مهمترین مشخصات دانشگاه هنر برلین کدام است و به چه دلیل باید مورد توجه دانشجویان قرار گیرد؟ در سالیان اخیر مشاهده گر سیر صعودی مهاجرت تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان کشورمان به مقاصد مختلف در دنیا بوده ایم. در این میان قاره اروپا را می توان مهمترین و محبوب ترین مقصد برای متقاضیان تحصیل در خارج کشور دانست. دانشجویان و دانش آموزان عزیز ایرانی کشور های زیادی را به عنوان مقصد خود برای تحصیل در اروپا انتخاب می کنند اما در این میان کشور آلمان را می توان پرطرفدار ترین مقصد متقاضیان تحصیل در اروپا دانست.

 

آلمان، قطب اقتصادی و صنعتی اروپا که همواره رشد مثبت اقتصادی را در کشور خود داراست سالهاست که میزبان دانشجویان علاقمندی است که برای ادامه ادامه تحصیلات عالیه خود کشور آلمان را انتخاب کرده اند . این استقبال گسترده مردم به دلیل عوامل مختلفی است که از میان آنها می توان به تحصیل رایگان در المان ، شرایط اقتصادی خوب کشور آلمان ، سطح بالای دانشگاه های آلمان و … نام برد . تحصیل در آلمان و پای نهادن در دانشگاه های آلمان به منظور ادامه تحصیل ، رویای بسیاری از متقاضیان تحصیل در اروپا است.

 

دانشجویان و دانش آموزان عزیزی که علاقمند به تحصیل در آلمان هستند نیازمند دانستن اطلاعاتی درباره شرایط دانشگاه های آلمان هستند تا بتوانند تصمیم بهتری برای تحصیل در المان برای خود اتخاذ کنند . موسسه یگانه سفیران دانش در یک سلسله مطلب به معرفی دانشگاه های آلمان پرداخته است . در این مطلب به معرفی دانشگاه هنر برلین برای دوستداران تحصیل در آلمان می پردازیم .

 

معرفی دانشگاه هنر برلین

معرفی دانشگاه هنر برلین

 

دانشگاه هنر برلین ( آلمانی Universität der Künste Berlin ) واقع در برلین آلمان، بزرگترین مدرسه هنر در اروپا است. این یک مدرسه هنر و طراحی عمومی و یکی از چهار دانشگاه تحقیقاتی ( دانشگاه هومبولت ، دانشگاه آزاد برلین ، دانشگاه فنی برلین ، دانشگاه هنر برلین ) در شهر برلین آلمان است که هر ساله دانشجویان زیادی پس از دریافت ویزای تحصیلی آلمان به این دانشگاه معتبر می پیوندند.

 

برلین دارای  گالری های متعدد هنری و یکی از جالب ترین و خلاقانه ترین آثار هنری خیابانی است . در واقع، امروز، برلین به عنوان یکی از پرطرفدارترین شهرها از نظر هنر معاصر، از جمله نقاشی، طراحی، موسیقی، تئاتر و مد، شناخته شده است . برلین مزایای زیادی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند، از جمله تحصیلات  در دانشگاه های عمومی بدون پرداخت شهریه ، تحصیل در طیف گسترده ای از دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی و زندگی در یک شهر مدرن اروپایی.

ویژگی های دانشگاه هنر برلین

دانشگاه هنر برلین به عنوان یکی از بزرگترین و متنوع ترین دانشگاه های هنر در سراسر جهان شناخته شده است. رشته های ارائه شده در این دانشگاه در زیر گروه هنرهای زیبا، معماری، رسانه ها و طراحی، موسیقی و هنرهای نمایشی هستند و حدود 4000 دانشجو نیز در این دانشگاه مشهور مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه هنر برلین حق داشتن مدارک تحصیلی و مدارک تحصیلی پس از دکترا را نیز دارد و یکی از چندین کالج هنری در آلمان است که دارای رتبه دانشگاهی کامل هستند. استادان برجسته و دانشجویان در تمام کالج های آن، و همچنین توسعه پایدار از مفاهیم آموزش، دانشگاه هنر برلین  را به عنوان استاندارد بالایی از آموزش های هنری و تئوری هنر رسانده اند.

در حوزه هنرهای تجسمی، دانشگاه به دلیل رقابت شدید که شامل انتخاب دانشجویان آن است، شناخته شده است و رشد متقاضیان در سراسر جهان به دلیل نقش مهم فعلی دانشگاه برلین در نوآوری فرهنگی در سراسر جهان است .

از مشهور ترین افرادی که در دانشگاه هنر برلین تحصیل کرده اند می توان به گونتر ویلهلم گراس شاعر، نمایشنامه نویس، نقاش، گرافیست، مجسمه ساز آلمانی و برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1999 میلادی اشاره کرد .

ویژگی های دانشگاه هنر برلین

کلاس های نظری همیشه با تجربه عملی یا پروژه ها ترکیب می شوند.

دانش آموزان تشویق می شوند که نظرات خود را آزادانه بیان کنند و موضوعات خود را برای پروژه ها انتخاب کنند.

دانش آموزان می توانند بحث های آزاد و رایگان با استادان داشته باشند و در هر زمان سوالات را بپرسند و مشاوره بگیرند.

 

چرا باید رشته هنر را در برلین بخوانید ؟

1 . برلین چندین موسسه هنری و دانشگاهی را داراست ( مانند دانشگاه هنر برلین ) که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد هنر را ارائه می دهند.

2 . دانشگاه ها ( مانند دانشگاه هنر برلین ) شامل امکانات مدرن هستند و دانش آموزان فرصت استفاده از آزمایشگاه های طراحی حرکتی، استودیوهای عکس و تلویزیون را دارا خواهند بود.

3 . برخی از برنامه های هنر و طراحی دوره شامل برنامه های تبادل دانشجو نیز هستند و به دانشجویان اجازه می دهد تا تجربه تحصیل در کشوری دیگری را نیز کسب کنند .

4 . علاوه بر این، برلین چندین رویداد هنری را برگزار می کند و چندین سازمان محلی  از هنرمندان حمایت می کنند .

 

اطلاعات دانشگاه  هنر برلین

نام کامل دانشگاه :    art university of berlin . آلمانی (Universität der Künste Berlin)

نوع دانشگاه :  دولتی

سال تاسیس : 1696 میلادی

تعداد دانشجو :  حدود 4000  حدود نفر

وبسایت:    www.udk-berlin.de

محدودیت جنسیتی : ندارد

شهر : برلین

 

پژوهش در دانشگاه هنر برلین

دانشگاه هنر  برلین به دلیل ماهیت خاص خود یک یک محیط پژوهشی منحصر به فرد برای اکتشاف علمی فراهم کند . دانشگاه هنر برلین انواع اولویت های علمی و پژوهشی را از طریق ایجاد پژوهشگاه های تحقیقاتی دائمی از قبیل آزمایشگاه تحقیق طراحی و نیز از طریق پروژه های درازمدت همکاری با سایر دانشگاه ها درجه بندی می شوند .

ویزای دانشجویی آلمان  ( ویزای تحصیلی آلمان ) :

دانش آموزانی که از اتحادیه اروپا برای تحصیل در آلمان اقدام می کنند نیازی به درخواست ویزای دانشجویی آلمان ( ویزای تحصیلی آلمان ) ندارند . از سوی دیگر، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید برای گرفتن ویزای دانشجویی آلمان (studentenvisum) درخواست کنند که در ابتدا برای مدت سه ماه صادر می شوند و پس از آن دوره ویزا در هنگام ورود افزایش می یابد .

معرفی شهر برلین آلمان

شهر برلین پایتخت و بزرگترین شهر کشور آلمان است . این شهر 30 هزار کیلومتر مربع جمعیت داشته و حدود 3.5 میلیون نفر جمعیت دارد . پس از جنگ جهانی دوم و اشغال آن توسط کشورهای پیروز، شهر تقسیم شد . این شهر به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد و دیوار مشهور برلین در وسط شهر قرار گرفت. قسمت غربی دست کشور های غربی و به خصوص آمریکا قرار گرفت و قسمت شرقی در اختیار شوروی سابق قرار رفت و کاملا حال و هوای کمونیستی به خود گرفت. در آن دوران بن تبدیل به پایتخت آلمان غربی شد و پس از فرو ریختن دیوار برلین این شهر دوباره به پایتخت آلمان تبدیل شد.

برلین یک شهر فرهنگی، سیاست، رسانه و علم جهانی است. اقتصاد آن مبتنی بر شرکت های فن آوری بالا و بخش خدمات است که گستره وسیعی از صنایع خلاق، امکانات تحقیقاتی، شرکت های رسانه ای و … را شامل می شود . صنایع مهم شامل فناوری اطلاعات، داروسازی، مهندسی پزشکی، بیوتکنولوژی، خودروسازی، الکترونیک و … می شوند. در سال 2018، تولید ناخالص داخلی برلین به 147 میلیارد یورو رسانده شده است که نسبت به سال قبل 3.1٪ افزایش یافته است.  برلین به عنوان یک مرکز قاره ای برای ترافیک هوایی و راه آهن عمل می کند و دارای یک شبکه حمل و نقل عمومی بسیار پیچیده است.

 

با توجه به موقعیت آن در دشت اروپا، برلین تحت تاثیر شرایط آب و هوایی فصلی معتدل قرار می گیرد. حدود یک سوم منطقه شهر از جنگل ها، پارک ها، باغ ها، رودخانه ها، کانال ها و دریاچه ها تشکیل شده است . زمستان های سرد و تابستان های نه چندان گرم و معتدل از دیگر خصوصیات آب و هوایی شهر برلین است .

 

چرا تحصیل در برلین انتخاب خوبی برای تحصیل در آلمان است ؟

بر اساس گزارش هافینگتون پست، برلین یکی از پرجمعیت ترین شهر های اروپا است که 4 دانشگاه معتبر و دانشگاه هنر برلین را نیز در خود جای داده است. برلین یکی از بزرگترین شهرهای دانشجویی در کشور آلمان و  مرکز اصلی مرکز فرهنگی و تجاری کشور است. بر اساس رتبه بندی QS ، برلین بهترین شهرهای دانشجویی در آلمان از نظر ارائه دانشگاه ها، خدمات دانشجویی بین المللی و فعالیت های اوقات فراغت انتخاب شد.

بعضی از دلایل اینکه دانشجویان بین المللی برلین را به عنوان محل تحصیل عالی رتبه بندی می کنند عبارتند از: 5

وجود بسیاری از آثار تاریخی در برلین .

بسیاری از رویدادهای محلی جالب مانند هفته مد برلین ، جشنواره جاز ، جشنواره نور و …

برلین در مقایسه با اکثر شهرهای آلمان، بسیار بین المللی و چند فرهنگی است، به همین علت زبان انگلیسی کاملا رایج است .

 

نمایشگاه هنر دانشگاه هنر برلین سالانه دانشگاه در چهار کالج خود (UdK Rundgang) درهای خود را به عموم باز می کند و یکی از مهمترین نمایشگاه های هنری در برلین را به دلیل طرح های جدیدی که هنرمندان جوان خود را برجسته می کند ، ارائه می دهد.

موسسه یگانه سفیران دانش  با مجوز رسمی از وزارت علوم و فن آوری جمهوری اسلامی ایران یکی از معتبرترین موسسات اعزام دانشجو به آلمان و ایتالیا است که با سابقه درخشان در طی سالیان متمادی به کار خود ادامه داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ارشد موسسه تماس حاصل فرمایید.

همچنین بخوانید: تحصیل پزشکی در آلمان