معرفی دانشگاه آگسبورگ آلمان

کشور آلمان، یکی از مقاصد تحصیلی محبوب دانشجویان بین‌المللی می‌باشد به علت رایگان بودن و یا بسیار کم بودن هزینه تحصیل و درصد بیکاری کم در این کشور، باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده است. یکی از دانشگاه‌های موجود در کشور آلمان دانشگاه آگسبورگ می‌باشد؛ در بین دانشگاه‌های آلمان و جهان، دانشگاه آگسبورگ را می‌توان یکی از دانشگاه‌های بسیار محبوب دانست، این دانشگاه در شهر آگسبورگ واقع شده است. این دانشگاه ترکیبی از خلاقیت و مدرنیته می‌باشد و دارای محیطی جذاب برای دانشجویان بین‌المللی بوده است. در حال حاضر این دانشگاه، ۱۹ هزار نفر دانشجو را در تعلیم می‌دهد؛ و ۱۲۰۰ نفر کارمند در آن کار می‌کنند.  این دانشگاه در نزدیکی مرکز شهر بوده و در سال ۱۹۷۰ میلادی تاسیس شده است، این دانشگاه  از ۷ دانشکده تشکیل شده است، این دانشگاه در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میلادی موفق به دریافت کردن جایزه انجمن صلح نوبل شد.

شهر آگسبورگ

دانشگاه آگسبورگ، در شهر آگسبورگ واقع شده است؛ به همین دلیل آشنایی بیشتر با این شهر، خالی از لطف نمی‌باشد. در این مطلب قصد داریم اطلاعات کلی در رابطه با شهر آگسبورگ، ارائه دهیم؛ این شهر یکی از شهرهای آلمان می‌باشد و به عنوان شهری دانشجویی شناخته شده است. نویس و تریر، این شهر سومین شهر قدیمی آلمان می‌باشد؛ به همین دلیل زندگی کردن در این شهر یا بازدید از آن می‌تواند، به خوبی تاریخ کشور آلمان را نشان دهد.

مساحت این شهر حدود ۱۴۷ کیلومترمربع  و جمعیت آن تقریباً ۲۶۹ هزار نفر می‌باشد. کیفیت زندگی در این شهر، بسیار رضایت بخش بوده و شرایط زندگی را برای ساکنان و دانشجویان بین‌المللی در آن آسان کرده است؛ از دلایل مختلف وجود کیفیت در این شهر می‌توان به، قدرت خرید بالای مردم، امنیت بالا، مراقبت‌های درمانی زیاد، وضعیت اقلیمی عالی و آلودگی کم هوا، اشاره کرد. هوای شهر آگسبورگ، در تابستان‌ها معتدل و در زمستان‌ها سرد و به همراه آسمان نیمه ابری می‌باشد؛ دمای این شهر در طول سال از منفی ۱۴ تا ۲۴ درجه سانتی گراد متغیر می‌باشد؛ و دمای کمتر از منفی ۱۲ و بیشتر از ۳۱ درجه سانتی‌گراد، زیاد در آنجا دیده نمی‌شود؛ و فصل گرم سال در این شهر از ۳۰ مه آغاز شده و تا ۸ سپتامبر ادامه دارد؛ متوسط دمای این کشور، ۲۰ درجه سانتیگراد می‌باشد؛ بهترین زمان برای بازدید کردن از این شهر، از اواخر ژوئن تا اواخر آگوست می‌باشد؛ زیرا دمای هوا در این زمان بین ۱۸ تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد متغیر است.

هزینه سالانه زندگی در آگسبورگ، بدون در نظر گرفتن اجاره‌مسکن حدود ۸۱۴ یورو می‌باشد؛ اجاره خانه در این شهر و برای آپارتمان‌های یک خوابه که در مرکز شهر واقع می‌باشند، چیزی حدود ۷۵۰ یورو و برای آپارتمانی یک خوابه که در مرکز شهر نباشد و خارج مرکز شهر باشد، ۵۱۰ یورو می‌باشد. قیمت خرید هر متر مکعب خانه در این در این شهر، بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو می‌باشد.

آشنایی با دانشگاه آگسبورگ

این دانشگاه دارای ۷ دانشکده بوده و در سال ۱۹۷۰ میلادی در شهر آگسبورگ تاسیس گشته است؛ در این دانشگاه، دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های متفاوت تدریس می‌شود. در ۱۲ ژوئیه ۱۹۶۶ بود که پارلمان ایالت بایرن تصمیم گرفت، یک دانشگاه علوم انسانی و اقتصاد در این ایالت تاسیس نماید؛ در فوریه ۱۹۶۹ گروه دوستداران دانشگاه در ایالت تاسیس شد؛ لوئیز پریدون که استاد دانشگاه مونیخ بود، برای اجرا کردن طرح دانشگاه در مه ۱۹۶۹ مورد تایید مردم در آمد؛ و در دسامبر ۱۹۶۹ قانون اساسی دانشگاه آگسبورگ با دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد و حقوق را تایید نمود. در سال ۱۹۷۰، این قانون به اجرا در آمد و پریدون، به عنوان اولین رئیس دانشگاه انتخاب گشت.

رنکینگ دانشگاه آگسبورگ و دانشکده‌های موجود در آن

دانشگاه آگسبورگ آلمان، دارای رتبه ۶۰ در بین تمامی دانشگاه‌های آلمان، رتبه ۷۸۱ در میان تمام دانشگاه‌های جهان و رتبه ۴۲۱ در سیستم رتبه بندی آموزشی تایمز را دارد.

دانشکده‌های موجود در این دانشگاه به عبارت اند از: دانشکده الهیات کاتولیک، دانشکده بازرگانی و اقتصاد، دانشکده حقوق، دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی، دانشکده زبان شناسی و تاریخ، دانشکده علوم طبیعی ریاضی و مهندسی مواد و دانشکده علوم کاربردی کامپیمدارک مورد نیاز و شرایط زبان مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه آگسبورگ

مدارک لازم برای اخذ پذیرش، مدارک دوره متوسطه، گواهی آزمون ACT و STA و اثبات داشتن مهارت زبان آلمانی در سطح B1 می‌باشد. افرادی که متقاضی پذیرش در این دانشگاه می‌باشند و زبان مادری آن‌ها غیر از انگلیسی می‌باشد؛ باید یکی از مهارت‌های گفته شده در ادامه را داشته باشد؛ قبولی در آزمون تافل  اگر مبتنی بر دفترچه باشند با نمره ۵۵۰، تافل مبتنی بر اینترنت با نمره ۸۰؛ قبولی در آزمون آیلتس با حداقل نمره ۵؛ آزمون SAT، با دارا بودن حداقل نمره ۵۷۰ ، آسمون ACT با داشتن حداقل نمره ۲۲ در بخش انگلیسی و خواندن آن.

اگر فردی نمره آیلتس یا تافل آن کمتر از حد گفته شده باشد؛ می‌تواند پس از گذراندن یکی از مهارت‌هایی که در ادامه گفته می‌شود، پذیرش را در دانشگاه آگسبورگ، بگیرد این موارد شامل: تمام کردن موفقیت آمیز دوره سطح تسلط زبان در موسسه جهانی زبان، برنامه زبان انگلیسی، گواهی ELS 112 و دریافت کردن حداقل نمره ذکر شده در آزمون‌های آیلتس و یا تافل، که در بالا گفته شد.وتر می‌باشد.

همچنین بخوانید: دانشگاه‌های مطرح آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی

رشته های مقطع کارشناسی و سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای قبولی در هر رشته

مطالعات انگلیسی و آمریکایی، که سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای آن B2می‌باشد؛ زبان و ادبیات فرانسه، که سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای آن‌ها B2 می‌باشد؛ زبان و ادبیات ایتالیایی، که سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای آن B2 می‌باشد؛ زبان و ادبیات اسپانیایی، که سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای آن B2 می‌باشد؛ زبان شناسی میان فرهنگی کاربردی،  سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای آن C1 می‌باشد؛ آموزش هنر، سطح زبان مورد نیاز برای آن C1 می‌باشد؛ ادبیات تطبیقی، سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای آن C1می‌باشد؛ علوم آموزشی، که سطح زبان موردنیاز برای آن C1 می‌باشد.

تاریخ فرهنگ اروپایی، که سطح زبان مورد نیاز برای رشته C1 می‌باشد؛ زبان آلمانی،سطح زبان مورد نیاز برای این رشته C1 می‌باشد؛ تاریخ، سطح زبان مورد نیاز برای رشته C1می‌باشد؛ تاریخ و هنر و تاریخ و فرهنگ، سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای C1 است؛ ارتباطات و رسانه، سطح زبان مورد نیاز برای آن C1 می‌باشد؛ فلسفه، سطح زبان مورد نیاز برای آن C1 است؛ دبیری، زبان مورد نیاز برای آن C1 می‌باشد؛ موسیقی، سطح زبان مورد نیاز برای رشته نیز B2 می‌باشد؛ ریاضیات کسب و کار و مهندسی علم و مواد، سطح زبان مورد نیاز برای این دو رشته B2 می‌باشد؛ رشته ریاضیات و فیزیک، زبان آلمانی مورد نیاز برای هر دو رشته B2 می‌باشد؛

رشته‌های کسب و کار و مهندسی سیستم‌های اطلاعاتی و کسب و کار، زبان آلمانی مورد نیاز برای هردو این رشته‌ها C1 می‌باشد؛ رشته‌های علوم کامپیوتر و علوم کامپیوتر در مهندسی، سطح زبان مورد نیاز برای رشته‌ها C1 می‌باشد؛ رشته‌های اقتصاد، جغرافیا و ژئوانفورماتیک، سطح زبان مورد نیاز برای هر سه این رشته‌ها C1 است؛ رشته‌های مدیریت کسب و کار جهانی، مهندسی صنایع، مطالعات کسب و کار و علوم پزشکی، رشته‌هایی می‌باشند که سطح زبان مورد نیاز برای آن‌ها C1 می‌باشد.

رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد و سطح زبان آلمانی مورد نیاز برای قبولی در هر رشته

رشته‌های زبان و ادبیات آلمانی و ادبیات بین‌المللی، سطح زبان مورد نیاز آن‌ها C2 می‌باشد؛ رشته مطالعات انگلیسی آمریکایی که سطح زبان مورد نیاز آن B1 می‌باشد؛ رشته‌های  فرهنگ اروپایی و ارتباطات، اخلاقیات متون فرهنگی، تحقیقات میان رشته‌ای در زمینه دبیری، موسیقی و آموزش کنسرت، الهیات، زبان‌شناسی میان فرهنگی کاربردی، نیاز به داشتن سطح زبان B2 می‌باشد؛ رشته‌های علوم آموزشی با تمرکز بر تنوع آموزش، اخلاقیات محیطی، فرهنگی اروپایی ارتباطات، مطالعات تاریخی، تاریخ و هنر و تاریخ و فرهنگ، مطالعات اروپایی میان رشته‌ای، ارتباطات و رسانه، موسیقی درمانی، مطالعات آمریکای شمالی، دانش فلسفه، مطالعات نزاع سیاسی و اجتماعی، نیاز به داشتن تسلط بر سطح زبانی C1 می‌باشد.

رشته موسیقی، علم و مواد، مهندسی نرم‌افزار، نیاز به داشتن سطح زبان B1 است؛ رشته‌های مدیریت کسب و کار، ریاضیات کسب و کار، اقتصاد و سیاست عمومی، مدیریت فرانسوی آلمانی، مدیریت کسب و کار جهانی، ریاضیات و فیزیک، نیاز به داشتن سطح زبان آلمانی B2 می‌باشند؛ رشته اکولوژی جهانی، نیاز به سطح زبان A1 و آنالیز ریاضیات، نیاز به سطح زبان آلمانی A2 دارد؛ رشته‌های کسب و کار و مهندسی سیستم‌های اطلاعاتی، علوم محیط و اقلیم، علوم کامپیوتری، اطلاعات کامپیوتری و چندرسانه‌ای، علوم کامپیوتر در مهندسی جغرافیایی، ژئوانفورماتیک، مهندسی صنایع  و مطالعات حقوق و کسب و کار، نیاز به داشتن سطح زبان آلمانی C1 می‌باشد.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه آگسبورگ

دانشگاه آگسبورگ، برنامه‌های بسیار خاصی برای بورسیه تحصیلی دانشجویان ورودی سال اول، در نظر گرفته است؛ بورسیه‌ها عبارتند از:

بورسیه تحصیلی Early Auggie: در این دانشگاه مبلغ بورس حدود ۱۰۰۰ یورو می‌باشد.

بورسیه تحصیلی Regents: این بورسیه متعلق به دانشجویان ممتاز سال اول، که پیشرفت تحصیلی زیادی داشته باشند می‌باشد؛ مبلغ بورسیه چیزی بین ۱۳ الی ۲۰ هزار یورو، در سال می‌باشد، که بر اساس آزمون‌های ملی و معدل دبیرستان دانشجو، متغیر است.

بورسیه تحصیلی میراث آگسبورگ: این بورسیه، متعلق به کسانی ست که فرزند، یا همسر یکی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه و یا خواهر برادر یکی از دانشجویان باشد. مبلغ این بورسیه حداقل ۱۳ هزار یورو در سال، که پس از وارد شدن به دانشگاه به دانشجو پرداخت می‌شود.

بورسیه تحصیلی ACAP: این بورسیه متعلق به دانشجویان سال اولی می‌باشد، که با نمرات عالی از دبیرستان فارغ التحصیل شده و مبلغ این بورسیه ۱۳ هزار یورو در سال، برای دانشجو در نظر گرفته شده است.

بورسیه تحصیلی هنرهای زیبا: برای دانشجویانی که در زمینه‌های بازیگری، موسیقی، هنرهای تجسمی و تئاتر، موفق به ورود شده اند و قصد فعالیت در دانشگاه را دارند؛ تعلق گرفته و مبلغ بورسیه اعطایی سالانه، ۳ هزار یورو می‌باشد.

بورسیه افتخارات: این بورسیه متعلق به دانشجویانی که در GPA نمره بالاتر از ۳.۵ و در ACT بالاتر از ۲۷ را کسب کنند، اهدا می‌شود. اگر دانشجویان بتوانند دو هفته بعد از پذیرفته شدن، از طریق مصاحبه و رقابت‌های علمی، توانایی‌های خود را نشان بدهد؛ مبلغ ۲۲ هزار یورو به صورت سالانه به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

بورس تحصیلی رئیس جمهور: این بورس به ۱۰ نفر از دانشجویان سال اولی، که توانایی علمی استثنایی دارند؛ که توانایی آن‌ها از طریق مصاحبه نهایی شناسایی می‌شود، داده می‌شود؛ مبلغ این بورسیه ۳۰ هزار یورو در سال است.

بورسیه تحصیلی promise Grant: این بورسیه برای دانشجویانی است که، تحقیقات در سطح ملی و بین‌المللی دارند؛ و به دانشجویانی که از تمکن مالی برخوردار نیستند داده می‌شود؛ هزینه این بورس ۱۳ هزار یورو بوده که در مدت ۳ الی ۴ سال به آن‌ها اهدا می‌شود.

بورسیه تحصیلی کامل ریاست جمهور: این بورسیه سالانه فقط به دو دانشجو داده شده، که یکی از دانشجویان از میان کسانی که کمک هزینه تحصیلی هنرهای زیبا را دریافت می‌کنند و نفر دوم از میان کسانی‌ست که، واجد شرایط بورس افتخارات باشند؛ انتخاب دانشجویان مورد نظر، از طریق مصاحبه و گزینش انجام می‌گیرد. و به ازای مبلغ بورس، شهریه دانشجویان انتخاب شده از طرف ریاست جمهوری به صورت کامل پرداخت می‌شود.

مسکن و خوابگاه‌های دانشگاه آگسبورگ

این دانشگاه، ۶ تالار مسکونی برای اقامت دادن دانشجویان بنا کرده است؛ این تالارها دارای اتاق‌های یک نفره با امکاناتی مانند: آشپزخانه، سرویس بهداشتی و کاملا مبله می‌باشد، که نرخ اجاره ماهیانه هر یک از این اتاق ها متغیر بین ۲۶۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه است. بخش دوم خوابگاه‌های خصوصی می‌باشد، که در فاصله کمی از دانشگاه‌ قرار گرفته؛ و تمام اتاق‌های این خوابگاه، مبله بوده و مجهز به تجهیزاتی مانند: حمام، آشپزخانه و… می‌باشد؛ هزینه اجاره ماهیانه هر یک از این اتاق‌ها، متغیر بین ۲۱۰ الی ۳۶۰ یورو در ماه است.

جمع بندی

شهر آگسبورگ، یکی از شهرهای قدیمی آلمان بوده و دانشگاه آگسبورگ، یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های آلمان می‌باشد؛ به این دلیل که این دانشگاه ترکیبی از خلاقیت و مدرنیته بوده و محیطی جذاب را برای دانشجویان غیر بومی را به ارمغان آورده است. در این مقاله قصد داشتیم که شما را با دانشگاه آگسبورگ آشنا کنیم و همین علت در رابطه با شهر آگسبورگ، رنکینگ دانشگاه، دانشکده‌های موجود در آن، همچنین رشته‌های موجود در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، بوسیه‌های تحصیلی این دانشگاه و وضعیت مسکن و خوابگاه های دانشگاه بحث کردیم.

از اینکه تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید، از شما سپاسگزاریم؛ امیدواریم که این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.

اشتراک گذاری این پروژه: