورسیه تحصیلی به صورت رایگان در این دانشگاه تحصیل کنند.
 • داخل دانشگاه ماربورگ خوابگاه هایی وجود دارد که دانشجویان می توانند به صورت رایگان در این خوابگاه ها زندگی کنند.
 • اخذ اقامت تحصیلی از اصلی ترین مزیت های تحصیل در دانشگاه ماربورگ محسوب می شود.
 • دانشگاه ماربورگ از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار بوده و اساتید این دانشگاه از افراد سرشناس و بسیار متخصص هستند.
 • مدارک علمی این دانشگاه بسیار قوی و معتبر بوده و امکان کار را در هر نقطه از دنیا برای دانشجو فراهم می کند.
 • امکان کار حین تحصیل در دانشگاه ماربورگ برای دانشجویان وجود دارد.

نام وب سایت: uni-marburg.de

اشتراک گذاری این پروژه: