انتخاب یک کشور برای ادامه و تکمیل تحصیلات یکی از دغدغه هایی است که ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد . مهاجرت تحصیلی همان طور که مزایایی را دارا می باشد معایبی را نیز در بر خواهد داشت . اگر بخواهیم مهاجرت موفق و سازماندهی شده داشته باشیم باید برای بررسی کلیه شرایط را  برای انجام این کار بررسی کرده و به دقت بسنجیم . چرا که اگر شما درمورد کلیه قوانین و شرایط آگاهی کامل داشته باشید و آنها را با معیار های خود بسنجید می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و حتی این مساله به قدری مهم است که بر آینده شما تاثیر گذار خواهد بود . تحصیل در کشورهایی با سطح بالای علمی . قطعا آینده شغلی شما را نیز تضمین خواهد کرد لذا اگر فرزندان شما این تحصیلات را در مقطع دبیرستان یا پایین تر در این کشور ها آغاز کند علاوه بر بهره مندی از امکانات آموزشی پیش رفته و آشنایی با محیط جدید می توانند بعد از تکمیل تحصیلات در این کشور اقامت داشته و وارد بهترین دانشگاه ها نیز شوند . لذا با این مقاله همراه باشید تا با بهترین کشورها در زمینه تحصیلات و آموزش آشنا شوید .

شرایط تحصیل در کشور های منتخب

بدون شک متقاضیان تحصیل در مدارس کشورهای پیشرفتۀ اروپایی و آمریکایی این مساله را به خوبی درک کرده اند که با تحصیل در این مدارس  یک گام بلند برای رسیدن به اهداف  خود برداشته اند و با تصمیم برای ادامه تحصیل در این مدارس آینده روشنی را برای خود متصور شده اند. کسب تجربۀ تحصیل در مدرسه‌های معتبر بین المللی و استفاده از بهترین امکانات آموزشی و همچنین بهره مندی از شرایط مطلوب زندگی ، موجب شده است تا دانش آموزان بین المللی متقاضی تحصیل در دبیرستان‌های کشورهای پیش رفته اروپایی . امریکایی و کانادایی باشند. از همین رو مهاجرت تحصیلی و اینکه چگونه  بتوان بهترین کشور برای تحصیل در مقطع دبیرستان را انتخاب کرد به یکی از دغدغه‌های بسیار مهم افراد تبدیل شده است .

در میان تمام کشورهای پیشرفتۀ دنیا تنها تعدادی از آنها درخصوص تحصیل در مقطع دبیرستان و پذیرش دانش آموزان و فراهم آوردن شرایط بهتر برای دانش آموزان بین المللی فعالیت کرده و ممکن است شما نیز کم یا بیش در این رابطه شنیده باشید . یکی از این کشورها که در صدر این لیست قرار دارد انگلستان است . این کشور در تمام مقطع‌های تحصیلی، از مهد کودک تا مقاطع دانشگاهی، دانش آموزان و دانشجویان بین المللی را پذیرش می‌کند و متقاضی میتواند از مزایای تحصیلی که شهروندان این کشور از آن برخوردار هستند بهره جوید .

آلمان نیز یکی از کشورهای محبوب در زمینه تحصیل در مقطع دبیرستان می باشد. موسسه سفیران دانش یکی از برترین موسسات در زمینه تحصیل در آلمان و ارسال دانشجو و دانش آموز به این کشور می باشد. شما می توانید برای دریافت مشاوره تحصیلی در این خصوص با کارشناسان خبره مجموعه تماس حاصل فرمایید.

مزایای تحصیل در این کشورها

از طرفی بالا بودن استانداردهای زندگی در این کشور و کسب رتبۀ 5 در سراسر دنیا موجب شده است که توجه دانش آموزان زیادی برای ادامۀ تحصیل به این کشور جذب شود. دولت انگلستان با در نظر گرفتن بودجه‌های چشمگیر برای آموزش و پرورش و همچنین رشد سطح علمی این کشور برنامه های آموزشی کاملی را به دانش آموزان اختصاص داده است و در واقع می‌توان گفت که دولت این کشور  برای سطح دانش جامعه‌ خود  اهمیت زیادی قائل است. از این دست کشور ها که دارای مدارس معتبر بوده و پذیرای دانش آموزان بین المللی نیز می باشد می توان به کشورهایی نظیر آلمان . کانادا و اتریش اشاره کرد که سالانه تعداد بیشماری از متقاضیان تحصیل را در کشور خود می پذیرند . تمامی این کشورها قوانین مشابه در رابطه با تحصیلات دارند که یکی از این موارد تحصیلات برای تمامی دانش آموزان از سن 6 تا 16 سالگی اجباری می باشد .

تصمیم داریم در ابتدا شرایط مشترک این کشور ها در زمینه تحصیلات و مدارس این کشور ها را بررسی کنیم .

مدارس دولتی و خصوصی و شرایط  آنها

اولین موردی که باید بدان  اشاره کرد مدارس دولتی و خصوصی است که در همه این کشور ها وجود دارد و شرایط نسبتا یکسانی دارند . مدارس دولتی در همه این کشورها را رایگان است و همانطور که شهروندان این کشور می توانند فرزندان خود را در این مدارس ثبتنام کنند دانش آموزان بین الملی نیز می توانند با داشتن سابقه تحصیلی خوب . تسلط بر زبان کشور مقصد در یک سطح خوب  و همچنین در صورتی که والدین حضور نداشتند داشتن یک قیم به راحتی جذب این مدارس شوند .

در خصوص زبان نیز دو کشور انگلستان و کانادا شرایط بهتری دارند چرا که مدارس در این کشورا تدریس را به  زبان انگلیسی انجام میدهند . اما در دو کشور دیگر تنها در مدارس خصوصی امکان تدریس به زبان انگلیسی وجود دارد .

البته با ورود به این کشورها میتوانید وارد دوره های زبان شوید اما توصیه ما به شما این است که اینکار را نکنید چرا هزینه زیادی را بر دوش شما خواهد گذاشت. از دیگر شرایط پذیرش در مدارس دولتی شرط معدل است که برای ورود به دبیرستان‌های انگلستان داشتن حداقل معدل 14 نیاز است اما در کشوری چون آلمان باید معدل بالای 19 داشته باشید .

مدرسه های خصوصی نیز در این کشورها از تعداد بالایی برخوردار است که از نظر سطح کیفیتی با مدارس دولتی هیچ تفاوتی ندارد . چرا که همه مراکز آموزشی تحت نظر دولت هستند و باید استاندارد های تعیین شده را دارا باشند تا مجوز برای کار داشته باشند . مدارس خصوصی در تمامی کشور های یاد شده دانش آموزان بین المللی را پذیرش می کند و بهترین سطح علمی را برای آنها ارائه میدهد . شهریه این مدارس از 15000 تا 30000دلار در سال می باشد .

امتیازتی که بعد از تحصیل شامل حال شما خواهد شامل مواردی است که بیان خواهیم کرد .از جمله اینکه این کشور ها دارای دانشگاه هایی با رتبه بندی بالا در سطح جهان هستند که دانش آموزان با اتمام تحصیلات دبیرستان خود می توانند به راحتی وارد این دانشگاه ها شوند . در تکمیل همین روند این امکان برای شما وجود دارد تا اقامت این کشور ها را دریافت کرده و برای ویزای والدین خود نیز اقدام کنید . از طرفی بازار کار خوب و تورم پایین و اقتصاد قوی  این کشورها آینده شغلی شما را تضمین می کند.