درباره موسسه یگانه سفیران دانش

موسسه اعزام دانشجو به کشور آلمان تحت نظارت مستقیم وزارت علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران

لوگو تحصیل در آلمان

چرا موسسه اعزام دانشجو یگانه سفیران دانش؟

موسسه اعزام دانشجو به آلمان

گرفتن پذیرش و تحصیل  در خارج از کشور نیازمند دانستن یک سری قواعد و روش هاست که بدون دانستن آن این امر امکان پذیر نخواهد بود . دانشجویان عزیز که علاقمند به تحصیل در اروپا ( تحصیل در ایتالیا ، تحصیل در آلمان و … ) هستند لایق بهترین دانشگاه ها و شرایط تحصیلی هستند. داشتن نقشه راه برای اخذ پذیرش و مهم تر از همه آشنایی با پیچیدگی ها و سختی های این کار از مهم ترین عوامل موفقیت در زمینه های پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خارج از کشور ایران است.

موسسه اعزام دانشجو به آلمان که موفق به اخذ جواز فعالیت از وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران شده است و تحت نظارت های دقیق این وزارت به فعالیت مشغول است و برای چند دوره پیاپی موفق به تمدید جواز فعالیت خویش شده است. تمدید مجوز فعالیت موسسات اعزام دانشجو امری بسیار سخت گیرانه است و با بررسی های بسیار توسط وزارت علوم جمهوری اسلامی ( سازمان امور دانشجویان ) انجام می گیرد و این تمدید چند باره ی مجوز فعالیت موسسه یگانه سفیران دانش جز با انجام بهترین کیفیت کار و موفقیت در به پایان رساندن پرونده ها انجام نمی شد.

آشنایی با تمام زوایای تاریک و پیچ و خم های این راه باعث کم شدن ریسک کار و جلوگیری از هدر رفت هزینه های بسیار بالا برای دانشجویان خواهد بود. چه بسا موسساتی که بدون داشتن دانش کافی وارد این حیطه شده و به دلیل عدم تسلط بر امر پذیرش ضرر های نه تنها مادی بلکه ضرر های معنوی و روحی زیادی را به متقاضیان وارد می کنند که با هزار امید و آرزو به هدف تحصیل در یک دانشگاه درجه یک پای در این وادی گذاشته اند . پس از چندی نیز این موسسات به دلیل عدم کفایت و صلاحیت کافی از این حرفه خارج می شوند.

داشتن سالها تجربه در زمینه های مختلف اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کشورهای ایتالیا و آلمان باعث شده است که موسسه اعزام دانشجو به آلمان به خاطر انجام بهترین خدمات پذیرش و ویزای تحصیلی از کشور ایتالیا و کشور آلمان مشهور باشد.

حیطه فعالیت موسسه یگانه سفیران دانش | موسسه اعزام دانشجو به آلمان دانش اعزام دانشجویان به کشور آلمان می باشد. موسسه یگانه سفیران دانش مفتخر است که تمامی خدمات خود را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت های ممکن برای دانشجویان عزیز ایرانی که متقاضی تحصیل در آلمان و تحصیل در ایتالیا هستند به انجام می رساند. موسسه یگانه سفیران دانش با داشتن کارشناس هایی کار آزموده و مجرب برای مشاوره های تخصصی رشته ها و مقاطع مختلف آماده خدمت رسانی به تمامی عزیزانی است که تمایل دارند برای ادامه تحصیل در آلمان اقدام نمایند.

خدمات موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش عبارت است از خدمات مشاوره ، خدمات اخذ پذیرش ، خدمات مشاوره ایی ویزای تحصیلی آلمان و … .

خدمات موسسه یگانه سفیران دانش شامل یک پکیج کامل از تمامی خدمات مورد نیاز برای اخد پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان است. دوستداران تحصیل در آلمان قادر خواهند بود تمامی نیازهای اطلاعاتی در مورد چگونگی تحصیل در این کشور پیشرفته و پهناور اروپایی را از طریق مشاوران متخصص موسسه اعزام دانشجو به آلمان برطرف نمایند. خدمات این موسسه شامل مشاوره های تخصصی ، اقدام برای اخذ پذیرش ، مشاوره های بورسیه های آلمان ، مشاوره های ویزا و سفارت آلمان و … می باشد که در این مطلب به توضیح هرکدام از این ها خواهیم پرداخت.

انواع خدمات موسسه یگانه سفیران دانش

دانشجوان عزیزی که قصد تحصیل در آلمان را دارند می توانند از مشاوره های مختلف موسسه یگانه سفیران دانش برای کسب اطلاعات بیش تر جهت تحصیل در آلمان استفاده کنند. این مشاوره ها شامل مشاوره حضوری، مشاوره های آنلاین ( در شبکه های اجتماعی مانند واتساپ ، تلگرام و … ) و مشاوره های تلفنی می باشد. موسسه یگانه سفیران دانش با افتخار اعلام می نماید که تمامی مشاوره های این گروه اعزامی در تمامی مراحل چه حضوری و چه غیر حضوری کاملا رایگان است و دانشجویان محترم ملزم به پرداخت هیچ گونه هزینه ایی بابت مشاوره ها نخواهند بود.
مرحله بعد از مشاوره، مرحله اقدام برای اخذ پذیرش است. این مرحله را می توان حساس ترین و مهم ترین بخش خدمات موسسه یگانه سفیران دانش دانش دانست. خوب انجام گرفتن این خدمات کلید راهیابی دانشجو به مرحله بعد که همان مراجعه به سفارت و اخذ ویزای تحصیلی است می باشد. این امر با بررسی های دقیق رزومه دانشجو و شرایط وی ( شرایط سنی، معدل، رزومه و … ) تحت نظارت خود دانشجو انجام می پذیرد تا بهترین نتیجه با توجه به شرایط دانشجو برای وی حصول گردد و پای به مرحله بعد اقدامات برای تحصیل در آلمان بگذارد.

دانشجویانی که مرحله مشاوره را پشت سر گذاشته اند و موفق به اخذ پذیرش گشته اند می بایست جهت گرفتن ویزای تحصیلی آلمان به سفارت آلمان در تهران مراجعه نمایند. کارشناسان مربوطه در موسسه یگانه سفیران دانش در امر ویزا و سفارت تمامی راهنمایی ها و مشاوره ها را برای مراجعه به سفارت را انجام داده و نیز مدارکی که دانشجو می بایست پس از ترجمه با خود به سفارت آلمان ببرد را به وی گوشزد و کنترل می نمایند.

بورسیه های تحصیلی در کشور آلمان غالبا برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می گردند. بورسیه های زیادی در کشور آلمان وجود دارند که با توجه به شرایط، رزومه و رشته و مقطع دانشجویان متفاوت هستند که موسسه یگانه سفیران دانش آنها را برای دانشجویان اقدام می‎کند. این بورسیه ها عبارتند از بورسیه DAAD ، بورسیه های اراسموس و بورسیه های تحصیلی که بسیاری از دانشگاه ها با شرایط خاص اقدام به پرداخت آن می نمایند. برای آشنایی با بورسیه های تحصیلی دانشگاه های آلمان می توانید با موسسه یگانه سفیران دانش ارتباط برقرار کرده و با مشاوران تخصصی این امر مشاوره نمایید.

انواع بورسیه های دولتی ، غیر دولتی و دانشگاهی کشور آلمان 3پس از پذیرش تحصیلی جهت تحصیل در آلمان، گرفتن بورسیه یکی از مواردی است که هر دانشجویی که به دنبال تحصیل در اروپا و علی الخصوص تحصیل در آلمان است. تحصیل در آلمان می تواند شامل بورسیه های تحصیلی دولتی، بورسیه های تحصیلی غیر دولتی  یا بورسیه های دانشگاهی باشد که موسسه یگانه سفیران دانش به آنها توجه ویژه ای دارد. این این بورسیه ها می توان به بورسیه  DAAD  (DAAD Scholarships  )، بورسیه اراسموس پلاس (Erasmus+ ) که جزو بورسیه های دولتی هستند اشاره کرد. همچنین بورسیه های کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان پسا دکتری موسسه اینشتین، بورس تحصیلی هنری هاینریش بول برای دانشجویان بین المللی، کمک های هزینه های پژوهشی هومبولت برای محققان دکترا، کمک هزینه تحصیلی  یا بورسیه تحصیلی Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS) ، بورس تحصیلیKurt Hansen، بورسیه بین المللی ماری کوری (IIF) برای کشور های در حال توسعه، بورس تحصیلی ماویستا  (MAWISTA)  که جزو بورسیه های غیر دانشگاه هستند اشاره کرد.

بورسیه های دانشگاهی کشور آلمان نیز شامل موارد زیر هستند

بورسیه تحصیلی دانشگاه بوخوم برای دانشجویان جنوب افریقا، کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان دکترا در دانشگاه فرانکفورت در رشته های امور مالی، حسابداری، ریاضیات و مدیریت بازرگانی، برنامه تحصیلی FRIAS Cofund برای محققان بین المللی در دانشگاه فرایبورگ، بورسیه دانشگاه هامبورگ برای دانشجویان کارشناسی ارشد، بورسیه های مختلف دانشگاه هایدلبرگ برای دانش آموزان بین المللی، بورسیه های بین المللی دانشگاه لایپزیگ آلمان برای رشته مدیریت، کمک هزینه های بین المللی دانشگاه هومبولت برلین برای پژوهش، بورسیه بین المللی دانشگاه لودویگ ماکسیملیانز و دانشگاه رگنسبورگ، بورسیه تحصیلی KAAD برای کشورهای در حال توسعه، بورسیه کوفی عنان  برای دانشجویان دکتری در کشور های در حال توسعه، بورسیه موسسه ماکس پلانک برای دانشجویان پست دکتری در رشته شیمی، بورس تحصیلی دانشگاه های اولم برای دانش آموزان بین المللی، بورس تحصیلی دانشگاه هامبورگ است که موسسه یگانه سفیران دانش آن را برای دانشجویان خود فراهم می آورد.

کشور آلمان بنا به شرایط خاص خود ( رایگان بودن تحصیل در آلمان ، موقعیت اقتصادی ممتاز در اروپا و جهان ، بورسیه های متنوع دانشگاهی و دولتی ، سطح بالای دانشگاه ها  ، تنوع اقلیم و … ) متقاضیان بسیاری برای تحصیل دارد. کشور آلمان دارای دانشگاه های بسیار معتبری است که نه تنها در سطح ملی و اروپایی بلکه در سطج جهانی نیز شناخته شده و معتبر هستند. موسسه یگانه سفیران دانش که تحت جواز وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران به فعالیت می پردازد سعی به اخذ از بهترین دانشگاه های کشور آلمان دارد. در لیست زیر اسامی 50 دانشگاه برتر جهت پذیرش تحصیلی آلمان و تحصیل در آلمان را مشاهده می فرمایید :1 . دانشگاه فنی مهندسی  مونیخ

2 . دانشگاه هایدلبرگ

3 . دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ

4 . دانشگاه  آلبرت لودویگ فرایبورگ

5 . دانشگاه جرج آگوست گوتینگن

6 . دانشگاه تکنولوژی کارلسروهه

7 . دانشگاه راینیش فردریش ویلهلمز بن

8 . دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن  

9 . دانشگاه گوته فرانکفورت

10 . دانشگاه راینیش وستفالیش تکنیک آخن

11 . دانشگاه  وستفالیش ویلهلمز مونستر

12 . دانشگاه هامبورگ

13 . دانشگاه فنی مهندسی درسدن

14 . دانشگاه اشتوتگارت

15 . دانشگاه فنی مهندسی برلین

16 . دانشگاه کلن

17 . دانشگاه فردریش آلکساندر ارلانگن نورنبرگ

18 . دانشگاه کریستین آلبرشت کیل

19 . دانشگاه یولیوس ماکسیمیلیانز وورزبورگ

20 . دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینز

21 . دانشگاه لایپزیگ

22 . دانشگاه آزاد برلین

23 . دانشگاه هومبولت برلین

24 . دانشگاه اولم

25 . دانشگاه فنی مهندسی دارمشتات

26 . دانشگاه فلیپس ماربورگ

27 . دانشگاه کونستانز یا کونستاتنتس  

28 . دانشگاه روهر بوخوم

29 . دانشگاه برمن

30 . دانشگاه گاتفرید ویلهلم لایبنیتز هانوفر 

31 . دانشگاه فردریش شیلر ینا

32 . دانشگاه بایرویت

33 . دانشگاه رگنسبورگ  

34 . دانشگاه دویسبورگ اسن

35 . دانشگاه هاینریش هاین دوسلدورف  

36 . دانشگاه مانهایم

37 . دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن

38 . دانشگاه فنی مهندسی  برانشوایگ

39 . دانشگاه بیله فلد

40 . دانشگاه ویتنبرگ  یا دانشگاه هاله ویتنبرگ

41 . دانشگاه روستوک

42 . دانشگاه فنی مهندسی دورتموند

43 . دانشگاه سارلند

44 . دانشگاه پزشکی هانوفر

45 . دانشکده مدیریت  اتو بسهایم

46 . دانشگاه پستدام

47 . دانشگاه تریر

48 . دانشگاه اتو ون گوئریک ماگدبورگ

49 . دانشگاه فنی مهندسی  شمنیتز

50 . دانشگاه  ارنست موریتز گرایفسوالد یا گریفسوالد

رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های کشور آلمان

موسسه یگانه سفیران دانش  رشته های مهندسی ریاضیات، علوم کامپیوتر ( گرایش های مختلف )، مهندسی مکانیک ( گرایش های مختلف )، طراحی خودرو، مهندسی معماری ( گرایش های مختلف )، مهندسی عمران ( گرایش های مختلف )، ژئو شیمی، شیمی، مهندسی برق، مهندسی برق و فناوری اطلاعات، اقتصاد ( گرایش های مختلف )، تجارت، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، فیزیک، حقوق ( گرایش های مختلف )، زیست شناسی، بیو تکنولوژی، زمین شناسی، تاریخ هنر، مطالعات باستانی ، شهر سازی ،مهندسی انرژی ( گرایش های مختلف )   ، محیط زیست ، مهندسی برق قدرت ، هوافضا ،  مهندسی تولید ، علوم اجتماعی ( گرایش های مختلف ) ، فلسفه ، روزنامه نگاری ،  باستان شناسی ، فیزیک و نجوم ،  بیوشیمی ،  علوم تربیتی ( گرایش های مختلف )  ، زبان شناسی ، جغرافیا ، نقشه کشی ، طراحی لباس ، طراحی مد ، طراحی ارتباطات ، تربیت بدنی ،  مدیریت بازرگانی ، مدیریت صنعتی ، مدیریت گردشگری ، رشته کانی شناسی ، دامپزشکی ، پرستاری، عکاسی ، نقاشی ، علوم رفتاری ( گرایش های مختلف ) ، کشاورزی  ( گرایش های مختلف ) ، مطالعات انگلیسی آمریکایی ، مطالعات فرهنگی ، توانبخشی را اقدام می کند.

چرا آلمان و موسسه یگانه سفیران دانش بهترین گزینه تحصیل برای دانشجویان است؟

پاسخ : تحصیل در آلمان رایگان است ، شرایط اقتصادی این کشور همواره رو به رشد است ، بورسیه های مختلف تحصیلی در این کشور ارائه می گردد و … . کشور آلمان در زمره بهترین کشور های دنیا از لحاظ رفاه اجتماعی و مدنی قرار دارد و یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان و دانش آموزان ایرانی به شمار می رود.

شرایط تحصیل و گرفتن پذیرش تحصیلی آلمان به چه صورت است؟

پاسخ : پاسخ این سوال بسیار گسترده و طولانیست. شما می توانید با مراجعه به بخش مربوطه در سایت که به توضیح شرایط تحصیل در آلمان پرداخته است پاسخ این سوال خود را بیابید.

آیا داشتن گرفتن زبان آلمانی برای سفارت آلمان و گرفتن ویزای تحصیلی آلمان الزامیست؟

پاسخ : داشتن مدرک زبان آلمانی B1 به بالا و یا مدرک زبان انگلیسی  ( آیلتس 6 به بالا ) برای تحصیل در آلمان و گرفتن ویزای تحصیلی آلمان الزامیست.

داشتن مدرک زبان برای تحصیل در آلمان به چه صورت است؟

پاسخ : تحصیل در آلمان برای مقطع کارشناسی فقط به زبان آلمانی امکان پذیر است و داشتن مدرک زبان B1  از الزامات است. در مقطع کارشناسی ارشد برای تحصیل در رشته های آلمانی زبان مدرک زبان آلمانی (B1) و برای تحصیل در رشته های انگلیسی زبان داشتن مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 6 به بالا) مورد نیاز است .برای مقطع دکتری نیز بسته به نوع زبان رشته مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی الزامیست.

دستمزد هر ساعت کار در کشور آلمان حدودا چقدر است؟

پاسخ : به طور معمول دستمزد کار در آلمان به صورت پایه و حداقلی حدود 10 الی 12 یورو به ازای هر ساعت است.

یک دانشجو در آلمان چند ساعت در هفته اجازه کار کردن خواهد داشت؟

پاسخ : معمولا تا سقف 20 ساعت در هفته.

آیا تحصیل در آلمان مستلزم پرداخت هزینه است؟

پاسخ : تحصیل در آلمان در همه مقاطع تحصیلی رایگان است. از سال 2014 میلادی به بعد تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان بدون پرداخت شهریه امکان پذیر شد. البته برخی ایالت ها نیز استثنا هایی برای دانشجویان خارجی دارند که جزییات آن را می توانید در قسمت مربوط به شهریه دانشگاه ها در ایالت های مختلف آلمان بخوانید.

البته دانستن این نکته خالی از لطف نیست که تحصیل فقط در دانشگاه های دولتی کشور آلمان رایگان است و دانشگاه های خصوصی دارای شهریه خواهند بود و موسسه یگانه سفیران دانش آن را با شما همراهان در میان خواهد گذاشت.

‌شرایط تحصیل در آلمان برای مقطع کارشناسی  ( لیسانس ) به چه شکل است؟

پاسخ : داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ( 12 سال تحصیلی ) و داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل B1  از الزامات پذیرش در این مقطع است . تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد صرفا به زبان آلمانی میسر است.

‌‌‌‌‌آیا تضمینی برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان وجود دارد؟

پاسخ : خیر ، سفارت آلمان بر اساس ضوابط خود اقدام به صدور ویزا می کند و هیچ فرد یا نهاد دیگری در این زمینه دارای اختیار نخواهد بود.

‌‌‌شرایط تحصیل در آلمان برای مقطع کارشناسی ارشد (فوق  لیسانس ) به چه شکل است؟

پاسخ : در این مقطع تحصیل هم به زبان انگلیسی و هم آلمانی میسر است. داشتن مدرک لیسانس و مدرک زبان انگلیسی ( برای رشته های انگلیسی زبان ) و زبان آلمانی ( برای رشته های آلمانی زبان ) الزامیست.

‌‌‌شرایط تحصیل در آلمان برای مقطع دکتری (PHD) به چه شکل است؟

پاسخ : داشتن مدرک فوق لیسانس ، داشتن مقاله و طرح تحقیقاتی ( پروپوزال ) و ارتباط گرفتن با یک استاد در آلمان برای گرفتن پذیرش از شرایط پذیرش دکتری در آلمان می باشد.

پس از از تحصیل در کشور آلمان  دانشجو تا چه مدتی می تواند در این کشور اقامت داشته باشد؟

پاسخ : دانشجویانی که برای تحصیل به آلمان سفر می کنند پس از مدت زمان تحصیل خود می توانند تا 18 ماه به دنبال کار باشند و پس از پیدا کردن شغل مناسب اقامت آنها تمدید می شود.

مدت زمان تحصیل در کشور آلمان چقدر است؟

پاسخ : تحصیل برای مقطع دکتری سه تا 5 سال ، دوره لیسانس 4 الی 5 سال ( بسته به سختی رشته ) و دوره فوق لیسانس نیز حدود 2 سال یا چهار ترم ‌

‌شروع سال تحصیلی در آلمان در چه تاریخی است؟

پاسخ : سپتامبر تا فوریه  و فوریه تا ژوئن.