آکادمی های هنر ، موسیقی و فیلم (به آلمانی: Kunsthochschule ، Musikhochschule و Filmhochschule) ) یکی از سه نوع موسسه آموزش عالی در آلمان (علاوه بر دانشگاه ها و دانشگاه های علمی کاربردی) است. همانطور که از نام این آکادمی ها پیداست ، آنها بر روی موضوعات مختلفی از هنرهای زیبا تمرکز دارند که می تواند شامل هنر ، موسیقی و فیلم ، اما همچنین بازیگری ، طراحی ، رقص و سایر زمینه های هنری باشد.

دانشجویان این آکادمی ها به جای اینکه به عنوان آکادمیک از طریق آموزش های علمی و پژوهشی آموزش ببینند ، حوزه هایی را برای پیشرفت به عنوان هنرمند فراهم می کنند. بنابراین یک برنامه تحصیلی در اینجا با اکثر برنامه های ارائه شده در سایر موسسات آموزش عالی در آلمان تفاوت قابل توجهی دارد: دانشجویان در تحقق پروژه های هنری خود از آزادی و پشتیبانی عملی برخوردار می شوند ، ممکن است توسط استادان خود آموزش های تک به تک را ببینند و دوره های ارائه شده تمرکز دارند در مورد حمایت از مهارتهای هنری عملی دانشجویان.

دانشجویانی که به دنبال تحصیلات علمی و نه هنری هستند ، بهتر است در یکی از انواع دیگر موسسات آموزش عالی در آلمان خدمت کنند. دانشگاه ها تئوری محور و تحقیق محور هستند. دانشجویان در اینجا آموزش های آکادمیک را می بینند که معمولاً با تحصیلات دانشگاهی مرتبط است: نظری و متمرکز بر روش های تحقیق علمی. از طرف دیگر ، دانشگاه های علمی کاربردی (به آلمانی:  (Fachhochschule / Hochschule für angewandte Wissenschaften برنامه های عمیق تر را ارائه می دهند. آنها از این نظر منحصر به فرد هستند که بر تحقیقات کاربردی و موضوعات متمرکز هستند و بنابراین برای دانشجویانی که به دنبال ترکیب نظریه و عمل هستند گزینه بسیار خوبی است.

اما اگر به همین سادگی و صریح باشد ، سیستم آموزش عالی آلمان نخواهد بود: حتی در آکادمی های هنر ، موسیقی و فیلم ، دانشجویان تا حدی فرصت پیگیری برنامه های مطالعات علمی در رابطه با هنر ، مانند هنر را پیدا می کنند. تاریخ یا موسیقی شناسی ، و در برخی از موسسات ، حتی مدرک دکترا. اما بیایید زیاد شما را خراب نکنیم ، زیرا ویژگی ها ، جزئیات و تغییرات این نوع موسسات آموزش عالی دقیقاً موضوع این مقاله است.

  • چرا تحصیل در هنرهای زیبا در آلمان گزینه ای است که قابل تأمل است.
  • ویژگی های آکادمی های هنرهای زیبا در آلمان.
  • چگونه می توان در یک برنامه هنرهای زیبا در آلمان پذیرش گرفت.
  • کدام مدرسه هنری در آلمان (برای شما) بهترین است.

دانشگاه در برابر آکادمی – تفاوت چیست؟

شاید از خود بپرسید که چرا ما از اصطلاح آکادمی برای توصیف این نوع دانشگاه استفاده می کنیم و از همه مهمتر – اگر این بدان معنی است که آکادمی ها به نوعی “کمتر” از دانشگاه ها هستند. خبر خوب اول: هیچ تفاوتی در کیفیت بین این نوع موسسات آموزش عالی و دو نوع دیگر وجود ندارد.

از لحاظ تاریخی ، نام های مختلف مفهوم متفاوتی دارند. Hochschule یا دانشگاه به این نوع آموزشها که متعلق به سیستم آموزش عالی هستند مراجعه می کند. بسیاری از موسساتی که این نام را دارند ، توانایی ادامه تحصیل در مقطع دکتری علمی را دارند. درجه. آکادمی یا آکادمی این واقعیت را نشان می دهد که آموزش های عملی هنری یا آموزش های حرفه ای برای هنرمندان ارائه می شود. با این حال ، این بدان معنا نیست که موسسات اینجا مدرک علمی یا حتی دکترا نیز ارائه نمی دهند. این نشان می دهد که تمایز بین آکادمی های هنر و دانشگاه ها (دیگر) امکان پذیر نیست.

واقعیت همه موسسات هنرهای زیبا این است که آنها جنبه های علمی- نظری و آموزش های عملی هنری را ترکیب می کنند. ما ترجیح دادیم اصطلاح آکادمی های هنر ، موسیقی یا فیلم را دنبال کنیم زیرا آنچه در این نوع موسسه منحصر به فرد است این است که مدارک عالی هنرهای زیبا را ارائه می دهد که به دانشجویان فرصت های زیادی برای کار عملی و هنری می دهد ، که متفاوت از دو نوع دانشگاه دیگر. در متون دیگر ، شما همچنین می توانید ترجمه هایی مانند کالج های هنر ، موسیقی و فیلم را پیدا کنید. برای کوتاه کردن این داستان طولانی: چه چیزی در یک نام وجود دارد؟

چرا باید در آلمان هنر بخوانیم؟

تحصیل در رشته های هنرهای زیبا در آلمان در بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوب است: شهرهایی مانند لایپزیگ ، کلن ، فرانکفورت ، مونیخ و برجسته ترین شهرهای برلین برای هنرمندان سراسر جهان بسیار جذاب و تقریباً مغناطیسی هستند. این درصدی از دانشجویان بین المللی نشان می دهد: در ترم زمستانی 2019/20 (یعنی قبل از محدودیت های سفر مربوط به همه گیری) ، یک سوم دانشجویان ثبت نام شده در این نوع موسسات آموزش عالی از خارج از آلمان بودند.

دانشجویان بین المللی که تصمیم به تحصیل هنرهای زیبا در آلمان می گیرند ، از یک فضای آزاد و خلاق در این نوع موسسات آموزش عالی برخوردار می شوند. از آنجا که آکادمی های هنرهای زیبا منحصراً به آموزش های هنری یا موضوعات مرتبط با هنر اختصاص یافته اند ، همسالان شما هنرمندان یا دانشجویان دیگری هستند که علاقه های زیادی به این هنر دارند. این امر تبادل بسیار خوبی را ایجاد می کند و امکان همکاری را فراهم می کند.

یکی دیگر از جنبه های مهم در مورد تحصیل هنر در آلمان این است که از نظر مالی امکان پذیر است. مهم نیست که شما به دنبال موسساتی هستید که بر روی هنر ، موسیقی ، رقص ، بازیگری یا طراحی تمرکز داشته باشند ، بسیاری از فرصت های دولتی و بنابراین عمومی در دسترس هستند. در آلمان ، تحصیل در دانشگاه های دولتی عمدتا رایگان است ، که این فرصت را برای شما فراهم می کند تا هنر را در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنید. به عنوان مثال در دانشگاه هنر مشهور برلین ، بزرگترین دانشگاه هنر اروپا جستجو کنید. فقط در زبان انگلیسی می توانید از بین چهار برنامه کاملا رایگان انتخاب کنید. اگر به زبان آلمانی صحبت می کنید ، می توانید در مجموع نزدیک به 70 برنامه تحصیلی را انتخاب کنید.

علاوه بر آموزش رایگان ، فرصت های ویژه ای برای دانشجویان بین المللی هنر فراهم شده است. به عنوان مثال ، دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند برای بورس تحصیلی DAAD در زمینه های هنرهای زیبا ، طراحی ، ارتباطات تصویری و فیلم اقدام کنند. در زمینه موسیقی؛ و در هنرهای نمایشی. علاوه بر این ، بورس های تحصیلی ویژه بورس تحصیلی و بورسیه های سازمان های دیگر مانند Hezekiah-Wardwell-Fellowship توسط بنیاد هومبولت برای موسیقی دانان و موسیقی شناسان اسپانیا وجود دارد. علاوه بر این ، می توانید بررسی کنید که آیا موسسه مورد علاقه شما کمک هزینه یا بودجه در دسترس دارد یا خیر ، برای مثال صفحات دانشگاه هنر برلین یا پیشنهادات انگلیسی زبان با بودجه را در آکادمی Barenboim-Said ببینید. علاوه بر این ، برنامه های بودجه و اقامت برای هنرمندان در دسترس است. فرصت های بودجه پروژه های هنری در آلمان در وب سایت صندوق هنرهای نمایشی و صندوق هنر ارائه شده است.

همچنین بخوانید:

تحصیل در آلمان

کدام مدرک در آکادمی های هنر ، موسیقی و فیلم ارائه می شود؟

به طور کلی رایج ترین فرمت های مدرک تحصیلی در آلمان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد است. در حالی که آنها به طور عمده در دو نوع دیگر از موسسات آموزش عالی در آلمان معرفی شدند ، مدارک تحصیلی ارائه شده در آکادمی های هنر ، موسیقی و فیلم کمی متفاوت است.

در بسیاری از مدارس هنرهای زیبا در آلمان ، مدارک خاص هنرهای زیبا ارائه می شود. یکی از آنها عنوان “Meisterschüler / in” است (ترجمه به دانشجوی ارشد ، اما با درجه کارشناسی ارشد متفاوت است). این دانش آموز به دانش آموزانی تعلق می گیرد که استعداد هنری خود را در به اصطلاح  Meisterklasseکه در آن توسط هنرمندان مشهور آموزش داده می شود ، کامل کنند. این عنوان بعد از اتمام دوره های تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد (در کل 5 سال) توسط دانشجویان قابل قبول است.