دانشگاه رور بوخوم

دانشگاه رور بوخوم از جمله ده دانشگاه برتر آلمان محسوب می شود. این دانشگاه در سال 1962 بر روی تپه جنوبی منطقه روهر بوخوم بنا نهاده شده است. 20 دانشکده در دانشگاه بوخوم وجود دارد که 43000 نفر دانشجو در آن در حال تحصیل بوده و در این میان 5500 نفر از این دانشجویان از بین دانشجویان بین المللی انتخاب شده است. این دانشگاه دارای 5600 کارمند و 20 دانشکده بوده و تحصیل در آن باعث افتخار بسیاری از دانشجویان می باشد. دروس این دانشگاه به دو زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می شود.

معرفی شهر بوخوم

شهر بوخوم در غرب آلمان قرار دارد. در حال حاضر این شهر جایگاه ویژه ای را در زمینه تئاتر جایگاه 20 و در زمینه موزه رتبه 12 را به خود اختصاص داده است. شهر بوخوم با وجود 365000 جمعیت به عنوان ششمین شهر بزرگ ایالت نوردراین وستفالن شناخته شده است. این دانشگاه دولتی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد.

دانشکده های دانشگاه رور بوخومدانشکده های دانشگاه رور بوخوم

 • دانشکده الهیات
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده علوم ورزشی
 • دانشکده مطالعات آسیای شرقی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده واژه شناسی
 • دانشکده تاریخ
 • دانشکده الهیات کاتولیک
 • دانشکده پروستان
 • دانشکده مهندسی برق و محیط زیست
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست
 • دانشکده زیست و زیست تکنولوژی
 • دانشکده شیمی و زیست شیمی
 • دانشکده زمین شناسی
 • دانشکده فیزیک و اخترشناسی
 • دانشکده ریاضیات

تحصیل در دانشگاه رور بوخوم

دانشجویانی که در دانشگاه رور بوخوم در حال تحصیل هستند رضایت کامل را از این دانشگاه دارند. تحصیل در این دانشگاه نیاز به مدارک خاصی داشته و تمامی این مدارک باید مورد تایید واحد آموزش این دانشگاه واقع شود. تحصیل در این دانشگاه بسیار ارزشمند می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه رور بوخوم

هزینه تحصیل پایین دانشگاه بوخوم یکی از دلایل جذابیت این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی می باشد. این دانشگاه دولتی بوده و دارای هزینه پایین تری است. به صورت تقریبی هزینه شهریه این دانشگاه در هر ترم حدود 332 یورو بوده که در ابتدای شروع هر ترم باید پرداخت شود. ولی دانشجویان باید در هنگام برآورد هزینه تحصیلی، هزینه های زندگی در این شهر از جمله هزینه حمل و نقل، هزینه مواد غذایی و … را تیز لحاظ کنند.

مزایای تحصیل در دانشگاه رور بوخوم

 • دانشگاه بوخوم معتبرترین مدارک را در پایان تحصیلی به دانشجویان خود ارائه میدهد که این مدرک در تمامی مراکز دولتی در کشورهای مختلف اعتبار دارد.
 • تمامی دروس ارائه شده توسط بهترین اساتید آلمان تدریس می شود به همین دلیل دانشجویان این دانشگاه دارای سطح علمی بسیار بالایی هستند.
 • اقامت تحصیلی آلمان از دیگر مزایایی است که دانشجویان می توانند در هنگام تحصیل در این دانشگاه کسب کنند. این اقامت در طول زمان تحصیل اعتبار دارد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه بوخوم در تمامی مقاطع و رشته ها بسیار پایین بوده و برخی از دانشجویان می توانند از تخفیفات این دانشگاه بهره مند شوند.
 • دریافت بورسیه تحصیلی از دیگر مزایایی است که شامل حال دانشجویان بین المللی خواهد شد.
 • خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه از دیگر مزیت های دانشگاه بوخوم است. این خوابگاه در داخل دانشگاه قرار دارد و امنیت دانشجویان را به صورت کامل تضمین خواهد کرد.
 • دانشگاه بوخوم دارای طیف گسترده ای از رشته ها بوده و از این رو به دانشجویان این امکان را می دهد تا در رشته دلخواه خود شرکت کنند.

مزایای تحصیل در دانشگاه رور بوخوممدارک مورد نیاز برای دانشگاه رور بوخوم

دانشگاه بوخوم برای پذیرش دانشجویان مدارک مشخصی را درخواست داده و دانشجویان موظف هستند تا پایان مهلت ثبت نام این مدارک را به صورت کامل تحویل دانشگاه دهند. دانشجو باید تمامی مدارک مورد نیاز برای رشته و مقطع مورد نظر را به دانشگاه تحویل داده و این مدارک مورد تایید واحد آموزش قرار گیرد. از جمله این مدارک عبارت است از:

 • اصل و کپی پاسپورت
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • عکس پرسنلی پشت نویسی شده
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه

پذیرش در دانشگاه رور بوخوم

شرایط پذیرش در دانشگاه بوخوم برای تمامی دانشجویان یکسان است. با این تفاوت که دانشجویان بین المللی باید مدارک مهارت در زبان آلمانی و انگلیسی را نیز به این دانشگاه ارائه دهند. دانشجویان باید بتوانند ویزای تحصیلی را پیش از روز ثبت نام کسب کرده و آن را به دانشگاه تحویل دهند. تمامی مدارک ارائه شده در این دانشگاه باید به به زبان آلمانی و به صورت رسمی ترجمه شود.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه بوخوم

تنها زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه بوخوم زبان آلمانی می باشد ولی از آن جا که برخی از رشته ها دروس را به زبان انگلیسی تدریس می کنند، مهارت در زبان انگلیسی نیز برای برخی از رشته ها الزامی است. برای ورود به دانشگاه بوخوم باید مدارک مهارت در زبان و نمره آن را به دانشگاه تحویل دهند.

خوابگاه دانشگاه رور بوخوم

دانشگاه بوخوم برای اقامت دانشجویان خود حدود 18 تالار در نظر گرفته است. این تالارها دارای تمامی امکانات رفاهی برای زندگی بوده و برای هر ساختمان آشپزخانه و سرویس بهداشتی مستقلی در نظر گرفته شده است. این تالارها رتبه بندی داشته و هزینه هر کدام با توجه به متراژ و میزان امکانات رفاهی آن متفاوت می باشد. همچنین در صورتی که دانشجویان قصد اجاره آپارتمان در خارج از محیط دانشگاه را دارند، باید تمامی هزینه های این خوابگاه را خود پرداخت کنند.

اقامت تحصیلی آلمان

اقامت کشور آلمان آرزوی بسیاری از افراد است. دریافت اقامت این کشور از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد که یکی از راحت ترین و بهترین روش برای اخذ اقامت در آلمان، تحصیل در آلمان است. برای دریافت اقامت تحصیلی آلمان باید ابتدا در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرفته شوید. اقامت تحصیلی آلماندارای اعتبار خاصی است و مدتی پس از اتمام تحصیل به پایان می رسد.

کار حین تحصیل در دانشگاه رور بوخوم

مجوز کار یکی از مزایایی است که دولت آلمان در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده است. مطابق با این مجوز دانشجویان می توانند در هفته به مدت 20 ساعت کار کنند. کار در آلمان رزومه ای قوی را برای دانشجویان رقم می زند به همین دلیل دانشجویان علاقه زیادی به کار در آلمان دارند و این مجوز کار در آینده آن ها بسیار تاثیرگذار است. همچنین کار حین تحصیل برای دانشجویان تجربه ای بسیار ارزشمند را به دنبال خواهد داشت.

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه رور بوخوم

برای تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه 4 سال زمان نیاز دارد. اکثر رشته های این مقطع به زبان آلمانی تدریس می شود یه همین دلیل دانشجویان باید در زبان آلمانی مهارت داشته باشند. برخی از رشته ها نیز نیاز به زبان انگلیسی داشته و دانشجویان باید مدارک آن را به دانشگاه ارائه دهند. دانشگاه بوخوم برای تسلط بیشتر دانشجویان به زبان آلمانی کلاس هایی را به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار داده تا افرادی که به آشنایی درستی به این زبان ندارند به صورت کامل به این زبان مسلط شوند. هزینه مورد نیاز برای ورود به مقطع کارشناسی این دانشگاه مبلغ بالایی نبوده و همین امر باعث جذب بیشتر مشتری در این مقطع شده است.

همچنین بخوانید: دانشگاه صنعتی دارمشتات

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه رور بوخوم

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه بوخوم دانشجو باید مدرک کارشناسی و ریز نمرات آن را به صورت رسمی به زبان آلمانی ترجمه کند. هزینه تحصیل در این مقطع به نوع رشته و تعداد واحدهای هر ترم بستگی دارد. طول مدت زمان تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی 2 سال بوده و تمامی واحدهای ارائه شده در طول این دو سال باید پاس شود. زبان آلمانی اصلی ترین زبانی است که برای تحصیل در این مقطع نیاز است.

تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه رور بوخوم

برای تحصیل در مقطع دکترا 2 سال زمان نیاز بوده و دانشجویان این مقطع باید پایان نامه ای را به زبان آلمانی و یا انگلیسی ارائه دهند. در نتیجه تسلط به زبان آلمانی و انگلیسی برای تحصیل در مقطع دکترا الزامی است. برای ورود به این مقطع ارائه مدرک ترجمه شده کارشناسی لازم بوده و بدون وجود آن تحصیل در این مقطع امکان پذیر نمی باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه رور بوخوم

دانشگاه بوخوم کمک هزینه هایی را تحت عنوان بورسیه تحصیلی به دانشجویان خود پرداخت می کند. برای این کار دانشجویان باید به سفارت خانه و یا وزارت آموزش و پرورش آلمان مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نماید. دولت آلمان نیز مدارک ارائه شده را بررسی می کند و درخواست متقاضی را رد و یا تایید خواهد کرد. در صورتی که بورسیه متقاضی تایید شود، هزینه تحصیل در دانشگاه بوخوم به صورت رایگان برای دانشجو محاسبه می شود.

زندگی دانشجویی در رور بوخوم

ساکنین شهر بوخوم بسیار خونگرم هستند و دانشجویان در این شهر به هیچ وجه احساس غربت نخواهند کرد. برای این که زندگی راحتی در شهر بوخوم داشته باشید بهتر است به زبان آلمانی مسلط بوده تا بتوانید به راحتی با اطرافیان معاشرت کنید. این شهر دارای جاذبه های بسیار زیبایی است که تفریح و گردش در آن لذت بسیاری دارد. هزینه زندگی در شهر بوخوم به میزان توقعات هر فرد از زندگی بستگی دارد. در نتیجه افرادی که در شهر بوخوم زندگی می کنند خاطره های بسیار شیرینی را تجربه خواهند کرد.

آیا مدرک دانشگاه بوخوم مورد تایید ایران است؟

بله این دانشگاه در لیست وازت علوم ایران قرار گرفته است به همین دلیل دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند، می توانند در بهترین مراکز دولتی استخدام شوند.

نام وب سایت دانشگاه: www.ruhr-uni-bochum.de

اشتراک گذاری این پروژه: