دانشگاه صنعتی برانشوایگ

دانشگاه صنعتی برانشوایگ آلمان ( آلمانی Technische Universität Braunschweig ) که به طور مختصر Braunschweig TU نامیده می شود در سال 1745 میلادی تاسیس شده است و قدیمی ترین دانشگاه فنی مهندسی کشور آلمان است. این دانشگاه همچنین عضو TU9 است که یک انجمن متشکل از 9 دانشگاه برتر کشور آلمان در زمینه رشته های فنی مهندسی و فناوری است.

معرفی دانشگاه صنعتی برانشوایگ

دانشگاه صنعتی برانشوایگ آلمان

در این مطلب به معرفی دانشگاه صنعتی برانشوایگ آلمان (Technical University of Braunschweig) برای دوستداران تحصیل در آلمان پرداخته است. لطفا تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید. دانشجویان و دانش آموزان عزیزی که علاقمند به تحصیل در آلمان هستند نیازمند دانستن اطلاعاتی درباره شرایط بهترین دانشگاه های آلمان هستند تا بتوانند تصمیم بهتری برای تحصیل در آلمان برای خود اتخاذ کنند. موسسه یگانه سفیران دانش در یک سلسله مطلب به معرفی دانشگاههای آلمان پرداخته است.

اطلاعات دانشگاه صنعتی برانشوایگ آلمان

نام کامل دانشگاه: Technical University of Braunschweig یا Technische Universität Braunschweig

نوع دانشگاه :  دولتی

سال تاسیس :  1745میلادی

تعداد دانشجو :     حدود 20000  نفر

درصد دانشجویان خارجی:  12درصد

تعداد استاد : حدود 2000  نفر

وبسایت:   www.tu-Braunschweig.de

محدودیت جنسیتی : ندارد

شهر : برانشوایگ

گروه های تحصیلی  دانشگاه برانشوایگ  آلمان

دانشکده ها و گروه های تحصیلی دانشگاه فنی مهندسی برانشوایگ به شرح زیر است :

 • گروه ریاضیات
 • گروه علوم کامپیوتر
 • وزارت بازرگانی و اقتصاد
 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده معماری، مهندسی عمران و علوم محیطی
 • گروه معماری
 • گروه مهندسی عمران و علوم محیطی
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی برق، فناوری اطلاعات، فیزیک
 • دانشکده علوم انسانی و علوم تربیتی

پژوهش در دانشگاه برانشوایگ

دانشگاه صنعتی برانشوایگ آلمان پژوهش خود را در چهار حوزه اصلی متمرکز می کند :

شهر آینده ( شهر هوشمند) ، نانو ، انرژی ، درمان .

شهر آینده

دانشمندان دانشگاه صنعتی برانشوایگ آلمان در حال توسعه مفاهیم برای شهرهای هوشمند است . هدف این است که راه حل هایی را برای شهرهای هوشمند کارآمد و سازگار با محیط زیست طبیعی و اجتماعی بدست آید .

نانو

پژوهش و تحقیقات در مقیاس نانو نیز یکی دیگر از موضوعات چهارگانه پژوهش در دانشگاه صنعتی برانشوایگ آلمان است.

انرژی

تحقیقات در اشکال گوناگون انرژی، مدیریت ترافیک که مستقیما بر هدر رفت انرژی ارتباط دارد، فناوری های هوا فضا ، انرژی های تجدید پذیر و … از موضوعات مورد پژوهش و تحقیق در دانشگاه صنعتی برانشوایگ آلمان در مورد انرژی است.

پزشکی و درمان

مرکز بیوانرژی  برانشوایگ (BRICS) علوم طبیعی، مهندسی و فناوری اطلاعات زیستی ، تحقیقات عفونی و استراتژی های ضد میکروب های عفونی ، میکروارگانیسم ها ، پزشکی دارویی و … از موضوعات مورد پژوهش و تحقیق در دانشگاه برانشوایگ در مورد پزشکی و درمان است.

مراکز تحقیقاتی

علاوه بر زمینه های اصلی تحقیق، پژوهش توسط چندین انجمن تحقیقاتی بین رشته ای و بین اداری انجام می شود که در مراکز تحقیقاتی زیر مدیریت می شوند : ul

کارخانه آزمایشگاه باتری (BLB) li

این مرکز یک پلت فرم تحقیق بین رشته ای برای توسعه فرایندهای تولید باتری های مدرن تر است.

مرکز بیوانفورماتیک سیستم های بی سیم برانشوایگ   li

آزمایشگاه جدید نانو مواد و تجزیه و تحلیل (LENA)li  

مرکز تحقیقات خودرو   li  

مرکز تحقیقات هواشناسی li  

مرکز مهندسی داروسازی (PVZ)

 

رتبه بندی دانشگاه صنعتی برانشوایگ

 1. رتبه در کشور :     38
 2. رتبه جهانی از دید UNIPAGE :  497
 3. رتبه از دید QS : 528
 4. رتبه از دید Webometrics  :  737

معرفی شهر برانشوایگ آلمان

 

معرفی شهر برانشوایگ آلمان

شهر برانشوایگ آلمان یک شهر با جمعیت حدود 700 هزار نفر در ایالت زاکسن کشور آلمان است. این شهر در قرون وسطی یک مرکز قدرتمند و تاثیر گذار در تجارت کشور آلمان بوده است. امروزه شهر برانشوایگ دومین شهر بزرگ در ایالت زاکسن و مرکز مهم تحقیقات و توسعه علمی این ایالت است.

شهر برانشوایگ آلمان، شهری با بارندگی نسبتا زیاد دسته بندی شده است. بارش باران در فصل های مختلف سال متفاوت است و میانگیم بارندگی سالانه حدود 700 میلیمتر است. در برخی سالها بارندگی بیش از 150 روز در سال ادامه دارد. متوسط دمای سالیانه برای شهر برانشوایگ حدود 8 درجه در سال است که این شهر را به شهری نسبتا سرد تبدیل می کند. گرمترین ماه در شهر برانشوایگ جولای است با میانگین 64 درجه فارنهایت ( 18 درجه سانتی گراد ) و سرد ترین ماه نیز ژانویه است با میانگین دمای 32 درجه فارنهایت ( صفر درجه سانتی گراد ). میانگین بارندگی سالانه در شهر برانشوایگ حدود 700 میلی متر در سال است، بیشترین بارش در ماه جون با میانگین 76 میلی متر است و کمترین بارش نیز در ماه ژانویه اس با میانگین 45 میلی متر.

حمل و نقل در شهر برانشوایگ

مرکز شهر براونشویگ عمدتا یک منطقه پیاده روی بدون ماشین است و تردد ماشین آلات نقلیه در این منطقه ممنوع است .

جاده :

دو اتوبان اصلی (A2) و (A39 ) وظیفه اصلی حمل و نقل جاده ایی شهر برانشوایگ را به عهده دارد . جاده های شهر به طور کلی گسترده است و پس از جنگ جهانی دوم ساخته شده است تا از حمایتی باشد بر تولید خودرو در آینده .

دوچرخه :

شهر برانشوایگ دارای یک سیستم گسترده دوچرخه سواری گسترده و مسیر های مخصوص برای این امر است . ایستگاه قطار برانشوایگ نیز دارای یک پارکینگ اختصاصی دوچرخه است .

قطار :

این شهر در بین خط آهن اصلی بین فرانکفورت و برلین قرار دارد . خدمات قطار های سریع السیر نیز در این ایستگاه قطار خدمات رسانی می کنند .

تراموا و اتوبوس :

شبکه تراموا در برانشوایگ در سال 1897 میلادی افتتاح شده است و به مرور گسترده تر شده است . شرکت Braunschweiger Verkehrs-AG که متعلق به شهرداری برانشوایگ است مالک خطوط تراموا و اتوبوس این شهر است که دارای 5 خط تراموا و چندین خط اتوبوس است .

علوم و تحقیقات :

دانشگاه صنعتی برانشوایگ آلمان مهم ترین دانشگاه شهر برانشوایگ است که دارای حدود 20 هزار دانشجو است و در سال 1745 تاسیس شد. دانشگاه برانشوایگ قدیمی ترین عضو TU9 است که یک انجمن متشکل از نه دانشگاه برتر با تمرکز بر مهندسی و فن آوری در آلمان است. غیر دانشگاه برانشوایگ موسسات تحقیقاتی دیگری مانند موسسه فریدریش لوفلر و مرکز تحقیقات کشاورزی فدرال را می توان نام برد.

 

اقتصاد :

شهر برانشوایگ آلمان یکی از مراکز پیشرو صنعتی سازی در آلمان بود. در اوایل قرن بیست صنعت کنسرو ، شکر و خدمات راه آهن اهمیت زیادی برای برانشوایگ داشتند.

در سال 2015، مجله خبری کسب و کار آلمانی Wirtschaftswoche ، برانشوایگ را به عنوان یکی از پرطرفدار ترین سایت های اقتصادی کشور آلمان نام برد، اما در نهایت شاخه های دیگر مانند صنعت خودرو نیز اهمیت یافتند. تولید کامیون و اتوبوس از عمده تولیدات خودوریی شهر برانشوایگ بود. امروز نیز کارخانه های فولکس واگن، زیمنس و بوش در شهر برانشوایگ دارای کارخانه هستند.

شهر برانشوایگ تولید کننده دو مدل پیانو  (Schimmel و Grotrian-Steinweg ) است که در جهان مطرح هستند.

مناطق دیدنی :

موزه هنر : این موزه قدیمی ترین موزه عمومی آلمان است که در سال 1754 تأسیس شده است .

موزه برانشوایگ (Braunschweigisches Landesmuseum) : که در سال 1891 تأسیس شد، مجموعه ای دائمی از آثار باستانی و تاریخی این شهر است.

موزه شهرداری برانشوایگ : این موزه که در سال 1861 تأسیس شد ، موزه ای برای هنر و تاریخ فرهنگی است که تاریخچه شهر برانشوایگ را نشان می دهد.

موزه تاریخ طبیعی کشور  : این موزه در سال 1754 تاسیس شده است.

مناظر اصلی

Burgplatz (میدان قلعه) : که شامل یک گروه از ساختمان های مهم تاریخی و فرهنگی است مانند کلیسای جامع و قلعه Dankwarderode.

 Altstadtmarkt : بازار قدیمی شهر برانشوایگ که بین قرن های 13 تا 15 در سبک گوتیک ساخته شده است.

بازار قدیمی شهر، توسط سالن شهر قدیمی شهر (که بین قرن های 13 و 15 در سبک گوتیک ساخته شده است) احاطه شده است و مارتینیکه (کلیسای سنت مارتین، از سال 1195)، با خانه های مهم تاریخی از جمله Gewandhaus (خانه سابق صنایع دستی که قبلا پیش از 1268 ساخته شده بود) و Stechinelli-Haus (ساخته شده در سال 1690) و چشمه ای از 1408.

کاخ ریچموند: این کاخ  بین سالهای 1768 و 1769 با باغ انگلیسی اطراف آن برای شاهزاده آگوستا از بریتانیا، همسر چارلز ویلیام فردیناند در برانشوایگ ساخته شد بود.

 

عزیزان و همراهان ارجمند، موسسه یگانه سفیران دانش در نظر دارد تا برای رفاه حال دانشجویان گرامی طرف قرار داد خود، تخفیفات ویژه‎ای را در قراردادهای دانشجویان اعمال نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با مشاورین موسسه اعزام دانشجو یگانه سفیران دانش تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این پروژه: