دانشگاه علمی کاربردی Iubh در آلمان

امروزه آلمان تبدیل به کشوری شده است که بیشترین تعداد پذیرش دانش آموزان بین‌المللی، از سرتاسر جهان را به خود داشته‌است؛ آلمان کشوری ایده‌آل برای تحصیل در خارج از کشور می‌باشد؛ چراکه دارای تاریخی غنی، فرهنگی سازنده و مردمی طرفدار سرگرمی و لذت می‌باشد. این‌ها موضوعاتی است که تمامی دانشجویان، دوست دارند در کشوری که در آن تحصیل می‌کنند، داشته باشند؛ از جانب دیگر، دانشگاه‌های این کشور در میان بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد.

آلمان از دسته کشورهایی در اروپا می‌باشد که توانسته با ایجاد کردن ارتباط بسیار زیاد، بین دانشگاه و صنایع خود جزء بهترین دانشگاه‌های کشورهای دنیا، در زمینه علم و صنعت قرار بگیرد. ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با دانشگاه علمی کاربردی IUBH آلمان، هزینه تحصیل در این دانشگاه، مراحل اخذ اپلای دانشگاه و بورسیه تحصیلی در این دانشگاه را مورد بررسی قرار دهیم؛ در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم آیا دانشگاه علمی کاربردی IUBH معتبر بوده؟ شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه چگونه می‌باشد؟ چگونه می‌توان بورسیه دانشگاه را گرفت؟ اگر به دنبال پاسخی برای سوال‌های بالا هستید؛ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه علمی کاربردی Iubhسیستم آموزشی کشور آلمان

مسئولیت نظام آموزشی در این کشور بر عهده ایالت می‌باشد؛ و دولت مرکزی در آن نقش بسیار کمی دارد.  کودکستان در آلمان برای کودکان ۱ الی ۶ سال فراهم شده، که پس از ورود به مدرسه اجباری می‌باشد؛ سیستم آموزشی برای دانش آموزان و دانشجویان، بستگی به ایالت محل زندگی آن‌ها دارد و در هر ایالت متفاوت و متغیر می‌باشد و ممکن است که هر ایالت قوانین آموزشی مخصوص خودش  برای تحصیل  وجود داشته باشد. اکثر کودکان در آلمان از شش سالگی تا یازده سالگی، به مدارس جذب شده و ادامه تحصیل تا کلاس نهم برای کودکان اجباری می‌باشد. آموزش دوره دوم در آلمان، شامل پنج مدرسه می‌شو؛ کودکستان  یا جیمانسیون به گونه‌ای طراحی شده تا کودکان برای ورود پیدا کردن به دوره‌های بالاتر آموزشی، آماده شوند؛ که در انتهای این دوره پس از پایه دوازدهم  آزمون نهایی استعدادیابی  برگزار می‌گردد.

راشل یا مدارس راهنمایی تاکید بسیار زیادی برجسته کردن دانش آموزان، در گروه سنی میانی می‌باشد. که دارای ۴ مرحله، پیش دبستانی، دبستان، دبیرستان و دوره های کارآموزی و تحصیلات تکمیلی می‌باشد. این کشور دارای بیشتر ۴۲۵ مراکز آموزشی و دانشگاه بوده که شامل در دانشگاه‌ها و مدارس آموزش عالی متفاوت و متنوعی مانند، مدارس فنی و هنری مدیریتی و غیره می‌باشد.

نظام آموزش عالی این کشور، به طور کلی دو نوع مرکز تحصیلی دانشگاهی را شامل می‌شود؛ که مانند دانشگاه‌های کشورهای دیگر بیشتر جنبه علمی تحقیقاتی دارند؛ این مراکز و دانشگاه‌ها، موسسات عالی بوده که فنی می‌باشند و تاکید بیشتری به فعالیت‌های فنی و عملی و در خصوص فعالیت‌های مرتبط با مهندسی دارند؛ در کشور آلمان مراکز آموزشی شامل ۱۰۲ دانشگاه ۱۷۰ مدرسه و ۶۷ کالج یا مرکز آموزش می‌باشد.

دانشگاه علمی کاربردی Iubhدرباره دانشگاه IUBH

دانشگاه علمی کاربردیIUBH internationale Hochschule،  در کشور آلمان واقع شده است؛ این دانشگاه در سال ۱۹۹۸ تاسیس گردیده، در سال ۲۰۰۷ شرکت Auctus، این دانشگاه را خریداری کرده؛ و مکان دوم این دانشگاه را در سال ۲۰۰۸ افتتاح کرده است؛ در سال ۲۰۱۱ بود که این دانشگاه آموزش خودرا،  از نوع از راه دور در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، آغاز نمود و در سال ۲۰۱۳ با دانشگاه علمی کاربردی Adam Ries، ادغام گشت؛ و در سال ۲۰۱۵ مالکیت این دانشگاه به Apollo واگذار گردید؛ و پس از آن این دانشگاه با دانشگاه HIWL ادغام شد، و به صورت دانشگاهی که اکنون می‌باشد، در آمد؛ و  امروزه دانشجویان می‌توانند در دوره‌های غیر حضوری این دانشگاه شرکت کرده، و این دانشگاه بیش از ۱۵۰ مرکز در کشورهای اتریش، آلمان و سوئیس دارد؛ که در امتحانات شرکت می‌کند. یک شعبه از این دانشگاه نیز در شهر برلین می‌باشد.

اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه

افراد متقاضی برای تحصیل در این دانشگاه باید برای حفظ کردن پذیرش تحصیلی از این دانشگاه، عملکرد خوب تحصیلی خود را نشان بدهد؛ باید در نظر داشته باشند که دریافت کردن پذیرش از این دانشگاه، با نمره‌های متوسط نیز، می‌تواند امکان پذیر باشد؛ در سایت رسمی این دانشگاه بیان شده که داشتن تعهد اجتماعی، رفتار بی نقص و شخصیت فداکارانه دانشجو، برای پذیرفته شدن تحصیلی در این دانشگاه بسیار مهم می‌باشد؛ شاید این سوال پیش بیاید که دانشگاه این ویژگی‌ها را چگونه ارزیابی می‌نمایید.

در این مورد باید بیان کنیم که یکی از مراحل مهم برای ثبت نام شدن در این دانشگاه، انجام دادن مصاحبه می‌باشد؛ مراحل ثبت نام نمودن در این دانشگاه به این صورت می‌باشد که، ابتدا مدارک تحصیلی خود را باید برای دانشگاه ارسال نمایید و سپس، مسئول مربوطه است که با بررسی این مدارک، تشخیص می‌دهد، آیا شما شرایط تحصیل در آلمان و دانشگاه را دارید و یا خیر؛ اگر پاسخ فرد مسئول مثبت باشد، برای شما درخواست مصاحبه صادر می‌شود و شما باید در این مصاحبه مورد قبول واقع شوید.

شرایط دریافت بورسیه از دانشگاه

این دانشگاه، این امکان را فراهم نموده که اگر دانشجویی دارای عملکرد تحصیلی بسیار خوبی باشد؛ می‌تواند از دانشگاه بورسیه تحصیلی دریافت نماید. باید در نظر داشته باشید که کسب بورسیه تحصیلی در این دانشگاه شرایط سخت و دشواری ندارد و شما با گرفتن نمره ۶ از آزمون آیلتس و گرفتن نمره ۸۰ از آزمون تافل می‌توانید، در این دانشگاه مشغول به تحصیل بشوید.

اما اگر شما به زبان آلمانی نیز مسلط باشید مراحل سختی را برای گرفتن پذیرش از دانشگاه نخواهید داشت؛ مدارکی که دانشگاه برای پیدا کردن بورسیه دانشجو طلب می‌کند عبارت است از: درخواست بورسیه تحصیلی به صورت تکمیل شده، مدارک تحصیلی و ریز نمرات به صورت کامل با ترجمه رسمی، نوشتن cv و یا همان رزومه، نوشتن متن انگیزه نامه در قالب یک الی دو صفحه و کسب کردن حد اقل ۲.۵  نمره در سیستم امتیاز بندی آلمان.

مزایای این دانشگاه

از مزایای این دانشگاه می‌توان به مواردی مانند:

تدریس تمامی رشته‌ها به زبان انگلیسی، اجتماع دانشجویان و اساتید از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا، امکان انتخاب نمودن زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی، چینی، روسی و عربی به عنوان زبان دوم برای تحصیل، امکان ثبت‌نام و دریافت کردن کارورزی به مدت ۶ ماه در بیشتر دانشگاه‌های دنیا، امکان مطالعه کردن به مدت یک سال در دانشگاه دیگر و دریافت نمودن دو مدرک، وجود کلاس‌هایی با تعداد دانشجویان کم و بازدهی بالا، دارا بودن اتاق‌های سمینار بسیار پیشرفته و حرفه‌ای، دارا بودن رستوران و کافی شاپ‌های بسیار مجهز و شیک، داشتن خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های بسیار مدرن، امکان برگزار کردن مسابقات ورزشی و گروهی در بالاترین سطح کیفی در آلمان، دارای رتبه دانشگاهی ۲۹۷ در کشور آلمان و رتبه ۷۵۱۸ در کل جهان می‌باشد.

رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه

رشته‌های تحصیلی ارائه شده برای مقطع لیسانس عبارتند از:

مدیریت بین الملل، مدیریت حمل و نقل هوایی، مدیریت حمل و نقل بین المللی، علوم کامپیوتری، کسب و کار دیجیتال، مدیریت رویدادهای بین المللی، مدیریت مهمانداری، مدیریت مهمانداری بین المللی و مدیریت بازاریابی بین المللی می‌باشد.

رشته های تحصیلی ارائه شده برای مقطع فوق لیسانس عبارتند از:

مدیریت داده های بزرگ، علوم کامپیوتری، مدیریت مهندسی، مدیریت پروژه مهندسی، حسابداری و اقتصاد بین الملل، مدیریت منابع انسانی بین الملل، مدیریت بازاریابی بین المللی، مدیریت مهمانداری بین المللی، مدیریت مراقبت از سلامت، مدیریت حمل و نقل هوایی بین الملل، مدیریت IT و مدیریت حمل و نقل و تدارکات می‌باشد.

کمپ های دانشجویی

دانشگاه علمی کاربردی، برای دانشجویان خود کمپ‌هایی را در نظر گرفته است، تا بتوانند در آن اسکان نماید؛ این کمپ‌ها داری امکاناتی مانند: سالن‌های مطالعه بسیار مدرن، وای فای مجانی در تمام نقاط دانشگاه، کتابخانه و… را شامل می‌شود؛ برای اقامت پیدا کردن در این کمپ‌ها، دانشجو باید ماهیانه اجاره‌ای را پرداخت کند؛ که این اجاره، مبلغی حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ یورو می‌باشد؛ اجاره نمودن آپارتمان‌های دو نفره در این کمپ‌ها حدود ۴۱۵ یورو، و آپارتمان های سه نفره حدود ۵۰۰ یورو می‌باشد؛ تمامی این آپارتمان ها مبله و دارای آشپزخانه و حمام می‌باشد. اگر شما قصد داشته باشید بکه خارج از دانشگاه خانه را اجاره کنید؛ باز هم مبلغی حدود ۵۰۰ یورو در ماه را برای اجاره بها باید هزینه نمایید. باید در نظر داشته باشید، برای تحصیل نمودن در آلمان و یا در هر کشور خارجی دیگر، هزینه‌های خود را بتوانید مدیریت نمایید تا حد امکان از این هزینه‌ها، موارد اضافی را کاهش دهید و خریدهای خود را به صورت برنامه ریزی شده انجام بدهید، تا در طول دوران تحصیل دچار کمبود یا مشکلات مالی نشوید.

شهریه تحصیل در آلمان و دانشگاه iubh

با وجود سطحی که تحصیلات در این کشور دارد، اگر آلمان را با دیگر کشورهای توسعه یافته که در مجاورت‌شان قرار دارد مقایسه نمایید؛ یکی از نکاتی که در مقایسه با دیگر کشورها به چشم می‌خورد، این است که دانشگاه‌های آلمان، از اکتبر ۲۰۱۴، هزینه تحصیلی از دانشجویان دریافت نمی‌کند؛ این وضعیت برای تحصیل عالی بوده؛ و این مزیت را علاوه بر اینکه این کشور برای شهروندان خود ارائه می‌دهد، برای تمامی دانشجویان بین‌المللی که تمایل به تحصیل نمودن در آلمان را دارند، با صرف نظر از کشور و زادگاه‌شان به آن‌ها یک آموزش با کیفیت و رایگان را ارائه می‌دهد. افتخار پرورش کارشناسان و متخصصان برای بازار جهانی را، این کشور در اختیار دارد.

اما باید توجه داشت که این قانون در رابطه با دانشگاه‌های خصوصی که در این کشور وجود دارند، اعمال نمی‌شود؛ و هیچ استاندارد پایه‌ای برای آن‌ها وجود ندارد؛ هزینه‌های تحصیل به دانشگاه بستگی داشته، در حالی که در دانشگاه‌های دولتی، دانشجویان باید فقط سهم سه ماهه، یعنی همان شهریه را پرداخت کنند، ولی به صورت نمادین؛ دانشجوایان، شامل دسترسی آزاد به حمل و نقل عمومی در مناطق می‌شود، تحصیل رایگان فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی اعلام شده و مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، باید همان هزینه تحصیلی قبل دانشگاه را پرداخت نماید؛ با این وجود می‌توان گفت؛ تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، در دانشگاه دولتی در این کشور به نسبت تحصیل در یک موسسه خصوصی، در این کشور می‌تواند چند صد هزار یورو به صرفه باشد.

در گذشته هزینه‌های تحصیل در آلمان، به دو بخش تقسیم می‌شد؛ بخش اول هزینه واقعی بود که معمولاً از ۰ تا ۵۰۰ یورو برای هر ترم تغیر می‌کرد، و بخش دیگر هزینه‌های اجرایی و همچنین هزینه‌های دانشجویی جنرال می‌باشد؛ شما باید تمام هزینه‌ها را به غیر از هزینه‌های اداری، بلیط ترمینال، برای حمل و نقل عمومی در شهر که به عنوان بخشی از شهریه اجباری می‌باشد، پرداخت نمایید. می‌توان گفت در حال حاضر دانشجویان فقط در بخش دوم و ترم تحصیلی با تمام مزایایی که دارد هزینه می‌کنند؛ در حالی که بخش اول به طور کامل لغوگشته است. در صورتی که برای پرداخت هزینه‌ها ناتوانی پیش بیاید روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان در کشور آلمان تحصیل نمود.

شهریه تحصیل در دانشگاه  iubh به گونه‌ای می‌باشد که شهریه برای رشته‌های متفاوت تحصیلی در این دانشگاه فرق می‌کند؛ کمترین میزان شهریه که در این دانشگاه دریافت می‌شود، ۱۲ هزار یورو می‌باشد و بیشترین شهریه دریافت شده چیزی حدود ۲۰ هزار یورو را برای رشته‌های متفاوت می‌باشد.

رشته‌های بورس تحصیلی در این دانشگاه

رشته‌های بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی IUBH آلمان، به طور ویژه برای بانوان، در رشته‌های مهندسی کامپیوتر، فناوری اطلاعات، بازاریابی و مدیریت با هدف ارائه دادن فرصت برای تحقیقات کاربردی در، بافت بین المللی و در حوزه فناوری اطلاعات، مدیریت و بازاریابی قرار گرفته است؛ از موضوعات بین رشته‌های بورسیه‌ای که اعطا می‌شود، می‌توان به رشته‌های علم داده، امنیت سایبری، هوش مصنوعی MBA در گرایش‌های، گرایش مدیریت کلان داده، گرایش مدیریت فناوری اطلاعات، گرایش بازاریابی گرایش مدیریت، مهندسی و گرایش مدیریت امور مالی اشاره نمود. ارزش این بورسیه ۶۶ درصد از هزینه‌های تمام تحصیل می‌باشد و در تمام مدت تحصیل این بورس پوشش داده می‌شود. این بورسیه توسط کشور آلمان اعطا می‌شود.

جمع بندی

آلمان جزو کشورهایی در اروپا می‌باشد که دانشگاه‌های بسیار زیادی دارد و این دانشگاه‌ها رتبه بسیار بالایی در کل جهان را دارد؛ ما در این مقاله در رابطه با سیستم آموزشی این کشور به طور مفصل بحث نمودیم، پس از آنان درباره دانشگاه علمی کاربردی و چگونگی ایجاد شدن این دانشگاه و مالکیت این دانشگاه صحبت کردیم؛ پس از آن در رابطه با چگونگی اخذ کردن پذیرش از این دانشگاه و شرایط دریافت کردن بورسیه از این دانشگاه صحبت کردیم.  بررسی مزایای ورود به این دانشگاه پرداختیم و رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد معرفی نمودیم؛ کمپ‌های دانشجویی را معرفی کردیم و در رابطه با شهریه تحصیل در آلمان و شهریه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی سخن گفتیم، در انتها نیز درباره رشته‌های بورسیه تحصیلی در این دانشگاه صحبت کردیم.

همچنین بخوانید: چرا آلمان یک انتخاب مناسب برای تحصیل است

اشتراک گذاری این پروژه: