دانشگاه گوتینگن آلمان

دانشگاه گوتینگن در ایالت نیدرزاکسن شهر گوتینگن آلمان قرار گرفته است. این دانشگاه درسال 1737 تاسیس شد و تا این زمان 44 نفر از اساتید این دانشگاه توانسته اند جایزه نوبل را در رشته های گوناگون دریافت کنند. دانشگاه گوتینگن با نام دانشگاه گئورگ آگوست نیز معروف می باشد. 12 درصد دانشجویان این دانشگاه دانشجویان بین المللی بوده و 80 درصد آن را دانشجویان آلمانی شامل می شوند. در دانشگاه گوتینگن 13 دانشکده و 80 رشته تحصیلی وجود دارد و رشته هایی همچون دندانپزشکی، شیمی، زیست شناسی، جامعه شناسی، تاریخ و فیزیک در رتبه بالایی می باشد. دانشگاه گوتینگن کتابخانه ای بزرگ است که در آن بیش از چهار میلیون کتاب نفیس و ارزشمند را می توانید پیدا کنید.

گوتینگن کجاست؟

گوتینگن شهری در ایالت نیدرزاکسن آلمان است که اهمیت بسیاری داشته و شهرت و اهمیت آن بر هیچ دانشجویی پوشیده نیست. این دانشگاه از جمله پنج دانشگاه برتر آلمان محسوب می شود و در زمینه پزشکی، علوم پایه، علوم انسانی و سایر شاخه ها شهرت و اعبتار بالایی دارد. دانشگاه گوتینگن دارای تاریخ و فرهنگی بسیار غنی بوده و از این رو زندگی دانشجویی در این شهر سرشار از چالش و هیجان است.

دانشگاه گوتینگن آلمان

رنکینگ دانشگاه گوتینگن آلمان

دارای رتبه 112 جهانی در آموزش عالی تایمز

دارای رتبه 177 جهانی در رتبه بندی 2016 QS

رتبه 112 جهانی در سال 2016

دانشکده های دانشگاه گوتینگن آلمان

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده علوم کشاورزی
 • دانشکده علوم جنگل و اکولوژی جنگل
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده علوم و جغرافیا
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم اقتصادی

ویژگی های دانشگاه گوتینگن آلمان

به طور تقریبی دانشگاه گوتینگن در بخش شمالی شهر گوتینگن واقع شده و از تاسیس آن حدود 280 سال می گذرد. سطح علمی این دانشگاه بسیار بالا بوده و بودجه این دانشگاه به صورت سالانه در حدود 760 میلیون یورو تعیین شده است. برای ورود به این دانشگاه باید در آزمون های ورودی آن شرکت کنید.

شهریه دانشجویان بین المللی گوتینگن آلمان

برای شرکت در دانشگاه گوتینگن آلمان نیازی به پرداخت شهریه نبوده و به طور کلی ترمی 350 یورو از دانشجویان دریافت می نمایند که در ازای آن خدماتی نظیر حمل و نقل شهری و سایر خدمات را به دانشجویان ارائه می دهند. همین عامل باعث شده که دانشگاه گوتینگن آلمان متقاضیان زیادی داشته باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه گوتینگن آلمان

دانشگاه گوتینگن برای کارشناسی ارشد بورسیه دانشجویی در نظر گرفته است. بورس تحصیلی DAAD از جمله بورسیه های معروف این دانشگاه محسوب می شود. از طرفی بورسیه تحصیلی این دانشگاه در حدود 500 یورو بوده و با توجه به شرایط دانشگاه هزینه شهریه این دانشجویان را پرداخت می کنند.

وضعیت خوابگاه دانشگاه گوتینگن

دولت آلمان برای دانشجویان این کشور خوابگاه هایی را در نظر گرفته تا دانشجویان بتوانند در این کشور به راحتی تحصیل کنند. تعداد خوابگاه های این دانشگاه به حدود 4500 می رسد و با توجه به تعداد اتاق ها و نوع اتاق ها هزینه آن متفاوت می باشد ولی به طور کلی هزینه این خوابگاه ها بسیار پایین است. این اتاق ها معمولا مبله بوده و امکانات رفاهی در آن وجود دارد.

شرایط پذیرش در دانشگاه گوتینگن

برای پذیرش در دانشگاه گوتینگن باید مدارک کارشناسی را ارائه کرده و تسلط خود را به زبان انگلیسی اثبات کنید. همچنین برای تحصیل در این دانشگاه باید به زبان آلمانی نیز تسلط داشته باشید زیرا اغلب دروس این دانشگاه به زبان آلمانی تدریس می شود. لازم به ذکر است که هر رشته تحصیلی مدارک خاص خود را نیاز دارد.

اخذ ویزای تحصیلی آلمان

گوتینگن دارای 26000 دانشجو و 13 دانشکده می باشد. با توجه به اعتبار این دانشگاه و رنکینگ بالای آن، دانشجویانی که در این دانشگاه پذیرفته می شوند، فرصت مناسبی را برای کسب دریافت ویزای تحصیلی این دانشگاه بدست می آورند. از جمله مدارکی که باید برای دریافت ویزای این دانشگاه دریافت کنند عبارت است از:

ارائه مدرک پذیرش در دانشگاه گوتینگن

نامه تمکن مالی دانشجو که ثابت می کند فرد قادر به پرداخت هزینه های تحصیلی در آلمان در طول مدت تحصیل را دارند

ارائه مدرک زبان برای پذیرش در دانشگاه

گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

ارائه پاسپورت معتبر

شرایط کار در حین تحصیل در آلمان

دولت آلمان این شرایط را برای دانشجویان فراهم کرده تا بتوانند در طول مدت تحصیل خود تا سقف 20 ساعت در هفته کار کنند. برخی از دانشجویان در همان دانشگاه به فعالیت هایی همچون عکاسی می پردازند و برخی دیگر نیز در خارج از دانشگاه مشغول به کار می شوند. دانشجویان با استفاده از این قابلیت می توانند علاوه بر تامین بخشی از هزینه های زندگی، تجربه کاری در این کشور را کسب کرده و پس از اتمام مدت تحصیل خود از طریق کار اقامت دریافت کنند.

نظام آموزشی آلمان

شما برای تحصیل در آلمان می توانید در دانشگاه های متعدد این دانشگاه درخواست پذیرش دهید که دانشگاه گوتینگن یکی از معتبرترین دانشگاه های آلمان می باشد. تمامی دانشجویانی به دلیل اعتبار بالای دانشگاه گوتینگن و هزینه های پایین تحصیل با یکدیگر به رقابت می پردازند.

زبان تحصیل در دانشگاه گوتینگن

زبان تحصیل در این دانشگاه با توجه به مقطع دانشگاه متفاوت می باشد و معمولا برای مقاطع لیسانس نیاز به زبان انگلیسی و زبان آلمانی بوده و در مقاطع فوق لیسانس و دکترا به زبان انگلیسی نیز می توانید تحصیل کنید ولی برای داشتن زندگی راحت در آلمان بهتر است که به زبان آلمانی نیز تسلط داشته باشید.

هزینه زندگی و تحصیل در شهر گوتینگن

آلمان از جمله کشورهایی محسوب می شود که امکان تحصیل رایگان را فراهم کرده است. در نتیجه هزینه تحصیل در آلمان بسیار پایین بوده و امکاناتی همچون هزینه حمل و نقل پایین نیز برای دانشجویان فراهم می باشد. نیمی از هزینه های زندگی در گوتینگن آلمان به تامین مسکن بستگی دارد به همین دلیل دانشگاه گوتینگن برای دانشجویان این دانشگاه خوابگاه هایی را در نظر گرفته تا به صورت رایگان در این شهر زندگی کنند. هزینه زندگی در گوتینگن به سبک زندگی و توقعات هر فرد بستگی دارد. از جمله هزینه های زندگی در گوتینگن آلمان می توان به خوراک، حمل و نقل، پوشاک و … اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه گوتینگن

برای ورود به دانشگاه گوتینگن باید مدارک زبان انگلیسی و آلمانی را ارائه دهید.

مدرک تحصیلی نیز برای ورود به این دانشگاه ها الزامی است.

همچنین مدارک هویتی همچون اصل و کپی شناسنامه، پاسپورت و … را نیز باید تحویل دهید.

برای دریافت بورسیه تحصیلی آلمان باید درآمد خانوار خود را نیز اثبات کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه گوتینگن

دانشگاه گوتینگن دارای اعتبار علمی بسیار بالایی است و دانشجویان این دانشگاه پس از اتمام تحصیل تخصص بالایی را شامل می شوند.

اعتبار مدرک این دانشگاه در سطح بسیار بالایی بوده و شما با ارائه مدرک این دانشگاه می توانید در تمامی جهان مشغول به کار شوید.

هزینه تحصیل در دانشگاه گوتینگن بسیار پایین بوده و دانشجویان این دانشگاه با هزینه پایینی می توانند تحصیل کنند که همین ویژگی باعث افزایش متقاضیان این دانشگاه شده است.

همچنین امکان اخذ ویزای تحصیلی نیز برای این دانشگاه وجود داشته تا دانشجویان بتوانند به صورت رایگان در این دانشگاه تحصیل نمایند.

یکی از بهترین مزایای تحصیل در دانشگاه گوتینگن اخذ اقامت در کشور آلمان می باشد و دانشجویان می توانند از این طریق ویزای تحصیلی دریافت نمایند.

علاوه بر آن دولت آلمان امکان کار حین تحصیل را برای دانشجویان فراهم کرده است.

پژوهش های ایران شناسی دانشگاه گوتینگن

در اواسط قرن 18 میلادی این دانشگاه رشته شرق شناسی را تاسیس کرد و رشته ایران شناسی در مقاطع مختلف این دانشگاه تدریس می گردد. از این رو این رشته توسط اساتید مجرب تدریس شده و تحقیقات بسیاری بر روی آن انجام می شود. در این رشته تاریخ و آثار باستانی ایران مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین اسلام شناسی و ادبیات این کشور نیز تدریس خواهد شد.

نام وب سایت: goethe-university-frankfurt.de

اساتید برجسته دانشگاه گوتینگن

 • جان فون نویمان
 • یورگن هابرماس
 • ماکس وبر
 • گرهارد شودر
 • اتو فون بیسمارک
 • آرتور شوپنهاوئر
 • برادران گریم
 • هاینریش هاینه
 • فریدریش وهلر
 • والتر نرنست
 • ماکس پلانک
 • روبرت اوپنهایمر
 • ماکس بورن
 • داوید هیلبرت
 • برنهارت ریمان

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی آلمان و شرایط آن

آلمان نیز از جمله کشورهایی است که اهمیت بسیاری به امر تحصیل می دهد و از این رو برای دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی را در نظر گرفته است. این بورسیه دولتی و غیر دولتی بوده که عبارت است از:

بورسیه دولتی DAAD: این بورسیه از معروف ترین و محبوب ترین بورسیه های تحصیلی آلمانی برای ایرانیان می باشد که در تمامی مقاطع تحصیلی دانشجو بین المللی می پذیرد.

بورسیه دولتی اراسموس: این بورسیه شامل تمامی مقاطع تحصیلی شده و بخش عمده ای از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان این کشور را تامین می کند.

مقاطع تحصیلی در دانشگاه گوتینگن

دانشگاه گوتینگن در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد. هزینه تحصیل در هر یک از مقاطع این دانشگاه با توجه به نوع رشته و تعداد واحدهای آن تعیین می شود و اعتبار این مدارک بسیار بالا می باشد.

اشتراک گذاری این پروژه: