دانشگاه بیله فلد آلمان

دانشگاه بیله فلد آلمان با هدف تحقیقاتی در سال 1969 و به منظور ارائه بهترین کیفیت آموزشی تاسیس شد. در حال حاضر این دانشگاه 13 دانشکده بزرگ دارد و طیف وسیعی از رشته های علوم اجتماعی، علوم انسانی، علوم طبیعی و تکنولوژی را شامل می شود. این دانشگاه 24 هزار دانشجو را پوشش داده که در این بین 3 هزار نفر آن ها دانشجویان بین المللی می باشد. این دانشگاه با وجود 2750 پرسنل آموزشی به یکی از برترین دانشگاه های جهان تبدیل شده است. پردیس دانشگاه بیله فلد در ایالت ورد راین وست فالن در غرب شهر بیله فلد قرار گرفته و تشکیل شده از 5 پردیس می باشد. این دانشگاه کتابخانه ای بزرگ را شامل شده و سالنی را برای مطالعه به دانشجویان اختصاص داده است.

رنکینگ دانشگاه بیله فلد آلمان

 • رتبه 67 در قاره اروپا
 • رتبه 173 جهانی
 • رتبه 57 در بین دانشگاه های تازه تاسیس
 • رتبه 8 در کشور آلمان
 • برترین دانشگاه شمال آلمان

دانشکده های دانشگاه بیله فلد آلمان

 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده ربان شناسی و ادبیات
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده تاریخ، تکنولوژی و فلسفه
 • دانشکده علوم آموزشی
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده تجارت، اقتصاد و مدیریت
 • دانشکده تکنولوژی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده روانشناسی و تربیت بدنی

ویژگی های دانشگاه بیله فلد

ویژگی های دانشگاه بیله فلد

دانشگاه بیله فلد از جمله معدودترین دانشگاه هایی است که تمامی رشته ها را شامل می شود. وجود حدود 115 رشته تحصیلی در این دانشگاه سبب شده که دانشجویان بتوانند آزادی بیشتری در انتخاب رشته مورد نظر خود داشته باشند. این دانشگاه دولتی برای کاهش هزینه های شهریه به برخی از دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی می دهد.

تحصیل در دانشگاه بیله فلد آلمان

برای این که در دانشگاه بیله فلد uni-bielefeld تحصیل کنید باید مدارک خود را تکمیل کرده و به کارکنان آموزش تحویل دهید. این مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شود. کیفیت آموزشی این دانشگاه فوق العاده بالا بوده و افراد مشهور و معتبری در این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. در صورتی که تمایل به شرکت در دانشگاه بیله فلد آلمان را دارید می بایست آخرین مدرک تحصیلی را به همراه ریزنمرات با خود به همراه داشته باشید.

کیفیت آموزشی دانشگاه بیله فلد

دانشگاه بیله فلد از نظر محتواهای آموزشی و سطح علمی در رتبه برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته و افرادی که در مقاطع مختلف این دانشگاه در حال تحصیل هستند می توانند به صورت تخصصی در رشته مورد نظر خود به تحصیل بپردازند. همچنین فارغ التحصیلان این دانشگاه دارای مدارج علمی بسیار بالایی هستند.

مقاطع تحصیلی بیله فلد

مقاطع تحصیلی بیله فلد

دانشگاه بیله فلد در مقاطع تحصیلی مختلف دانشجو می پذیرد. وجود مقاطع تحصیلی مختلف و رشته های تحصیلی متعدد، این امکان را به دانشجویان می دهد که هر رشته ای در مقاطع خود که تمایل دارند شرکت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه بیله فلد در حدود 3 تا 4 سال می باشد و زبان مورد نیاز برای این مقطع زبان آلمانی است. هزینه تحصیل در این مقطع در حدود 270 یورو بوده که به وسیله اخذ بورسیه تحصیلی می توانید این هزینه را کاهش دهید. برای این که در مقطع کارشناسی دانشگاه بیله فلد مشغول به تحصیل شوید باید مدارک تحصیلی خود را به صورت کامل به دانشگاه تحویل دهید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه بیله فلد به طور میانگین بین 2 تا 3 سال بوده و دانشجویان باید در این بازه زمانی تمامی واحدهای ارائه شده را با نمراتی قابل قبول پشت سر بگذارند. شهریه این مقطع در حدود 300 یورو محاسبه شده است. زبان مورد نیاز برای مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه زبان آلمانی بوده ولی برخی از رشته ها نیز به زبان انگلیسی نیاز دارند.

تحصیل در مقطع دکترا

برای تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه بیله فلد باید شما مدارک تحصیلی خود را به همراه مدارک معتبر زبان آلمانی به واحد آموزش این دانشگاه ارائه دهید. برای تحصیل در این مقطع نیاز به 2 سال زمان بوده و دانشجویان موظفند در انتهای سال تحصیلی مقاله ای را تحت عنوان پایان نامه به صورت تئوری و عملی به اساتید خود ارائه دهند. شهریه دکترای بیله فلد نزدیک به 500 یورو بوده که این هزینه در صورت دریافت بورسیه تحصیلی به صورت رایگان محاسبه خواهد شد.

شرایط پذیرش در دانشگاه بیله فلد

برای پذیرش در این دانشگاه باید به زبان آلمانی و انگلیسی تسلط داشته باشید به همین دلیل در هنگام ثبت نام باید مدرک میزان مهارت زبان خود را به دانشگاه ارائه دهید. به همراه داشتن مدارک ترجمه مدارک تحصیلی و مدارک هویتی در هنگام ثبت نام الزامی می باشد. شما برای ورود به دانشگاه های آلمان باید رزومه ای کامل از تحصیلات خود را نیز به دانشگاه مورد نظر تحویل داده و پس از تایید تمامی مدارک، مراحل بعدی ثبت نام را طی نمایید.

هزینه خوابگاه دانشجویی

برای زندگی دانشجویی در شهر بیله فلد می توانید از خوابگاه های این دانشگاه استفاده کنید که این خوابگاه ها شامل خوابگاه هایی با اتاق تک نفره، دو نفره و یا سه نفره بوده که هر فرد با توجه به توانایی مالی خود می توان یکی از آن ها را انتخاب کند. در صورتی که دانشجو از طریق بورسیه تحصیلی اقدام به تحصیل در این دانشگاه را کند، می تواند از خوابگاه های رایگان این دانشگاه بهره مند شود. همچنین دانشجویان می توانند به صورت مستقل آپارتمان هایی را اجاره کنند که کرایه این آپارتمان ها به موقعیت و متراژ آن بستگی داشته و می توانند به صورت اشتراکی با دیگر دانشجویان اقدام به اجاره آپارتمان نمایند تا هزینه اجاره بین آن ها تقسیم گردد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بیله فلد

دانشگاه بیله فلد کمک هزینه های تحصیلی ای را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. این هزینه ها از سوی وزارت آموزش و پرورش تامین می شود. هدف از این بورسیه ها کمک مالی به افرادی است که توانایی پرداخت شهریه های دانشگاه را ندارند.

اقامت تحصیلی آلمان

یکی از ویژگی های اصلی تحصیل در آلمان این است که شما می توانید اقامت این کشور را نیز در طی مدت تحصیل خود دریافت کرده و همانند یک شهروند آلمانی از امکانات آن بهره مند شوید. این اقامت تا مدتی پس از پایان تحصیل شما نیز اعتبار داشته و پس از فارغ التحصیلی باید از روش های مختلف اقامت خود را تمدید کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه بیله فلد

 • شما با تحصیل در این دانشگاه می توانید اقامت تحصیلی آلمان را اخذ کنید.
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی در این دانشگاه وجود دارد.
 • هزینه شهریه این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها بسیار پایین است.
 • سطح علمی این دانشگاه بسیار بالاست.
 • اعتبار مدرک دانشگاه بیله فلد در رتبه های بالایی قرار دارد.
 • امکان کار در حین تحصیل برای دانشجویان امکان پذیر است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه بیله فلد

دانشگاه بله فلد نیز مانند سایر دانشگاه ها نیاز به مدارک خاصی برای پذیرش دارد و دانشجویان باید در هنگام ثبت نام این مدارک را تحویل دهند. از جمله اصلی ترین مدارک موردد نیاز عبارت است از:

 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات
 • مدرک زبان آلمانی و در برخی موارد زبان انگلیسی
 • در صورت نیاز ارائه گواهی قبولی
 • ارائه اصل و کپی تمامی مدارک هویتی
 • ارائه عکس پرسنلی

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه بیله فلد

نمره آیلتس مورد نیاز برای دانشجویان به نوع مقطع آن ها بستگی دارد. ولی به صورت کلی برای شرکت در مقطع کارشناسی اخذ نمره آیلتس 6.5 به صورت حداقلی لازم بوده و نمره تافل این مقطع باید حدود 85 باشد. نمره آیلتس در مقطه کارشناسی ارشد باید 7 بوده و نمره تافل حدود 93 باشد. به طور کلی می توان گفت که برای ورود به دانشگاه بیله فلد باید به زبان آلمانی و در برخی رشته ها به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید زیرا اکثر رشته های مقاطع مختلف این دانشگاه به زبان آلمانی و برخی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود.

شهریه دانشگاه بیله فلد

از جمله اصلی ترین دلایل جذب دانشجویان بین المللی، پایین بودن هزینه های تحصیل در دانشگاه های آلمان می باشد. این دانشگاه دولتی بوده و دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه نیاز به پرداخت مبلغ ناچیزی دارند. میزان مبلغ شهریه به مقطع و رشته تحصیلی داشته و میزان واحدهای عملی در این دانشگاه بر روی قیمت شهریه تاثیرگذار است.

زندگی دانشجویی در بیله فلد

دانشجویان این دانشگاه می توانند با دریافت کارت دانشجویی تخفیفاتی در زمینه خرید کتاب، بلیط حمل و نقل و … را شامل حال خود کنند. افرادی که در این دانشگاه در حال تحصیل هستند با دریافت اقامت تحصیلی می توانند از تمامی امکانات شهروندی شهر آلمان بهره مند شوند. هزینه زندگی در شهر بیله فلد به نسبت پایین بوده و افراد با کاهش توقعات و انتظارات خود می توانند به راحتی در این شهر زندگی کنند.

آیا تحصیل در بیله فلد آلمان مورد تایید وزارت ایران است؟

تحصیل در دانشگاه بیله فلد آلمان مورد تایید وزارت علوم ایران بوده و این دانشگاه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته است. دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند پس از فارغ التحصیلی می توانند در بهترین مراکز دولتی ایران مشغول به تحصیل شوند.

همچنین بخوانید: دانشگاه صنعتی مونیخ

اشتراک گذاری این پروژه: