ایران کشوری گسترده در زمینه پزشکی است. با افزایش تعداد دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته پزشکی هستند ، به این نتیجه رسیده اند که آلمان برای اکثر دانشجویان ایرانی انتخاب متداول است. آیا می دانستید که برخی از دانشگاه های برتر پزشکی مورد تایید MCI در آلمان هستند؟ سطح تحصیلات ارائه شده در دانشگاه های پزشکی در آلمان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و در معرض دید کاملی از دانشجویان ایرانی قرار می گیرد. یکی از دلایل اصلی اینکه چرا آلمان باید در بالای لیست شما برای تحصیل MBBS باشد ، این است که تعداد زیادی از دانشگاه های پزشکی در آلمان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی خود اختصاص می دهند. بنابراین قبل از اینکه به فکر انتخاب کشور دیگری برای انجام MBBS خود باشید ، اجازه دهید ما را با تجزیه و تحلیل عمیق چشم اندازهای تحصیل MBBS در آلمان آشنا کنیم.

چرا MBBS در آلمان؟

MBBS در آلمان اگر به دنبال مفاهیم تدریس نوآورانه ، دوره های جدید در زمینه علوم پزشکی جدید و دسترسی به یک جامعه پزشکی شبکه دار هستید ، انتخابی عالی است. به غیر از این مزایا ، آلمان مزایای مالی متعددی را در قالب شهریه تقریباً صفر ، مسافرت رایگان برای دانش آموزان ، اقامت ارزان و فرصت های کارآموزی با یک دستمزد خوب ارائه می دهد. همچنین اقامت در کشور پس از فارغ التحصیلی واقعاً راحت است. علاوه بر این ، درها را به روی کل اتحادیه اروپا باز می کند. در اینجا برخی از دلایل تحصیل در آلمان برای مدرک MBBS خود آورده شده است:

هزینه مناسب

آلمان به دلیل شهریه صفر شهرت جهانی دارد و MBBS در آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. میانگین هزینه تحصیل از پنج تا یازده هزار در سال متغیر است. علاوه بر این ، یک دانشجو می تواند به عنوان کارآموز کار کند و سالانه 20000 تا 30000 یورو حقوق دریافت کند. هزینه زندگی در این کشور نیز بسیار پایین است زیرا در اکثر دانشگاه ها محل اقامت ارزان در محوطه دانشگاه و خدمات مسافرتی رایگان برای دانشجویان فعال وجود دارد.

مشهور در جهان

دانشگاه های MBBS در آلمان از برترین دانشگاه های پزشکی جهان هستند. آنها به دلیل بهترین آموزش در کلاس ، تجهیزات مدرن و فضای پویا شهرت دارند. آنها توسط سازمان های مختلف مانند سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، شورای پزشکی ایران و سازمان ملل متحد (UNO) شناخته می شوند. آنها یادگیری عملی را با فناوری ها و شیوه های مدرن ارائه می دهند.

انعطاف پذیری اتحادیه اروپا: انجام MBBS در آلمان انعطاف پذیری بیشتری را ایجاد می کند زیرا چشم اندازهای شغلی را نه تنها در این کشور بلکه در کشورهای خواهر اتحادیه اروپا نیز باز می کند. از آنجا که آلمان بخشی از اتحادیه اروپا است ، یک پزشک فارغ التحصیل می تواند به راحتی در سراسر اتحادیه اروپا بدون هیچ محدودیتی حرکت کند.

تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از مزایای بزرگ تحصیل پزشکی در آلمان این واقعیت است که شخص لزوماً نیازی به دانستن زبان آلمانی ندارد. این دوره به دو زبان آلمانی و انگلیسی در دسترس است. لطفاً توجه داشته باشید که آزمون مهارت انگلیسی برای درخواست دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی اجباری است. تسلط به زبان آلمانی امتیاز اضافی است!

ظرفیت بالای پذیرش

MBBS در آلمان دارای تقاضای قابل توجهی در صنعت پزشکی است و تقاضا نیز با این واقعیت افزایش می یابد که مدرک MBBS آلمان در کشورهای خواهر اتحادیه اروپا نیز معتبر است. بنابراین ، فرصت های شغلی پس از تحصیل MBBS در آلمان بسیار زیاد است. یک دانشجو همچنین می تواند پس از اتمام مدرک خود برای مجوز کار اقدام کند.

مهلت پذیرش دوره های پزشکی در آلمان

برای مدارک پزشکی در آلمان ، میزان پذیرش با دانشگاه های دیگر متفاوت است. به طور کلی ، اکثر مدارس پزشکی در آلمان طی دو مرحله پذیرش می کنند:

15 ژوئیه برای ترم زمستانی آینده

15 ژانویه برای ترم تابستانی آینده

توجه: اطمینان حاصل کنید که درخواست خود را در اسرع وقت شروع می کنید و برای آن باید در وب سایت دانشگاه چک کنید تا اعلان های مربوط به پذیرش را بررسی کنید.