دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن از جمله برترین و شناخته شده ترین دانشگاه های آلمان به شمار می رود. این دانشگاه قدمت بالایی داشته و در سال 1607 تاسیس شده است. حدود 28000 دانشجو در دانشگاه گیسن مشغول به تحصیل هستند که بخشی از این آمار به دانشجویان بین المللی اختصاص داده شده است. این دانشگاه برای دانشجویان خود کلاس های آموزش زبان آلمانی را به صورت رایگان برگزار کرده تا تمامی دانشجویان بتوانند به زبان آلمانی مسلط شوند. نام این دانشگاه از یکی از اعضای هیئت علمی آن با نام یوستوس فون لیبیگ گرفته شده است. این دانشگاه در حوزه علوم انسانی، کسب و کار، زمینه های هنری، اقتصاد، پزشکی، حقوق، دندان پزشکی، دامپزشکی، علوم اجتماعی و علوم پایه فعالیت دارد. فاصله این دانشگاه تا شهر فرانکفورت با ماشین حدود 40 دقیقه می باشد.

دانشکده های یوستوس لیبیگ گیسن

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده علوم کشاورزی
 • دانشکده زیست شناسی و شیمی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده زبان
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده ادبیات
 • دانشکده تاریخ و مطالعات فرهنگی
 • دانشکده اقتصاد

رنکینگ دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

 • رتبه 300 در سال 2017 در آموزش عالی تایمز
 • رتبه 700 در سال 2017 در QS

تحصیل در دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

تحصیل در دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسندانشگاه گیسن یکی  از مجهزترین دانشگاه های دنیا به شمار می رود. تحصیل در این دانشگاه آرزوی بسیاری از علاقه مندان به تحصیل می باشد. تحصیل در دانشگاه گیسن فرصتی بسیار طلایی را پیش روی دانشجویان قرار می دهد تا با استفاده از آن مدارج علمی خود را به صورت چشمگیری افزایش دهد. این دانشگاه در حوزه های مختلف در حال فعالیت است و شما دانشجویان می توانند مناسب ترین رشته را بر اساس استعداد و سلایق خود انتخاب کنند.

همچنین بخوانید: دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

بورسیه تحصیلی دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

دانشگاه گیسن بورسیه تحصیلی را در اختیار دانشجویانی که توانایی پرداخت شهریه ندارند قرار داده تا هیچ دانشجویی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل باز نماند. برای دریافت بورسیه تحصیلی ابتدا باید تمامی مدارک خود از جمله مدارک هویتی و میزان درآمد خانوار را به واحدهای آموزشی ارائه داده و در صورت تایید شما می توانید این بورسیه را دریافت کنید. بورسیه تحصیلی امکانات ویژه ای را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که از جمله آن وجود خوابگاه های رایگان، هزینه تحصیل رایگان، تخفیف در خرید کتاب و حمل و نقل و … می باشد.

پذیرش در دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

پذیرش در دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسنبا توجه به این که متقاضی برای ورود به دانشگاه گیسن زیاد است، برای پذیرش در این دانشگاه شرایطی وضع شده است. برخی از پذیرش ها توسط آزمون های ورودی، برخی توسط معدل و برخی دیگر نیز بر اساس مصاحبه صورت گرفته انجام می شود. افرادی که بالاترین رتبه را در این آزمون ها کسب کنند می توانند به دانشگاه گیسن راه پیدا نمایند. همچنین برای پذیرش در این دانشگاه باید مدارک خود را نیز پیش از ثبت نام به سفارت آن کشور تحویل دهید که از جمله این مدارک می توان به موارک هویتی و مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات اشاره کرد.

خوابگاه دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

مسکن همواره یکی از دغدغه های بسیاری از دانشجویان خارجی می باشد به همین دلیل دولت آلمان برای دانشجویان بین المللی خود خوابگاه هایی را در نظر گرفته تا این افراد بدون هیچ مشکلی بتوانند در دانشگاه گیسن به تحصیل بپردازند. این خوابگاه ها قیمت های بسیار پایینی دارد و بخش عمده ای از بودجه آن توسط دولت آلمان پرداخت می گردد. خوابگاه های دانشگاه گیسن شامل دو خوابه و یا سه خوابه است که هزینه هر کدام متفاوت می باشد. همچنین افرادی که شامل بورسیه تحصیلی هستند نیازی به پرداخت هزینه خوابگاه نخواهند داشت. دانشجویان در صورت تمایل می توانند به صورت مستقل خوابگاه هایی را برای خود کرایه کنند که هزینه این خوابگاه ها به مکان جغرافیایی آن و تعداد اتاق و سایر امکانات دیگر بستگی دارد.

زندگی دانشجویی در یوستوس لیبیگ گیسن

آلمان دارای شهرهای متعدد و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است به همین دلیل شما در هر شهری که ساکن شوید می توانید خاطره ای شیرین را برای خود رقم بزنید. دانشجویانی که در دانشگاه گیسن تحصیل می کنند از وضعیت خود بسیار راضی بوده و نه تنها سطح علمی خود را افزایش می دهند، بلکه از تفریح در این کشور نیز لذت خواهند برد. هزینه های زندگی در کشور آلمان همانند ایران بوده و میزان بودجه مورد نیاز برای هر فرد به میزان توقع وی از زندگی و سبک زندگی وی وابسته است. همچنین دانشجویان می توانند با پایین آوردن میزان توقع خود زندگی خاطره انگیزی در این کشور را برای خود رقم بزنند.

اقامت تحصیلی دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

یکی از مزایای اصلی تحصیل در دانشگاه گیسن، اخذ اقامت کشور آلمان می باشد. دانشجویان می توانند در هنگام تحصیل از اقامت تحصیلی استفاده کرده و از تمامی حقوق شهروندی آلمان بهره مند شوند. در صورتی که این اقامت به مدت پنج سال متوالی تمدید گردد، امکان اخذ اقامت دائم وجود خواهد داشت. اقامت تحصیلی دانشگاه گیسن تا مدتی پس از فارغ التحصیلی اعتبار داشته و دانشجویان در این مدت می توانند با راهکارهای مختلفی این اقامت را مجدد تمدید کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی یوستوس لیبیگ گیسن

برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه گیسن 4 سال زمان نیاز است. تعداد واحدهای این مقطع باید توسط دانشجو با نمره ای مناسب پشت سر گذاشته شود. دانشجویان کارشناسی گیسن موظف هستند که مدارک تحصیلی خود را به همراه ریز نمرات ترجمه شده را به واحد آموزشی این دانشگاه تحویل دهند. هزینه این مقطه با توجه به رشته تحصیلی و تعداد وتحدها تعیین می گردد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یوستوس لیبیگ گیسن

مقطع کارشناسی دانشگاه گیسن یکی از مقاطع مهم برای دانشجویان این دانشگاه می باشد. این مقطع 2 ساله دارای تعداد واحدهای مشخصی است که شهریه آن به نوع رشته و تعداد واحدهای شما بستگی دارد. با توجه به این که دانشگاه گیسن دارای تجهیزات کاملی است، دانشجویان این دانشگاه می توانند تجربه عالی را برای خود رقم بزنند. همچنین امکان کار دانشجویی نیز در این دانشگاه فراهم بوده و دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه گیسن می توانند به صورت پاره وقت در کشور آلمان تحصیل کنند.

تحصیل در دکترا یوستوس لیبیگ گیسن

برای تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه گیسن باید 2 سال زمان در نظر گرفت. زبان مورد نیاز برای این مقطع اغلب زبان آلمانی بوده ولی تسلط به زبان انگلیسی نیز برای ورود به این دانشگاه الزامی است. دانشجویان دکترا دانشگاه گیسن باید در طول تحصیل خود پایان نامه ای را حاضر کرده و پس از پایان تحصیل خود این مقاله را به صورت کتبی و شفاهی ارائه دهند. در جلسه ارائه پایان نامه اساتید مختلفی وجود دارد به همین دلیل دانشجو باید بر روی موضوع پایان نامه خود تسلط کافی را داشته باشد.

کار حین تحصیل در دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

یکی از بهترین شرایطی که دانشگاه گیسن در اختیار دانشجویان خود قرار دادهف امکان کار حین تحصیل می باشد. دانشجویان می توانند در حین تحصیل خود به صورت پاره وقت کار کرده و بخشی از بودجه مورد نیاز برای زندگی خود را تامین کنند. ساعات کار در این دانشگاه 20 ساعت در هفته می باشد.

زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

اولین زبانی که برای پذیرش در دانشگاه گیسن لازم است، زبان آلمانی می باشد. دانشجویان باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند تا بتوانند به خوبی دروس ارائه شده را یاد بگیرند. همچنین تسلط به زبان آلمانی بر روی کیفیت زندگی دانشجویان گیسن نیز بسیار تاثیرگذار بوده و با تسلط به این زبان می توانند با سایرین ارتباط برقرار کرده و دوستان جدیدی را پیدا کنند. ولی برخی از دروس نیز به زبان انگلیسی ارائه می گردد به همین دلیل دانشجویان باید با زبان انگلیسی آشنا باشند. علاوه بر آن ارائه مدرک زبان آلمانی و انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه گیسن الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

برای ورود به دانشگاه گیسن در زمان ثبت نام باید تمامی مدارک خود را به صورت رسمی به زبان آلمانی ترجمه کرده و به واحد مربوطه ارائه دهید. از جمله این مدارک عبارت است از:

 • اصل و کپی مدارک شناسایی
 • اصل و کپی پاسپورت
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه

شهریه تحصیل در دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

شهریه دانشگاه گیسن به نسبت پایین بوده و در واقع تنها حق ترم از دانشجویان دریافت می شود. این شهریه در ابتدای هر ترم باید به حساب دانشگاه واریز شود. در صورت دریافت بورسیه تحصیلی، شهریه تحصیلی دانشگاه گیسن رایگان محاسبه خواهد شد. هزینه شهریه هر ترم به میزان واحدهای عملی هر دانشجو و مقطع تحصیلی آن بستگی دارد.

مزایای تحصیل در دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

 • امکان کار حین تحصیل در دانشگاه گیسن وجود دارد.
 • دانشجویان این دانشگاه می توانند به صورت رایگان از تجهیزات دانشگاه بهره مند شوند.
 • شهریه این دانشگاه بسیار ناچیز است.
 • کیفیت آموزش در دانشگاه گیسن در سطح بالایی قرار دارد.
 • اعتبار مدرک دانشگاه گیسن بسیار بالا می باشد.
 • دانشگاه گیسن در سال برا تعدادی از دانشجویان واجد شرایط بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است.
 • این دانشگاه به دانشجویان خود خوابگاه هایی برای اسکان می دهد.
 • طیف رشته های این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی گسترده است.

نام وب سایت: uni-giessen

اشتراک گذاری این پروژه: