دانشگاه اشتوتگارت آلمان

دانشگاه اشتوتگارت آلمان (آلمانی : Universität Stuttgart) یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در اشتوتگارت ( ایالت بادن وورتمبرگ ) است. دانشگاه اشتوتگارت که یکی از بهترین دانشگاه های آلمان است در سال 1829 تاسیس شده است و به 10 دانشکده تقسیم می شود.

معرفی دانشگاه اشتوتگارت آلمان

دانشگاه اشتوتگارت آلمان

دانشگاه اشتوتگارت آلمان عضو TU9 است، یک انجمن متشکل از بزرگترین و قابل توجه ترین موسسات تکنولوژی آلمان است. این دانشگاه که در سال 2004 جشن 175 سالگی خود را برگزار کرد به دلیل به دلیل اهمیت فزاینده علوم فنی و آموزش در این زمینه تاسیس شد تا نیاز های روز افزون جامعه محلی و ملی را برای پرورش دانشجویان کارآمد برطرف کند . . از سال 1876 این دانشگاه به عنوان موسسه فناوری شناخته شد (Technische Hochschule Stuttgart ) و در سال 1900، حق اعطای درجه دکترا به رشته های فنی اعطا شد. در سال 1967 میلادی نیز نام دانشگاه به دانشگاه اشتوتگارت تغییر یافت. با این تغییر اسم،  ساختارهای جدیدی نظیر تاریخ علوم و فن آوری و علوم اجتماعی و تاریخ هنر و … به رشته های ارائه شده توسط این دانشگاه اضافه شد.

در سالیان اخیر مشاهده گر سیر صعودی مهاجرت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان کشورمان به مقاصد مختلف در دنیا بوده ایم . در این میان قاره اروپا را می توان مهمترین و محبوب ترین مقصد برای متقاضیان تحصیل در خارج کشور دانست. دانشجویان و دانش آموزان عزیز ایرانی کشور های زیادی را به عنوان مقصد خود برای تحصیل در اروپا انتخاب می کنند اما در این میان کشور آلمان را می توان پرطرفدار ترین مقصد متقاضیان تحصیل در اروپا دانست.

کشور آلمان، قطب اقتصادی و صنعتی اروپا که همواره رشد مثبت اقتصادی را در کشور خود داراست سالهاست که میزبان دانشجویان علاقمندی است که برای ادامه ادامه تحصیلات عالیه خود کشور آلمان را انتخاب کرده اند. این استقبال گسترده مردم به دلیل عوامل مختلفی است که از میان آنها می توان به تحصیل رایگان در المان ، شرایط اقتصادی خوب کشور آلمان ، سطح بالای دانشگاه های آلمان و … نام برد . تحصیل در آلمان و پای نهادن در دانشگاههای آلمان به منظور ادامه تحصیل ، رویای بسیاری از متقاضیان تحصیل در اروپا است.

دانشجویان و دانش آموزان عزیزی که علاقمند به تحصیل در آلمان هستند نیازمند دانستن اطلاعاتی درباره شرایط دانشگاه های آلمان هستند تا بتوانند تصمیم بهتری برای تحصیل برای خود اتخاذ کنند. موسسه یگانه سفیران دانش در یک سلسله مطلب به معرفی دانشگاههای آلمان پرداخته است. در این مطلب به معرفی دانشگاه اشتوتگارت آلمان برای دوستداران تحصیل در آلمان می پردازیم لطفا تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.

 

معرفی دانشگاه اشتوتگارت

اکثر رشته های فنی در دانشگاه اشتوتگارت آلمان در پردیس Vaihingen  ( حومه اشتوتگارت ) واقع شده اند در حالی که رشته های مرتبط با  علوم انسانی، علوم اجتماعی، معماری و موضوعات مشابه هنوز در محوطه مرکز شهر قرار دارند.

دانشگاه اشتوتگارت آلمان در وسط یک منطقه اقتصادی بسیار پویا با شهرت جهانی برای برتری در زمینه های تلفن همراه و فناوری اطلاعات، تولید، مهندسی فرآیند و همچنین علوم زیستی قرار دارد. این دانشگاه با بین المللی کردن طیف وسیعی از دوره های آموزشی خود تبدیل به یک دانشگاه کاملا بین المللی شده است که از اقصی نقاط دنیا پذیرای دانشجویان دوستدار تحصیل در آلمان است.

 

کشور آلمان دارای 16 ایالت است و به  صورت ایالتی ادره می شود .در کشورهایی که به صورت ایالتی هستند بدین صورت است که برخی ایالات قوانین خاص خود را دارند که ممکن است در  دیگر ایالت های کشور آلمان دیده نشود. در کشور آلمان تحصیل در کل برای دانشجویان رایگان است اما در برخی ایالات شرایط برای دانشجویان غیر اروپایی که برای تحصیل در آلمان به این کشور سفر می کنند متفاوت است و باید شهریه اندکی را به دانشگاه پرداخت کنند.

 

پرداخت شهریه در ایالت بادن وورتمبرگ کشور آلمان با ایالاتی که در بالا گفته شد کمی متفاوت است. در این ایالت دانشجویان اتحادیه اروپا از پرداخت شهریه معاف خواهند بود اما دانشجویانی که از خارج اتحادیه اروپا برای تحصیل در آلمان به ایالت بادن وورتمبرگ آمده اند می بایست به ازای هرترم 1500 یورو به عنوان شهریه دانشگاه پرداخت نمایند. در این ایالت دانشجویان اگه بخواهند پس از فارغ التحصیلی مجددا در رشته دیگری تحصیل نمایند می بایست بابت هر ترم 650 یورو شهریه به دانشگاه بپردازند.

 

مسئولان ایالت بادن وورتمبرگ معتقدتد با گرفتن شهریه از دانشجویان خارجی که درصد بالایی از دانشجویان این ایالت را تشکیل   می دهند باعث  افزایش درآمد های ایالت و جلوگیری از تحصیل ترک تحصیل دانشجویان خارجی خواهد شد.

 

دانشگاه اشتوتگارت آلمان

اطلاعات دانشگاه اشتوتگارت

نام کامل دانشگاه :  University of Stuttgart

نام آلمانی : Universität Stuttgart

نوع دانشگاه :  دولتی

سال تاسیس :  1829 میلادی

تعداد دانشجو :     حدود 30000 نفر

درصد دانشجویان خارجی: درصد

تعداد استاد : حدود 1100  نفر

وبسایت:        www.uni-Stuttgart.de

محدودیت جنسیتی : ندارد

شهر : اشتوتگارت

 

گروه‎های تحصیلی  دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت آلمان (Universität Stuttgart) به ده دانشکده تقسیم می شود که تمامی رشته های ارائه شده در این دانشگاه زیر مجوعه این ده دانشکده هستند و متقاضیان تحصیل در آلمان می توانند پس از اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان تحصیل خود را در این دانشکده ها شروع کنند.

 

دانشکده های دانشگاه اشتوتگارت

 • دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه اشتوتگارت.
 • دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه اشتوتگارت.
 • دانشکده شیمی دانشگاه اشتوتگارت.
 • دانشکده انرژی، فرایند و بیو تکنولوژی دانشگاه اشتوتگارت.
 • دانشکده علوم کامپیوتر، برق و فناوری اطلاعات دانشگاه اشتوتگارت.
 • دانشکده مهندسی هوا و فضا و ژئودزی دانشگاه اشتوتگارت.
 • دانشکده طراحی مهندسی، مهندسی تولید و مهندسی خودرو دانشگاه اشتوتگارت.
 • دانشکده ریاضی و فیزیک دانشگاه اشتوتگارت.
 • دانشکده علوم انسانی دانشگاه اشتوتگارت.
 • دانشکده مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه اشتوتگارت.

 

خدمات ارائه شده توسط  دانشگاه اشتوتگارت

خدمات کتابخانه دانشگاه اشتوتگارت

خدمات این کتابخانه عبارتند از استفاده از منایع الکترونیکی ، امانت اسناد ، بایگانی مجموعه های ویژه ، سالن مطالعه و … .

خدمات اینترنتی دانشگاه اشتوتگارت

دانشجویان دانشگاه اشتوتگارت می توانند از یک شبکه اینترنت بی سیم به نام eduroam” استفاده کنند . دستور العمل تنظیم شبکه در وب سایت دانشگاه مورد دسترس است.

دفتر بین المللی دانشگاه اشتوتگارت

دفتر بین المللی در پردیس Vaihingen همه برنامه ها، مشاوره، و رویدادهای را برای هماهنگی:

1 . دانشجویان ورودی و محققان خارج از کشور

2 . دانشجویان خروجی: دانشجویان دانشگاه اشتوتگارت علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور هستند

3 . پناهندگانی که می خواهند در دانشگاه اشتوتگارت تحصیل کنند

هماهنگ و مدیریت می نماید.

پژوهش در دانشگاه اشتوتگارت

همکاری بین علوم فنی، فیزیکی و علوم انسانی همیشه از مزایای دانشگاه اشتوتگارت بوده است. امروز، دانشگاه اشتوتگارت یک موسسه مدرن و پیشرفته است که طیف گسترده ای از موضوعات را ارائه می دهد و تمرکز اصی آن بر رشته های فنی و مهندسی است.

 

در دانشگاه اشتوتگارت دو گروه انجمن و موسسات تحقیقاتی وجود دارد ، گروه اول موسساتی هستند که مستقلا از طرف دانشگاه اشتوتگارت حمایت می شوند و گروه دیگر موسساتی هستند که علاوه بر حمایت از دانشگاه اشتوتگارت همکاران و شرکای خارجی نیز دارند . در این میان به دلیل تمرکز دانشگاه اشتوتگارت بر موضوعات فنی و مهندسی عمکاری با شرکت های صنعتی در موضعات پژوهشی و تحقیقاتی بسیار مهم و ضروری است.

 

سه دلیل مهم برای انجام تحقیقات در دانشگاه اشتوتگارت

 1. 1. تحقیقات میان رشته ای به عنوان اصل اساسی در نظر گرفته می شوند.

چشم انداز “سیستم های هوشمند برای یک جامعه پایدار” و ادغام بین رشته ای مهندسی، علوم طبیعی و علوم انسانی بر پایه رشته های تحقیقاتی سطح بالا همواره از بزرگترین نقاط قوت دانشگاه اشتوتگارت بوده است . رشته های جدید تحقیقاتی ایجاد می شوند تا پاسخی باشند برای سوالات جدید در جامعه امروز جهت حل مشکلات فزاینده جهانی .

 1. 2. دریافت بیشترین سرمایه خارجی :

دانشگاه اشتوتگارت با سرمایه گذاری خارجی نزدیک به 246 میلیون یورو در سال 2017 تنها به عنوان یکی از موفق ترین دانشگاه های آلمان از نظر بودجه های خارجی است . . با توجه به بودجه قابل ملاحظه، محققان در اشتوتگارت شرایط مطلوبی برای تحقیق و تدریس  دارند.

 1. امکانات پژوهشی برجسته :

دانشگاه اشتوتگارت دارای امکانات برجسته ایی مانند مرکز ابرکامپیوتر ، مرکز تحقیقات استراتوسفر (SOFIA) ، مرکز تحقیقات کوانتومی (ZaQuant) و تونل باد (تونل باد اشتوتگارت یکی از قوی ترین تاسیسات جهان در نوع خود است. این باعث می شود که بررسی ویژگی های آیرودینامیک و هوا شناسی وسایل نقلیه در سرعت های تا 265 کیلومتر در ساعت انجام شود.) است که برخی از این امکانات در نوع خود در کشور آلمان بهترین هستند.

 

رتبه بندی دانشگاه اشتوتگارت

رتبه در کشور :     14

رتبه جهانی از دید UNIPAGE :  220

رتبه از دید QS :  251

رتبه از دید Webometrics  :  270

معرفی شهر اشتوتگارت

شهر اشتوتگارت پایتخت و بزرگترین شهر ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان است.  اشتوتگارت یک شهر با تعداد زیادی از مهاجران است . در طبق بررسی های انجام شده 40  درصد از ساکنان اشتوتگارت و 64 درصد از جمعیت زیر پنج سال یا از مهاجران هستند و یا دارای ریشه غیر آلمانی هستند.

وسعت شهر اشتوتگارت حدود 207 کیلومتر مربع است و در ارتفاع 211 متری از سطح دریا قرار گرفته است . شهر اشتوتگارت دارای آب و هوایی اقلیمی است که مشابه آب و هوای بریتانیا و شمال فرانسه است . بارش حتی در کم بارش ترین اوقات سال هم قابل توجه است و میانگین بارش سالانه در شهر اشتوتگارت حدود 870 میلی متر در سال است که بیش از میانگین بارش کلی کشور آلمان است.

 

حتی در سرد ترین ماه ها هم دما به ندرت به زیر صفر درجه سانتی گراد می رسد . به طور متوسط اشتوتگارت هر سال 1807 ساعت از تابش آفتاب برخوردار است و میانگین دمای سالانه نیز حدود 9 درجه سانتی گراد است . سردترین ماه ژانویه با دمای متوسط ​​0 درجه سانتیگراد (32 درجه فارنهایت) است. گرم ترین ماه نیز جولای و آگوست است با میانگین دمای 20 درجه سانتی گراد.

 

از زمان قبل از میلاد، منطقه اشتوتگارت، یک منطقه مهم کشاورزی بوده و امروزه نیز به دلیل آب و هوای مناسب و خاگ حاصلخیر از مهم ترین شهر های کشور آلمان در زمینه کشاورزی است. اشتوتگارت که ششمین شهر بزرگ کشور آلمان به حساب می آید همواره جزو بیست شهر برتر اروپا از لحاظ تولید ناخالص داخلی قرار دارد . چندین شرکت بزرگ در اشتوتگارت مستقر هستند، از جمله پورشه، بوش، مرسدس بنز،دایملر و … .

 

اشتوتگارت همچنین یک بندر حمل و نقل است و دارای ششمین فرودگاه بزرگ در آلمان است. فرودگاه اشتوتگارت در 13 کیلومتری چنوب شهر قرار دارد و حدود 30 دقیقه با شهر فاصله دارد. فرودگاه اشتوتگارت تنها فرودگاه بین المللی آلمان با یک باند است. حمل و نقل عمومی شهر اشتوتگارت نیز از طریق یک شبکه اتوبوسرانی، تراموا و مترو مدیریت و هماهنگ می گردد. اشتوتگارت همچنین غیر از خطوط راه آهن کشوری ، خدمات ریلی بین المللی را به مقاصد  استراسبورگ، وین، زوریخ و پاریس ارائه می دهد.

عزیزان و همراهان ارجمند برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه اشتوتگارت آلمان و همچنین اخذ مشاوره رایگان در زمینه ادامه تحصیل در آلمان لطفا با مشاورین ارشد موسسه یگانه سفیران دانش تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این پروژه: