معرفی دانشگاه وورتسبورگ

دانشگاه ژولیوس ماکسیمیلیان وورتسبورگ دانشگاهی قدیمی در کشور آلمان است که در سال 1402 تاسیس شد. این دانشگاه از روی اسم موسس آن ژولیوس ماکسیمیلیان نامگذاری شده است. این دانشگاه 14 جایزه نوبل دریافت کرده و از این رو در بسیاری از مراکز پرآوازه و نام آور است. در حال حاضر در این دانشگاه حدود 29 هزار دانشجو در حال تحصیل هستند و رشته های بسیاری را شامل می شود. در این دانشگاه دانشجویان فرهیخته ای همچون آرنیوس، بوخنر و نرنست در این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه وورتسبورگمعرفی شهر وورتسبورگ

شهر وورتسبورگ در مرکز منطقه فرانکونیان واقع شده و از جمله آرام ترین شهرهای آلمان محسوب می شود. این شهر دارای معماری های هنرمندان و بی نظیر بوده و فرهنگ غنی آن زبانزد مردمان آلمان می باشد. این شهر آرام و بدون دغدغه مقصد بسیار دوست داشتنی برای گردشگران به شمار می رود. این شهر دارای تمامی امکانات رفاهی بوده و زندگی کردن در این شهر بسیار آسان است.

رنکینگ دانشگاه وورتسبورگ

 • رتبه 33 در بین دانشگاه های برتر جهان
 • رتبه 14 در رتبه بندی شانگهای در سال 2016

دانشکده های دانشگاه وورتسبورگ

 • دانشکده اقتصاد و مدیریت تجاری
 • دانشکده فیزیک و اختر شناسی
 • دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر
 • دانشکده بیولوژی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده شیمی و داروشناسی
 • دانشکده هنر
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده الهیات کاتولیک

تحصیل در دانشگاه وورتسبورگ

دانشگاه وورتسبورگ سالانه تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی را پذیرش می کنند. این دانشگاه دروس باکیفیتی را ارائه کرده و دانشجویان این دانشگاه مدارک بسیار معتبری را به دانشجویان خود تحویل می دهد. برای تحصیل در دانشگاه دانشجویان باید مدارک تحصیلی معتبری را به این دانشگاه تحویل دهند.

پذیرش در دانشگاه وورتسبورگ

پذیرش در دانشگاه وورتسبورگ قوانین خاصی دارد و دانشجویان باید از این قوانین پیروی کنند. با توجه به بالا بودن تعداد متقاضیان در هر سال این دانشگاه از بین رزومه های تحصیلی ارسالی متقاضیان افرادی را تایید می کنند و از بین این افراد مصاحبه هایی را به صورت آنلاین برگزار کرده و از بین مصاحبه شوندگان تعدادی را پذیرش خواهند کرد.

همچنین بخوانید: دانشگاه مونستر

شهریه دانشگاه وورتسبورگ

شهریه دانشگاه با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی هر فرد تعیین می شود. دانشجویانی که قصد پذیرش در این دانشگاه را دارند باید نه تنها هزینه دانشگاه، بلکه هزینه های زندگی در این شهر را نیز در نظر بگیرند. پرداخت شهریه دانشگاه وورتسبورگ در ابتدای هر ترم صورت می گیرد و در روز ثبت نام نیز باید هزینه ای مازاد بابت بیمه درمانی و سایر خدمات دانشجویی پرداخت گردد.

خوابگاه دانشگاه وورتسبورگ

دانشجویان زیادی هستند که نیازمند خوابگاه های دانشجویی می باشند. اولویت اول دانشگاه وورتسبورگ با دانشجویان بین المللی است. برای رزرو خوابگاه دانشجو باید در ایتدای ترم تابستانه درخواست رزرو خود را ثبت کنید. حداقل زمان اقامت دانشجویان 6 ماه است و رزرو مدت کوتاه تر امکان پذیر نیست. اتاق ها از دو نفره تا چهار نفره بوده و هزینه های اجاره خوابگاه بین آن ها تقسیم می شود. دانشجویانی که از توانایی مالی بیشتری برخوردار هستند می توانند از خوابگاه های مستقل استفاده نمایند. این خوابگاه های دانشجویی مبله هستند و نیازهای ابتدایی برای یک زندگی معمولی را دارند.

زندگی دانشجویی در شهر وورتسبورگ

در صورتی که از آن دسته از افرادی هستید که به دنبال شهری آرام و به دور از دغدغه هستید، زندگی در شهر وورتسبورگ برای شما بسیار ایده آل می باشد. زندگی دانشجویی در این شهر توام با خاطراتی شیرین و دوست داشتنی است. این شهر امنیت بالایی داشته و نیازی نیست که دانشجویان نگران تامین امنیت خود باشند. دانشجویان باید لیستی از احتیاجات و هزینه های زندگی در این شهر تهیه کنند تا به صورت تقریبی میزان هزینه های زندگی در این شهر را برآورد کنند. از جمله هزینه های زندگی دانشجویی در شهر وورتسبورگ عبارت است از: هزینه تامین مسکن، هزینه مواد غذایی، هزینه پوشاک، هزینه تردد و … .

بورسیه تحصیلی دانشگاه وورتسبورگ

دولت آلمان برای جذب دانشجویان نخبه برنامه ریزی های زیادی انجام داده که یکی از آن ها اخذ بورسیه دانشجویی به نخبگان بین المللی می باشد. افرادی که دارای نمرات بالایی هستند و یا توانسته اند افتخاراتی را کسب کنند از طرف دولت آلمان ساپورت شده و با مزایای بیشتری می توانند در این کشور به تحصیل بپردازند. یکی از این مزایا دریافت بورسیه تحصیلی می باشد که کاهش هزینه ها را برای دانشجو به دنبال دارد. برای دریافت این بورسیه باید به همراه مدارک هویتی و تحصیلی خود به سفارت آلمان مراجعه کرده و به صورت کتبی درخواست خود را ارسال کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه وورتسبورگ

 • دانشگاه وورتسبورگ مدارک بسیار معتبر و قابل قبولی را به دانشجویان خود ارائه می کند که این مدرک در تمامی دنیا مورد پذیرش است.
 • این دانشگاه بهترین اساتید را گرد هم آورده و دروس با بالاترین کیفیت در این دانشگاه ارائه می شود.
 • در اختیار قرار دادن خوبگاه های ارزان قیمت و بسیار امن از دیگر مزایای تحصیل در این دانشگاه محسوب می شود.
 • هزینه های تحصیل در آلمان و این دانشگاه بالا نبوده و با استفاده از بورسیه های تحصیل امکان کاهش هزینه ها وجود دارد.
 • همراه تحصیل در شهر وورتسبورگ نیز می توان کار کرد و از این رو طریق بخشی از هزینه ها را جبران نمود.
 • این دانشگاه دارای مراکز پژوهشی است و بهترین موقعیت برای ارتقاء سطح علمی دانشجویان محسوب می شود.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه وورتسبورگ

دانشگاه وورتسبورگ طیف وسیعی از رشته ها را ساپورت می کند به همین دلیل زبان مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه با توجه به نوع رشته تحصیلی هر فرد تعیین می شود ولی به طور کلی می توان گفت که یکی از اصلی ترین زبان این دانشگاه زبان آلمانی می باشد. همچنین برای برخی از رشته ها نیز مهارت در زبان انگلیسی لازم است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه وورتسبورگ

دانشجو باید اصل و کپی مدارک هویتی از جمله شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت و … به دانشگاه ارائه شود. همچنین سایر مدارک عبارت است از:

 • 4 قطعه عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • رزومه تحصیلی
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه وورتسبورگ

متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه باید 12 سال دوره تحصیلی خود را طی کرده و مدرک دیپلم خود را به این دانشگاه تحویل دهند. این دوره 4 ساله حاوی مدارج علمی بسیاری است و بهترین اساتید در این رشته در حال تدریس هستند. برخی از رشته های تحصیلی در این دانشگاه به زبان آلمانی و برخی دیگر نیز به زبان انگلیسی تدریس می گردد. برای افزایش کیفیت زندگی در شهر وورتسبورگ دانشجویان بهتر است که به زبان آلمانی نیز مهارت داشته باشند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه وورتسبورگ

این دانشگاه مقطعی 2 ساله را به دانشجویان تقدیم می کند تا با استفاده از این مقطع مدارج علمی خود را افزایش دهند. زبان تدریس در این رشته معمولا آلمانی است و به دلیل کیفیت بالای این دانشگاه، متقاضیان بسیاری دارد. دانشجویانی که قصد تحصیل در این مقطع را دارند باید مدرک معتبر کارشناسی خود را به همراه ریز نمرات تحویل دهند. دانشجویان این مقطع با استفاده از مدرک تحصیلی ارائه شده می توانند در بهترین مراکز مشغول به کار شوند.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه وورتسبورگ

تعداد پذیرفته شدگان دکترای دانشجویان بین المللی این دانشگاه در مقایسه با سایر مقاطع کمتر است و متقاضیان بالایی دارد به همین دلیل این دانشگاه برای پذیرش دانشجو آزمون هایی را به صورت آنلاین برگزار می کند و از بین شرکت کنندگان برترین گروه را انتخاب خواهند کرد. دانشجویان دکترای وورتسبورگ باید بین 3 تا 5 سال زمان برای تحصیل در نظر بگیرند و در انتهای تحصیل پایان نامه ای را به این دانشگاه ارائه دهند. در نتیجه مهارت به زبان آلمانی برای پذیرش در این دانشگاه لازم است.

کار حین تحصیل در دانشگاه وورتسبورگ

پیدا کردن کار در شهر وورتسبورگ کار آسانی نیست ولی تسلط به زبان آلمانی درصد پذیرش شما را افزایش خواهد داد. دانشگاه وورتسبورگ دارای واحدهای علمی پژوهشی متعددی است و دانشجویان در هر رشته می توانند به صورت کارآموز در آن فعالیت کنند. دانشجویان بین المللی این دانشگاه اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته را دارند و در انتهای تحصیل خود در صورت رضایت کارفرما قراردادی عقد کرده و از این طریق به صورت دائم در این کشور اقامت خواهند داشت. همچنین اشتغال به کار در این مراکز برای کارآموزان رزومه کاربردی را به همراه خواهد داشت.

اقامت تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی آلمان یکی از دستاوردهای پذیرش در دانشگاه است. افرادی که در این دانشگاه پذیرش می گیرند به راحتی می توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنند. این ویزای تحصیلی تا پایان مدت تحصیل ادامه داشته و دانشجویان با استفاده از این ویزا همانند یک شهروند می توانند در کشور آلمان زندگی کنند. برای تمدید اقامت تحصیلی دانشجویان باید پیش از پایان مدت اقامت خود نسبت به تمدید آن اقدام نمایند.

آیا دانشگاه وورتسبورگ مورد تایید ایران است؟

بله این دانشگاه در لیست وزارت علوم ایران قرار گرفته و به همین دلیل با استفاده از این مدرک امکان اشتغال به کار در ایران و سایر مراکز جهان امکان پذیر است.

آدرس وب سایت دانشگاه: uni-wuerzburg.de

اشتراک گذاری این پروژه: