دانشگاه مونیخ

دانشجویان معمولا ترجیح می دهند در دانشگاهی به تحصیل بپردازند که از نظر رتبه علمی در سطح بالایی قرار داشته و از مدرک علمی بالایی برخوردار باشد. دانشگاه تاثیر بسیاری بر روی میزان تخصص شما دارد به همین دلیل باید در انتخاب دانشگاه بسیار دقت کنید. دانشگاه مونیخ آلمان می تواند تجربه ای جدید و بی نظیر برای آن دسته از دانشجویانی که به کیفیت نظام آموزشی اهمیت می دهند، باشد. دانشگاه فنی مونیخ یکی از بهترین موسسات آموزشی در کشور آلمان است که با موسسات عالی در کل کشور ارتباط دارد. این دانشگاه قدمتی بسیار طولانی داشته و همچنان تنها دانشگاه فنی دولتی به شمار می رود. بسیاری از افراد معروف نظیر رودولف دیزل کلود، کارل مکس فون، والتر فون دیک، ارنست اتو فیشر، هانس فیشر، اوت فوپل و … دانشگاه مونیخ را معرفی کرده و سطح علمی آن را تایید نموده اند. این دانشگاه دارای دانشکده های متعددی است و رشته های مختلفی در آن تدریس می شود.

رشته های دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ

مونیخ شامل چندین شاخه مجزا بوده و در آن مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. دانشجویان می توانند دروس خود را به صورت حضوری و یا آنلاین در این دانشگاه پیگیری کنند. در این دانشگاه حدود 169 رشته تحصیلی تدریس می شود و هر فرد می تواند در رشته مورد علاقه خود شرکت کند. دوره های این دانشگاه به صورت تمام وقت و پاره وقت ارائه می گردد.

تحصیل در دانشگاه مونیخ در مقطع کارشناسی

شما برای پذیرش در کارشناسی این دانشگاه باید ابتدا رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. برخی از رشته به گذراندن مهارت خاص، زبان مشخص و یا معدل خاصی نیاز دارد. همچنین لازم به ذکر است که مهارت در زبان انگلیسی و بعضا زبان آلمانی در برخی از رشته های تحصیلی این دانشگام الزامی می باشد. دیپلم شما باید جهت پذیرش در این دانشگاه مورد تایید کشور آلمان واقع شود و تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت نام شما باید تکمیل باشد.

تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ در مقطع کارشناسی ارشد

برای شرکت در مقاطع کارشناسی ارشد این دانشگاه شما باید مدرک کارشناسی معتبری را ارائه دهید. طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه 4 ترم است و دانستن زبان انگلیسی و زبان آلمانی برای پذیرش در این دانشگاه یکی از الزامات محسوب می شود. همچنین برای پذیرش در این مقطع در هر رشته ای باید رزومه و ریز نمرات خود را به زبان آلمانی ترجمه کرده و در اختیار کارشناسان قرار دهید تا صلاحیت شما برای قبولی در این دانشگاه تایید شود.

تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ در مقطع دکترا

دوره دکترا در این دانشگاه ها شامل شاخه های مختلفی از جمله دستیار دکترا و دکترا می شود. دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه ها باید سوپروایزر و یا همان استاد دانشگاه داشته باشند. گذراندن مهارت زبان انگلیسی و زبان آلمانی یکی از شرایط پذیرش در این دانشگاه ها به شمار می رود. طول مدت دکترا در این دانشگاه به مدت حداقل 2 سال بوده و شما باید پیش از پذیرش در این دانشگاه در مصاحبه شرکت کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ

هزینه تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ به صورت رایگان بوده و دانشجویان بین المللی برای شرکت در این دانشگاه ها باید در هر ترم حدود 120 الی 140 یورو هزینه پرداخت کنند که این هزینه تحصیلی بسیار ناچیز می باشد. در واقع می توان گفت که هزینه تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ رایگان بوده و شما تنها باید هزینه زندگی در این کشور را پرداخت نمایید.

فرصت های شغلی دانشجویان دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ توانسته نتایج عالی را در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی کسب کنند. به همین دلیل شما می توانید با ارائه مدرک تحصیلی خود بهترین فرصت شغلی را برای خود رقم بزنید. همچنین دانشجویان تحصیل در آلمان نیز در حین تحصیل نیز می توانید به صورت پاره وقت در این کشور مشغول به کار شده و به صورت مستقل هزینه ای دریافت نمایید. با توجه به اعتبار و شهرت دانشگاه فنی مونیخ درصد پیدا کردن شغل در این کشور در مدت تحصیل خود بالا می باشد.

بهترین دانشگاه های مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ با رتبه 50 جهانی در QS به عنوان یکی از برترین دانشگاه های آلمان معرفی شده و به دلیل وجود رشته های متعددی در زمینه تحقیقات و فناوری مرتبط با فناوری بسیار مشهور است. رشته های موجود در این دانشگاه ها بسیار وسیع بوده که از جمله آن می توان به رشته مهندسی هوافضا، مهندسی محیط زیست، مهندسی شیمی، فناوری هسته ای و … اشاره کرد.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

این دانشگاه در سال 1472 فعالیت خود را آغاز کرد و امروزه رتبه علمی این دانشگاه در رده های بالایی قرار دارد. این دانشگاه تعداد زیادی کارمند و استاد داشته و دانشجویان زیادی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. برخی از رشته های این دانشگاه در مقطع ارشد عبارت است از: ارتباطات، مدیریت کسب و کار، زمین شناسی، علوم گیاهی، عصب شناسی، مهندسی نرم افزار، رسانه و فناوری دیجیتال و … .

دانشگاه علوم کاربردی مونیخ

از جمله دیگر دانشگاه های پرآوازه و بزرگ آلمان که شهرتی جهانی دارد، دانشگاه علوم کاربردی مونیخ می باشد. تعداد کارمندان این دانشگاه به حدود 780 نفر می رسد و 463 استاد در این دانشگاه علم و تخصص خود را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. این دانشگاه دولتی بوده و رشته های متعددی را شامل می شود. شما با استفاده از بورسیه تحصیلی می توانید به صورت رایگان در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازید.

اپلای دانشگاه فنی مونیخ

این دانشگاه از جمله برجسته ترین دانشگاه های جهان بوده که تاکنون 13 مرتبه توانسته جایزه نوبل را نصیب خود کند. دانشگاه فنی مونیخ شامل 40 هزار دانشجو بوده که حدود 8600 نفر آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. این دانشگاه در حوزه های مختلفی امکان تحصیل دارد و از جمله اصلی ترین مزایای این دانشگاه امکان تحصیل رایگان می باشد.

دانشکده های دانشگاه مونیخ

 • دانشکده علوم پزشکی
 • دانشکده مهندسی راه و ساختمان
 • دانشکده تربیت بدنی
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده انفورماتیک
 • دانشکده معماری
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر
 • دانشکده آموزش و پروزش

رنکینگ دانشگاه فنی مونیخ

رتبه 65 در رده بندی QS به عنوان برترین دانشگاه های جهان

رتبه 16 در رده بندی موضوعی QS به عنوان برترین دانشگاه جهان

رتبه 41 در رده بندی TIMES به عنوان برترین دانشگاه جهان

زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه مونیخ

برای پذیرش در این دانشگاه ها باید مدرک زبان آلمانی و انگلیسی را به دانشگاه ارائه دهید زیرا برخی از دروس این دانشگاه به زبان انگلیسی و برخی دیگر به زبان آلمانی تدریس می شود به همین دلیل مهارت در این دو زبان الزامی می باشد. همچنین برای داشتن زندگی بهتر در آلمان توصیه می شود که بر روی این زبان مسلط بوده تا بتوانید با شهروندان این کشور معاشرت داشته باشید.

وضعیت مسکن در آلمان

دانشگاه مونیخ برای دانشجویان خود خوابگاه هایی را تدارک دیده تا دانشجویان بدون هیچ دغدغه ای در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. این خوابگاه ها دارای تمامی امکانات رفاهی بوده و مبله نیز می باشد. همچنین می توانید به صورت خصوصی خوابگاه رزرو کرده که هزینه آن به تعداد اتاق ها و میزان امکانات آن بستگی دارد. علاوه بر آن امکان کرایه آپارتمان به صورت مستقل نیز در این کشور برای دانشجویان فراهم بوده که تمامی هزینه های آن برعهده دانشجو می باشد.

بورسیه دانشگاهی مونیخ

دانشگاه مونیخ در سال تعداد زیادی دانشجوی بین المللی را از طریق بورسیه پذیرش می کنند. هزینه تحصیل این دانشجویان رایگان بوده و این دانشجویان می توانند از این طریق اقامت این کشور را نیز دریافت کنند. بورسیه تحصیلی آلمان دارای شرایط خاصی بوده و میزان درآمد خانوار نیز برای تایید بورسیه مورد بررسی قرار می گیرد.

برای پذیرش در دانشگاه مونیخ چه مدارکی نیاز است؟

برای پذیرش در دانشگاه مونیخ باید در آزمون های ورودی این دانشگاه شرکت کرده و در صورت قبولی باید مدارک خود را به سفارت و یا دانشگاه این کشور ارائه دهید. که از جمله این مدارک عبارت است از:

کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی

تایید ریز نمرات توسط مراکز آموزشی آلمان

ارائه مدرک زبان و اثبات تسلط بر آن

پرداخت شهریه دانشگاه با توجه به رشته و مقطع تحصیلی

ارائه میزان درآمد خانوار به جهت دریافت بورسیه تحصیلی

دریافت اقامت تحصیلی

در صورت پذیرش در دانشگاه مونیخ آلمان می توانید اقامت این کشور را نیز اخذ کنید. با این شرایط شما در طول مدتی که در این کشور در حال تحصیل هستید همانند یک شهروند آلمانی می توانید از تمامی امکانات رفاهی این کشور نیز بهره مند شوید. همچنین پس از فارغ التحصیلی نیز امکان تمدید اقامت به روش های مختلف وجود دارد.

شرایط کار دانشجویی

شما می توانید حین تحصیل در دانشگاه مونیخ به کار نیز مشغول شوید. کار دانشجویی در مونیخ به صورت پاره وقت بوده و شما می توانید بخشی از هزینه های این دانشگاه را تامین کنید. همچنین در صورتی که پس از فارغ التحصیلی کارفرما با شما قرارداد کاری امضا کند می توانید اقامت خود را در این کشور تمدید نمایید. مدارک این دانشگاه از اعتبار بسیاری برخوردار بوده و شما می توانید در هر کشوری که تمایل داشتید با این مدرک مشغول به کار شوید.

نام وب سایت دانشگاه: en.uni-muenchen

اشتراک گذاری این پروژه: