دانشگاه پزشکی هانوفر

آیا قصد مهاجرت به آلمان و تحصیل در دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university را دارید؟ آیا از شرایط تحصیل در این دانشگاه، اطلاعی دارید؟

در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، در اختیارتان قرار دهیم. به این منظور در بخش‌های مختلف این مقاله مواردی همچون دانشکده‌ها، رشته‌ها، هزینه‌های تحصیلی، بورسیه‌ها و زبان تحصیلی مورد نیاز در این دانشگاه را مورد بررسی قرار می‌دهیم. پس اگر شما هم از آن دسته از افراد علاقه‌ به رشته‌های پزشکی می‌باشید و قصد تحصیل در دانشگاهی معتبر را دارید، خواندن این مقاله به شما کمک زیادی خواهد کرد.

همه چیز درباره دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university

در میان کشور‌های اروپایی، کشور آلمان به عنوان یکی از برترین کشور‌ها در رشته‌های پزشکی، به حساب می‌آید. همچنین دارای دانشگاه‌های معتبری در این زمینه است که از نظر سطح علمی در اروپا و یا حتی جهان، شناخته شده‌اند. به عنوان مثال در دانشگاه هانوفر آلمان، رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، مامایی، ژنتیک و غیره از نظر سطح علمی، جایگاه بسیار بالایی دارند.

همچنین باید بدانید که تدریس فوق العاده اساتید در این دانشگاه، باعث شده است که در طول این سال‌ها، دستاورد‌های بزرگ و برجسته‌ای در این دانشگاه، بدست آید. تا جایی که دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، به عنوان بهترین دانشگاه و موفق‌ترین، در شمال کشور آلمان، انتخاب شد.

در این دانشگاه تحقیقات بسیار گسترده‌ای در زمینه‌ی پزشکی انجام می شود که در نهایت، تحقیقات بسیار موفقی هم بوده‌اند. برخی از تحقیقاتی که در این دانشگاه انجام می شود، عبارت‌اند از: عفونت و تحقیقات امنیتی، تحقیقات سلول‌های بنیادی، تحقیقات سیستم‌های مراقبت‌های بهداشت قوی و تحقیقات بهداشت عمومی.

دانشمندان زیادی در دانشگاه، مشغول به انجام تحقیقات می باشند و بر اساس آمار ارائه شده، هم اکنون بیش‌تر از 1400 دانشمند فرهیخته در این دانشگاه، مشغول به کار هستند و آزمایشگاهی حدودا با ابعاد 30000 متر مربع با بهترین و پیشرفته‌ترین امکانات، در اختیار این افراد قرار دارد.

به همین دلیل است که بسیاری از جوانان، امروزه علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه می‌باشند. همچنین در این دانشگاه، علاوه بر بحث تدریس، بحث درمان هم مطرح است و طبق آمار ارائه شده، می‌توان گفت بیش‌تر از 57000 بیمار در هر سال، درمان می‌شوند.

اکنون که یک آشنایی کلی با دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، پیدا کرده‌اید، اگر بخواهید برای تحصیل در این دانشگاه، به آلمن مهاجرت کنید، لازم است که مؤسسات و رشته‌های در حال تدریس در این دانشگاه را بشناسید. در بخش بعدی به توضیح این موارد، خواهیم پرداخت.

مؤسسات و رشته های تحصیلی در دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university

در این دانشگاه مؤسسات مختلفی در حال انجام فعالیت در رشته‌های مختلف پزشکی می‌باشند. برخی از این مؤسسات در حال فعالیت در این دانشگاه، عبارت است از:

 • ویروس شناسی
 • شیمی بیوفیزیک
 • ایمونولوژی پیوند
 • مهندسی پیوند و پزشکی انتقال خون
 • هماتالوژی تجربی
 • بیوشیمی ساختاری
 • ژنتیک انسانی
 • داروشناسی
 • ایمونولوژی
 • نوروفیزیولوژی
 • بهداشت بیمارستان و میکروب شناسی پزشکی
 • زیست شناسی سلولی و نوروآناتومی
 • فیزیولوژی سلولی و مولکولی
 • زیست شناسی مولکولی
 • استراتژی‌های درمانی مولکولی و ترجمه‌ای
 • همچنین در مرکز تحقیقات عفونت هلمهولتز (HZI)، مؤسسه‌ی اپیدمیولوژی در حال انجام تحقیقات و فعالیت است.

لیست بالا از جمله مؤسسات معتبر و شناخته شده در دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، می‌باشد، که هر ساله تحقیقات بسیار گسترده و کارآمدی در این مؤسسات انجام می‌شود.

همچنین لازم است بدانید که در این دانشگاه، بخش‌های بالینی بسیاری وجود دارد که در زمینه‌های مختلف پزشکی فعالیت می‌کنند. در ادامه این بخش‌ها را برایتان نام خواهیم برد.

بخش‌های بالینی دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، عبارت است از

 • پزشکی توانبخشی
 • پزشکی داخلی
 • گوش، حلق و بینی
 • نفرولوژی و فشار خون بالا
 • جراحی مغز و اعصاب
 • دستگاه گوارش، کبد و غدد درون ریز
 • دندانپزشکی، پریودنتولوژی و پیشگیری از آسیب های دندانی
 • هماتولوژی، هموستازولوژی، آنکولوژی و پیوند سلول های بنیادی
 • جراحی اطفال، اختلالات نفرولوژی، کبدی و اختلالات متابولیکی

اکنون که با مؤسسات پزشکی و بخش‌های بالینی دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، آشنا شده‌اید، لازم است که به توضیح یکی از مهم‌تری بحث‌ها برای دانشجویانی که قصد حصیل و مهاجرت در این دانشگاه را دارند، بپردازیم. این بحث مهم، رشته‌هایی است که در این دانشگاه توسط اساتید در حال تدریس می‌باشد. اکنون برخی از مهم‌ترین و پر‌طرفدار‌ترین رشته‌ها را در این دانشگاه جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان، خدمتتان نام خواهیم برد.

برخی از رشته ‌های در حال تدریس در دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university

 • دندانپزشکی
 • پزشکی
 • بیوشیمی
 • کارشناسی ارشد علوم مامایی
 • کارشناسی ارشد بهداشت عمومی
 • کارشناسی ارشد زیست پزشکی
 • کارشناسی ارشد علوم داده‌های زیست پزشکی

رشته‌هایی که در بالا نام بردیم از جمله رشته‌های پرطرفدار در دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، هستند و هر ساله دانشجویان برای تحصیل در یکی از این رشته‌‌ها اقدام به ثبت‌نام و اخذ پذیرش می‌نمایند. البته لازم به ذکر است که تحصیل در هر یک از این رشته‌ها، از یک سری قوانی و شرایط پیروی می‌کند و دانشجویان باید قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام، از شرایط تحصیل در هر یک از این رشته‌ها آگاه باشند و با داشتن شرایط پذیرش، اقدام به ثبت نام کنند.

در بخش‌های بعدی شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه را توضیح می‌دهیم.

اکنون به سراغ بحث هزینه‌های تحصیل در دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، می‌پردازیم.

هزینه های تحصیلی در دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university

در این دانشگاه در هر مقطع تحصیلی که بخواهید مشغول به تحصیل شوید، هزینه‌ای متفاوت را باید بپردازید، همچنین لازم است بدانید که رشته‌ی تحصیلی شما نیز، یکی از مهم‌ترین پارامتر‌ها در تعیین هزینه‌ی تحصیل می‌باشد.

لازم است که قبل از مهاجرت از این هزینه‌ها، آگاه شده و با در نظر داشتن یک منبع مالی مناسب، دانشجویان اقدام به مهاجرت نمایند.

برخی از هزینه‌ها در مقطع‌ها و رشته‌های متفاوت دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، عبارت است از:

رشته بیوشیمی: در هر ترم دانشجویان موظف به پرداخت 350 یورو می‌باشند.

رشته پزشکی: در هر ترم دانشجویان موظف به پرداخت 367.68 یورو می‌باشند.

همچنین در مقطع کارشناسی ارشد مامایی دانشجویان در هر ترم موظف به پرداخت 10800 تا 12000 یورو می‌باشند.

و برای تحصیل در مقطع دکترا، به طور میانگین دانشجویان موظف به پرداخت 367 یورو در هر ترم می‌باشند.

دقت داشته باشید که تنها بحث هزینه‌ی تحصیل برای دانشجویان مطرح نیست و دانشجویی که قصد مهاجرت دارد، لازم است که هزینه‌ای را جهت اقامت، درمان، لباس، خوراک، خدماتی همچون آب و برق، اینترنت و تلفن، لوازم و کتب دانشگاهی و … را در نظر بگیرد.

در ادامه جهت آگاهی بیش‌تر شما عزیزان، این هزینه‌ها را به طور میانگین توضیح خواهیم داد.

اگر قصد اقامت در یک اتاق خوابگاه را داشته باشید، لازم است که مبلغی در حدود 200 تا 250 یورو را در نظر بگیرید.

همچنین برای اجاره آپارتمان، هزینه‌ای در حدود 450 یورو و یا بیش‌تر و برای اقامت در خوابگاه‌های خصوصی دانشگاه، به هزینه‌ای در حدود 395 یورو در هر ماه و یا بیش‌تر نیاز دارید.

همچنین هزینه‌ی غذا 170 یورو، هزینه لباس 46 یورو، هزینه درمان 79 یورو و هزینه اینترنت و تلفن در حدود 33 یورو در هر ماه می‌باشد.

تمام این هزینه‌ها به طور حدودی و میانگین، گفته شد.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university

یکی از بهترین مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه، دادن بورسیه به دانشجویان است.

دانشجویانی که از استعداد بالایی برخوردار‌اند و یا منبع مالی مناسبی را جهت ادامه تحصیل در آلمان اختیار ندارند، اگر شرایط لازم را داشته باشند، می‌توانند از بورسیه‌های دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، بهره‌مند شوند.

به عنوان مثال دانشجویانی که در مقطع دکترا در حال تحصیل هستند و به انجام پرژه‌های دانشجویی مشغول‌اند، مبلغی را به عنوان حقوق از دانشگاه، دریافت می‌کنند. در نتیجه می‌توان گفت که دانشجو‌‌های دکترا با این شرایط، علاوه بر دانشجو بودن، به عنوان یکی از کارمندان دانشگاه شناخته می‌شوند. دانشجویان مقطع دکترا حتی می‌توانند با داشتن شرایط لازم از استاد راهنمای خود بورس تحصیلی دریافت کنند.

در ادامه برخی از بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، را نام می‌بریم:

بورسیه‌ای که برای رشته‌های ویرولوژی، ایمونولوژی، بیوشیمی، میکروبیولوژی، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک و دانشجویان مقطع دکترا در نظر گرفته شده است.

این بورسیه برای دانشجویان بین المللی و بااستعدادی که برای پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی خود تلاش می‌کنند، می‌باشد. البته باید بدانید که این پروژه‌ها باید از نظر سطح علمی و تحقیقاتی از ارزش بالایی برخوردار باشند.

همچنین تمامی دانشجویان از هر کشوری می‌توانند از این بورسیه، استفاده کنند.

همچنین برای گرفتن بورسیه، معمولا داشتن شرایط و مدارک زیر لازم است:

به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته و در آزمون آیلتس حداقل نمره‌ی 6.5 را کسب کرده باشید.

در زمینه‌ی علوم پزشکی و یا علوم زیستی و … در حال انجام تحقیقات گسترده و ارزشمندی باشید.

برای گرفتن بورسیه در مقطع دکترا، لازم است که مدرک کارشناسی ارشد را در رشته‌ی تحصیلی، ارائه دهید.

همچنین داشتن مدارکی همچون توصیه نامه تحصیلی، مدارک تحصیلی مورد نیاز به همراه ریز نمرات آن، نامه‌ی انگیزشی، رزومه قوی و پروپوزال تحقیقاتی و … برای گرفتن بورسیه مورد نیاز است.

زبان تحصیلی مورد نیاز در دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university

برای دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت به آلمان و تحصیل در یکی از دانشگاه‌های این کشور را دارند، یکی از مهم‌ترین شرایط لازم برای مهاجرت، بلد بودن زبان انگلیسی و آلمانی است.

در این بخش قصد داریم زبان‌هایی که برای تحصیل در دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، لازم است را خدمت شما عزیزان توضیح دهیم.

برای گرفتن پذیرش لازم است که که مدرک زبان آلمانی و انگلیسی را با حداقل نمره‌ی قبولی، به دانشگاه ارائه دهید. البته دقت داشته باشید که این مدارک باید از نظر کشور آلمان و دانشگاه، معتبر باشند.

در دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، بسیاری از دروس به زبان آلمانی تدریس می‌شود، به همین جهت لازم است که تا حد زیادی به زبان آلمانی، تسلط داشته باشید. البته ناگفته نماند که برخی از درس‌ها نیز به زبان انگلیسی هم تدریس می‌شوند.

غیر از بحث زبان تحصیلی، مسلط بودن به زبان انگلیسی و آلمانی برای مهاجرت لازم است، زیرا شما به عنوان یک دانشجوی بین الملل در کشور آلمان نیاز به برقراری ارتباط با دیگر افراد دارید و اگر به زبان‌های آلمانی و انگلیسی، تسلط داشته باشید، در طول تحصیل به مشکلی بر نخواهید خورد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university

قبل از اقدام برای مهاجرت جهت تحصیل در دانشگاه‌های آلمان و یا هر کشور دیگری، لازم است که به سایت دانشگاه موردنظر مراجعه کرده و از مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش، آگاه شوید. در این بخش قصد داریم که مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university را خدمت شما عزیزان، توضیح دهیم.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش عبارت‌اند از:

فرم تکمیل درخواست ویزا که باید به صورت امضا شده ارائه شود.

مدارک بیمه درمانی نیز از جمله مدارک لازم برای گرفتن پذیرش است.

همچنین دانشجویان بین الملل باید برای اقامت خود در آلمان، اجازه داشته باشند. به این منظور لازم است که از اداره‌ی ثبت آلمان، اجازه‌ی اقامت بگیرند.

لازم است که دانشجویان قبل از پذیرش مبلغی را به حساب بانکی خود در کشور آلمان واریز کنند. از این جهت اثبات می‌شود که دانشجو تمکن مالی دارد و مجاز به تحصیل است.

دانشجویانی که قصد دارند در تحصیلات تکمیلی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، ثبت نام کنند، لازم است که در زبان انگلیسی مهارت کافی را داشته باشند. به این منظور لازم است که در آزمون TOEFL iBT، نمره‌ای بیش‌تر از 90 را کسب کنند و در آزمون آیلتس نیز حداقل نمره‌ی 6.5 را بدست آورده باشند.

ارائه گواهی‌نامه‌های تحصیلی مدرسه که نشان می‌دهند شما با کسب نمرات قبولی، فارغ التحصیل شده‌اید. همچنین این گواهی‌نامه‌ها باید به زبان آلمانی ترجمه شده و مورد تأیید، قرار گیرد.

اگر دانشجویان قصد تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد را دارند، باید مدرکی را ارائه دهند، که نشان دهنده‌ی تسلط کامل آن‌ها به زبان آلمانی است.

سخن پایانی

اگر شما هم به رشته‌های پزشکی علاقه‌مندید و قصد مهاجرت دارید، دانشگاه پزشکی هانوفر hannover medical university، می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی جهت تحصیل باشد. این دانشگاه با داشتن سطح علمی بالا و خدمات و امکانات گسترده‌ای که در اختیار دانشجویان قرار داده است، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان در سطح اروپا شناخته می‌شود.

اشتراک گذاری این پروژه: