دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن از جمله قدیمی ترین دانشگاه های آلمان به شمار می رود. این دانشگاه در سال 1477 میلادی به ثبت رسید. اعتبار این دانشگاه بسیار بالا بوده و افراخت فرهیخته بسیاری همچون هولدرین و هگل در این دانشگاه تحصیل کرده اند. شهر توبینگن حدود 85500 نفر ساکن داشته و دانشگاه این شهر نزدیک به 28300 نفر دانشجو را در خود جای داده است که در این بین 500 نفر آن ها از بین دانشجویان بین المللی می باشد. موسسه QS که در سال یک دانشگاه را به عنوان برترین دانشگاه اعلام می نماید، این دانشگاه را در رده رتبه نهم آلمان و رتبه 169 دنیا معرفی کرده است. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر توبینگن و 4 پردیس دیگر آن در شهرهای دیگر قرار دارد.

معرفی کشور آلمان

معرفی کشور آلمانآلمان کشوری است که از شرق با جمهوری چک و لهستان، از شمال با دانمارک و دریای شمال، از غرب با فرانسه، هلند و بلژیک و از جنوب با سوئیس و اتریش هم مرز است. کیفیت آموزشی در این کشور در سطح بسیار بالایی قرار گرفته و اکثر افراد این کشور را برای تحصیل بسیار مناسب می دانند. یکی از دلایل اهمیت ویژه آلمان برای تحصیل رایگان بودن دانشگاه های آن می باشد ولی مزایای دانشگاه های این کشور تنها به اینجا ختم نشده و کیفیت آموزشی و اعتبار مدرک نیز تاثیر بسیاری در جذب دانشجویان دارد.

رنکینگ دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

 • دهمین دانشگاه برتر آلمان در سال های 2016 و 2017
 • رتبه 78 جهانی در سال 2016
 • رتبه 89 جهانی در سال 2017
 • از جمله 20 دانشگاه برتر جهان در زمینه علوم انسانی

دانشکده های دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

 • دانشکده علوم دینی پروستان
 • دانشکده علوم دینی اسلام
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم اقتصاد
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم دینی کاتولیک

تحصیل در دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

تحصیل در دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگنعلاوه بر مدرک تحصیلی معتبر و هزینه شهریه پایین دانشگاه توبینگن آلمان، اخذ اقامت این کشور از طریق ویزای تحصیلی می باشد. همان طور که می دانید تمدید اقامت به مدت 5 سال در کشور آلمان موجب اخذ اقامت دائم این کشور می شود. در نتیجه دانشجویان می توانند از طریق تحصیل در آلمان و این دانشگاه، اقامت این کشور را نیز دریافت کنند که این خود مزیتی بسیار بزرگ برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه توبینگن، پذیرش تعداد بالای دانشجو در این دانشگاه می باشد که شانس دانشجویان بین المللی را برای پذیرش در این دانشگاه افزایش خواهد داد. همچنین در این دانشگاه می توان در حین تحصیل مشغول به کار شده و از تخفیفات ویژه دانشجویی همچون تخفیف در بلیط تئاتر و سینما، تخفیف در تردد و … بهره مند شوند.

همچنین بخوانید: دانشگاه بیله فیلد

پذیرش در دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

برای پذیرش در دانشگاه توبینگن ابتدا باید تمامی مدارک خود را به سفارت این کشور تحویل داده و در صورت تایید، مراحل بعدی را طی کنید. ارائه مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات در این دانشگاه الزامی بوده و نمرات و مدارک شما باید در دانشگاه توبینگن تایید شود. همچنین این دانشگاه دارای دانشکده ها و رشته های متعددی بوده و دانشجویان به راحتی می توانند رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

اقامت تحصیلی دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

یکی از اصلی ترین مزایای دانشگاه توبینگن این است که با استفاده از نامه پذیرش در این دانشگاه می توانید اقامت این کشور را نیز دریافت کنید. در صورتی که این اقامت به مدت پنج سال تمدید شود، امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد. دانشجویان بین المللی با دریافت اقامت تحصیلی کشور آلمان می توانند همانند یک شهروند از مزایا و امکانات این کشور بهره مند شوند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

مدارک مورد نیاز تمامی دانشگاه های آلمان با یکدیگر برابر است مگر در شرایط خاص که دانشجو موظف است مدارکی را بر اساس نظریه دانشگاه به واحد آموزش ارائه کند. دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه توبینگن باید تمامی مدارک را با توجه به مقطع تحصیلی خود در روز ثبت نام به دانشجویان ارائه کنند. از جمله این مدارک عبارت است از:

 • نامه پذیرش دانشگاه توبینگن
 • تاییدیه بیمه درمانی
 • اصل و کپی پاسپورت
 • مدرک صلاحیت ورود به دانشگاه
 • گواهی تاییدیه زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه
 • رزومه تحصیلی
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • چهار قطعه عکس پرسنلی پشت نویسی شده

کیفیت آموزشی دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

کیفیت آموزشی در دانشگاه توبینگن به قدری بالاست که این دانشگاه در سال 2017 و 2016 به عنوان دهمین دانشگاه برتر آلمان معرفی شده است. دانشجویانی که در این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند توانسته اند در بهترین مراکز دولتی مشغول به کار شوند و مدارک تحصیلی این دانشگاه برای تمامی کشورها اعتبار دارد.

زبان مورد نیاز برای دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

برای تحصیل در دانشگاه توبینگن مهارت در زبان آلمانی و در برخی از رشته زبان انگلیسی الزامی است. دانشجویان این رشته باید ضمن تسلط به زبان، مدارک آن را نیز در هنگام ثبت نام با خود به همراه داشته باشند. اکثر دروس در دانشگاه توبینگن به زبان آلمانی و در برخی رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

برای تحصیل در کارشناسی دانشگاه توبینگن به چهار سال زمان نیاز است. دانشجویان در این مدت باید واحدهای ارائه شده را با موفقیت پشت سر بگذارند. متقاضیان مقطع کارشناسی می بایست 12 سال تحصیلی دیپلم را گذرانده و پیش نیاز رشته خود را نیز طی کرده باشند تا بتوانند به این دانشگاه راه پیدا کنند. زبان مورد نیاز برای مقطع کارشناسی توبینگن زبان آلمانی بوده ولی آشنایی با زبان انگلیسی نیز به درک بهتر دروس کمک خواهد کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

کارشناسی ارشد از جمله مقاطع مهم در دانشگاه است که میزان سطح علمی دانشجو به آن بستگی دارد. دانشجویان توبینگن مقطع کارشناسی ارشد باید به زبان آلمانی و انگلیسی تسلط داشته باشند. ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات ترجمه شده در روز ثبت نام الزامی بوده و تمامی مدارک هویتی نیز باید به صورت رسمی ترجمه گردد. زمان مورد نیاز برای این دوره 2 تا 3 سال می باشد که میزان دقیق آن به میزان دروسی که دانشجو در هر ترم پاس می کند بستگی دارد.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

برای تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه توبینگن دانشجو باید به هر دو زبان انگلیسی و آلمانی مسلط باشند. دانشجویان باید در روز ثبت نام مدارک هویتی و مدارک تحصیلی را نیز به کارکنان آموزش ارائه دهند. همچنین دانشجویان باید تا انتهای تحصیل خود مقاله ای را تحت عنوان پایان نامه به صورت کتبی و شفاهی ارائه دهند و در صورت تایید اساتید مربوطه، می توانند موفق به دریافت مدارک تحصیلی شوند.

شهریه دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، یکی از مزیت های دانشگاه توبینگن تحصیل با پایین ترین هزینه می باشد. دانشجویان باید مبلغ ناچیزی را به عنوان حق ترم پیش از ثبت نام به حساب دانشگاه واریز کنند که این مبلغ در مقایسه با کیفیت آموزشی که این دانشگاه ارائه می دهد، بسیار پایین است. این شهریه در ابتدای هر ترم باید پرداخت شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

دانشجویان بین المللی می توانند از طریق دریافت بوریسه تحصیلی تخفیفاتی را شامل حال خود کنند. بورسیه های تحصیلی این امکان را به دانشجویان بین المللی دانشگاه توبینگن می دهد تا به صورت رایگان در این دانشگاه تحصیل کنند. همچنین این بورسیه های تحصیلی مزایای دیگری همچون خوابگاه های رایگان را نیز به دنبال دارد. برای دریافت بورسیه باید ابتدا مدارک خود را به دانشگاه تحویل داداه و در صورت تایید، بورسیه را دریافت کنند.

مزایای تحصیل در دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

 • دانشجویان توبینگن می توانند به صورت رایگان از خوابگاه های این دانشگاه استفاده کنند.
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.
 • شهریه این دانشگاه در مقایسه با کیفیت آموزش بسیار پایین است.
 • این دانشگاه از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار است.
 • مدارک ارائه شده توسط این دانشگاه بسیار معتبر است.
 • قابلیت کار حین تحصیل در دانشگاه توبینگن برای دانشجویان فراهم است.
 • دانشجویان می توانند از طریق تحصیل در دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن اقامت کشور آلمان را دریافت کنید.
 • اساتید موجود در این دانشگاه بسیار مسلط و متخصص هستند.
 • این دانشگاه دارای طیف گسترده ای از دانشکده و رشته های تحصیلی می باشد.

زندگی دانشجویی در ابرهارد کارلس توبینگن

شهر توبینگن دارای فرهنگی غنی و اماکن تفریحی و گردشگری بسیار زیادی است. زندگی دانشجویی در این شهر هر روزی خاطره ای جذاب و شیرین برای دانشجویان را رقم می زند. هزینه زندگی در این شهر برای دانشجویان بین المللی به میزان نیازهای هر فرد بستگی دارد. به طور متوسط هزینه هر دانشجو شامل خرید مواد غذایی، پوشاک، مسکن، حمل و نقل و … می شود.

خوابگاه دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن

از جمله اصلی ترین و مهم ترین هزینه زندگی دانشجویی در شهر توبینگن، هزینه مسکن می باشد. وجود خوابگاه های دولتی این مشکل را برطرف کرده دانشجویان می توانند به صورت رایگان از خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه استفاده کنند. همچنین در صورتی که توانایی مالی داشته باشند می توانند به صورت مستقل آپارتمان کرایه کنند. برای کاهش هزینه اجاره آپارتمان می توان هم اتاقی پیدا کرده و هزینه را بین آن ها تقسیم کنید.

نام وب سایت: uni-tuebingen

اشتراک گذاری این پروژه: