دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن Hochschule Esslingen یک دانشگاه دولتی علوم کاربردی در Esslingen am Neckar،و  یکی از برترین دانشگاه‌های علوم کاربردی آلمان می‌باشد. آلمان است. این دانشگاه دارای ۱۱ دانشکده است که ۲۵ رشته کارشناسی و ۱۲ رشته کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. تمرکز دانشگاه علوم کاربردی بر مهندسی ، مدیریت ، علوم اجتماعی و بهداشت و علوم پرستاری است.. تاریخچه‌ی شروع به کار این دانشگاه به قرن ۱۹ برمی‌گردد، یعنی زمانی که در سال ۱۸۶۸ دانشکده‌ی مهندسی مکانیک  در دانشکده سلطنتی ساخت‌وتولید در شهر اشتوتگارت تاسیس شد.

در سال ۱۸۶۸ ، یک بخش برای آموزش مهندسان مکانیک در اشتوتگارت در مدرسه ساخت و ساز رویال وورتمبرگ ایجاد شد. به سرعت، تقاضا برای این برنامه به قدری زیاد شد که مدرسه اشتوتگارت تصمیم گرفت به اسلینگن گسترش یابد. توسعه صنعتی در اسلینگن ، خصوصاً در زمینه مهندسی ، بسیار پیشرفته بود. در سالهای بعد ، طیف آموزش گسترش یافت ، این مدرسه در سال ۱۹۳۸ ، به دانشکده مهندسی دولت در اسلینگن تغییر نام یافت و در سال ۱۹۷۱ ، به عنوان دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن ، مدیریت علوم فنی و مهندسی کامپیوتر را به برنامه های موجود خود افزود.

در سال ۱۹۹۸، با هدف رفع نیازهای صنعت، دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن اولین دوره‌ی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی خود را برای مدیریت بین‌المللی صنعت به زبان انگلیسی آغاز کرد. دوره‌ی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی اسلینگن یکی از اولین دوره‌هایی بود که به صورت بین‌المللی و به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های دولتی آلمان برگزار می‌شد.

در حال حاضر، دانشکده تحصیلات تکمیلی در اسلینگن سه برنامه‌ی آموزشی برای مقطع کارشناسی ارشد برگزار می‌کند که کاملا به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن که به عنوان یکی از بهترین و بزرگترین موسسات علوم کاربردی در ایالت بادن-وورتمبرگ فعالیت می‌کند، توانسته است ارتباطات خوبی با سازمان‌های منطقه و سطح جهان برقرار کند. این دانشگاه سه پردیس دارد و به آنها افتخار می‌کند .

در اول اکتبر ۲۰۰۶ ، دو دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن – فناوری و مددکاری اجتماعی ادغام شدند و اکنون یک نهاد واحد هستند. دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن یا Hochschule Esslingen به زبان آلمانی سود زیادی از همکاری های ایجاد شده توسط این ادغام کسب می کند.  شما می توانید برای دریافت مشاوره تحصیل در آلمان با کارشناسان خبره مجموعه تماس حاصل فرمایید.

روش آموزش دانشگاه اسلینگن آلمان

تحصیل در دانشگاه اسلینگن آلمان Esslingen

روش آموزش دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن پیشرفته بوده و براساس مدل دو ستونی (ستون اول تحلیل اقتصاد- ستون دوم تحلیل مال) می‌باشد. این دانشگاه یک موسسه‌ی آموزش پیشرفته دارد که کار آن برگزاری و سازماندهی برنامه‌های آموزشی پیشرفته مانند دوره‌های فشرده‌ی قبل از شروع تحصیل برای آمادگی دانشجویان، دوره‌های تابستانه یا برگزاری کنفرانس‌ها و سمینارهای شرکتی می‌باشد. کارکنان این موسسه مسئولیت اصلی طراحی محتوای دوره‌ها را برعهده دارند. برنامه‌ی دوره‌های آموزشی گواهینامه‌دار و همچنین دوره‌های پاره وقت، در دفتر آموزش پیشرفته چیده می‌شوند. دوره‌های موجود با توجه به تخصص دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن در گرایشات مدیریت، مهندسی، پرستاری و علوم اجتماعی می‌باشند. دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن با همکاری شرکای مشهور خود، پروژه‌های تحقیقاتی به روز متعددی را در حوزه‌ی جامعه و اقتصاد انجام می‌دهد. این موسسه تحقیق در مورد چهار رسته‌ی اختصاصی را در اولویت خود قرار داده است که اغلب توسط تیم‌های رشته‌های مختلف از موسسات و دانشکده‌های متفاوت انجام می‌شود. دفتر بین‌المللی دانشگاه، دوره‌هایی را به ۱۱ زبان مختلف برگزار می‌کند و به دانشجو فرصتی برای شرکت کردن در آزمون‌های تعیین منصب شغلی داده می‌شود. شرکت در کلیه‌ی دوره‌های آموزشی زبان در طول ترم‌ها برای کارمندان و دانشجویان دانشگاه به صورت آزاد و رایگان می‌باشد.

برنامه های آموزشی دانشگاه اسلینگن آلمان

این دانشگاه دارای برنامه های منسجمی در زمینه های مدیریت بازرگانی ، مهندسی مکانیک و برق ، فناوری اطلاعات و مهندسی با مطالعات بازرگانی است. این دانشگاه با اقتصاد محلی همکاری نزدیک دارد و با شرکتهایی مانند دایملر ، پورشه ، بوش ، فستو ، ابرسپاچر مشارکت دارد.  و سه دوره های مهندسی برق ، مهندسی دقیق ، مخابرات ، گرمایش و تهویه را ارائه می داد. این موسسه ۱۱ دانشکده دارد که ۲۸ دوره‌ی آموزشی کارشناسی و ۱۴ دوره‌ی تحصیلات تکمیلی در رشته‌های مختلفی برگزار اما بیشتر روی رشته های زیر تمرکز کرده است .

 • علوم طبیعی
 • مدیریت
 • مهندسی خودرو
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی اسلینگن
 • علوم پایه
 • فناوری اطلاعات
 • مهندسی مکانیک
 • مکاترونیک و مهندسی برق
 • مددکاری اجتماعی ، مراقبت های بهداشتی و علوم پرستاری
 • خدمات ساختمان ، مهندسی انرژی و محیط زیست
 • مدیریت مهندسی
 • مدیریت بازرگانی
 • مطالعات بازرگانی
 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • بهداشت
 • پرستاری
 • علوم اجتماعی

زبان آموزشی

در سال ۱۹۹۸ ، دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن ، با واکنش به خواسته های صنعت ، اولین برنامه کارشناسی ارشد انگلیسی زبان خود را با نام MBA در مدیریت صنعتی بین المللی آغاز کرد. Esslingen MBA یکی از پیشگامان برنامه های بین المللی انگلیسی زبان در دانشگاه های دولتی آلمان بود. اکنون دانشکده تحصیلات تکمیلی اسلینگن سه برنامه کارشناسی ارشد را به طور کامل به زبان انگلیسی اجرا و سازمان می دهد.

پردیس های دانشگاه

دانشگاه علمی کاربردی اسلینگن دارای سه پردیس است:

پردیس اصلی شهر در مرکز شهر اسلینگن واقع شده است، پردیس هیل‌تاپ  و پردیس گوپینگن  به ترتیب در خیابان‌های فلاندر  و رابرت-بوش  واقع شده‌اند. پردیس اصلی شهر در مرکز اسلینگن واقع شده است و ترکیبی از معماری مدرن نئو کلاسیک و آینده نگرانه است. از آنجا که مدرسه اصلی مهندسی در اسلینگن مستقیماً روبروی اصطبل های رویال سواری قرار داشت ، از دانشگاه شهر به عنوان “der Stall” اصطبل یاد می شود.

پردیس بالای تپه به آکروپولیس معروف است. بلوک عظیم بتونی مربوط به دهه ۱۹۶۰ بطور برجسته ای در تپه های شمالی شهر واقع شده است و چشم انداز خوبی از اسلینگن و کل دره نکار را فراهم می کند. با پیاده روی از بالای تپه تا محوطه دانشگاه مرکز شهر ، دانشجویان می توانند از قلعه قدیمی بازدید کنند و از مسیرهای سرپوشیده ای که در امتداد تاکستان های اسلینگن قرار دارد عبور کنند.

محوطه دانشگاه:

 • پردیس Flandernstraße
 • پردیس Hochschulzentrum) HZE)
 • پردیس شهر – اشتادمیت
 • پردیس گوپینگن

مدارک لازم برای  اخذ پذیرش

 • درخواست ثبت نام
 • اثبات دوره کارآموزی کامل شده قبل از تحصیل (در صورت نیاز به برنامه مدرک تحصیلی)
 • گواهینامه های بزرگتر شدن تحصیلات (اگر قبلاً در دانشگاه دیگری تحصیل کرده اید)
 • اثبات اجازه اقامت (فقط برای اتباع خارجی خارج از اتحادیه اروپا با صلاحیت ورود به دانشگاه خارجی)
 •  گواهی مدرک لیسانس فقط برای برنامه های کارشناسی ارشد:

ویزا

می توانید اطلاعات مربوط به ویزای مورد نیاز را مستقیماً از سفارت یا کنسولگری کشور مقصد خود کسب کنید. بعلاوه ، این امکان وجود دارد که آژانس های خصوصی سفارش دهند تا خرید ویزا را با پرداخت هزینه برای شما انجام دهند.

بیمه درمانی و سایر بیمه ها

لطفا توجه داشته باشید که برای اقامت در خارج از کشور کاملا به پوشش بیمه درمانی کافی احتیاج دارید. همچنین به یاد داشته باشید که بیمه اضافی را که ممکن است لازم باشد (مسافرت ، مسئولیت ، بیمه حوادث و غیره) تهیه کنید.

فارغ‌التحصیلان برجسته‌  دانشگاه اسلینگن آلمان

برخی از این افراد مشهور عبارتند از: ریچارد دراوز (سیاستمدار نازی آلمان)، لودویگ دور  (طراح کشتی)، (ورنر نیفر  (رئیس سابق مرسدس بنز، اینگو راست (سیاستمدار آلمانی) و هانس اریش سلانی  (طراح)