دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ آلمان یکی از 5 دانشگاه قدیمی در آلمان است که در سال 1457 تاسیس شد. این دانشگاه در نزدیکی مرز آلمان با فرانسه و سوئیس بوده و در قلب شهر فرایبورگ قرار دارد. این دانشگاه به عنوان هفت دانشگاه برتر آلمان شناخته شده و از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار می باشد. شهر فرایبورگ قدمتی 1000 ساله داشته و دارای معماری بسیار کم نظیری است. 19 تن از اساتید این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل شده و شهرت بسیاری دارد. در این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا 140 رشته ارائه می شود. این دانشگاه دارای سه پردیس اصلی در مرکز شهر، یک پردیس مهندسی و یک پردیس خوابگاه دانشجویی می باشد. در دانشگاه فرایبورگ 3500 دانشجوی بین المللی پذیرفته می شود که همین امر باعث افزایش درصد قبولی دانشجویان کشورهای خارجی شده است.

معرفی شهر فرایبورگ

معرفی شهر فرایبورگ

شهر فرایبورگ در جنوب غربی آلمان قرار دارد. این شهر آفتابی ترین شهر آلمان بوده و مساحت بسیاری را شامل می شود. شهر فرایبورگ از جمله شهرهای گرم این کشور بوده و بهترین زمان برای سفر به آن فصل پاییز و بهار می باشد. این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است.

رنکینگ دانشگاه فرایبورگ

 • رتبه 163 جهان در سیستم رتبه بندی QS 2016
 • هفتمین دانشگاه برتر آلمان
 • رتبه 95 جهانی در سیستم رتبه بندی آموزش عالی تایمز

دانشکده های دانشگاه فرایبورگ

 • دانشکده فنی و مهندسی
 • دانشکده محیط زیست و منابع طبیعی
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده شیمی و داروسازی
 • دانشکده ریاضی و فیزیک
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده زبان شناسی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده اقتصاد و رفتار شناسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده الهیات

تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

تحصیل در دانشگاه فرایبورگتحصیل در دانشگاه فرایبورگ تسهیلات بسیاری را برای دانشجویان بین المللی به دنبال دارد. این برنامه شامل گذراندن دوره های رایگان آموزش زبان انگلیسی و آلمان است که به دانشجویان در درک بهتر دروس و افزایش معاشرت کمک می کند. دانشجویانی که به این دانشگاه ورود پیدا می کنند از سایر تسهیلات این دانشگاه از جمله تخفیفاتی در زمینه حمل و نقل و خرید کتاب نیز بهره مند خواهند شد.

مرکز پزشکی دانشگاه فرایبورگ

در داخل پردیس دانشگاه مکانی برای تحقیقات پزشکی وجود دارد. این مرکز در مورد تمامی امور مربوط به بهداشت بیماران و مشکلات آن ها تحقیقاتی صورت می گیرد. در این مرکز پزشکی 1600 تخته بیش از 10000 پرسنل در حال فعالیت هستند. دانشجویان پزشکی دانشگاه فرایبورگ می توانند به صورت کارآموز در این مرکز مشغول به کار شده و تجربیات بسیاری را کسب کنند.

پذیرش در دانشگاه فرایبورگ

دانشجویانی که در دانشگاه پذیرش می شوند، به فرصتی بسیار طلایی دست یافته اند تا بتوانند میزان علم و تجربیات خود را افزایش دهند. پذیرش در این دانشگاه نیز شروط خاص خود را داشته و دانشجویان برای اخذ پذیرش باید تمامی مدارک را به صورت رسمی به زبان آلمانی ترجمه کنند. برای این کار متقاضیان ابتدا باید رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس به صورت کتبی و آنلاین درخواست خود را ارسال کنید.

شهریه دانشگاه فرایبورگ

دانشجویانی که در مقاطع مختلف دانشگاه در حال تحصیل هستند، ملزم به پرداخت شهریه های مختلفی می باشند. میزان شهریه این دانشگاه بین 300 تا 400 یورو بوده که مقدار دقیق آن به نوع رشته تحصیلی و مقطع آن بستگی دارد. پایین بودن شهریه دانشگاه انگیزه دانشجویان را برای تحصیل در این دانشگاه افزایش داده است به همین دلیل سالانه متقاضیان بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه با یکدیگر رقابت می کنند.

خوابگاه دانشگاه فرایبورگ

در داخل دانشگاه فرایبورگ پردیسی را به خوابگاه های دانشجویی اختصاص داده اند. این خوابگاه ها مبله بوده و تمامی امکانات رفاهی در آن موجود می باشد. خوابگاه های فرایبورگ دارای یک الی چهار تخته هستند که هزینه هر کدام از این خوابگاه ها با یکدیگر تفاوت دارد. امنیت این سوئیت ها بسیار بالا بوده و دانشجویان می توانند با خیالی آسوده در آن زندگی کنند. استفاتحصیل ده از امکاناتی همچون آشپزخانه در بین دانشجویان اشتراکی می باشد.

زندگی دانشجویی در شهر فرایبورگ

شهر فرایبورگ از نظر وسعت در سطح بالایی قرار داشته و میزان امکانات رفاهی در این شهر به نسبت بالا می باشد. این شهر معماری بی نظیری داشته و دیدن از آن خالی از لطف نیست. دانشجویان می توانند اوقات فراغت خود را با گذر در خیابان های زیبا و کافه های دنج و لوکس این شهر بگذرانند. زندگی دانشجویی در این شهر نیز مانند هر مکان دیگری به میزان خرج و مخارج شخص در طول روز بستگی دارد. افراد می توانند با صرف یک وعده غذایی ساده در یک رستوران سطح پایین هزینه های خود را کاهش دهند و یا در یک رستوران لوکس بهترین غذاها را میل نمایند.

اقامت تحصیلی آلمان

اخذ اقامت تحصیلی در آلمان از راحت ترین روش های دریافت اقامت کشورهای خارجی می باشد. این اقامت موقت تا پایان طول تحصیلی اعتبار دارد و مدتی پس از پایان تحصیل اعتبار آن به پایان می رسد و دانشجویان در صورتی که تمایل به اقامت مجدد در این کشور را داشته باشند باید از طریق روش های دیگری همچون سرمایه گذاری، ازدواج، خرید خانه و یا روش های دیگر، اقامت خود را تمدید کنند.

همچنین بخوانید: دانشگاه دورتموند

مزایای تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

 • با تحصیل در دانشگاه فرایبورگ امکان اخذ اقامت کشور آلمان وجود دارد.
 • بالا بودن اعتبار این دانشگاه از دیگر مزایای تحصیل در آلمان و این دانشگاه می باشد.
 • داخل محوطه این دانشگاه خوابگاه هایی برای اقامت دانشجویان این دانشگاه وجود دارد.
 • سطح علمی این دانشگاه بسیار بالا بوده و بهترین اساتید در آن در حال تدریس هستند.
 • در داخل این دانشگاه مراکز پزشکی و تحقیقاتی وجود دارد و کار پاره وقت برای دانشجویان امکان پذیر است.
 • امنیت اقامت در خوابگاه های این دانشگاه بسیار بالا می باشد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه کمتر از سایر دانشگاه ها می باشد.
 • تعداد رشته های این دانشگاه بالا بوده و دانشجویان می توانند به راحتی رشته مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه فرایبورگ

مدرک تحصیلی کارشناسی دانشگاه فرایبورگ اعتبار بسیاری دارد. طول مدت تحصیل در این مقطع معمولا 4 ساله است. در این دانشگاه رشته های متعددی را در مقطع کارشناسی ارائه می دهد که انتخاب را برای دانشجویان راحت تر کرده است. برای پذیرش در این مقطع دانشجویان باید 12 سال تحصیلی را با موفقیت طی کرده باشند و تمامی پیش نیازهای رشته خود را نیز بگذرانند. هزینه تحصیل در این مقطع در دانشگاه به نسبت دانشگاه های دیگر کمتر می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرایبورگ

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرایبورگ ارائه مدرک زبان آلمانی الزامی است. دانشجویان این مقطع باید مدرک رسمی کارشناسی خود را به همراه ریز نمرات آن به واحد آموزش ارائه کنند. طول مدت تحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه در حدود 2 سال برآورد شده است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه در صورت دریافت بورسیه تحصیلی به صورت رایگان محاسبه خواهد شد.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه فرایبورگ

برای فارغ التحصیلی در دانشگاه در مقطع دکترا نیاز به یک پایان نامه قوی است. این پایان نامه باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی ارائه گردد. در نتیجه مهارت در این دو زبان اهمیت بسیاری دارد. با توجه به واحدهای این مقطع برای پایان سال تحصیلی به یک سال و نیم تا دو سال زمان نیاز است. مقطع دکترای دانشگاه فرایبورگ به دلیل وجود واحدهای عملی دارای هزینه بیشتری در مقایسه با سایر مقاطع تحصیلی می باشد.

کار حین تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ دارای بخشی شامل مراکز پزشکی و تحقیقاتی است و دانشجویان می توانند در این مراکز به صورت کارآموز و پاره وقت مشغول به کار شوند. این مدت کارآموزی رزومه ای بسیار قوی برای دانشجویان بوده و تجربه ای بسیار پرکاربرد را برای دانشجویان به دنبال خواهد داشت. لازم به ذکر است که در این دوره کارآموزی مبلغی نیز به دانشجویان پرداخت می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه فرایبورگ

بورسیه تحصیلی دانشگاه فرایبورگ به دانشجویان ممتاز این دانشگاه تعلق می گیرد. این بورسیه به دانشجویان کمک می کند تا هزینه های تحصیل خود را کاهش داده و از این طریق راحت تر در این شهر زندگی کنند. همچنین این بورسیه امکانات ویژه دیگری را نیز برای دانشجویان به همراه دارد که از جمله آن می توان به تخفیف در بلطی سینما، حمل و نقل، بن خرید کتاب و … اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

 • برای تحصیل در این دانشگاه به مدارک متعددی نیاز است که این مدارک به شرح ذیل می باشد:
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و کپی پاسپورت
 • اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه فرایبورگ

لزومه تحصیل در دانشگاه مهارت در زبان آلمانی و انگلیسی می باشد تا دانشجویان بتوانند تسلط کاملی بر روی این دو زبان داشته باشند و راحت تر دروس را درک کرده و با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنند. دانشگاه برای دانشجویان بین المللی کلاس های زبان آلمانی را به صورت رایگان برگزار می کنند. نمره آیلتس مدرک نیز از نکات پر اهمیت برای پذیرش در دانشگاه فرایبورگ است.

نام وب سایت: uni-freiburg

اشتراک گذاری این پروژه: