دانشگاه بایروت آلمان

دانشگاه بایروت آلمان یک دانشگاه تحقیقاتی در واقع در شهر بایرویت در ایالت بایروت کشور آلمان است. این دانشگاه در سال 1975 به عنوان یک دانشگاه با تمرکز بر همکاری بین المللی و بین رشته ای تاسیس شد. دانشگاه بایرویت در سال 2017 در رتبه بندی بهترین دانشگاه هایی قرار گرفت.

معرفی دانشگاه بایروت آلمان

دانشگاه بایروت آلمان

دانشگاه بایروت آلمان یک دانشگاه تحقیقاتی در واقع در شهر بایرویت در ایالت بایرن کشور آلمان است. این دانشگاه در سال 1975 به عنوان یک دانشگاه با تمرکز بر همکاری بین المللی و بین رشته ای تاسیس شد. دانشگاه بایروت آلمان بایرویت در سال 2017 در رتبه بندی بهترین دانشگاه هایی قرار گرفت که کمتر از 50 سال از تاسیس آن می گذرد. این دانشگاه چندین رشته بین رشته ای مانند فلسفه و اقتصاد، محیط زیست و تغییر اقلیم جهانی، مطالعات تئاتر و رسانه ها و اقتصاد سلامت ارائه می دهد. دانشگاه بایروت آلمان عضو شبکه نخبگان بایرن (Elitenetzwerk Bayern) است که  یک ائتلافی از دانشگاه های تحقیقاتی است که برنامه های فارغ التحصیلی و برنامه های دکترای بین المللی را ارائه می دهند.

در سالیان اخیر مشاهده گر سیر صعودی مهاجرت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان کشورمان به مقاصد مختلف در دنیا بوده ایم. در این میان قاره اروپا را می توان مهمترین و محبوب ترین مقصد برای متقاضیان تحصیل در خارج کشور دانست. دانشجویان و دانش آموزان عزیز ایرانی کشور های زیادی را به عنوان مقصد خود برای تحصیل در اروپا انتخاب می کنند اما در این میان کشور آلمان را می توان پرطرفدار ترین مقصد متقاضیان تحصیل در اروپا دانست. کشور آلمان، قطب اقتصادی و صنعتی اروپا که همواره رشد مثبت اقتصادی را در کشور خود داراست سالهاست که میزبان دانشجویان علاقمندی است که برای ادامه ادامه تحصیلات عالیه خود کشور آلمان را انتخاب کرده اند. این استقبال گسترده مردم به دلیل عوامل مختلفی است که از میان آنها می توان به تحصیل رایگان در المان ، شرایط اقتصادی خوب کشور آلمان ، سطح بالای دانشگاه های آلمان و … نام برد. تحصیل در آلمان و پای نهادن در دانشگاه های آلمان به منظور ادامه تحصیل ، رویای بسیاری از متقاضیان تحصیل در اروپا است.

دانشجویان و دانش آموزان عزیزی که علاقمند به تحصیل در آلمان هستند نیازمند دانستن اطلاعاتی درباره شرایط دانشگاه های آلمان هستند تا بتوانند تصمیم بهتری برای تحصیل در المان برای خود اتخاذ کنند. موسسه یگانه سفیران دانش در یک سلسله مطلب به معرفی دانشگاه های آلمان پرداخته است. در این مطلب به معرفی دانشگاه بایروت (university of bayreuth) برای دوستداران تحصیل در آلمان پرداخته شده است.

تحصیل در ایالت بایرن برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی در دانشگاه های دولتی کاملا رایگان است. البته برای رشته هایی که نیاز به کارآموزی دارند بدون در نظر گرفتن ملیت دانشجویان، می بایست حداکثر سه هزار یورو در سال شهریه پرداخت گردد. لازم به ذکر است دانشجویان برای خدمات دانشجویی و اجتماعی ملزم به پرداخت هزینه خواهند بود.

این شرایط فقط شامل دانشگاه های دولتی ایتالیا بوده و دانشجویان متقاضی تحصیل در آلمان برای دانشگاه های خصوصی ایالت بایرن می بایست شهریه دانشگاه را به طور کامل پرداخت کنند .

اطلاعات دانشگاه بایروت آلمان

نام کامل دانشگاه :  University of Bayreuth یا Universität Bayreuth (UBT)
نوع دانشگاه :  دولتی
سال تاسیس :  11975 میلادی
تعداد دانشجو :     حدود 13000  نفر
درصد دانشجویان خارجی: 7 درصد
تعداد استاد : حدود 1100  نفر
وبسایت:      www.uni-Bayreuth.de
محدودیت جنسیتی : ندارد
شهر : بایرویت

گروه های تحصیلی دانشگاه بایروت

دانشکده های دانشگاه بایروت آلمان به هفت دانشکده تقسیم می شوند که تمامی رشته های ارائه شده در این دانشگاه زیر مجموعه یکی از این هفت دانشکده است.

 • دانشکده ریاضیات، فیزیک و علوم کامپیوتر دانشگاه بایروت آلمان.
 • دانشکده زیست شناسی، شیمی و علوم زمین دانشگاه بایروت.
 • دانشکده قانون، تجارت و اقتصاد دانشگاه بایروت.
 • دانشکده زبان ها و ادبیات دانشگاه بایروت آلمان.
 • دانشکده مطالعات فرهنگی دانشگاه بایروت.
 • دانشکده علوم مهندسی دانشگاه بایروت.
 • دانشکده علوم زیستی: غذا، تغذیه و سلامتی دانشگاه بایروت آلمان.

 

خدمات ارائه شده توسط دانشگاه بایروت

 

خدمات ارائه شده توسط دانشگاه بایروت
خدمات کتابخانه : کتابخانه دانشگاه بایروت آلمان یک کتابخانه علمی مهم در منطقه است. این مرکز شامل حدود 2 میلیون کتاب و مجله و تقریبا همان تعداد کتاب الکترونیکی و مجلات آنلاین است و نه تنها برای دانشجویان و کارکنان بلکه برای کل شهروندان در دسترس است.

کتابخانه دانشگاه بایروت آلمان به بخش های زیر تقسیم می شود

کتابخانه مرکزی

کتابخانه مرکزی یکپارچه علوم اجتماعی (GW)

کتابخانه قانون و اقتصاد (RW)

کتابخانه زیست شناسی / شیمی (NW I)

کتابخانه ریاضیات / فیزیک / علوم رایانه / علوم مهندسی (NW II)

کتابخانه علوم زمین (GEO)

خدمات حرفه ایی دانشگاه بایروت

این دفتر برگزار کننده بسیاری از دوره ها و کارگاه های آموزشی است. علاوه بر این، این دفتر از طریق وبسایت Job Portal دانشگاه بایرویت به ارائه شغل های نیمه وقت ، شغل های دانشجویی ، دوره های کار آموزی و … می پردازد.

خدمات دانشجویی دانشگاه بایروت آلمان

 تمامی امور مربوط به دانشجویان بین المللی و همکاری های بین المللی در این مرکز مدیریت می گردند. همچنین دفتر بین المللی از دانشجویان و محققانی که علاقمند به رفتن به خارج کشور یا پیوستن به دانشگاه از خارج کشور هستند حمایت می کند.

خدمات مسکن دانشگاه بایروت

راهنمایی دانشجویان برای پیدا کردن محل اقامت از وظایف این مرکز است.

خدمات ICT  دانشجویان بایروت

مرکز خدمات فناوری اطلاعات دانشگاه بایروت آلمان از تحقیقات و آموزش این دانشگاه در تمام موضوعات مربوط به کامپیوتر پشتیبانی می کند. همچنین دسترسی به وا فای ، وسایل آموزشی چند رسانه ایی، کامپیوتر و … از دیگر خدمات این مرکز است.

امکانات ورزشی دانشگاه بایروت

دانشگاه بایروت آلمان مجموعه ای از فرصت ها را برای کمک به حفظ تعادل بدن و ذهن دانشجویان فراهم می کند. شما می توانید ورزش هایی مانند آیکیدو، بدمینتون، باله، بسکتبال، تیراندازی با کمان ، فوتبال، کاراته، کیک بوکسینگ، دوچرخه سواری، تنیس روی میز، یوگا، والیبال و … را در این مرکز دانشگاهی دنبال کنید. شهر بایروت برای فعالیت های ورزشی ایی مانند دوچرخه سواری، پیاده روی، کوهنوردی، قایقرانی و اسکی بسیار مناسب است.

پژوهش در دانشگاه بایروت ایالت بایرن

مانند اکثر دانشگاه‎های معتبر کشور آلمان دانشگاه بایروت آلمان نیز توجه و تمرکز زیادی را بر روی موضوعات پژوهشی گذاشته است. تحقیقات این دانشگاه با توجه به نیاز های ملی و فراملی کشور آلمان و همچنین نیازهای محلی و منطقه ایی تعیین می گردد.

تمرکز دانشگاه بایروت آلمان بر روی تحقیقات میان رشته ای است. امکانات و زیرساخت های پژوهشی آن یک محیط ایده آل برای کار علمی است و پژوهشی است. محققان خارجي بایرویت  را به عنوان يكي از جذاب ترين دانشگاه هاي آلمان به شمار می آورند.

اولویت های پژوهشی از بین رشته ای استراتژیک انتخاب می شود. این سبک پژوهش زمینه ساز ایجاد همکاری با دانشگاه ها و موسسات دیگر است و کمک های مالی نیز از اتحادیه اروپا برای پژوهش در این رشته ها اعطا می شود. تحقیق در بالاترین سطح انجام می شود و دانشمندان در فضایی مناسب به فعالیت می پردازند. بسیاری از دستاورد های علمی دانش دانشگاه بایروت آلمان حاصل همکاری های بین المللی با موسسات و دانشگاه های دیگر است.

موسسه پژوهشی مطالعات آمریکا
موسسه تحقیقات ژئوشیمی و ژئوفیزیک تجربی – BGI
موسسه تحقیقات ماکرو مولکولی بایرویت – BIMF
مرکز تحقیقات بیو ماکرو مولکول
مرکز مطالعات  محیط زیست بایرویت – BayCEER
مرکز تحقیقات مواد و مهندسی  BayMAT

رتبه بندی دانشگاه بایروت ایالت بایرن

رتبه در کشور :  32
رتبه جهانی از دید UNIPAGE :  441
رتبه از دید QS : 458
رتبه از دید Webometrics  :  480

معرفی شهر بایروت

شهر بایروت (Bayreuth ) یک شهر متوسط در شمال ایالت بایرن در کشور آلمان است. تاریخ دانان قدمت این شهر را حدود 900 سال تخمین زده اند. جمعیت این شهر حدود 150 هزار نفر است و یکی از شهر های دانشجویی کشور آلمان و دانشگاه بایروت آلمان محسوب می گردد.

حمل و نقل عمومی در شهر بایرویت توسط خطوط اتوبوس رانی انجام می گردد. شهر بایرویت همچنین دارای یک ایستگاه راه آهن ، مکان های مخصوص تردد دوچرخه و یک فرودگاه محلی است.

بایروت شهری است با آب و هوای معتدل و میزان بارندگی بالا  میانگین دمای سالانه در این شهر حدود 9 درجه سانتی گراد و میزان بارش سالیانه باران به طور میانگین 638 میلی متر در سال است. خشک ترین ماه فوریه است که میزان بارش در آن 37 میلی متر است. بیشترین میزان بارشن نیز با میانگین 74 میلی متر در جون رخ می دهد. گرم ترین ماه سال جولای است که متوسط میانگین دمای آن 17.6 درجه سانتی گراد است. ژانویه نیز با  متوسط دما -0.8 درجه سانتی گراد است سر ترین ماه سال است.

برخی از مکان های دیدنی شهر بایروت

 • موزه ماشین تحریر آلمانی با مجموعه ای از بیش از 400 ماشین تحریر
 • موزه باستان شناسی
 • موزه آتش نشانی
 • موزه ابزار و تجهیزات کشاورزی
 • موزه تاریخ طبیعی Lindenhof
 • موزه مدرسه دبیرستان ریچارد واگنر
 • موزه حمل و نقل Wedlich
 • موزه هنرهای معاصر

Eremitage  : این پارک بهترین و بزرگترین پارک در شهر بایرویت است که مساحت آن نزدیک به 50 هکتار است.

گورستان قدیمی : قدیمی ترین گورستان باقی مانده گورستان شهر (Stadtfriedhof) با تعداد زیادی از سنگ قبرهای معروف مردم است.

اشتراک گذاری این پروژه: