دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان

دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن نورنبرگ (آلمانی Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg ) که به طور مختصر FAU نامیده می شود یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر های ارلانگن و نورنبرگ کشور آلمان است . این دانشگاه که نزدیک به 37000 دانشجو از سرار دنیا و کشور آلمان دارد یکی از برترین دانشگاه های دولتی کشور آلمان به حساب می آید .

معرفی دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

دانشگاه ارلانگن

در سالیان اخیر شاهد سیر صعودی مهاجرت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان کشورمان به مقاصد مختلف در دنیا بوده ایم . در این میان قاره اروپا را می توان مهمترین و محبوب ترین مقصد برای متقاضیان تحصیل در خارج کشور دانست . دانشجویان و دانش آموزان عزیز ایرانی کشور های زیادی را به عنوان مقصد خود برای تحصیل در اروپا انتخاب می کنند اما در این میان کشور آلمان را می توان پرطرفدار ترین مقصد متقاضیان تحصیل در اروپا دانست . آلمان ، قطب اقتصادی و صنعتی اروپا که همواره رشد مثبت اقتصادی را در کشور خود داراست سالهاست که میزبان دانشجویان علاقمندی است که برای ادامه ادامه تحصیلات عالیه خود کشور آلمان را انتخاب کرده اند . این استقبال گسترده مردم به دلیل عوامل مختلفی است که از میان آنها می توان به تحصیل رایگان در المان ، شرایط اقتصادی خوب کشور آلمان ، سطح بالای دانشگاه های آلمان و … نام برد . تحصیل در آلمان و پای نهادن در دانشگاه های آلمان به منظور ادامه تحصیل ، رویای بسیاری از متقاضیان تحصیل در اروپا است .

دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن نورنبرگ (آلمانی Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg  ) که به طور مختصر FAU نامیده می شود یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر های ارلانگن و نورنبرگ کشور آلمان است. این دانشگاه که نزدیک به 37000 دانشجو از سرار دنیا و کشور آلمان دارد یکی از بهترین دانشگاه های دولتی کشور آلمان به حساب می آید.

دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان در سال 2006 و 2007 توسط توسط بنیاد پژوهشی آلمان به عنوان یکی از برندگان در ابتکارات پیشرفت تحصیلی دانشگاه های آلمان انتخاب شد.

همچنین این دانشگاه جزو شبکه مدیریت صنعتی برتر اروپا DFG  (Deutsche Forschungsgemeinschaft)است.

در رده بندی بهترین دانشگاه های آلمان در سال 2014 دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان گروه مهندسی و رشته فناوری و علوم کامپیوتر در رده دوم قرار گرفت.

این دانشگاه ابتدا در سال 1742 در بایروت  تاسیس شد و در سال 1743 میلادی به شهر ارلانگن منتقل شد. در سال 1961 کالج کسب و کار در نورنبرگ با دانشگاه ارلانگن ادغام شد. بنابر این این دانشگاه در هر دو شهر ارلانگن و نورنبرگ حضور فیزیکی دارد .

دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان اولین دانشگاه آلمانی است که یک مرکز  در شهر بوسان در جمهوری کره تشکیل داده است. این مرکز در سال 2009 پس از تایید وزارت آموزش و پرورش و علم و فناوری کره جنوبی تاسیس شد .

گاه شمار دانشگاه ارلانگن – نورنبرگ

1743: سال تاسیس دانشگاه ارلانگن نورنبرگ .

1769: اضافه شدن نام فردریش الکساندر به نام دانشگاه.

1824: اولین بیمارستان برای دانشگاه ساخته شد.

1920: دانشکده WiSo (مدیریت بازرگانی، اقتصاد و علوم اجتماعی) تاسیس شد.

1927: تاسیس دانشکده علوم جدید .

1961: دانشگاه ارلانگن با دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی نورنبرگ (تاسیس شده در سال 1919) ادغام می شود . نام دانشگاه اکنون دانشگاه فردریش-الکساندر ارلانگن-نورنبرگ است.

1966: دانشکده مهندسی تاسیس شد.

1993: دانشگاه فردریش ارلانگن – نورنبرگ 250 مین سالگرد تاسیس خود را جشن می گیرد.

1994: ایالت بایرن برای خرید 4،4 هکتار زمین در ارلانگن که قبلا متعلق به ارتش ایالات متحده بوده است اقدام می کند . این منطقه اکنون Campus Camp Röthelheim نامیده می شود.

2000: مرکز فن آوری باواریا-کالیفرنیا دفتر مرکزی خود را در دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ باز می کند.

2000: افتتاح مرکز تحقیقات در زیست شناسی مولکولی بالینی در ارلانگن.

2004: افتتاح ساختمان جدید در دانشکده مدیریت بازرگانی، اقتصاد و علوم اجتماعی در نورنبرگ.

دربارۀ کشور آلمان

کشور آلمان دارای 16 ایالت است و به  صورت ایالتی ادره می شود .در کشورهایی که به صورت ایالتی هستند بدین صورت است که برخی ایالات قوانین خاص خود را دارند که ممکن است در  دیگر ایالت های کشور آلمان دیده نشود. در کشور آلمان تحصیل در کل برای دانشجویان رایگان است اما در برخی ایالات شرایط برای دانشجویان غیر اروپایی که برای تحصیل در آلمان به این کشور سفر می کنند متفاوت است و باید شهریه اندکی را به دانشگاه پرداخت کنند. تحصیل در ایالت بایرن برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی در دانشگاه های دولتی کاملا رایگان است. البته برای رشته هایی که نیاز به کارآموزی دارند بدون در نظر گرفتن ملیت دانشجویان، می بایست حداکثر سه هزار یورو در سال شهریه پرداخت گردد. لازم به ذکر است دانشجویان برای خدمات دانشجویی و اجتماعی ملزم به پرداخت هزینه خواهند بود. این شرایط فقط شامل دانشگاه های دولتی ایتالیا بوده و دانشجویان متقاضی تحصیل در آلمان برای دانشگاه های خصوصی ایالت بایرن می بایست شهریه دانشگاه را به طور کامل پرداخت کنند.

اطلاعات مختصر دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

نام کامل دانشگاه :

نام انگلیسی : University of Erlangen-Nuremberg 

نام آلمانی :  Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg (FAU)

نوع دانشگاه :  دولتی

سال تاسیس :  1743 میلادی                                                      تعداد دانشجو :     حدود 37000  نفر

درصد دانشجویان خارجی: 9 درصد                                                         تعداد استاد : حدود  1000 نفر

وبسایت:      www.fau.de                                                                 محدودیت جنسیتی : ندارد

شهر : ارلانگن – نورنبرگ

 

گروه های تحصیلی  دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ آلمان دارای پنج دانشکده به شرح زیر است :

1 . دانشکده علوم انسانی، علوم اجتماعی و الهیات دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

2 . دانشکده تجارت، اقتصاد و حقوق دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

3 . دانشکده پزشکی دانشگاه ارلانگن نورنبرگ .

4 . دانشکده علوم دانشگاه ارلانگن نورنبرگ .

5 . دانشکده مهندسی دانشگاه ارلانگن نورنبرگ.

 

 

پژوهش در دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

 

خدمات ارائه شده توسط  دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

خدمات کتابخانه دانشگاه نورنبرگ :

کتابخانه دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ آلمان یک سیستم کتابخانه ایی برای کل دانشگاه فردریش الکساندر نورنبرگ است. این دانشگاه طیف وسیعی از کتاب ها ، مجله ها ، اسناد چاپی و الکترونیکی ، مجلات ، مقاله ها و … را در اختیار مخاطبان قرار می دهد . با داشتن حدود 5.5 میلیون جلد کتاب ، کتابخانه دانشگاه نورنبرنگ بزرگترین کتابخانه در ایالت بایرن به حساب می آید و که بخش اعظمی از آن در دسترس دانشجویان و افراد قرار دارد.

خدمات حرفه ایی دانشگاه ارلانگن- نورنبرگ آلمان

 حمایت از دانشجویان فارغ التحصیل ، مشاوره ، ارتباط با بازار کار و … از خدمات حرفه ایی دانشگاه ارلانگن نورنبرگ است.

خدمات مسکن دانشگاه ارلانگن- نورنبرگ آلمان :

خدمات دانشجویی Erlangen-Nürnberg آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی را با 3800 محل مسکونی در ارلانگن، نورنبرگ، هرتزن و برخی شهر های دیگر ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در آلمان به این شهر سفر می کنند قادر خواهند بود به این مرکز مراجعه کرده و برای اسکان خود مشاوره بگیرند.

خدمات دانشجویی دانشگاه ارلانگن نورنبرگ :

این مرکز طیف گسترده ایی از خدمات مشاوره ایی را برای حمایت از دانشجویان، فارغ التحصیلان و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه است . این سرویس تا یک یک سال پس از فارغ التحصیلی در دسترس است.

پژوهش در دانشگاه ارلانگن نورنبرگ (دانشگاه نورنبرگ)

دانشگاه ارلانگن- نورنبرگ آلمان در حال حاضر بر روی زمینه های تحقیقاتی زیر تمرکز دارد:

مهندسی مواد و فرآیندهای جدید، علوم زیستی و مهندسی پزشکی، فناوری انرژی و مکانیک، مدل سازی و شبیه سازی، اپتیک و فن آوری های نوری، فن آوری اطلاعات و ارتباطات، میکرو / نانو الکترونیک، انرژی، محیط زیست و آب و هوا.

هدف از ارتقای تحقیقات پیشرفته و تقویت آموزش عالی و تحقیقات در آلمان،  بهبود رقابت بین المللی خود و پرورش محققان برتر در دانشگاه ها است.

وظیفه مرکز تحقیقاتی EAM تمرکز بر جنبه های اساسی و کاربردی طراحی و ایجاد مواد جدید با کارایی بالا است. این بخشی از برنامه بنیاد پژوهشی آلمان است.

مرکز پیشرفته  دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان در فن آوری های پیشرفته نوری (SAOT) در سال 2006 تاسیس شد. تمرکز علمی شرکت SAOT بر روی اپتیک و تکنولوژی نوری است .  بودجه SAOT در حال حاضر هفت میلیون یورو است .

 

رتبه بندی دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

رتبه در کشور :     17

رتبه جهانی از دید UNIPAGE :   244

رتبه از دید QS : 293

رتبه از دید Webometrics  :   558

 

شهر ارلانگن آلمان

ارلانگن یک شهر در استان بایرن آلمان با جمعیت حدود 110 هزار نفر است. این شهر کوچکترین شهر ایالت بایرن آلمان محسوب می  شود. یکی از دلایل شهرت شهر ارلانگن وجود دانشگاه فردریش آلکساندر ارلانگن نورنبرگ است که جزو بهترین دانشگاه های کشور آلمان است و باعث گشته است که افراد زیادی از اقصی نقاط دنیا برای تحصیل در آلمان این شهر را انتخاب کنند.

 

این دانشگاه همزمان در دو شهر ارلانگن و نورنبرگ قرار دارد و دارای بیش از 37 هزار دانشجو است. ارلانگن در مقایسه با دیگر شهر های کشور آلمان  شهری نسبتا کم بارش است ( 650 میلی متر در سال ) و میانگین دمای سالانه آن حدود 5/8 درجه سانتی گراد بالای صفر است.

دوچرخه یک وسیله نقلیه معمول در شهر است زیرا در سال 1970 میلادی شهردار این شهر اقدام به ساخت خطوط مخصوص تردد دوچرخه در شهر ارلانگن کرد.

حمل و نقل عمومی شهر نیز از طریق اتوبوس هایی که با گاز طبیعی ( گاز سوز ) کار می کنند انجام می گردد و همین امر به کاهش CO2 و ذرات معلق در آسمان شهر کمک خواهد کرد . همچنین برنامه هایی برای استفاده از اتوبوس الکتریکی در شهر ارلانگن وجود دارد.

شهر نورنبرگ آلمان

شهر نورنبرگ دومین شهر بزرگ ایلت بایرن پس از مونیخ است. این شهر که جمعیت آن حدود 800 هزار نفر است در 170 کیلومتری شهر مونیخ ( بزرگترین شهر ایالت بایرن ) قرار دارد.

یکی از دلایل شهرت این شهر برگزاری دادگاه نورنبرگ است که پس از جنگ جهانی دوم برگزار شد و سران حزب نازی آلمان در آن محاکمه و محکوم شدند.

نورنبرگ دارای آب و هوای اقیانوسی است . دمای هوا در زمستان بین منفی 3 درجه تا 4 درجه سانتی گراد متغیر است و در تابستان ها نیز از 13 تا 25 درجه سانتی گراد در نوسان است.

نورنبرگ هنوز برای برخی افراد یاد آور شیرینی زنجفیلی سنتی (Lebkuchen)، سوسیس و اسباب بازی های دست ساز است . در قرن 19 این شهر قلب صنعتی بایرن بود و شرکت هایی مانند زیمنس در این شهر رشد کردند . نورنبرگ همچنان یک مرکز صنعتی مهم با موقعیت قوی در بازارهای اروپای مرکزی و شرقی است.

اقلام ساخته شده در منطقه عبارتند از تجهیزات الکتریکی، محصولات مکانیکی و نوری، وسایل نقلیه موتوری، نوشت افزار ، ماشین ها و لوازم اداری و مواد چاپی . شهر نورنبرگ همچنین در زمینه اتوماسیون، انرژی و تکنولوژی پزشکی قوی است .

زیمنس هنوز بزرگترین کارفرمای صنعتی در منطقه نورنبرگ است. حمل و نقل شهر نورنبرگ نیز از طریق جاده ، راه آهن و فرودگاه این شهر انجام می پذیرد . فرودگاه نورنبرگ پر تردد ترین فرودگاه ایالت بایرن و دهمین فرودگاه تردد در کشور آلمان است .

شبکه تراموا نورنبرگ که در سال 1881 میلادی افتتاح شد و در طول سالیان دراز به روز رسانی گشت وظیفه اصلی حمل و نقل عمومی شهر نورنبرگ را به عهده داره و در سال حدود 40 میلیون نفر را جابجا می کند.

عزیزان و همراهان ارجمند جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین اخذ مشاوره در رابطه با تحصیل در دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ آلمان می توانید از طریق روش های تماس ارائه شده در وب سایت با مشاورین موسسه یگانه سفیران دانش تماس حاصل فرمایید.

 

[kkstarratings]

اشتراک گذاری این پروژه: